Kategórie

Upratovanie Bratislava

Upratovanie, rovnako ako varenie, spánok v dome či byte, je súčasťou bežných činností bývania. Upratovanie prispieva k zachovávaniu zdravého prostredia, či už v domácnosti alebo na pracovisku. Mnoho z vás má zaužívaný pravidelný rituál víkendového upratovania. Počas pracovného týždňa sa ledva stíhajú bežné upratovacie úkony, ako je umývanie riadu, kuchynskej linky, toalety či rýchle vysávanie. Väčšie upratovanie si mnohí nechávajú na voľnú sobotu. Čoraz častejšie sa stretávame s upratovaním od profesionálnej upratovacej firmy či najatím si niekoho iného na upratovacie úkony. Daný trend sa rozšíril predovšetkým vo veľkých mestách, u nás na Slovensku najmä v Bratislave. Upratovanie Bratislava prebralo trendy v upratovaní, ktoré sú príznačné už dlhé roky v zahraničí a je na vysokej profesionálnej úrovni.

V nasledujúcom článku sa dočítate, čím sa vyznačuje upratovanie Bratislava, aký je dôvod a príčiny využívania upratovacích služieb práve v Bratislave, aké sú preferované služby z balíka upratovacieho servisu, a tiež či je upratovanie v meste Bratislava finančne náročné?

Upratovanie Bratislava – rýchlo a bez námahy

Životný štýl vo veľkých mestách a metropolách je hektický, poznačený pracovným vyťažením obyvateľov. Upratovanie v zahraničných metropolách nepozostáva v používaní najmodernejších vychytávok na čistenie a upratovanie, ale jedná sa predovšetkým o využívanie profesionálnych upratovacích služieb. Daný trend upratovania sa začína čoraz viac presadzovať i na Slovensku, prevažne v Bratislave. Upratovanie v meste Bratislava tak prevzalo tento štýl upratovania založený na objednávaní si upratovacej služby.

Upratovacia firma zabezpečuje jednorazové, ako i pravidelné, upratovanie vašej domácnosti či kancelárskych priestorov. Bývanie v Bratislave je pomerne nákladné. Na zachovanie si životného štandardu sú obyvatelia nútení obetovať väčšinu svojho času v práci. Absencia voľného času je teda primárnym podnetom pre využívanie upratovacej firmy. Upratovacie firmy vám tento čas ušetria a vy ho môžete využiť s rodinou či priateľmi. Profesionálne upratovacie spoločnosti pracujú veľmi rýchlo a efektívne. Okrem úspory vášho voľného času bude vaše bývanie čisté bez vašej námahy, stačí si len vybrať aký druh upratovacej služby požadujete, prípadne si môžete vybrať komplexné upratovanie a upratovacia firma sa vám o čistú domácnosť postará.

Druhy ponúkaných služieb

Upratovacie spoločnosti poskytujú upratovanie kancelárskych priestorov, ako i upratovanie domácností. Upratovanie Bratislava zahŕňa celý rad upratovacích služieb až po komplexné upratanie. Medzi preferované upratovacie služby patrí:

- vysávanie, umývanie podlahy i schodov;
- leštenie podlahy;
- umývanie okien a sklenených plôch;
- čistenie žalúzií;
- čistenie umývadiel, vane, sprchového kúta, WC misy;
- umývanie nábytku;
- umývanie dverí a zárubní;
- tepovanie kobercov a čalúneného nábytku.

Vhodné je využitie upratovacích služieb po maľovaní či stavebných úpravách v interiéri príbytku, prípadne pri sťahovaní. Okrem klasických upratovacích služieb môžete využiť i doplnkové služby, napríklad čistenie chodníkov, dvora či odpratávanie snehu.

