Podmienky používania

Všeobecné pravidlá serveru ModraStrecha.sk ako aj všetkých jazykových mutácií týchto stránok

Vitaj na Našej web stránke. Jej Používaním súhlasíš s nižšie uvedenými pravidlami, ktoré tvoria Dohodu o pravidlách a podmienkach používania Internetovej stránky medzi Nami a Tebou. V prípade otázok nás môžeš kedykoľvek kontaktovať na info@modrastrecha.sk (v pracovných dňoch v čase 9:00 - 16:00). Posledná revízia: 01.03.2024

Špecifické pravidlá jednotlivých častí stránok

Všeobecné obchodné podmienky poskytovania reklamných služieb

Všeobecné podmienky používania

Špecifické pravidlá jednotlivých častí stránok

Pravidlá Fóra

“Fórum je miesto, kde sa všetci stretávame, rozprávame sa, radíme si, pomáhame si, spoznávame sa. Ak to má byť miesto príjemné pre všetkých je dôležité správať sa tu slušne, rešpektovať ostatných a nezneužívať možnosť oslovovať všetkých.”

Všeobecné pravidlá Fóra

 1. V príspevkoch nepoužívaj VEĽKÉ PÍSMENÁ. Výnimkou sú začiatočné písmena viet, značky a skratky. Pôsobí to ako kričanie.
 2. Nediskutuj mimo tému. Téma je definovaná jej názvom a prvým príspevkom, ktorý vytvoril autor témy.
 3. Nepíš vulgárne, nepoužívaj nadávky, alebo hrubé slová. Pri opakovanom vulgárnom vyjadrovaní a hrubých útokoch na iných používateľov, bude taký používateľ automaticky zablokovaný. Rovnako na Modrú strechu nepatrí násilie, vyhrážky ublížením na zdraví, zastrašovanie či šikana. Vyhni sa témam o politike či aktuálnej téme o pandémii, pokiaľ to výlučne priamo nesúvisí so zadanou otázkou a nezabudni: Porušovanie zákona je vo svete internetu, t.j. na Modrej streche, rovnako trestné ako v realite!
 4. Neurážaj, neprovokuj, ani nereaguj na osobné útoky na teba. To, čo vieš ty, nemusí nutne ovládať každý používateľ. Fórum je priestor pre otázky každého typu v rámci tém Modrej strechy. Vyjadruj sa preto s úctou a nevysmievaj sa. To platí aj pre občasné gramatické chyby iných používateľov. Ak nejakú spozoruješ, používateľa upozorni slušne a najlepšie v súkromnej komunikácii, aby sme neodchádzali mimo hlavnej témy diskusie. Ak niekto na teba útočí, oznám to adminovi stránky.

  “Ak niekto reaguje na urážku urážaním, nie je v ničom lepší ako ten, kto začal.”

 5. Nezverejňuj osobné informácie o ostatných používateľoch (meno, adresu bydliska, telefónne číslo...), alebo vašu vzájomnú osobnú poštu či screenshoty komunikácie z iných sietí a portálov. Pozor na Zákon o ochrane osobných údajov.
 6. Na Modrú strechu nepatria diskusie o aktuálnej politickej situácii, ak to priamo nesúvisí s otázkou autora diskusie, o zdravotníctve či pandémii, príspevky propagujúce, podnecujúce alebo obhajujúce potláčanie základných práv a slobôd, násilie, fanatizmus, rasizmus, diskrimináciu, hanobenie skupín obyvateľstva, rasovú, jazykovú, pohlavnú, náboženskú, politickú, sociálnu, národnostnú a etnickú neznášanlivosť, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, ani žiadny iný obsah v rozpore s platným právom.
 7. Nezverejňuj kontaktné údaje firiem (adresa, telefónne číslo, e-mail, www stránka). Môžeš spomenúť meno firmy. Linky na konkrétny produkt sú v poriadku.
 8. Nevytváraj viackrát rovnaký príspevok, alebo tému. Rovnaké príspevky na rovnaké témy publikované vo Fóre či na iných miestach na Modrej streche budú automaticky odstránené bez upozornenia.
 9. Nevkladaj žiadosti o účasť v súťažiach a o hlasovanie.
 10. Neupozorňuj na svoj Bazár.
 11. Neponúkaj v príspevkoch tovar, alebo služby. Fórum neslúži na inzerovanie, na to máme Bazár.
 12. Fórum je verejné, preto zváž zverejnenie osobných informácií o sebe a iných.
 13. Ak si želáš príspevok upraviť alebo odstrániť, kontaktuj nás na info@modrastrecha.sk

Pravidlá pre vytváranie nových Diskusií

 1. Novú tému zakladaj až keď sa presvedčíš, či podobná Diskusia už neexistuje. Ak podobnú tému nájdeš, svoj príspevok vlož tam. Ak ju nenájdeš, vtedy môžeš vytvoriť novú tému.
 2. Novú Diskusiu zaraď do kategórie, ktorá ju najlepšie vystihuje.
 3. Názov má jasne vystihovať tému tak, aby používatelia mali predstavu o čom sa diskutuje.
  • Nepoužívaj názvy ako “Pomôžte mi”, “Poraďte mi”, alebo pomenovania z ktorých nevyplýva o čo ti ide: “Bungalov”, “Bratislava”.
  • Názov má obsahovať: predmet (kľúčové slovo), o ktorom sa chceš rozprávať (dom, pozemok, murár), v akom kontexte sa chceš o tom rozprávať (rekonštruujem, vymerať, hľadám). Ak sa téma viaže na mesto alebo čas, tiež to spomeň (Bratislava, júl 2012). Názov potom môže vyzerať napr. takto: Ako vymerať pozemok?, Hľadám murára v Bratislave,...
  • V prípade otázok, názov musí byť otázkou. (Otázka musí končiť otáznikom)
  • Nezadávaj subjektívne otázky napr. "Je krajšia červená alebo zelená?
  • Diskusie neslúžia na vytváranie ankiet, alebo prieskumu trhu, napr. "Ste za ihrisko v centre Martina?"
 4. Ak odpovedáš používateľovi:
  • V diskusii odpovedaj iba na otázku zakladateľa Otázky.
  • Nereaguj mimo tému.
  • Odpovedaj tak, aby to malo zmysel pre zakladateľa otázky.
  • Neodpovedaj ironicky, alebo nezosmiešňuj otázku. Dodržuj naše Podmienky používania.
 5. Ak si firma, vytvor si profil Profesionála, inak nemôžeš prispievať do fóra. Výnimku tvorí len situácia, kedy chceš reagovať na recenzie na tvoju firmu publikované na Modrej streche. Profil môžeš využiť na odpoveď a obhajobu. Ďalšia prezentácia mimo danej diskusie už nie je bez profilu Profesionála povolená.

Porušenie Podmienok používania

 1. Fórum je verejné, no aj napriek tomu je potrebné dodržiavať pravidlá, ktoré určil prevádzkovateľ stránky a rovnako tak aj legislatívu.
 2. V prípade, ak nájdeš príspevok, ktorý podľa teba porušuje naše Podmienky používania, nahlás ho. Možnosť nahlásiť nájdeš priamo pod príspevkom po kliknutí na možnosť "...Viac" alebo nás kontaktuj na info@modrastrecha.sk
 3. Ak si porušil naše Podmienky používania, môže byť tvoj príspevok odstránený alebo upravený. Na Modrej streche sa držíme hesla trikrát a dosť!
  • 1. Zablokovanie: V prípade, ak ťa upozorníme už 3. krát a aj napriek tomu opäť porušíš naše Podmienky, bude tvoj profil dočasne zablokovaný na 2 týždne.
  • 2. Zablokovanie: Ak po návrate príde k opätovnému porušeniu, bude tvoj profil zablokovaný dočasne na 1 mesiac.
  • Finálne zablokovanie: Ak aj po poslednom návrate opäť porušíš naše Podmienky používania, bude tvoj profil zablokovaný natrvalo.
  • Okamžité zablokovanie bez upozornenia: Pri opakovanom vulgárnom vyjadrovaní, vyhrážkach a hrubých útokoch na iných používateľov, bude taký používateľ automaticky zablokovaný. Rovnako to platí v prípade, ak používateľ nabáda niekoho na trestný čin alebo sám svojimi vyjadreniami pácha trestný čin či napĺňa skutkovú podstatu priestupku a podobne... K okamžitému zablokovaniu dochádza aj v prípade, ak náš automatický systém vyhodnotí účet ako spam, obťažovanie či podvod, prípadne ak daný účet propaguje svoje služby a produkty bez profilu "Profesionál". Taký účet bude rovnako zablokovaný a používateľovi budú zaslané inštrukcie k registrácii do katalógu Profesionálov.

