Kategórie

Detské postele

Ani sa vám to nebude tak zdať, ale vaše ratolesti budú rásť ako z vody a z detskej postieľky rýchlo vyrastú a vy im budete chcieť zariadiť vlastnú izbičku. Keďže deti si vyžadujú dlhý spánok, posteľ, v ktorej budú tráviť svoj nočný či poobedný spánok musí byť pre ne vhodná. Okrem veľkosti postele je dôležité aj jej prevedenie. Každý rodič to isto pozná, že dostať deti večer do postele, býva často nadľudská úloha. Aby ste si ušetrili nervy, kúpte deťom takú posteľ do ich izbičky, ktorú bude vaše dieťa mať rado.

Detské postele z masívu

Pre svoje deti chceme to najlepšie, preto by sme im mali dopriať aj kvalitný spánok, vďaka ktorému budú môcť načerpať energiu a radosť do ďalšieho dňa. Ak chcete pre svoje dieťa kvalitu, masívne postele z buku, borovice či smreku sú vynikajúcou voľbou.

Detské laminátové postele

Postele z drevotriesky nie sú také kvalitné ako postele z masívu, ale sú taktiež postačujúce pre spánok detí. Drevotrieska je menej kvalitný materiál ako drevo, preto aj jeho cena je nižšia. Takže aj jeho trvácnosť je nižšia ako u postelí z masívu, ale poslúži.

Typy postelí

1. Jednolôžkové postele

Klasická jednolôžková posteľ je pre každé dieťa úplne postačujúca. Môžete si ju dať vyrobiť z masívu, ale i z drevotriesky rôznej farby či s detským motívom.

Ak máte pre dieťa menšiu detskú izbičku, v ktorej je nedostatok miesta, takúto jednolôžkovú posteľ si môžete vylepšiť o úložný priestor, ktorý sa nachádza pod posteľou, je zároveň súčasťou postele.

Cena za jednolôžkovú posteľ bez úložného priestoru alebo s úložným priestorom sa pohybuje približne od 70€ po 250€, záleží aj od prepracovanosti detskej postele, materiálu a od výrobcu či predajcu.

2. Jednolôžková posteľ s výsuvným lôžkom

Vaša ratolesť isto jedného dňa zatúži, aby si mohla priniesť na noc svojho kamaráta alebo kamarátku. Aby ste tomuto dieťaťu nemuseli ustielať na zemi či na matraci, jednolôžková posteľ s výsuvným lôžkom je veľmi praktická. Lôžko vysuniete len v prípade potreby, ak ho nepotrebujete, miesto v detskej izbičke zostáva stále rovnaké, preto je vhodná do menších izbičiek. Taktiež tieto postele môžete obohatiť o úložný priestor.

Cena za jednolôžkovú rozkladaciu posteľ bez úložného či s úložným priestorom sa pohybuje približne od 200€ po 350€.

3. Detské postele so zábranou

Ak vaše dieťa ešte len opustí detskú postieľku, vhodnou posteľou pre ne bude posteľ so zábranou, ktorá zabráni pádu dieťaťu z postele počas spánku. Tieto postele sú určené pre menšie deti a zábrana zaručuje vášmu dieťaťu bezpečný a kvalitný spánok. Zábrana môže byť do polovice dĺžky postele alebo po celej jeho dĺžke na oboch stranách. Aj táto posteľ môže byť s úložným priestorom.

Cena za jednolôžkovú posteľ so zábranou bez úložného priestoru alebo s úložným priestorom sa pohybuje od 100€ po 300€.

4. Poschodové postele

Ak máte dve deti, voľba dvoch jednolôžkových detských postelí nie je zlá, ale zaberú zbytočne veľa miesta. Aby ste miestom trošku ušetrili, výbornou voľbou je detská poschodová posteľ, ktorá môže byť v rôznych prevedeniach.

Poschodová posteľ môže byť bez úložného priestoru, ale aj s ním a zároveň ešte aj s výsuvným lôžkom. Aj posteľ na spodnej časti aj posteľ na poschodí môžu mať zábranu, ktorá dodá vašim deťom pocit bezpečia aj keď sú už staršie. Výhodou poschodovej postele je jej rozloženie na dve samostatné jednolôžkové postele, v prípade potreby dvoch samostatných postelí.

Poschodová posteľ môže byť aj jednoposchodová, kde sa lôžko nachádza na vrchnom poschodí. Miesto postele na spodnej časti môže byť iný detský nábytok.
Keďže poschodová posteľ môže byť naozaj vo veľa prevedení, ich cena môže byť akákoľvek.


Fotografie: isifa/Shutterstock

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)