Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
Ahojte, obraciam sa na Vas s prosbou, Hladam servisneho technika na bojler s tep.cerpadlom Ariston Nuos Evo 110 okolie Malacky, Senica, pripadne Bratislava. V Quadroflexe som na 3 ludi dostal cislo a ani jednemu sa 4 dni neviem dovolat. Bojler nejde ani zapnut, predpokladam ze budem mat rovnaky problem ako satu riesil -cize vymena dosky. Dakujem za kazdy kontakt. Vlado
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zaici Zdravim, podarilo sa vam zohnat toho servisaka na ten Nuos? alebo najde sa tu este niekto dalsi kto ma skusenosti napr. s Eliz climatic euro 150 tca++? uvazujem nad nim, existuje nejaky servis aj v okoli Trencina? Dik
Odpovedať
@bulikm a čo tak použiť hlavu a google http://www.eliz.sk/sk/
Odpovedať
@stastnyjim Zdravim, to nieje odpoved na celu moju otazku, hlavne tie skusenosti, kt. su dolezite som na tej stranke nikde nenasiel, preto som sa pisal sem. Dakujem za radu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Zdravim, nieco nove ohladom ARISTON NUOS EVO 110? Po precitani diskusie a realnych fotkach zariadenia od uzivatelov som dost na pochybach ;-) . Mna hlavne oslovila zaruku na prehrdzavenie nadrze (5 rokov), ochrana 2mi anodami, dobra izolacia (41mm PUR a tepelna strata ze vraj len 0.5 kWh/ za 24h - oficialne v dokumentacii to nie je uvedene, videl som to len v obchode Domintex, osobne mi to velmi nesedi pri tej hrubke izolacie, skor by som typol okolo 1.0 kWh/ 24h) Uvazujem vsak aj o zariadani Eliz Climatica EURO 150 CA++, tiez s TC cenovo velmi podobne ako ARISTON NUOS EVO 110, asi menej poruchove. Vyhoda oproti Ariston - nemusim riesit nasavanie a vystup vzduchu, lebo vo vnutri je len bojler a vonku je TC. Tepelne straty bojleru podobne (izolacia 43mm, 1.1 kWh/ za 24h), zaruka na prehrdzavenie nadrze tiez 5 rokov, 2 anody. Dizajn nadrze nic moc, klasika okruhla :-| . Takisto musi byt prichod cez stenu koli TC. Kedze spotreba teplej vody u nas nie je velmi vysoka odhadujem 25-35m3 za rok (2 dospeli a 2 deti, len sprchovanie, umyvanie riadu pod tecucou vodou ale planujeme uz umyvacky riadu), celkova spotreba 120m3 za rok. Preto zvazujem aj nejaky obycajny boiler cca 120-150l s izolaciou aspn 40mm PUR.
Odpovedať
@robonr to asi odhaduješ veľmi zle. Keď si zoberieme že za taký štandard sa považuje 40l 40´C vody na osobu a deň, niečo na upratovanie, umývanie rúk, v tvojom prípade umývanie riadu. Tak kľudne uvažuj s 56m3 TÚV, každý deň sprcha, možno sem tam vaňa. A návratnosť si vypočítaš sám. Ak vykuruješ plynom, tak aj ohrievaj TÚV plynom nič lacnejšieho nie je. Keď máš možnosť len elektrinou, tak samozrejme lepšie je bojer s TČ, ak sa ti nebude kaziť.
Odpovedať
Ako je to realne s ochladzovanim okolia? Vychladi to v lete aspon technicku miestnost ? Alebo sa v lete da vyviest vyvod do rekuperacie?
Odpovedať
Profilova fotka
Inak kto hlada bojler s TC tak som nasiel jedno zaujimave zariadenie Sinclair SWH-15/190T. Jeden uzivatel pise na modrej streche, ze ho uz ma viac ako 2 roky a funguje bez problemov. Nenasiel som info o tepelnych stratach za 24 h, resp o hrubke PUR izolacie. resp. o hrubke plechu nadrze. Takisto neviem posudit kvalitu elektroniky (v manual je odfotena zakladova doska aj s nakresom!!!! - http://www.sinclair-solutions.com/fil..., http://www.sinclair-solutions.com/fil...) Ale urcite sa mi pozdava viac ako ten Ariston, Na webe som nasiel cenu cca 1200 Eur.