Pravidlá pre Fotoblogy

“Predstav si miesto, kde pozývaš svojich známych a priateľov na krátke rozhovory, zdieľaš s nimi svoje predstavy, nápady a realitu tvojho bývania. Je to tvoje “Doma” na Modrej streche.” - s takouto predstavou sme pre vás vytvorili Fotoblogy. Na vás je, aby to v nich skutočne vyzeralo “ako doma”.

Pravidlá chránia, aby Fotoblogy boli dôstojné miesto pre majiteľa aj návštevníkov, aby neboli miestom reklamy a boli zmysluplné v kontexte Modrej strechy.

Všeobecné pravidlá pre prispievanie do fotoblogov

 1. Príspevky vo fotoblogu musia byť v kontexte Modrej strechy - stavba, rekonštrukcia, bývanie a záhrada.
 2. Fotoalbumy, Články či Krátke správy nemajú slúžiť ako otázka na ostatných používateľov. (napr. “Čo si o tom myslíte”, “Poraďte mi”...) Na to slúži naše Fórum.
 3. Názov Fotoalbumu, alebo článku má jasne pomenovať o čom je.
 4. Príspevky vo Fotoblogu neslúžia na inzerciu. Na predaj a kúpu slúži náš Bazár.
 5. Príspevky vo Fotoblogu neslúžia na komerčné účely. Prezentácia tovaru a služieb je možná len v profile Profesionála.
 6. Príspevky vo Fotoblogu neslúžia na hodnotenie iných používateľov, obchodov v bazári, adminov stránky, alebo práce adminov.
 7. V textoch príspevkov nepoužívaj VEĽKÉ PÍSMENÁ. Výnimkou sú začiatočné písmena viet, značky a skratky.

Špecifické pravidlá pre príspevky vo Fotoblogoch:

“Krátke správy slúžia ako odpoveď na otázku: “Čo máš nové?”, alebo ako pozvanie ostatných používateľov na krátky rozhovor. Samozrejme v kontexte Modrej strechy. Ak potrebuješ tipy či odporúčania na e-shopy, firmy, dodávateľov alebo rady ohľadom bývania, opýtaj sa vo Fóre.“

Krátke správy

 1. neslúžia na žiadosti o hlasovanie a zapájanie sa do súťaží, ankiet, a pod.
 2. neslúžia ako priestor na otázky na ostatných používateľov. (napr. “Čo si o tom myslíte”, “Poraďte mi”...) Na to slúži naše Fórum.
 3. neslúžia na predaj, kúpu (“zháňam”, “kto predáva?”), alebo darovanie vecí
 4. neslúžia na propagáciu svojho Bazára
 5. neslúžia na spamovanie - nezverejňuj tú istú krátku správu, alebo jej podobnú viac krát
 6. neslúžia na komerčné účely - nezverejňuj kontakty na firmy (meno, adresu, telefón, mail, web)

“Fotoblogy sú vaše inšpiračné fotoalbumy o bývaní, stavbe domu, rekonštrukcii bytu, zariaďovaní interiéru, záhrade.“

Fotoalbumy

Čo do albumov patrí:
 • Fotografie domov, bytov a stavieb celkovo.
 • Mapy, plány, vizualizácie
 • Fotografie interiérov vrátane dekorácie a zariadení
 • Obrazy, výšivky, tabule umiestnené v priestore (výšivka na stolíku, obrázok a tabuľa na stene, ...).
 • Fotky a obrázky záhradných úprav exteriérov.
 • Tabuľky, grafy a štatistiky, súvisia s témou reality, bývanie, byty.

Čo do albumov nepatrí:
 • Fotografie, na ktoré nemáte súhlas od autora a pri ktorých neviete uviesť zdroj, z ktorého čerpáte. Pri nahrávaní fotografií do Fotoblogu si buďte istí, že máte súhlas od autora a uveďte jasný zdroj.
 • Svadobné fotografie. Tie vlož na www.mojasvadba.sk.
 • Fotografie detí a rodinné fotografie.
 • Fotky priateľov a známych.
 • Rôzne veci na predaj. Ak spĺňajú pravidlá Bazára, vlož ich tam.
 • Reklama. Do popisu a do fotiek v albume nevkladaj kontaktné údaje na firmy. Môžeš spomenúť ich meno, avšak adresu, telefónne číslo, e-mail adresu, www adresu atď. tam nepíš. Eventuálna vodotlač na fotografiách môže obsahovať iba meno autora, nie názov firmy či webový odkaz.

“Články majú byť zdrojom praktických informácií, alebo inšpirácií pre ostatných používateľov Modrej strechy.”

Články

 1. Ak kopíruješ článok z iných stránok, vlož odkaz odkiaľ si ho stiahol.

Všeobecné informácie o Fotoblogoch

 1. Používateľ má právo vo svojom fotoblogu mazať komentáre iných používateľov podľa vlastného uváženia.
 2. Používateľ môže rozhodnúť, komu sa bude zobrazovať príspevok vo Fotoblogu a to:
  • Príspevok sa zobrazuje všetkým. Takýto príspevok vidia aj neregistrovaní užívatelia. Takýto príspevok eviduje aj Google a iné vyhľadávače.
  • Príspevok sa zobrazuje zaregistrovaným užívateľom. Takýto príspevok vidia iba zaregistrovaní používatelia, ktorí sú v tom momente prihlásení na stránke pod svojim loginom.
  • Príspevok sa zobrazuje iba priateľom. Takýto príspevok vidia iba používatelia, ktorých si potvrdil ako priateľov a musia byť v tom momente prihlásení na stránke pod svojim loginom.
 3. Krátka správa je obmedzená na 250 znakov.
 4. Prvá fotka Fotoalbumu je jeho profilová fotka. Pridaj takú fotku, ktorá vystihuje zameranie albumu.
 5. Pri pridaní novej fotografie do Fotoalbumu sa Fotoalbum zobrazí v zozname fotoblogov.
 6. O tom, či krátka správa, album, alebo článok spĺňa pravidlá stránky rozhoduje admin stránky.
 7. V prípade porušenia Podmienok používania môže admin: stopnúť krátku správu, stopnúť album, upraviť album, vymazať konkrétnu fotku, vymazať komentár, stopnúť článok, pozastaviť používanie Bazára, zablokovať používateľa. O type sankcie sa rozhoduje na základe typu porušenia, vážnosti porušenia a doterajšej skúsenosti s daným používateľom.

Pravidlá bazára

“To, čo predávate popíšte pravdivo, úplne a úprimne, s uvedením všetkých vád, ktoré predávaná vec má. Píšte jasne a prehľadne. Ak sa na obchode dohodnete, buďte zodpovedný. Iných hodnoťte pravdivo.” - to je naša predstava ako by mal pristupovať používateľ k obchodom v bazári na Modrej streche.

Pravidlá slúžia na ochranu obchodníkov pred podvodmi a komerčnými trikmi, na dodržiavanie prehľadnosti inzerátov a dohliadajú na férovosť v hodnoteniach.

 1. V inzeráte nepíš VEĽKÝMI PÍSMENAMI. Platí to pre nadpis, ako aj pre text inzerátu. Výnimkou sú začiatočné písmena viet, názvy značiek a oficiálne skratky.

  Veľké písmená rušia a robia inzerát ťažšie čitateľným.

 2. V inzeráte nepoužívaj ozdobné znaky. Platí to pre nadpis ako aj text inzerátu. Medzi ozdobné znaky patria: výkričníky !!!, pomlčky ---, hviezdičky ***, smajlíky :-), bodkovanie …......, atď.

  Iba to ruší a robí inzerát ťažšie čitateľným. Popis inzerátu sa stráca medzi ozdobnými znakmi.

