Kategórie

Prenájom bytov Bratislava

Bratislava je hlavným mestom Slovenska a okrem ľudí, ktorí sa tu narodili, sem prichádzajú ďalší. Schádzajú sa tu ľudia z celého Slovenska, či už jednotlivci alebo celé rodiny za prácou a študenti za štúdiom. Ubytovne pre zamestnancov v dnešnej dobe už nefungujú ako kedysi a vysokoškolský internát nedostane každý. Aj títo ľudia však musia niekde bývať. Byty na odkúpenie sú príliš drahé a ak ide len o dočasné ubytovanie počas pracovného týždňa, bola by kúpa bytu v Bratislave zbytočná. Na rad preto prichádza prenájom.

Kde nájsť byty na prenájom

V 21. storočí vládne svetom internet. Preto aj byty na prenájom nájdeme predovšetkým na internete, na rôznych stránkach realitných agentúr a inzertných stránkach. Áno, okrem predaja nehnuteľností tam nájdete aj prenájom bytov na celom Slovensku, predovšetkým však prenájom bytov v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave.

Ponúkame vám prehľad najčastejšie vyhľadávaných stránok na internete, kde si podľa vašich požiadaviek nájdete podnájom šitý na mieru:

b) www.prenajom-bratislava.com,
c) www.byty.sk,
d) www.nehnutelnosti.sk,
e) www.prenajombytov.sk,
f) www.reality.sk,
g) www.ringo.topky.sk

Na každej tejto stránke nájdete tabuľku pre zúženie výberu, kde si zvolíte lokalitu, počet izieb, cenu a mnoho ďalšieho, aby ste tak vylúčili podnájmy, o ktoré by ste záujem rozhodne nemali. Zobrazia sa vám len nehnuteľnosti na prenájom, ktoré spĺňajú všetky požiadavky, ktoré ste si zadali a už je len na vás, ktorá vás najviac osloví, či už podľa fotiek alebo podľa popisu.

Ceny bytov na prenájom v Bratislave

To, že prenájom bytu v Bratislave nie je lacnou záležitosťou, vám asi hovoriť nemusím, všetkým nám je to dobre známe. Cena sa odvíja predovšetkým od rozlohy bytu, ale veľmi veľkú úlohu tu zohráva aj poloha bytu a jeho stav. Byty sú tu od garsóniek, cez jednoizbové až po tri a viac izbové.

Ale aj ich rozloha je dôležitá, pretože jednoizbový byt v konečnom dôsledku môže byť väčší ako dvojizbový. Rozdiel medzi cenou týchto dvoch bytov nemusí byť preto veľký, ale rozloha sa môže takmer rovnať. Poďme sa teda pozrieť na ceny prenájmov v Bratislave podľa počtu izieb.

Garsónky

Garsónka je všeobecne malý byt, ktorý má len jednu obytnú miestnosť spojenú s kuchyňou a sociálnym zariadením, kde zväčša býva záchod s kúpeľňou spojený. Nemôže sa považovať za jednoizbový, pretože obývacia miestnosť s kuchyňou nie sú oddelené stenou. Cena takéhoto bytu v Bratislave sa pohybuje od 300€ do 500€, čím väčšia obytná plocha, tým samozrejme drahší.

1-izbový byt

Jednoizbový byt má okrem kuchyne a sociálneho zariadenia aj jednu samostatnú obytnú miestnosť. Jeho cena prenajatia v Bratislave sa pohybuje v rozmedzí od 350€ do 500€, samozrejme jeho cena sa taktiež odvíja od m2 obytnej plochy.

2-izbový byt

Dvojizbový byt sa skladá z kuchyne, sociálneho zariadenia a dvoch samostatných izieb. Jedná izba môže byť spojená aj s kuchyňou, druhá je samostatná. Niekedy je takýto byt klasifikovaný ako jeden a pol izbový, inokedy zase dvojizbový. Cena prenájmu v Bratislave takýchto bytov býva od 450€ do 800€, ale cena môže byť aj vyššia.

3-izbový byt

Trojizbový byt má tri izby, kuchyňu a sociálne zariadenia. Jeho rozloha môže byť rôzna, býva často aj menšia ako pri dvojizbových bytoch, preto sa jeho cena pohybuje od 550€ do 1500€.

4 a viacizbové byty

Tieto izbové byty majú kuchyňu, sociálne zariadenie a viac ako tri izby. V Bratislave je ich cena 800€ a viac.

Všetky uvedené ceny sú za mesačný prenájom a jedná sa o mestskú časť Nové Mesto v Bratislave.


Fotografie: isifa/Shutterstock

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)