Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
Profilova fotka
Este doplnim. Uzasne miesto na cidlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik T_EVAP ukazuje 58stupnov. Co je blud. Tak aspon vieme kde je chyba. Teraz som zvedavy na cenu cidla.
Odpovedať
@lubosu Ja som zvedavy, ci sa vobec bude dat zohnat. Samotne cidlo je otazka par centov, ale to bude asi treba kupit od Aristonu aj s konektorom... Daj potom vediet
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik som som zvedavy, urcite dam vediet.
Odpovedať
Profilova fotka
cau, je to normalny negativny termistor NTC 5K @ 25C odporova charakteristika je nasledujuca: 23 stupnov 5,36k 25 st 4,9k 100 st 0,4k termistor kupis hocikde. ja by som kabel rozpojil a novy termistor pripoj priamo. v konektore chyba nebude, vacsinou odchadzaju tieto snimace (2 roky je normalna doba vydrze pri lowcostoch).
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx Ahoj, vies dat tip kde sa da kupit? Mne sa akosi nedari ho najst na nete. Dakujem.
Odpovedať
@lubosu Termistor zozenies hocikde. napr. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=16... http://www.tme.eu/sk/details/k164nk00... Otazka je, ci to bude skutocne 5k NTC, alebo nejaky iny @mgx
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik neviem si predstavit ako by som tam dal tie ktore si nasiel. Skor som hladal v cine http://es.aliexpress.com/item/Free-Sh... Len co ja viem. Skusim zajtra slavny Ariston servis.
Odpovedať
@lubosu DS18B20 ti nepomoze, to je cidlo s digitalnym vystupom. Skor nieco taketo: http://es.aliexpress.com/store/produc... ale to ma 10k. Mas k dispozicii multimeter, ktory dokaze merat elektricky odpor?
Odpovedať
Profilova fotka
Ariston pouziva 5k a 10k termistory, tento je 5k. DS18B20 pouzit nemozes. Skus bud objednat nahradny diel alebo pozriet ebay/alienexpres alebo zavolat do avelmaku. Potrebujes termistor, ktory dava pri teplote 25c odpor 5kOhm, pri inych teplotach 25 st ma odpor 4,9k,100 st 0,4k. Precitas z datasheetu. 10K verziu pouzit nemozes. napr. nieco taketo http://www.ebay.com/itm/2x-5K-THERMIS...
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik @mgx dnes som volal do earistonu, dobra komunikacia, objednal som snimac bude stat okolo 20 eur, co nie je malo. Objednam aj ten z ebay, aby som mal do rezervy, a dam vediet ci bude fungovat. Pri tej zivotnosti snimaca sa to oplati. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu - ked si budes objednavat z ebay/ciny, rovno si objednaj aj ten 10K NTC, skor ci neskor ti odide aj ten :). Inak sranda, suciastka za 5e a predaj za 20e. vobec sa necudujem :). Inak som zvedavy, kedy budes zvarat ten vymennik :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubosu posli prosim kontakt do aristonu, potrebujem zakladnu dosku. Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx aj ten potom objednam z ciny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 tu je link http://eariston.aristonservis.sk/inde... Treba volat pana Čičatka, on ma na starosti bojlery s tc. A co ti odislo na doske? Viem ti poslat moju staru.
Odpovedať
@lubosu vdaka za link. Ved to keby som vedel...bojler ide zakazdym restartovat,, den dva aj dlhsie funguje ok, potom vypadne TC. Ak by som mal novu dosku, zapojim ju aj sam. Viac nie som ochotny do tohto srotu investovat. Servisak u mna bol, vymenil cidlo, ale nepomohlo. Na rade je doska, ale este som ho nevolal, mozno ju zvladnem.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 vymenu zvladnes aj sam
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx @supiiik cidielko dorazilo, nahodil som ho a uz to ide, som zvedavy co bude dalsie.
Odpovedať
Profilova fotka
Este foto, a cena (foto dolu hlavou 😆) by nebola taka strasna nebyt drahej dopravy.
Odpovedať
@lubosu vdaka, doska prisla po 2 dnoch, uz je aj namontovana a funguje. Drzme si palce.
Odpovedať
@lubosu Zdravím, mám záujem kúpiť ariston ešte ho používate ? ako ste po dlhšej dobe spokojný funguje ako má ?
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 ty si necital posledne prispevky ? :)
Odpovedať
Bojler je lacny a dost kazovy, ale v 5 rocnej zaruke nech si to riesi Ariston. Servis je po mojej skusenosti dostupny a rychly, a TUV pocas poruchy ohreje spirala. Servisak sa sice vyznal ako sliepka v pive, ale to asi nebude iba vysada Aristonu. Hlavny technik mi naopak poradil kompetentne, a bez okolkov mi poslali do 2 dni dosku, aby som ju vymenil, lebo moj bojler nie je v zaruke, a neplatil som tak vymenu. Bojler teraz funguje ok. Problemove kusy vyzeraju byt tie z HU, lebo ine kupene na SK sa evidentne nekazia. Aj ked by som ho uz znova nekupil, lebo miname malo TUV, na trhu nic za taku nizku cenu nejestvuje, a drahsi by sa nikdy nevratil, co stavia umysel setrit TC uplne na hlavu. Ohrev TUV klasickym TC na kurenie je samozrejme ina vec, ale nie kazdy take TC potrebuje. Ariston je inak tichy a elegantny, nebyt tej postranej Merloni elektroniky.
Odpovedať
@shadow39 u mna slape 1 a pol roka bez problemov. Kupeny na Slovensku.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa tiež nemôžem stažovať,v lete budu dva roky čo ho mam a ide bez problémov stále na eco režim a pivnica je suchučká,funguje aj ako vysúšač a cez leto mam klimatizovanú pivnicu. Kupované tiež na Sk.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 pouzivam, funguje na 100%, akurat sa na nom kazdy rok nieco posere. Ale s 5 rocnou slovenskou zarukou je to balada. Ale fajn mam aspon klimatizovanu komoru, pivo z nej nema chybu. :-D :-D :-D
Odpovedať
@lubosu 5 rocna zaruka? Ja mam myslim len standardnu 2 roky. Tie cidla si mal v ramci zaruky?
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik ja mam kupeny v madarsku, takze ziadna zaruka ale viem ze na slovensku davaju 5 rocnu zaruku (neviem ci na vsetko a ci to bola je len akcia jedneho predajcu).
Odpovedať
@lubosu Hmm, no ja mam len 2 rocnu. Mozno by som sa spytal takto, aby sme ten ariston len neociernovali. Viem, ze pre madarsky trh sa vyrabaju niektore spotrebice zvlast, nie len bojlery, ale aj kotle, atd. Cize je tu niekto s Nuosom, kupenym na Slovensku, ktory s nim mal nejaky problem?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu no ja mam 5 ročnú záruku.z Domintexu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?