 3. V názve inzerátu nepoužívaj subjektívne prívlastky na predávanú vec. Napr. “krásny”, “nádherný”, “roztomilý” atď.

  Popis má byť objektívny. To, či je niečo “krásne”, “roztomilé”, “nádherné” atď. je čiste subjektívny pocit predávajúceho a kupujúceho to ľahko manipuluje v rozhodovaní.

 4. V inzeráte zverejňuj iba fotografie, ktoré si sám odfotil a je na nich predávaná vec. Fotografie majú dokumentovať reálny stav predávanej veci. Nepoužívaj fotografie stiahnuté z internetu, alebo od iných používateľov. V prípade, ak predávaš nový produkt ako Profesionál, môžeš použiť aj produktové fotografie.

  Používanie vlastných fotografií zvyšuje dôveryhodnosť inzerátu a predchádza nedorozumeniam týkajúcich sa reálneho stavu veci.

 5. V inzeráte nepoužívaj slová “nový”, ”nová”, “nové”. Tie sa používajú pri predaji z prvej ruky. Náš Bazár slúži výhradne na predaj z druhej ruky. Platí to pre nadpis ako aj pre text inzerátu. Ako náhradu za hovorové používanie slova “nový” použi: “nenosený”, “nevybalený”, “nepoužitý”.

  Chceme jasne oddeliť predaj v bazári od komerčného predaja. Na komerčný predaj je potrebné mať registrovaný účet "Profesionál".

 6. Nezverejňuj inzeráty, pre ktoré nemáme vytvorenú jasnú kategóriu. Ak nevieš kam tvoj inzerát patrí, je dosť pravdepodobné, že do nášho Bazára nepatrí. Ak si nie si istý/á, kontaktuj nás na info@modrastrecha.sk

  Chceme, aby sa v bazári predávali veci, ktoré sú v priamom kontexte stránky.

 7. V inzeráte neponúkaj služby a nový tovar. Takýto inzerát považujeme za komerčný. Na zverejnenie takéhoto inzerátu využi službu Profesionáli.


 8. Nezverejňuj rovnaký inzerát viackrát. Ani v prípade, ak sa hodí do viacerých kategórií. Zvoľ tú kategóriu, ktorá najviac vystihuje danú vec.

  Je to snaha upriamiť na svoj inzerát pozornosť tým, že je viac videný. Nie je to fér voči ostatným predávajúcim.

 9. V inzeráte vždy uveď jasnú cenu v EUR, za ktorú chceš vec predať. Ak predávaš v jednom inzeráte viac rozličných vecí, v texte inzerátu rozpíš jednotlivé ceny - cena inzerátu je následne suma všetkých predávaných vecí. Nevkladaj cenu: “navrhnite cenu”.


 10. Ak predávaš v inzeráte viac vecí, musia byť z rovnakej kategórie.


 11. Nezverejňuj inzerát typu: “Kúpim”, “Akcia”, “Zľava”, “Oznam” a podobne.

  Náš bazár je výhradne o predaji. Rozhodli sme sa tak, aby bol čo najjednoduchší.

 12. Do inzerátu nevkladaj odkazy na webové stránky.

  Inzerát neslúži na propagáciu webových stránok, alebo značiek, ale na predaj veci.

 13. Fotografie nemôžu obsahovať vodotlač. Výnimkou je vodotlač používateľského mena predávajúceho, prípadne Profesionála.


 14. Do názvu inzerátu nevkladaj odkazy typu “Zadarmo k objednávke”, “pri kúpe … zľava ...”, “Vhodný ako darček” a podobne. Takéto informácie môžeš vložiť do podmienok predaja či popisu produktu.

  Ak si nie si istý/á svojim popisom, kontaktuj nás na info@modrastrecha.sk

 15. Do názvu inzerátu nevkladaj informácie o stave veci (nenosené, iba párkrát použité, a pod...) Názov má obsahovať iba jasné pomenovanie predávanej veci. Čo najpresnejšie informácie o stave veci a prípadných vadách vlož do textu inzerátu.


 16. Cena 0 EUR znamená, že vec daruješ bez akýchkoľvek podmienok. Ak daruješ tovar za poštovné, ako cenu zadaj výšku poštovného, alebo o tom zreteľne informuj v podmienkach predaja.


 17. Značku v inzeráte zadávaj iba v prípade, ak si si istý, že je to skutočne originálny tovar tej značky. Nevkladaj taký tovar, ktorý je nelegálnou kópiou značky. Falzifikáty budú z Bazára okamžite odstránené.

Pravidlá pre hodnotenia

 1. Právo pridať hodnotenie vzniká až po vzájomnom potvrdení obidvoch strán o predaji/kúpe. Ak k potvrdeniu o predaji oboma stranami nedošlo, používateľ nemá právo zverejniť hodnotenie.
 2. Používateľ nemá právo pridať inému používateľovi negatívne hodnotenie ako pomstu za svoje vlastné negatívne hodnotenie.

  Porušenie tohto pravidla berieme veľmi vážne, lebo takéto hodnotenia vytvárajú strach u používateľov, ktorí následne odmietajú dávať pravdivé negatívne hodnotenia.

 3. Hodnotenie nemá obsahovať prejavy osobnej nevraživosti, urážky či vulgarizmy. Má vecne informovať o priebehu obchodu.

  Keďže hodnotenia slúžia pre ostatných, "emocionálne výlevy" im nepovedia nič o tom, v čom spočíval tvoj problém. Hrubé slová na Modrú strechu nepatria.

 4. Do hodnotení nepatria: reakcie na iné hodnotenie, otázky na používateľa, správy pre užívateľa (interná pošta).
 5. Požívateľ môže pridať iba hodnotenia k obchodu, ktorého sa priamo zúčastnil ako kupujúci alebo predávajúci a ktorý prebehol na Modrastrecha.sk.

Pravidlá medzi kupujúcim a predávajúcim

 1. Kupujúci rešpektuje podmienky predaja predávajúceho.
 2. Ak došlo k dohode medzi kupujúcim a predávajúcim, obidve strany sa tým zaväzujú tuto dohodu splniť.
 3. Ak dôjde k nečakanej situácii, každá zo strán je povinná čo najskôr o tejto situácii informovať druhú stranu.

  Napr. “Nebudem odpovedať 2 týždne, som odcestovaná.”, “Ochorela som, ležím doma. Zanesiem to na poštu hneď ako budem zdravá.”

 4. Riešenie nečakanej situácie spočíva na vzájomnej dohode oboch strán.
 5. Ak sa predaná vec ukáže ako poškodená alebo inak vadná a pritom o tom nebola v inzeráte zmienka, predavajúci sa zaväzuje vrátiť peniaze a niesť aj náklady na vrátenie tovaru od kupujúceho (napr. poštovné). Takúto vec už nemôže vložiť znovu do svojho inzerátu v Bazári

Pravidlá používania Bazára

 1. Inzerát sa môže aktualizovať každých 7 dní. Obchádzanie tejto aktualizácie - mazanie inzerátov a ich znovuzverejňovanie je zakázané.
 2. Ak ti bol zablokovaný inzerát adminom, nezverejňuj ďalší taký istý. Ak si o zablokovaní nedostal žiadnu správu, kontaktuj nás na info@modrastrecha.sk
 3. Ak aj po upozornení adminom (blokácia inzerátu) naďalej budeš zverejňovať inzeráty s rovnakou chybou, pozastavíme ti obchodovanie v Bazári.
 4. Ak bol používateľovi zablokovaný inzerát a on požiada o jeho odblokovanie bez odstránenia dôvodu blokovania, bude mu inzerát vymazaný.
 5. Ak má administrátor stránky dôvodné podozrenie, že veci, ktoré ponúkaš v Bazári, komerčne predávaš, alebo vyrábaš na objednávku, prípadne ponúkaš služby, také inzeráty zablokuje ako komerčné. Tieto inzeráty nesmieš znovu zverejniť.

