Kategórie

Nábytok Žilina

Pri zariaďovaní nového bytu alebo rekonštrukcii hľadá každý z nás čo najlepšie možnosti, či už z hľadiska kvality, dizajnu, ceny alebo dostupnosti. Väčšina nábytkárskych firiem zvučných mien má sídlo v hlavnom meste, avšak pri dôkladnejšom hľadaní nie je problém nájsť vhodný nábytok ani v ostatných častiach Slovenska. Možno ste sa už dostali do situácie, kedy by ste potrebovali mať aspoň základný prehľad spoločností, prostredníctvom ktorých si môžete zakúpiť nábytok (či už priamo od výrobcu alebo od dodávateľa) a zistili ste, že takýto prieskum vám zaberie viac času, ako by ste očakávali.

Spravili sme preto pre vás prehľad najvyhľadávanejších spoločností ponúkajúcicich nábytok, pričom sme sa zamerali na krajské mesto Žilina. V minulosti sa hovorilo o tom, že aj v Žiline by mal byť čoskoro k dispozícii obchodný dom IKEA, ktorý je veľmi obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Momentálne však ešte nábytok IKEA v Žiline nie je možné zohnať, a preto vám prinášame prehľad ostatných spoločností, v ktorých môžete nakupovať nábytok podľa vlastných preferencií.

TEMPO KONDELA – Dom nábytku Žilina

- Spoločnosť sa zaoberá predajom nábytku na našom a českom trhu už viac ako 21 rokov. V priestoroch Domu nábytku v Žiline na Bajzovej ulici (bývalá budova Geka) nájdete sedacie súpravy, spálňový nábytok, jedálenský nábytok, kuchyne, obývačkový nábytok, komody, vitríny, pohovky, kancelársky nábytok, predsieňový nábytok, nábytok do detskej izby, kúpeľnový nábytok a rôzne bytové doplnky.

ELBYT nábytok Žilina

- Spoločnosť nájdete na Kragujevskej ulici v Žiline. Pôsobí na našom trhu už 23 rokov. V sortimente spoločnosti nájdete dyhovaný nábytok, masívny nábytok, obývacie steny, stoly, stoličky, jedálenský nábytok, spálne, skrine, pohovky, sedačky, kuchyne, detské izby, kancelársky nábytok, kupeľnový nábytok, predsieňový nábytok, kovové stoly a stoličky či rôzne iné doplnky do bytu.

FINES Žilina

- Vzorková predajňa sa nachádza na ulici Antona Bernoláka v Žiline. Firma založená v roku 1992 prináša na náš trh široký sortiment dreveného aj čalúneného nábytku. V jej priestoroch alebo prostredníctvom predajcov si môžete vybrať zo sedacieho nábytku, pohoviek, postelí, spálňového nábytku, jedálenského nábytku, konferenčných stolíkov, skríň, komôd, stolov, stoličiek a rozmanitých doplnkov.

DREVONAB AZ Žilina

- Predajňa s rozlohou 4000 m² sa nachádza v obchodnom centre OC IDEA na Kamennej ceste v Žiline. Sortiment, ktorý spoločnosť ponúka tvoria výrobky prevažne slovenských výrobcov. V priestoroch nájdete bohatú ponuku kuchynského nábytku, stolov a stoličiek, masívneho nábytku, sektorového nábytku, spální, obývacích zostáv, kuchýň, sedačiek, komôd, kresiel, pohoviek či doplnkového bytového tovaru.

Nábytok HARMÓNIA Žilina

- Predajňa nábytku prevažne od slovenských a českých výrobcov sídli na Hálkovej ulici v Žiline. V ponuke nájdete obývacie steny, postele, sedačky detské izby, kuchynský nábytok, stoly, stoličky, predsieňový nábytok a iné.

MERKURY MARKET Žilina

- Predajňa sídli na Košickej ulici v Žiline a je jedným z najväčších obchodných priestorov zameriavajúcich sa na stavbu, rekonštrukciu a bývanie v Žiline. Okrem klasickej ponuky nábytku tu nájdete aj záhradný nábytok, bytové doplnky, sanitu, podlahové materiály, stavebné materiály či stavebnú chémiu, ale aj mnoho iného. Z ponuky klasického nábytku tu môžte zakúpiť čalúnený nábytok, masívny nábytok, rozkladacie pohovky, gauče, kreslá, sedačky, skrine, stoly, stoličky, postele, nábytkové steny, kúpeľnový nábytok či kuchyne.

DECODOM Žilina

- Predajňa otvorená v roku 2013 je súčasťou siete predajní slovenského nábytku Decodom. Nachádza sa v obchodnom centre ATRIUM Dubeň. Okrem výdajného miesta e-shopu tu nájdete ponuku sortimentu nábytku - kuchyne na mieru DECOPLAN, jednoduché kuchyne MINIMAX, čalúnený nábytok, spálne, obývačky, kancelársky nábytok, študentský nábytok a mnoho iného.

LOMI nábytok Žilina

- Spoločnosť má v meste Žilina dve vzorkové predajne – v OC MAX na Prielohách a v OC IDEA na Kamennej ceste. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 1992 a v jej sortimente vlastnej výroby môžte nájsť spálne, obývačky, sedačky, komody, študentské izby či kuchynské linky. Výroba, rovnako ako dve z jej vzorkových predajní, sídli v Žiline.

DAZA Žilina

- Spoločnosť DAZA má jednu zo svojich vzorkových predajní aj v Žiline – pri OC MAX na Prielohách. Spoločnosť vznikla v roku 1991 a v jej ponuke okrem iného nájdete kancelársky nábytok, obývačky, jedálne, pracovne, detské izby, spálne, kuchyne, sedacie súpravy a bytové doplnky.

NÁBYTOK SANAS Žilina

- Spoločnosť SANAS má svoju predajňu s rozlohou 200 m² umiestnenú v priestoroch OC MAX na Prielohách v Žiline. Primárny sortiment tvoria kuchynské linky, ale je zastúpený aj ostatný nábytok – najmä obývačkové steny, predsiene, spálne, komody, šatníkové skrine, stoly, stoličky, sedacie súpravy, kancelársky nábytok či rôzne bytové doplnky.

TRIBYT Žilina

- Spoločnosť má svoju predajňu na ulici Alexandra Rudnaya v Žiline. Ako výrobca a dovozca nábytku pôsobí od roku 2000. V ponuke nájdete kancelársky nábytok, mládežnícky nábytok, skrine, dyhovaný, masívny nábytok či sedacie súpravy českej značky JECH.

OC IDEA

- Obchodné centrum zamerané na nábytok v svojich priestoroch na Kamennej ceste v Žiline zastrešuje viaceré nábytkárske firmy. Nájdete tu sortiment spoločností DREVONAB AZ, masívny nábytok PONK, GOLD.BED, KL Wood, LOMI, BONEA, FIPO nábytok, SAU DOR, Detský den – predajňa detského nábytku či Nábytok Rita.


Fotografie: isifa/Shutterstock

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)