Kategórie

Požičovňa náradia

Rozhodli ste sa urobiť vo vašom byte alebo dome pár úprav a chýba vám potrebné náradie, stroj či iné príslušenstvo? Použijete ho len raz a preto vám je ľúto zaň vyhodiť peniaze? Je to pochopiteľné. Náradie a najmä to profesionálne stojí nemalé peniaze. Tak prečo si nepomôcť inak? Na trhu je množstvo požičovní náradia, ktoré váš problém môžu v rýchlosti vyriešiť. Zhrnuli sme vám preto všetky výhody využitia služieb požičovní náradia, tiež to, aké náradie, stroje či príslušenstvo v požičovni nájdete a aká je dĺžka a podmienky pri jeho prenajatí.

Požičovňa náradia - oplatí sa?

Pracujete na projekte, ktorý máte dlho naplánovaný a zrazu sa niečo skomplikuje. Potrebujete pri tom náradie, ktoré práve nemáte k dispozícii, je drahé, potrebujete ho na deň alebo len niekoľko hodín a preto ho nemá zmysel kupovať. Úplne stačí, ak si ho zapožičiate. Ušetríte tým čas, peniaze a množstvo stresov pri práci. Náradie si jednoducho prenajmete a keď skončíte s prácou, vrátite ho späť.

Požičovňa náradia je v zahraničí zaužívanou službou, no na jej využitie si na Slovensku ešte stále zvykáme. Poslaním požičovne náradia je vám zabezpečiť čo možno najefektívnejšie a najrýchlejšie dokončenie práce.

Výhody využitia služieb požičovne náradia

Výhod využitia služieb požičovne náradia je hneď niekoľko:

• Požičanie náradia vám ušetrí čas pri práci a tiež peniaze, ktoré by ste zaplatili za nové náradie pri jeho kúpe.

• Nemusíte riešiť servis náradia, s ktorým sú spojené nemalé finančné náklady, ani jeho uskladnenie a údržbu.

• Máte istotu, že požičané náradie bude kvalitné a v dobrom stave, keďže sa požičovňa náradia oň profesionálne stará.

• Požičovňa náradia vám zaručí aj rýchlu výmenu náradia, v prípade, že ste si ho prenajali už pokazené, čím sa vyvarujete časovému sklzu pri práci.

• Získate radu od profesionálov v prípade, že nebudete presne vedieť, aké náradie pri práci potrebujete. To vám v konečnom dôsledku zabezpečí kvalitný výsledok vašej práce a samozrejme ušetrí čas, keďže si prenajmete len to náradie, ktoré budete potrebovať.

• Zaplatíte len za to, čo potrebujete. Nebudete kupovať náradie za plnú sumu ale zaplatíte len vopred dohodnutú sumu na určitý čas jeho prenájmu.

• Môžete si otestovať náradie pri práci, čo je veľkou výhodou vzhľadom na vašu prípadnú budúcu investíciu do daného náradia, stroja, či príslušenstva. Znížite tak riziko, že sa vám s ním bude po kúpe zle pracovať alebo nebude spĺňať vaše vopred stanovené požiadavky.

• Požičovňa náradia je skvelým a najmä rýchlym riešením aj pri nečakaných situáciách. Všetci to dôverne poznáme, keď si niečo naplánujeme a zrazu príde realita a musíme sa prispôsobiť nečakaným prekážkam, nie vždy to však ide tak rýchlo, ako by sme si to predstavovali.

• Bezpečnosť je na prvom mieste, všetko požičovňou ponúkané náradie je v súlade s normami a predpismi, taktiež sú na ňom uskutočňované pravidelné kontroly.

Ponuka náradia a strojov v požičovniach náradia

V požičovniach náradia nájdete široký výber rôznych náradí, strojov či príslušenstva k nim (nie v každej však nájdete zaručene všetko nami vymenované), ide teda napr. o:

náradie na spracovanie dreva – brúska na parkety, deltová brúska, pásová brúska, rezačka na laminát, dierovacia píla, ručná kotúčová píla, elektrický hoblík, zošívačka 25 mm a iné;

náradie na vŕtanie a zbíjanie – zbíjacia vŕtačka, vŕtacie kladivo, sekacie kladivo, rôzne druhy dlát, diamantová vŕtačka, centrovací prístroj pre diamantový vrták a iné;

náradie na maľovanie a tapetovanie – parný odstraňovač tapiet, valček na tapety s ostňami, stôl na tapetovanie, prístroj na sušenie stavieb, elektrický ohrievač, teplovzdušná pištoľ a iné;

náradie na opracovávanie kameňa a betónu – rezačka dlaždíc, krížový laser, rezačka kameňov, vibračná doska, miešačka betónu, uhlová brúska, mixér na maltu, píla na múry a iné;

náradie na čistenie – čistič kobercov, stroj na leštenie a brúsenie podláh, odstraňovač kobercovej podlahy, mokrý a suchý vysávač, vysokotlakový čistič, špirála na čistenie rúr a iné;

náradie na prácu v záhrade – reťazová píla, záhradná sekačka, kladivo, baranidlo, vibračná noha, strihač svorníkov, kosačka, valec na trávnik, ručný zemný vrták, záhradná fréza a iné;

náradie na stúpací materiál a transport – príves, dvojitý a viacúčelový rebrík, skladací rebrík, schodiskový rebrík, izbové lešenie, ručný vozík, prísavný držiak a iné;

náradie na montáž – fréza na frézovanie drážok v stenách, ohýbacie kliešte, ťažná pružina, prestrihovací stroj na plech, zváračka plastov, rezačka polystyrénu, generátor a iné.

Dĺžka požičania náradia

Požičovňa náradia vám zvyčajne prenajme náradie na pár hodín, jeden deň alebo aj na celý týždeň. Pri špecifických prípadoch a potrebe náradia ešte na dlhšiu dobu, môže byť doba prenájmu dohodnutá aj na dlhšie. Všetko závisí od individuálnej dohode vás a pracovníka v požičovni náradia. Prenájom náradia sa uskutoční po podpísaní Zmluvy o prenájme a tiež Všeobecných podmienkach prenájmu. Okrem toho zaplatíte aj výšku kaucie.

Podmienky požičania náradia

Zvyčajne každá požičovňa náradia sa pri prenájme náradia riadi všeobecnými podmienkami prenájmu, ktoré vyplývajú zo zákona. Tieto podmienky má upravené na požičiavanie náradia. Podľa týchto podmienok sa bude postupovať v prípade, že by došlo k poškodeniu náradia alebo k inej skutočnosti, po ktorej by ste mohli prísť s požičovňou do sporu. Na základe týchto podmienok by ste mali používať náradie a príslušenstvo len na vlastné účely, teda ho nikomu nepožičiavať. Okrem toho prenajaté náradie je nutné používať len na účely, na ktoré je určené podľa návodu na obsluhu. Nezabudnite tiež dodržiavať predpisy o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, pretože v prípade úrazu, spôsobeného pri používania náradia, zaň požičovňa náradia nezodpovedá. Zodpovedáte tiež za prípadné poškodenie náradia.


Fotografie: isifa/Shutterstock

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)