Všeobecné informácie o Bazári

 1. Bazár je pre všetkých úplne zadarmo v prípade, ak predávaš tovar z druhej ruky.
 2. Požívateľ môže pridať neobmedzený počet inzerátov.
 3. Neoverujeme a nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah inzerátov uverejnených používateľmi vrátane ich identifikačných údajov, ani za kvalitu inzerovaného tovaru.
 4. Bazár slúži výlučne na sprostredkovanie kontaktu medzi predávajúcim a potenciálnymi kupujúcimi. Ako používateľ Bazára si si vedomý, že nesieš sám všetky riziká spojené s inzerciou ako aj s kúpno-predajnou transakciou (obchodom), ktorá vznikla na základe tejto inzercie.
 5. Inzerovať sa smie len tovar, ktorý je v súlade s právnym poriadkom SR a nepodlieha žiadnej špecifickej legislatíve (napr. lieky na lekársky predpis).
 6. Nesmie sa inzerovať tovar, ktorý nie je v súlade s platnými právnymi predpismi o ochrane priemyselného a duševného vlastníctva (napr. predpismi o patentoch, ochranných známkach, dizajnoch, autorskom práve a pod...), pričom sa väčšinou jedná o ilegálne kópie výrobkov renomovaných svetových výrobcov. Za príslušné overenie a súlad s predpismi je zodpovedný sám inzerujúci používateľ. Taktiež sa nesmie inzerovať tovar spadajúci do systému sieťového predaja a multi-level marketingu (napr. Avon, Oriflame, Tupperware...) alebo do sieťového predaja poistenia, finančných produktov a poradenstva. V prípade, ak máš záujem inzerovať podobný tovar/služby, skôr, ako ho uverejníš, kontaktuj nás na info@modrastrecha.sk
 7. O tom, či inzerát, hodnotenie, alebo obchod je v súlade s našimi Podmienkami používania rozhoduje administrátor stránky.
 8. V prípade porušenia Podmienok používania môže administrátor: upraviť inzerát, blokovať inzerát (a odoslať upozornenie), vymazať inzerát, pozastaviť používateľovi celý Bazár, pridať negatívne hodnotenie, blokovať používateľa. O type sankcie sa rozhoduje na základe typu porušenia, vážnosti porušenia a doterajšej skúsenosti s daným používateľom.

Pravidlá internej pošty

 1. Interná pošta slúži na sprostredkovanie kontaktu dvoch alebo viacerých používateľov stránky neverejne, súkromne.
 2. Nepíš vulgárne, nesnaž sa druhých uraziť alebo provokovať. Správaj sa k ostatným s rešpektom a úctou.
 3. Obsah internej pošty je záležitosťou odosielateľa a príjemcu. Nezverejňuj osobné informácie získané z internej pošty bez predchádzajúceho súhlasu, ani nezverejňuj vašu vzájomnú osobnú poštu bez súhlasu druhej strany.
 4. Nezneužívaj internú poštu na zasielanie nevyžiadanej pošty (spam).
 5. Ponúkanie a prezentácia služieb v internej pošte bez profilu Profesionála nie je povolená.
 6. Prevádzkovateľ portálu Modrá strecha si vyhradzuje právo odosielať používateľom novinky a aktuality z diania na stránke či informácie o technických novinkách alebo iných dôležitých udalostiach týkajúcich sa chodu portálu Modrá strecha, vo forme internej pošty (maximálne 2x mesačne).

Všeobecné podmienky používania

Pojmy a definície

 1. „Pravidlá“ sú ustanovenia tejto Dohody o pravidlách a podmienkach používania Internetovej stránky v znení neskorších zmien a doplnení.
 2. „Internetová stránka“ je Naša internetová stránka, resp. Naše internetové stránky: www.mojasvadba.sk, www.modrastrecha.sk, www.beremese.cz, www.modrastrecha.cz.
 3. „My“ sme obchodná spoločnosť 4 networks SK&CZ, s.r.o., Lamačská cesta 45, 841 03 Bratislava, IČO 47 696 184, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sro, vložka č. 97760/B, ktorá je prevádzkovateľom Internetovej stránky.
 4. „Ty“ si užívateľ/ka Internetovej stránky, ktorý/á Použil/a alebo Používa Internetovú stránku, bez ohľadu na to, či si Registrovaný/á alebo nie.
 5. „Niekto“ alebo „Ostatný“ je osoba odlišná od Teba.
 6. „Príspevok“ je akýkoľvek príspevok (napr. názor, vyhlásenie, kritika, postoj, komentár, vyjadrenie, obrázok, fotografia, videoklip alebo akýkoľvek iný obsah), ktorý si Ty pridal/a na Internetovú stránku.
 7. „Obsah“ je akýkoľvek iný obsah Internetovej stránky odlišný od Príspevkov.
 8. „Použitím“ alebo „Používaním“ je Tvoje uverejnenie alebo uverejňovanie Príspevku resp. Príspevkov na Našu Internetovú stránku alebo akákoľvek iná činnosť s ňou súvisiaca (prehliadanie a pod.).
 9. „Službou“ je umožnenie Používania Internetovej stránky a jej sprístupnenie voči Tebe a Ostatným. Služba je bezplatná, s výnimkou sekcií alebo služieb na Internetovej stránke, pri ktorých je výslovne uvedená cena.
 10. „Registrácia“ je vytvorenie Tvojho užívateľského účtu a užívateľského mena na Internetovej stránke.
 11. „Registrovaným/ou“ sa Ty ako užívateľ/ka stávaš až Registráciou na Internetovej stránke, pričom ako Registrovaný/á máš vlastné užívateľské meno a heslo.
 12. „Zrušenie Registrácie“ je znemožnenie Tvojho Používania Internetovej stránky prostredníctvom Tvojho užívateľského účtu a vymazanie Tvojich údajov z účtu.
 13. „Admin“ je užívateľ/ka ako Ty, akurát s väčšími právomocami týkajúcimi sa administrácie Internetovej stránky, ale nezastupuje Nás, ani nie je oprávnený/á vystupovať v Našom mene a konať za Nás.
 14. Všetky vyššie uvedené pojmy a definície sú v Pravidlách použité v potrebnom gramatickom tvare, teda ak je niekde uvedené, že nejaká povinnosť je „Naša“, tak túto povinnosť máme „My“, a ak sa nejaký zákaz týka „Teba“, tak nie je povolené, aby si to „Ty“ robil/a, a pod. Rovnako tak, ak je niekde uvedené, že „si povinný/á“, znamená to, že „Ty si povinný/á“, a ak „sme oprávnení“, znamená to, že „My máme právo“ niečo vykonať a pod.

Všeobecne

 1. Tieto Pravidlá sú právne záväznou dohodou medzi Tebou a Nami. Ešte predtým ako začneš Používať Internetovú stránku, si povinný/á prečítať si tieto Pravidlá. Prvým Použitím Internetovej stránky totiž vyhlasuješ, že si tieto Pravidlá pozorne prečítal/a, súhlasíš s nimi bez výhrad, si nimi viazaný/á, a zaväzuješ sa dodržiavať ich, rovnako ako sa zaväzuješ dodržiavať platné právo (Slovenskej republiky a štátu, v ktorom sa nachádzaš) a dobré mravy a zaväzuješ sa, že nebudeš v súvislosti s Používaním Internetovej stránky robiť žiadne úkony v rozpore s platným právom, dobrými mravmi a týmito Pravidlami.
 2. Pokiaľ s týmito Pravidlami nesúhlasíš, nesmieš Použiť Internetovú stránku, a v prípade, ak si už Registrovaný/á, si povinný/á požiadať Nás o Zrušenie Registrácie.
 3. Ak máš menej ako 18 rokov, čestne vyhlasuješ, že súhlas s Pravidlami a Tvojím Používaním Internetovej stránky vyslovil Tvoj rodič alebo iný zákonný zástupca.
 4. Tieto Pravidlá týkajúce sa Používania Internetovej stránky sa spravujú právnym poriadkom Slovenskej republiky, pričom akýkoľvek spor či konanie súvisiace, týkajúce sa alebo vyplývajúce z Používania Internetovej stránky bude prebiehať na súde Slovenskej republiky nachádzajúcom sa v obvode Nášho sídla.
 5. Súhlasíš s tým, že Tvoj užívateľský účet, jeho obsah a všetky práva s ním spojené sú neprenosné, nededia sa a viažu sa výlučne na Tvoju osobu.
 6. Ak sa niektoré ustanovenia týchto Pravidiel stanú alebo budú vyhlásené za neplatné alebo nevykonateľné, použije sa namiesto nich iná zodpovedajúca právna úprava podľa pôvodného zmyslu týchto ustanovení, pričom ostatné ustanovenia Pravidiel zostávajú v platnosti a vykonateľné.
 7. Jednotlivé názvy častí týchto Pravidiel sú určené len kvôli ich prehľadnosti a nemajú žiadny právny účinok.
 8. Súčasťou týchto Pravidiel sú aj pravidlá a podmienky Používania jednotlivých častí Internetovej stránky (viacmenej technického charakteru) uvedené priamo v danej konkrétnej časti.
 9. Tieto Pravidlá môžu byť vyhotovené vo viacerých jazykových verziách s totožným obsahom, pričom rozhodujúcou verziou je slovenské znenie Pravidiel.