Cenník služieb

Komfort a úspora času vďaka upratovacím firmám však nie je zadarmo. Výška ceny za upratovanie sa odvíja od druhu upratovacej služby. Okrem toho má vplyv na cenu upratovania i sezóna. Upratovanie Bratislava je najdrahšie v období pred veľkonočnými či vianočnými sviatkami. Cenu za upratovanie môže ovplyvniť i to, či ste pravidelný zákazník. V takom prípade mnohé upratovacie spoločnosti ponúkajú rôzne vernostné zľavy.

Cena jednorazového upratovania v Bratislave sa pohybuje okolo 5€/hodinu, pri pravidelnom upratovaní je cena nižšia okolo 3-4 €/hodina. Medzi najlacnejšie upratovacie služby patrí vysávanie a umývanie podlahy. Cena týchto služieb sa pohybuje od 0,3 €/ m². Finančne nákladnou službou je tepovanie. Upratovanie Bratislava a jeho cena v porovnaní s cenou upratovacích služieb v ďalších mestách je vyššia, no v porovnaní so zahraničím je upratovanie v hlavnom meste stále cenovo prijateľné.

Upratovanie Bratislava zahŕňa i upratovanie kancelárskych priestorov. Niektoré firmy si najímajú externé upratovacie spoločnosti, ktoré im zabezpečia kompletný upratovací servis na dohodnuté obdobie. Cena za upratovanie kancelárskych či obchodných priestoroch sa pohybuje cca 0,10 €/ m².

Niektoré domácnosti uprednostnia pred upratovacou firmou takzvanú pomocníčku v domácnosti. Takáto pomocníčka v domácnosti sa stará nielen o čistotu a poriadok, ale i napríklad o varenie, žehlenie a iné práce v domácnosti. Zvyčajne túto pozíciu vykonáva staršia pani, dôchodkyňa či mladá brigádnička. Ohodnotenie pomocníčky v domácnosti je zvyčajne od 2€/hod., v závislosti od rozsahu činností, ktoré vykonáva. Upratovanie v Bratislave teda nereprezentujú iba profesionálne upratovacie firmy, ale jednou z podôb sú i pomocné gazdinky, upratovačky.

Výber upratovacej firmy

Upratovanie Bratislava v podaní upratovacej firmy zažíva v súčasnosti veľký boom. Práve Bratislava je mesto, kde nájdete najviac inzercií a ponúk na upratovacie služby. Pri výbere upratovacej firmy či upratovačky je potrebné si všímať nielen množstvo ponúkaných služieb a cenník, ale i ďalšie náležitosti. Dobrá upratovacia spoločnosť oplýva skúsenosťami, profesionalitou svojich zamestnancov, kvalitou odvedenej práce, dokáže promptne reagovať na požiadavky svojich zákazníkov a je schopná vyhovieť i individuálnym požiadavkám a potrebám svojich klientov.

V záujme každej upratovacej spoločnosti je vybudovať si širokú klientelu, ktorá bude opakovane a pravidelne využívať jej služby. Spokojní zákazníci sa s veľkou pravdepodobnosť stávajú pravidelnými. Pre mnohých ľudí využívajúcich upratovacie služby je nevyhnutné, aby upratovacia spoločnosť či pomocníčka v domácnosti (upratovačka) bola seriózna a mohli svoju domácnosť zveriť cudzím ľuďom.

Upratovanie Bratislava v podaní využívania upratovacích služieb sa začína čoraz viac preferovať ako súčasť životného štýlu. Upratovanie profesionálnou upratovacou firmou je komfortné a šetrí váš voľný čas. Upratovacie spoločnosti zažívajú nápor objednávok najmä v období pred sviatkami, kedy si mnoho ľudí nechávajú kompletne upratať svoju domácnosť. Pokiaľ ste doteraz nemali skúsenosti s najatím upratovačky či upratovacej firmy, je dobré, ak si vopred zistíte referencie a preveríte spokojnosť zákazníkov s ich službami i prístupom k práci.


Fotografie: thinkstock.com

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)