Odpovedať
@robonr uz tu bol spominany. Tiez som po nom pozeral, ale ja by som chcel skor verziu s vacsou akumulackou, kde su 1 alebo 2 vymenniky a zaroven maju nerezovu akumulacku. Len skoda, ze okrem vacsieho objemu nemaju i vacsi vykon :-( Pozri si i Galmet easyair a immerwater v2 ako alternativy. Ps pri sinclairy a immerwater je nahodna podobnost :-)
Odpovedať
@robonr Riesit stratu bojlera unikmi je podla mna uplne zbytocne. Pol roka to ziadna strata nie je, kedze to vykuruje dom. Takze tie rozdiely su v cene 1-2 piv mesacne, cize zanedbatelne. Ako vyberat auto podla toho, ci zerie 6,5 alebo 6,6l /100 km.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba No ten Galmet ma horsi pracovny rozsah (az od +5 stupnov). A sinclair a immerwater su fakt navlas rovnake, Dokonca na certifikate od IMMERWATER 190 som nasiel info o vyrobcovi - Cina. Takze obaja si to davaju u nich vyrabat a hodia len svoje logo :-). IMMERWATER 190 som nenasiel predavat na Slovensku takze neviem aka je cena. Nenasiel som info o tepelnych stratach za 24 h, resp o hrubke PUR izolacie. resp. o hrubke plechu nadrze. Sinclair ponuka 3 rocnu zaruku. Trosku ma trapi ze dlzka potrubia moze byt max.5m. V pripade nejakych klapiek a odvedenia studeneho vzduchu aj do interieru moze byt problem. Takisto nasavanie ak ma byt pouzite z exterieru. Ja planujem rekuperacku aktivnu takze nasavanie z interieru nebude OK. Otazkou je aj moznost napojenia sa na rozvody vzduchotechniky ale tam moze byt problem tiez ak nebude dostatocne dimenzovana pre obe zariadenia v spolocnej prevadzke. Pocul som, ze pri spolocnej prevadzke bol problem aj pri vstupnom potrubi 250mm. Pan si to potom prerobil na samostatne vstupy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jarosujo tak co sa tyka nakladom tak to mas pravdu :-). Ale ked si mozem vybrat tak zoberiem ten, co respektuje pasivnu usporu a nie straty.
Odpovedať
@robonr koli tomu som chcel ten s nerezovou nadrzou i ked jeho objem az tak nepotrebujem, ale pri pouziti krbovych kachiel s vymennikom ich mozem vyuzit. Ta tepelna izolacia ma az tak netrapi, lebo vsade bude papierovo podobna. Popripade si mozes dat pridavnu 5cm vatu s puzdrom a nestaras sa ;-) Tusim vsetky TC su robene v cine mozno okrem predrazenej tatramatky :-) V manualy som nasiel dlhsie potrubia. http://docplayer.cz/3928668-Immerwate... Pozri si doporucene zapojenia vzduchotechniky, ja tam problem nevidim a tiez by som to skombinoval s rekupkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Rozdiel v dlzke potrubia je pre 190 a 300L verziu. Ja mam zaujem o tu 190L. Ten rozdiel vyplyva z tlakovej straty. Kym 190L verzia ma pripojne hrdlo len 160mm tak ta 300L ma hrdlo az 190mm. Preto je v jednom pripade max dlzka 5m a v druhom 10m (co uz je celkom OK)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Inak ak mas zaujem o kvalitu a vyhovuje ti objem 270L tak urcite chod do europskych vyrobcov. Napr. taky Nilan. Ich luftboiler vychadza na cca 50000 KC bez DPH. A pracovny rozsah maju az do -10stupnov. Plusom je aj poctiva kvalita prevedenia. Mam Nilan VP18K od Roku 2011 a zatial som s nim nemal problem, ziadne chybove hlasky alebo problem s eletronikou. Pred 2 tyzdnami som mal prvu servisnu kontrolu a dokonca nebolo treba menit ani anodovu tyc. Ale to zase skor suvisi s kvalitou vody a nie priamo s kvalitou Nilanu.