Zmena Pravidiel

 1. Tieto Pravidlá môžeme kedykoľvek zmeniť alebo doplniť bez toho, aby sme Ti to oznámili, nakoľko Ťa nechceme obťažovať nevyžiadanou poštou. Je teda v Tvojom záujme, aby si si ich z času na čas prečítal/a a ubezpečil/a sa o tom, že Používaš Internetovú stránku v súlade s nimi, nakoľko si týmito Pravidlami viazaný/á a zaviazal/a si sa akceptovať aj ich prípadné zmeny a doplnenia.
 2. Zmena alebo doplnenie Pravidiel na Internetovej stránke, ku ktorým sa kedykoľvek dostaneš pomocou odkazu na hlavnej stránke, nadobúda účinnosť jej zverejnením. Tvoje ďalšie Používanie Internetovej stránky po nadobudnutí účinnosti tejto zmeny alebo doplnenia považujeme za súhlas so zmenami a doplnením Pravidiel. Ak so zmenou alebo doplnením nesúhlasíš, si povinný/á ukončiť Používanie Internetovej stránky a ak si Registrovaný/á, požiadať Nás o Zrušenie Registrácie.

Zbavenie sa zodpovednosti a odškodnenie

 1. Nemôžeme zaručiť legálnosť, pravdivosť, presnosť, kompletnosť, aktuálnosť, ani súlad Tvojich Príspevkov s Pravidlami, a preto nenesieme žiadnu zodpovednosť za všetky Tvoje Príspevky na Internetovej stránke, ako aj všetky Tvoje iné úkony s ňou súvisiace, voči Ostatným.
 2. Nakoľko nemôžeme zaručiť úplnú pravdivosť, aktuálnosť a presnosť Obsahu uvedeného na Internetovej stránke, za jej Obsah nezodpovedáme a rovnako nenesieme žiadnu zodpovednosť za akúkoľvek škodu či ujmu vyplývajúcu z Tvojej alebo Niekoho dôvery k tomuto Obsahu alebo k Príspevkom.
 3. Uvedom si, že Tvoj Príspevok je vyjadrením Tvojho osobného názoru, nie Nášho názoru a je Tvojím konaním, preto si zaň priamo a výlučne osobne zodpovedný/á len Ty sám/sama. Použitím Internetovej stránky súhlasíš a zaväzuješ sa, že v prípade, ak Nám v dôsledku Tvojho Príspevku vznikne akákoľvek škoda alebo ujma, v celom rozsahu Nás odškodníš, a to bez ohľadu na jej výšku a na to, či si konal/a úmyselne alebo z nedbanlivosti, či si škodu spôsobil/a Ty sám/sama, alebo v spolupráci s Ostatnými a pod.
 4. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za akúkoľvek škodu či ujmu, ktorá by Tebe alebo Ostatným mohla byť spôsobená v súvislosti s Používaním Internetovej stránky alebo Službou.
 5. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za prípadný chýbajúci obsah Tvojich Príspevkov alebo za chýbajúci Príspevok samotný.
 6. Služba je poskytovaná „tak ako je“ a nenesieme žiadnu zodpovednosť za nepretržitú funkčnosť, bezchybnú činnosť a zabezpečenie Služieb, ani za prípadné prerušenie alebo skončenie poskytovania Služieb na akúkoľvek dobu alebo navždy, pričom to môžeme urobiť kedykoľvek s okamžitou účinnosťou, bez uvedenia dôvodu, a to i bez oznámenia.

Kontrola a administrácia Príspevkov

 1. Vyhradzujeme si právo sledovať a kontrolovať všetky Príspevky, aby bol zabezpečený ich súlad s platným právom a Pravidlami a právo meniť ich, odstraňovať, ak to bude potrebné, na čo Nám dávaš plnú moc, aby sme tak urobili na základe nášho výlučného rozhodnutia alebo v prípadoch uvedených v Pravidlách, a to aj bez toho, aby sme to oznámili Tebe alebo Ostatným.
 2. Hoci sme stanovili tieto Pravidlá pre Tvoje správanie a Príspevky, nie je od Nás možné požadovať, aby sme kontrolovali všetky Tvoje Príspevky, či sú v súlade s Pravidlami (hoci na to máme právo), preto nezodpovedáme ani za ich obsah a súlad s Pravidlami
 3. Rovnako tak nie je možné, aby sme z technických a personálnych dôvodov pri obrovskom množstve Príspevkov odpovedali na všetky Tvoje otázky, žiadosti, sťažnosti a pod. týkajúce sa Príspevkov, Internetovej stránky alebo Služby.
 4. Súhlasíš s tým, že (okrem iných oprávnení uvedených v iných častiach Pravidiel) sme oprávnení archivovať kópie akýchkoľvek Tvojich Príspevkov, a zabezpečiť, aby Obsah Internetovej stránky a Príspevky (alebo ich časti) nemohli byť predmetom rôznych vyhľadávacích programov na internete (napr. google a pod.).
 5. Sme oprávnení upozorniť Ťa v prípade porušenia alebo hrozby porušenia týchto Pravidiel alebo platného práva, a z asahovať v takýchto prípadoch do Príspevkov medzi Tebou a Ostatnými (okrem iného napr. zmazaním Príspevku a/alebo zablokovaním diskusného fóra, jeho časti, Zrušením Registrácie a pod.).

Sťažnosti

 1. Si povinný/á dbať na to, aby každý Tvoj Príspevok bol v súlade s platným právom a týmito Pravidlami.
 2. Napriek tomu, že nie sme zodpovední za Tvoje Príspevky ani za následky nimi spôsobené, máme záujem na predchádzaní vzniku akejkoľvek škody či ujmy spôsobenej Príspevkami na Internetovej stránke a máme tiež záujem na zmierlivom urovnávaní sporov.
 3. Preto si vyhradzujeme právo, nie sme však povinní, urovnávať spory spôsobené Príspevkom uverejneným na Internetovej stránke medzi Tebou a Niekým.
 4. Dávaš nám týmto súhlas, aby sme za týmto účelom v prípade sporu postupovali nasledovne:
  1. V prípade, ak sa domnievaš, že si dotknutý/á Niekoho Príspevkom, pretože je v rozpore s platným právom, si povinný/á Nám na adresu Nášho sídla uvedeného v úvodnej časti týchto Pravidiel (nie Adminovi!) doručiť kvalifikované oznámenie o tejto skutočnosti. Kvalifikovaným oznámením sa rozumie písomné oznámenie podpísané Tebou, ktorého súčasťou je identifikácia konkrétneho Príspevku a jeho autora (konkrétneho užívateľa), preukázanie protiprávnosti Príspevku, dôkazy o tom svedčiace, a Tvoje meno, priezvisko, adresa a e-mailová adresa. Kvalifikované oznámenie Nám musí byť doručené doporučenou poštou, aby bolo možné preukázať jeho skutočné doručenie. Doručenie iným spôsobom nie je možné akceptovať, rovnako ani oznámenia zaslané elektronickou poštou, a to z personálnych a technických dôvodov.
  2. Do 5 pracovných dní odo dňa doručenia kvalifikovaného oznámenia doručíme toto kvalifikované oznámenie autorovi Príspevku elektronickými prostriedkami (napr. naskenovaný dokument prostredníctvom internej pošty na Internetovej stránke) spoločne so žiadosťou, aby nám poskytol vyhlásenie o legálnosti jeho Príspevku.
  3. Autor Príspevku je potom povinný do 5 pracovných dní odo dňa doručenia kvalifikovaného oznámenia doručiť Nám spôsobom uvedeným vyššie (platným pre doručovanie kvalifikovaného oznámenia) vyhlásenie o legálnosti Príspevku. Vyhlásením o legálnosti Príspevku je písomné oznámenie podpísané autorom Príspevku (s jeho úradne osvedčeným podpisom, a ak ešte nemá 18 rokov, bude potrebný úradne osvedčený podpis aspoň jedného z rodičov alebo zákonného zástupcu), ktorého súčasťou je preukázanie legálnosti Príspevku, dôkazy o tom svedčiace, a meno, priezvisko, adresa a e-mailová adresa autora Príspevku.
  4. V prípade, ak autor Príspevku poruší ktorúkoľvek povinnosť podľa tejto časti Pravidiel, berie na vedomie a súhlasí s odstránením jeho Príspevku z Internetovej stránky.
  5. V prípade splnenia všetkých povinností autora Príspevku Ti zašleme do 5 pracovných dní odo dňa doručenia vyhlásenia o legálnosti Príspevku kópiu tohto vyhlásenia. Príspevok potom odstránime až na základe Tvojho oznámenia a preukázania toho, že si na príslušný súd podal/a žalobu/iné podanie, ktorej/ktorého predmetom je Príspevok.
  6. V prípade, ak ide o Príspevok Niekoho, kto nie je Registrovaný, odstránime ho ihneď po doručení kvalifikovaného oznámenia.
  Podobne budeme postupovať aj v opačnom prípade, teda ak sa Niekto domnieva, že je dotknutý Tvojim Príspevkom, pretože je v rozpore s platným právom.

