Kategórie

Upratovacie služby

Máte chvíľku voľného času a aj tú zabijete upratovaním? Nemusí to tak byť. V trende sú čoraz viac upratovacie služby, ktoré vám upracú všetko, na čo si len spomeniete a vy môžete využiť voľné chvíľky oddychu na príjemnejšie činnosti, ako práve na nudné upratovanie. Získate dokonalú čistotu vašej domácnosti bez námahy, čo viac si môžete ešte priať? A aby ste to mali aj bez zdĺhavého hľadania informácií, zhrnieme vám všetko to, čo môžete čakať od upratovacej služby a tiež to, na čo by ste nemali zabúdať pri jej výbere.

Upratovacie služby majú vo svojom portfóliu zväčša komplexný upratovací servis interiérov, ale i exteriérov, ale aj jednorazové upratovanie domácnosti bytov, či rodinných domov.

Jednorazové upratovanie

Pod jednorazovým upratovaním sa chápe najmä také upratovanie, ktoré je nutné uskutočniť napr. po stavebných prácach, po maľovaní alebo iné hĺbkové čistenie v domácnosti. Určite nám dáte za pravdu, že takéto upratovacie činnosti sú väčšinou tie najšpinavšie a najmenej obľúbené. Tak prečo to neprenechať na upratovacie služby?

Pravidelné upratovania domácnosti

Pravidelné upratovanie sa skladá z viacerých činností, ktoré vám upratovacie služby s radosťou sprostredkujú, ide minimálne o tieto:

  • odstránenie prachu z nábytku a iných vodorovných plôch,
  • vysávanie a umytie podlahových plôch,
  • vyčistenie kúpeľní a sanity,
  • preleštenie zrkadiel a všetkých lesklých plôch v domácnosti,
  • vyprázdnenie smetných košov a následné doplnenie nových vriec na odpad a tiež
  • doplnenie hygienických materiálov, akými sú napr. tekuté mydlo, toaletný papier, kuchynské rolky a pod.

Vymenované činnosti vám pre čistotu vašej domácnosti nestačia? Žiaden problém, môžete si navoliť aj rôzne iné doplnkové upratovacie činnosti.

Aké doplnkové upratovacie služby sú najčastejšie?

Okrem základného balíka upratovacích služieb sú aj doplnkové činnosti spojené s upratovaním, ide najčastejšie o nasledovné činnosti:

  • Umývanie okien

Väčšina domácností umýva okná štandardne dvakrát do roka a to na jar a na jeseň. Upratovacie služby vám kompletne umyjú celé okná, teda okrem sklenených plôch vám vyčistia aj rámy, či kľučky na nich.

  • Žehlenie

Väčšina žien určite ocení aj pomoc pri takej neobľúbenej činnosti, akou je žehlenie. Opraté oblečenie stále pribúda a akosi neubúda, to je večný problém nie jednej gazdinky. Upratovacie služby vám aj s touto činnosťou veľmi radi pomôžu.

  • Tepovanie

Tepovanie kobercov, sedačiek, postelí, kresiel alebo stoličiek nepatrí práve k pravidelným upratovacím činnostiam vykonávaných v domácnostiach. Keďže ide o zložitejšiu činnosť, je vhodné si prizvať tím profesionálov, nech sa nestane, že vám napr. škvrny na sedačke po vašom prácnom čistení vyjdú po mesiaci znova na povrch.

Zaručí vám dokonalú čistotu a odstránenie vodného kameňa, dezinfekciu chladničky, hĺbkové čistenie kuchynskej linky, digestora a iných vecí, ktoré sa častokrát umývajú ťažšie, no práve ich čistota by mala byť v každej domácnosti dokonalá.

Ako si vybrať upratovaciu spoločnosť?

Hľadajte profesionálov – najlepší predsa pracujú s najlepšími. Opýtajte sa svojich známych, či našich používateľov v diskusiách alebo v komentároch, ktorú upratovaciu spoločnosť by vám odporučili a ktorú naopak nie. My vám zhrnieme všetko to, na čo by ste mali myslieť a na čo si dať pozor pri výbere:

1. Prvotná komunikácia vám napovie veľa – vyhýbajte sa upratovacím službám, ktoré sa na začiatku nič nepýtajú, nedostatočne s vami komunikujú a hneď k vám pošlú svojich pracovníkov. Každá profesionálna upratovacia služba od vás predsa potrebuje zistiť vaše potreby, v najlepšom prípade si spraviť obhliadku priestorov a až následne vám vypracovať bezplatnú cenovú ponuku, po ktorej sa rozhodnete, či do upratovania s touto spoločnosťou ísť alebo nie.

2. Majte jasné požiadavky – požiadavky sú základným predpokladom pre výber správnej upratovacej spoločnosti. Upratovacie služby musia od vás mať presne stanovený rozsah prác, ktorý od nich očakávate a tiež frekvenciu upratovania. Okrem toho sa môžete zmieniť o vami preferovaných postupoch pri upratovaní. V prípade, že je upratovacia služba profesionálna, poradí vám ako zefektívniť vaše pracovné postupy a taktiež môže pristúpiť aj na niektoré vaše pravidlá pri upratovaní.

3. Overte si kvalitu upratovacej techniky a prostriedkov – zaujímajte sa o čistiace prostriedky a upratovaciu techniku, ktorú upratovacia služba používa. Len kvalitné prostriedky a technika na upratovanie vám môžu zaručiť kratšiu dobu upratovania a hlavne jeho vyššiu kvalitu.

4. Cena za váš oddych – cena upratovacích služieb sa odvíja od viacerých faktorov, sú nimi najmä vaše požiadavky, frekvencia upratovania, či veľkosť priestorov. Nezabudnite sa uistiť, či cena upratovacích prác zahŕňa aj čistiace prostriedky alebo od vás upratovacia služba očakáva, že im ich zabezpečíte vy. Dbajte najmä na priaznivý pomer kvality a ceny, keďže príliš nízka cena býva väčšinou na úkor kvality vykonávaných prác. Nízka mzda pre členov tímu upratovacej služby ich môže demotivovať a nedostatočne ohodnotené upratovacie služby môžu mať tendenciu aj nedostatočne upratovať, o čo s najväčšou pravdepodobnosťou nestojíte.

5. Vy rozhodujete o periodicite upratovania – periodicita upratovania závisí od viacerých faktorov, akými je napr. počet osôb, domáce zvieratká, či použité povrchové materiály v domácnosti. Myslite na to, že vy sa rozhoduje o potrebe upratovania. Upratovacie služby, ktoré vás budú nahovárať na oveľa pravidelnejšie upratovanie, pričom vám budú hroziť neúmerným zvyšovaním cien, asi nebudú príliš profesionálne. Profesionálne upratovacie služby vám môžu poradiť vhodnú frekvenciu upratovania a následne sa prispôsobiť vami požadovanej hodine a dni v týždni, kedy vám to najviac vyhovuje.

Tak a teraz sa môžete pustiť do výberu upratovacej služby, oddychovania a krásnej čistej domácnosti bez námahy.


Fotografie: thinkstock.com

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)