Odpovedať
@robonr dik za info. Naco potrebujes dlhsi privod ako 5m od obvodovej steny? Ak by si pouzil vacsi priemer potrubia, tak by si teoreticky mohol pouzit i na vacsiu vzdialenost.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba no robit vnutorne rozvody vacsie ako 160 a pritom hrdlo mat 160 sa mi nechce a neviem ci by to aj pomohlo. A 200ka rura je uz pekny macek. A podla navodov, 5m neplati len pre nasavacie potrubie ale pre obe potrubia spolu! takze napr. 2.5 +2.5.
Odpovedať
@robonr nasiel som tvoje otazky ohladom sinclaira na odbornych forach, to ze je to cina vieme, ale hlavne je pod akou znackou sa predava. A od nej zavisi i servis atd. Daj vefie ako si sa nakoniec rozhodol, ja to budem kupovat mozno na buduci rok.
Odpovedať
@robonr 50000kc + DPH??? to je cca 2200€ tolko elektriky nezozerie bojler za 100€ za celu svoju zivotnost ... investicia do takeho niecoho hranici s psychickou poruchou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mackoke pokial doma nepouzivas teplu vodu tak plne s tebou suhlasim :-) . Resp. si sam a sprchujes sa 1x tyzdenne ;-). Ale vazne teraz. Navratnost zavisi od spotreby TUV v domacnosti. Pokial je velmi nizka spotreba TUV tak setris tak cca 150Euro rocne a navratnost je hodne daleko (15 rokov) ale v tom pripade by som ani neodporucal kupovat 270Litrovy bojler. Staci ti nieco ako tento Ariston (110Litrov) max 150Litrov (Eliz). A to je uz len polovicna investivcia (cca 1000Eur a navratnost do 6-8 rokov) Ale v pripade ze jej minas vela (napr. podla normy) tak sa ti navratnost posunie aj pod 6 rokov a to uz je zaujimave nemyslis? Takze ozaj zavisi od spotreby TUV v domacnosti.
Odpovedať
Tiez som toho nazor ze vsetk TUV sa neoplati, ma dlhu navratnost...a je otazne ci sa to skor ako nastane navratnost nepokazi:)
Odpovedať
@robonr Presne ako pises, navratnost tepelneho cerpadla na TUV zavisi od toho, kolko teplej vody sa minie. Ja by som nad TC uvazoval, ak by bola navratnost do 5 rokov. Ale pri 1000€ cerpadle mi to vychadza na cca. 10 rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak si kupte bez zaruky a bez dph. http://hoszivattyu.arukereso.hu/arist... A potom neplacte ked sa vam pokazi. Mne zatial dvakrat. :)
Odpovedať
@lubosu aj ja som menil elektroniku, ale aj s opravou je cena stale nizsia ako na SK
Odpovedať
Ako bez zaruky? Ved to nie je cez bazos, kde Lovaci predavaju importovane madarske produkty! Mas fakturu reklamuj, nemas fakturu kupil si macku vo vreci.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba mozes reklamovat ak ti to zapoji madarsky technik a zaplatis dopravu technika na slovensko v pripade reklamacii. Ak najdes takeho co pride.
Odpovedať
takze klasicke vyhovorky o zlom zapojeni, pricom na vine je ksunt vyrobok. Preco to kupova od ugrofinov, ked to i u nas maju za podobne peniaze. http://www.domintex.sk/tepelne-cerpad...
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ja som ho kupoval pred 2,5 rokom, vtedy boli ine ceny. Tato cena je uz lepsia o min. 100e ako vtedy.
Odpovedať
@lubosu hlavne aby sluzil. Na kolko ohrievas vodu? ako casto ti cykluje cerpadlo bez zapnutia spiraly?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?