Registrácia, jej Zrušenie, Tvoje údaje a vyhlásenia

 1. Na Používanie Internetovej stránky nie je potrebná Registrácia. Tá je potrebná len v určitých prípadoch Používania určitých sekcií Internetovej stránky.
 2. Registráciou sa zaväzuješ poskytnúť Nám pravdivé, správne a aktuálne údaje o Tebe a udržiavať ich takéto.
 3. Môžeme odmietnuť Registráciu alebo ju Zrušiť či overiť prostredníctvom telefónneho čísla v prípade, ak máme podozrenie, že sa vydávaš za Niekoho iného, Tvoje užívateľské meno je chránené platným právom (napr. ochranná známka, obchodné meno a pod.), je reklamou (napr. www.názovnejakejwebstránky.sk) alebo je vulgárne, urážlivé alebo na základe Nášho rozhodnutia.
 4. Overenie telefónneho čísla cez SMS je potrebné, aby sme mali istotu, že ide o reálneho človeka. Tvoje telefónne číslo nebude verejné a nebude ani poskytnuté tretím stranám. Po vyzvaní na zadanie telefónneho čísla ti príde SMS s overovacím kódom, ktorý následne zadáš na Modrej streche.
 5. Uvedomujeme si našu profesionálnu povinnosť zachovávať dôvernosť údajov o Tebe a uznávame naše povinnosti týkajúce sa všetkých osobných a iných údajov, ktoré spracúvame. Prečítaj si bližšie informácie o ochrane osobných údajov v Zásadách ochrany osobných údajov.
 6. Použitím Internetovej stránky Nám udeľuješ dobrovoľne a bezplatne, bez akéhokoľvek vecného, časového, územného či iného obmedzenia:
  1. súhlas v zmysle Občianskeho zákonníka, s použitím Tvojej podobizne, písomných prejavov, obrazových snímok a obrazových i zvukových záznamov týkajúcich sa Teba alebo Tvojich prejavov osobnej povahy bez ohľadu na ich povahu a určenie, a to všetkými obvyklými spôsobmi, s ich následnou úpravou a s ich prípadným spojením s inými dielami alebo zaradením do súborného diela (napr. na fotoalbumy).
  2. vyhlásenie, že osoby, ktoré sú zachytené na dielach alebo obsahu tvoriacom Príspevok, vyslovili bezplatný súhlas s tým, aby s dielom alebo obsahom Príspevku bolo naložené všetkými spôsobmi uvedenými v týchto Pravidlách, a že Nám ani Ostatným nevznikne uverejňovaním Tvojho Príspevku na Našej Internetovej stránke ujma ani škoda a pre prípad, že sa tak stane, zaväzuješ sa takúto ujmu a škodu v plnej výške uhradiť v prospech toho, komu vznikla (napr. na fotografie Tvojich kamarátov).
  3. licenciu (sublicenciu, ak autorom je osoba odlišná od Teba) k zverejneniu autorského diela, resp. iného obsahu chráneného Autorským zákonom a platným právom, ak ho Tvoj Príspevok obsahuje.
  4. vyhlásenie, že si jediným/ou autorom/kou diela, resp. iného obsahu Príspevku chráneného Autorským zákonom a platným právom alebo že si od autora/autorov diela získal/a oprávnenie (licenciu) k použitiu diela v rozsahu podľa týchto Pravidiel, vrátane práva poskytnúť Nám sublicenciu; a že v tomto diele resp. inom obsahu Príspevku neboli žiadnym spôsobom použité diela alebo iné práva Ostatných ani ich časti, a že Nám ani Ostatným nevznikne uverejňovaním diela alebo iného obsahu Tvojho Príspevku na Našej Internetovej stránke ujma ani škoda a pre prípad, že sa tak stane, zaväzuješ sa takúto ujmu a škodu v plnej výške uhradiť v prospech toho, komu vznikla.
  Predchádzajúce ustanovenia platia rovnako aj na tretie osoby, Nami poverené výkonom určitých činností a práv, ktoré si Nám poskytol/la.
 7. V Tvojom vlastnom záujme Ťa žiadame, aby si neuverejňoval/a Príspevky obsahujúce Tvoje osobné údaje ani iné údaje, ktorých zneužitie by Ti mohlo spôsobiť ujmu alebo škodu (týka sa to najmä rodného čísla, čísla občianskeho preukazu, pasu, čísla platobnej alebo kreditnej karty, adresy, telefónneho čísla, hesiel a pod.).
 8. Vzhľadom na povahu internetu nenesieme zodpovednosť za bezpečnosť alebo ochranu údajov, ktoré Nám poskytuješ prostredníctvom internetu a e-mailových správ, ani za ich kontrolu a to, ako používajú Tvoje údaje získané od Teba Ostatní, preto by si mal/a byť opatrný/á pri výbere údajov, ktoré poskytneš prostredníctvom Internetovej stránky.
 9. Rovnako nenesieme zodpovednosť za obsah správ poslaných Ostatným, a preto sme oslobodení od všetkých záväzkov súvisiacich s obsahom informácií, ktoré môžeš dostať od Ostatných.
 10. Tvoju Registráciu sme oprávnení zrušiť len My, a sme oprávnení urobiť to kedykoľvek, jednostranne, s okamžitou účinnosťou, a to aj bez uvedenia dôvodu, a bez oznámenia. Urobíme to len výnimočne, avšak musíš rešpektovať, že Naša Internetová stránka nie je verejné fórum s bezhraničnou slobodou prejavu, ale naopak priestor, ktorý sme vytvorili My, spravujeme ho a ktorý Ti poskytujeme na to, aby si ju Používal/a v rámci platného práva a týchto Pravidiel.
 11. Ak preukázateľne porušuješ tieto Pravidlá, alebo platné právo, zrušíme Tvoju Registráciu okamžite, ako sa o tom dozvieme.
 12. Vyhradzujeme si právo na pozastavenie účtu a odstránenie obsahu aj v prípade, ak sa neprihlásiš do svojho účtu viac ako 7 rokov, z technických dôvodov a z dôvodu ochrany tvojich osobných údajov.
 13. Berieš na vedomie, že aj po Zrušení Registrácie sme oprávnení ponechať Tvoje Príspevky a Tvoje užívateľské meno uverejnené na Internetovej stránke na neobmedzený čas.

Ochrana autorského práva, duševného vlastníctva a iných práv

 1. Rešpektujeme duševné vlastníctvo a iné práva Ostatných a žiadame Ťa, aby si robil/a to isté. Ak si myslíš, že Tvoje autorské práva, duševné vlastníctvo alebo iné práva boli porušené niektorým z Príspevkov, kontaktuj Nás a postupuj obdobne ako pri Sťažnosti.
 2. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah Príspevkov, teda nezodpovedáme ani za prípadné porušovanie autorských práv, práv duševného vlastníctva ani iných práv prostredníctvom Príspevkov na Internetovej stránke. Keďže máme záujem na súlade Príspevkov a Obsahu Internetovej stránky s platným právom, súhlasíš a zaväzuješ sa, že:
  1. nebudeš v Príspevkoch uverejňovať žiadny obsah chránený autorským zákonom alebo inými právnymi predpismi chrániacimi práva duševného vlastníctva a iné práva, bez predchádzajúceho súhlasu vlastníka/držiteľa práv chránených týmito predpismi,
  2. budeš rešpektovať autorské práva, práva duševného vlastníctva a iné práva Ostatných, a nebudeš v Príspevkoch uverejňovať žiadny obsah v rozpore s autorským zákonom alebo inými právnymi predpismi chrániacimi práva duševného vlastníctva a iné práva,
  3. nebudeš odstraňovať informácie o autorských právach, ochranných známkach alebo o iných právach obsiahnuté na Internetovej stránke,
  4. nebudeš v Príspevkoch uverejňovať žiadny obsah v rozpore s platným právom.
 3. Nemáme možnosť kontrolovať súlad vecí, ktoré sú obsahom Tvojho Príspevku, s platným právom, preto nenesieme žiadnu zodpovednosť za veci (napr. ich vady, protiprávny pôvod a pod.), ktoré sú obsahom Príspevkov, resp. ktoré predávaš alebo ktoré kupuješ prostredníctvom určitých sekcií Internetovej stránky, ktoré slúžia výlučne na výmenu kontaktných údajov medzi Tebou a Ostatnými.

Tvoje povinnosti, vyhlásenia a súhlasy

 1. Ak Tvoj počítač používa viac osôb (napr. doma, v práci alebo v internetovej kaviarni a pod.), si zodpovedný/á za to, aby si sa pri skončení Používania Internetovej stránky odhlásil/a, aby žiadna iná osoba nemohla Používať Internetovú stránku pod Tvojím užívateľským menom.
 2. Tvoj užívateľský účet je súkromný a nesmie ho používať nikto okrem Teba. Si preto sám/sama výlučne zodpovedný/á za utajenie Tvojho užívateľského účtu a hesla a akékoľvek použitie alebo činnosť užívateľov, ktorí používajú Tvoj užívateľský účet. Súhlasíš s tým, že Nám bezodkladne oznámiš neoprávnené použitie Tvojho užívateľského účtu a že sa uistíš, že si sa odhlásil/a z Tvojho účtu na konci každého Používania Internetovej stránky.
 3. Vo vlastnom záujme súhlasíš a zaväzuješ sa, že nebudeš:
  1. uverejňovať Príspevky ani odkazy na akékoľvek internetové stránky obsahujúce vulgarizmy, obscénnosti, vyhrážky a osobné útoky voči Ostatným, Príspevky propagujúce, podnecujúce alebo obhajujúce potláčanie základných práv a slobôd, násilie, fanatizmus, rasizmus, diskrimináciu, hanobenie skupín obyvateľstva, rasovú, jazykovú, pohlavnú, náboženskú, politickú, sociálnu, národnostnú a etnickú neznášanlivosť, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, ani žiadny iný obsah v rozpore s platným právom,
  2. uverejňovať Príspevky, ktoré obsahujú neoverené, zavádzajúce, klamlivé, nepravdivé alebo pravdu skresľujúce informácie alebo akékoľvek iné (aj pravdivé) údaje, ktoré sú alebo by mohli byť spôsobilé privodiť ujmu Ostatným (napr. v dôsledku poškodenia ich dobrého mena, povesti a pod.),
  3. uverejňovať Príspevky majúce charakter spamu, hoaxu alebo warezu,
  4. uverejňovať Príspevky obsahujúce informácie o osobných údajoch Niekoho iného bez jeho súhlasu,
  5. uverejňovať Príspevky s rovnakým (duplicitným), nezrozumiteľným alebo nezmyselným obsahom,
  6. uverejňovať Príspevky obhajujúce alebo navádzajúce k porušovaniu platného práva, dobrých mravov alebo týchto Pravidiel,
  7. uverejňovať inzerciu, propagovať ani šíriť reklamu, zverejňovať Príspevky ani odkazy na iné internetové stránky nesúvisiace s obsahom Internetovej stránky a odkazy na komerčné internetové stránky (neplatená reklama), a to s výnimkou Nami určených prípadov a s výnimkou osobných odporúčaní na základe Tvojich reálnych skúseností,
  8. uverejňovať falošnú inzerciu, propagovať, ani šíriť reklamu vo forme falošných recenzií a skúseností, zverejňovať klamlivé Príspevky ani odkazy na iné internetové stránky, pričom takéto príspevky nesmú uvádzať do omylu našich Používateľov a nemôžu ovplyvniť ekonomické správanie Používateľov alebo ich inak poškodiť,
  9. uverejňovať Príspevky propagujúce služby iných osôb, ktoré sú Našou konkurenciou
  10. uverejňovať Príspevky prostredníctvom tretích strán propagujúce služby a produkty iných osôb
  11. uverejňovať Príspevky ohovárajúce, obťažujúce alebo vnucujúce Tvoje osobné názory Ostatným,
  12. uverejňovať Príspevky obmedzujúce alebo brániace Ostatným v Používaní Internetovej stránky alebo Príspevky, ktoré vystavujú alebo môžu vystaviť Ostatných poškodeniu alebo vzniku akejkoľvek zodpovednosti,
  13. brániť v diskusii na Internetovej stránke Ostatným, ani ju narúšať,
  14. narúšať alebo poškodzovať poskytovanie Služby alebo Internetovú stránku, servery, siete a pod. spojené so Službami či Internetovou stránkou, uverejňovať či používať softvérové vírusy alebo akékoľvek iné počítačové kódy, súbory alebo programy, ktoré môžu prerušiť, obmedziť alebo zastaviť poskytovanie Služby alebo funkčnosť počítačového softvéru alebo hardvéru, alebo telekomunikačného zariadenia;
  15. vytvárať alebo zrkadliť Internetovú stránku ani jej časť, bez Nášho predchádzajúceho písomného súhlasu,
  16. používať verejné proxy servery a iné anonymizačné služby, ktoré môžu byť zneužité k útoku na Internetovú stránku alebo Službu,
  17. používať automatické skripty pre zber informácií alebo inak pôsobiť na prevádzku Internetovej stránky a Služby,
  18. zbierať e-mailové adresy alebo iné kontaktné informácie od Ostatných za akýmkoľvek účelom,
  19. spracúvať osobné údaje o Niekom inom alebo ich uverejňovať na Internetovej stránke,
  20. žiadnym spôsobom poškodzovať Nás a Naše dobré meno a povesť,
  21. sa pri Používaní Internetovej stránky vydávať za inú fyzickú osobu, alebo právnickú osobu,
  22. vytvárať viac ako jednu Registráciu, Registrovať sa pod viac ako jedným užívateľským menom, Registrovať sa ako Niekto iný alebo Registrovať sa v mene Niekoho iného,
  23. Používať Internetovú stránku ako Niekto iný ani pod menom Niekoho iného,
  24. obchádzať vyššie uvedené zákazy.
 4. Ďalej súhlasíš s tým, že:
  1. na Internetovej stránke Ti môže byť zobrazovaná reklama a odkazy na iné internetové stránky a zdroje (Takéto odkazy a obsah na nich prístupný nie je Nami kontrolovaný a nie sme zaň zodpovední. Odkaz na ňu, pripojenie sa na ňu alebo jej používanie neznamená jej schválenie z Našej strany. Ak si sa rozhodol opustiť Internetovú stránku a vstúpiť na stránku tretej strany, robíš tak na vlastné riziko a mal by si si byť vedomý toho, že tieto Pravidlá pre ňu neplatia.),
  2. máme všetky oprávnenia dané nám týmito Pravidlami a platným právom a výkonu týchto práv sa podriadiš,
  3. pokiaľ máš podozrenie, že Niekto porušuje tieto Pravidlá, oznámiš nám (nie Adminovi!) to,
  4. Používanie Internetovej stránky je povolené len na Tvoje osobné účely jej Používanie na iný účel je bez nášho súhlasu zakázané, a to s výnimkou Nami určených prípadov,
  5. nemáš za Tvoje Príspevky na Internetovej stránke právo na žiadnu odplatu, ani autorskú odmenu a pod.,
  6. akékoľvek Tvoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, námety alebo iné informácie o Internetovej stránke alebo Službe („návrhy“), adresované Nám, nie sú dôverné a môžu sa stať Naším majetkom. Vlastníme výhradné práva, vrátane všetkých práv duševného vlastníctva, a máme nárok na neobmedzené využívanie a šírenie týchto návrhov pre akýkoľvek účel, komerčný alebo iný, bez Tvojho nároku na odplatu.

Používanie akéhokoľvek Obsahu Internetovej stránky a Príspevkov na nej uverejnených, je povolené len na osobné účely. Akákoľvek dispozícia s nimi (používanie, uverejnenie, kopírovanie a pod.) na iný účel je bez Nášho predchádzajúceho súhlasu výslovne zakázaná.

Všeobecné obchodné podmienky poskytovania reklamných služieb

 1. Prevádzkovateľ 4networks SK&CZ, s.r.o., so sídlom Lamačská cesta 45, Bratislava – mestská časť Lamač, 841 03, IČO 47696184, je oprávnený poskytovať reklamné služby.
 2. Objednávateľ reklamnej kampane (ďalej len „objednávateľ/Objednávateľ“) je fyzická osoba – podnikateľ – alebo právnická osoba, priamy zákazník alebo sprostredkovateľ, ktorý využíva reklamné služby na portáloch prevádzkovateľa
 3. Tieto všeobecné obchodné podmienky poskytovania reklamných služieb („VOP“) sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých zmlúv o poskytovaní reklamných služieb a podmienky tu ustanovené je možno meniť len na základe písomnej dohody medzi objednávateľom a prevádzkovateľom
 4. Zmluva alebo objednávky reklamných služieb musia obsahovať najmä: a) označenie zmluvných strán vrátane adresy sídla, prípadne poštovú adresu objednávateľa, ak je odlišná od sídla, IČO, DIČ/IČ DPH; b) názov reklamnej kampane a klienta, ak klientom nie je objednávateľ; c) konkretizáciu reklamných formátov a ich rozmer alebo počet zobrazení, alebo zverejnení podľa toho, ktorý z údajov je aplikovateľný na konkrétny druh reklamného formátu; d) čas zverejnenia reklamnej kampane; e) výšku zľavy a agentúrnej provízie, ak boli dohodnuté; f) konkretizáciu ostatných služieb, ak boli dohodnuté; g) dátum uzatvorenia zmluvy alebo objednávky; h) potvrdenie zmluvy alebo objednávky osobami oprávnenými konať za zmluvné strany.
 5. Prevádzkovateľ na základe riadne uzatvorenej zmluvy rezervuje pre objednávateľa mediálny priestor dojednaný v zmluve a zverejní v ňom reklamné prvky objednávateľa. Reklamné prvky sú obrazové, textové, zvukové alebo audiovizuálne informácie (vizuál), ktoré priamo alebo nepriamo propagujú tovar alebo službu objednávateľa. Všetky reklamné prvky musia spĺňať pravidlá stanovené v technických podmienkach.
 6. Objednávateľ je povinný doručiť prevádzkovateľovi všetky reklamné prvky (grafické, technické aj textové) na vlastné náklady najneskôr 3 (tri) pracovné dni pred dátumom začiatku reklamnej kampane.
 7. Pokiaľ sa zmluvné strany vopred nedohodnú inak, prevádzkovateľ je oprávnený predĺžiť termín zverejnenia reklamnej kampane až do času, kým nebude splnený zmluvne dojednaný počet zobrazení alebo zverejnení reklamného formátu.
 8. Objednávateľ zodpovedá za obsahovú stránku reklamy a vyhlasuje, že reklamné prvky neporušujú právne predpisy v oblasti nekalej súťaže, autorských práv a iných práv na ochranu duševného vlastníctva, ochrany spotrebiteľa, reklamy, ako aj iných všeobecne záväzných právnych predpisov a etický kódex reklamnej praxe vydaný Radou pre reklamu. Objednávateľ vyhlasuje, že reklamné prvky určené na zverejnenie v reklame, ktoré napĺňajú pojmové znaky diela, sú (i) zamestnaneckými dielami a objednávateľ je oprávnený k nim vykonávať majetkové práva; alebo (ii) oprávnenie nakladať s reklamnými prvkami nadobudol objednávateľ na základe zmluvy s autorom alebo inou osobou oprávnenou vykonávať majetkové práva k nim a autor alebo iná osoba oprávnená vykonávať majetkové práva k reklamným prvkom udelila objednávateľovi súhlas na udelenie sublicencie. V prípade, ak objednávateľ nadobudol oprávnenie nakladať s reklamnými podkladmi podľa ustanovenia ods. (ii) tohto bodu tohto článku, súhlas na použitie takýchto diel na základe zmluvy o poskytnutí reklamných služieb sa považuje za udelenie sublicencie.
 9. Objednávateľ má právo na 2 (dve) rozsiahle korektúry reklamných prvkov (napr. zmeny v texte a grafike). V prípade, že objednávateľ dodáva prevádzkovateľovi už vyhotovené reklamné prvky na zverejnenie, nezodpovedá prevádzkovateľ za chyby reklamy spôsobené použitím týchto reklamných prvkov.
 10. Objednávateľ je oprávnený použiť reklamné prvky v plnom rozsahu dodané a vytvorené prevádzkovateľom len na účely reklamy na doménach prevádzkovateľa; použitie iným spôsobom, najmä šírenie alebo sprístupňovanie verejnosti alebo verejný prenos je objednávateľ oprávnený vykonať len na základe samostatnej licenčnej alebo sublicenčnej zmluvy s prevádzkovateľom.
 11. Storno podmienky: a) viac ako 30 dní pred začiatkom reklamnej kampane ......................................30 % z ceny reklamy; b) 15 až 30 dní pred začiatkom reklamnej kampane ......................................50 % z ceny reklamy; c) 8 až 14 dní pred začiatkom reklamnej kampane ......................................75 % z ceny reklamy; d) 7 a menej dní pred začiatkom reklamnej kampane alebo kedykoľvek počas reklamnej kampane 100 % z ceny reklamy.
 12. Prevádzkovateľ vystaví faktúry so všetkými náležitosťami riadneho daňového dokladu do 15 dní po skončení reklamnej kampane, prípadne do 15 dní po skončení kalendárneho mesiaca, pokiaľ v zmluve o poskytnutí reklamných služieb nie je dohodnuté inak.
 13. V zmysle § 31 – 36 zákona o účtovníctve č. 431/2002 Z. z. v platnom znení bude klientovi na uvedenú adresu zaslaná elektronická faktúra vo formáte PDF, ktorá bude spĺňať všetky náležitosti fakturačného dokladu v zmysle § 75 a 76 zákona o DPH č. 222/2004 Z. z. v platnom znení.
 14. Objednávateľ je povinný uhradiť faktúru vystavenú prevádzkovateľom do 14 dní od dátumu jej vystavenia. Bankové spojenie prevádzkovateľa bude uvedené na faktúre.
 15. V prípade omeškania objednávateľa s úhradou faktúry je prevádzkovateľ oprávnený uplatňovať si voči objednávateľovi úrok 0,05 % za každý deň omeškania a sankčný urok 10 % p. a. a zároveň nerealizovať ďalšiu objednanú reklamu
 16. Bankové poplatky a prípadné kurzové rozdiely spojené s úhradou faktúry znáša objednávateľ.
 17. Objednávateľ môže zaslať riadne potvrdenú zmluvu alebo objednávku e-mailom.
 18. Objednávateľ si môže uplatniť reklamáciu do 14 dní od ukončenia reklamnej kampane, v ktorej sa chyba vyskytla. Chybou reklamy nie je zobrazovanie reklamy výlučne v časovom intervale, v ktorom je reklama automaticky zobrazovaná reklamným systémom podľa zmluvy, a výkyv v návštevnosti portálov, ak bude splnený rozsah reklamy podľa zmluvy.
 19. V prípade neuhradenia faktúry v termíne splatnosti si prevádzkovateľ vyhradzuje právo na doúčtovanie poskytnutej zľavy.
 20. Súčasťou zmluvy alebo objednávky uzatvorenej medzi objednávateľom a prevádzkovateľom je Cenník bannerovej reklamy zverejnený na stránke prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ je oprávnený Cenník jednostranne meniť a aktualizovať.