Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas1989 dali sme ho do kúpelne. Kupovali sme cez internet za 570 eur zaruka je myslim 2 roky. Zatial sme ho nastavili iba na 50 stupňov, keďže ešte teplú vodu veľmi nepotrebujeme. Vodu ohrieva zatial len cerpadlo, takže žiadnu elektriku nám bojler doteraz nespotreboval (maximálne displey).
Odpovedať
@katka2017 Cerpadlo tiez spotrebuva elektrinu a aj kompresor. A daleko viac, ako display. Cena nie je zla, ale su tu dva problemy: 1. Polovicu roka z toho bude de facto klasicky bojler. 2. Ochladzuje to interier, vo vasom pripade na tom najmenej vhodnom mieste, cize v kupelni.
Odpovedať
@jarosujo Bol v predaji už aj za 480 eur, a v čechách je teraz za 430 eur, pri tejto cene si myslím, že sa už o tom oplatí rozmýšľať.. 1. de facto máš pravdu , ale 6 -7 mesiacov je tuv za dobrú cenu 2. rozmýšľam nad umiestneným v technickej spojenej so špajzou, takže by mi to až tak nevadilo...
Odpovedať
No ariston ma aspon rozumnu cenu, ale Tatramat za nieco podobne pyta 1300€ :-D Za nieco, co pol roka nefunguje.
Odpovedať
@jarosujo Hej to je pravda , a cena je tam aj vyššia , kľudne aj 2000.
Odpovedať
kupil som obojzivelny bojler, nakolko TUV riesit s tepelny cerpadlom je uplne nerentabilne...
Odpovedať
Kupil som ho v Česku za 750€ aj z dopravou,na Slovensku stál okolo 1200€ a ostatné značky boli ešte raz tak drahé.Pred asi rokom som namontoval tento bojler do kúpelne,nasávanie mám pod plafónom v chodbe a výfuk do kuchyne.čim je višia teplota nasávaného vzduchu tím je višie COP(účinnosť). Bývam v bytovke v Bratislave.Pripojil som ho z ventilami tak tak že odoberám len studenú vodu z bytovke a že by sa niečo bojler pokazil alebo údržba tak viem to poprepájať z ventilmi tak že ho od studenej aj teplej vody odpojím a napojím sa na teplu vodu z bytovky.V zime nie je cítiť ochladenie v kuchyni a v lete je tam menšia teplota na rozdiel od obývačky o 2 stupne .Fungoval bez problémov 1 rok a zrazu vypísal poruchu (H4).Kontaktoval som servis v Bratislave a predstavenstvo na Slovensku a nikto sa my neozval týždeň a pol.Tak som to začal riešiť sám.Mám návod a tam sú popísane poruchové kódy. Písali teplotné čidlo v priestore tepelného čerpadla (sú tam dve čidla ).čidla to neboli,na displeji sa dá navaliť hodnota tích čídiel a obi dve čidla ukazovali normálnu hodnotu vo vypnutom stave a zapnutom stave tepelného čerpadla.Až za chvíľu som zistil že nefunguje obehový ventilátor a ten chladič v tepelnom čerpadle sa začal zamrazovať a čidlo na ňom ukazovalo -10 stupňov.Pátral som aký tam môže biť problém a došiel som na to že ventilátor nemá 220V napájanie.Rozobral som spodok a pozrel sa na elektroniku(vyznám sa v elektronike ,opravujem moduly z domácich spotrebičov aj domáce spotrebiče).??Pozor domáci kutilovia plošák je z obojstranýmy prepojmy,keď nemáte správne náradie a vedomosti tak to relé dajte elektrotechnikovi odpajkovať.?? Odpajkoval som relátko čo zapína ventilátor a vyskúšal ho,nefungovalo(cievka dobra kontakty spálené).Relátko vymenené a bojler funguje ako nový aj ventilátor ide ako nový. Ked by niekto potreboval radu alebo pomocohladom tohoto bijlera alebo podobného mám ho komplet prelustrovany,nie som chladiar som elektrikár.
Odpovedať
Profilova fotka
@stano80 ehm, co ta viedlo k tomu namontovat toto do bytovky kde uz mas teplu vodu ? V zime to mas to iste ako elektricky bojler....
Odpovedať
Ahoj.Najviac ma trápilo teplo v byte v leteKklimatizaciu som chcel namontovať ale bytovka bola po zateplení a fasáda v záruke tak by klimatizácia bola namontovaná na vonkajšej stene lebo nemám balkón,ostatný máju balkón a tam ju skovaju. Museli by my to veštci majitelia tu montáž schváliť a ako druhé sam by som to nemohol navŕtať na fasádu ale firma ktorá fasádu robila a tá chcela asi 200€ za navŕtanie 4-och kusov zavitovich tičí .Ako druhe bytovke nebolo urobene vyregulovanie dodavky tepla a regulácia teplej vody v kotolni ,a na vykurovacej vetve sme boli posledný čo zateplili a tak všetki strati v teplarni prišili nášmu bytovému domu,lebo tepla voda sa vypočitáva:kubik studenej vody + ohrev vody=kubik teplej vody.Ako tretie regulacia v bojlerovni bola steručka a raz bola voda 40 stupňov raz 70 stupňov.tu boli ďalšie vyhodené peniaze. Na reguláciu teplej vody kupelni som namontoval namiesto pákovej batérie termostatickú,ušetrilo to niekoľko kubíkov vody ročne lebo som nemuste dlho nastavovať teplotu vody.Pri termostatickej barteri je to nastavene hneď ako do nej príde teplá voda a už nikdy nebola voda ani studená ani horúca ale aku-rád na sprchovanie. Ako štvrté je tam chladičkový kompresor 200-250W ktorý žere menej elektrike ako špirála na kubík teplej vody a voda je stále rovnako teplá. Nasávanie mam pod stropom bytu tak nikdy tam nie je vzduch pod 25 stupňov a čim teplejší vzduch nasáva tím väčší COP (učinosť).Je to omnoho lepšie ako nasávanie a vyfukovanie z vonkajšieho prostredia. Ako piate elektriku my ešte nenavíšili. Ako šieste na odpad som si vyrobil výmenik odpadovej vody,ktorý ohrieva studenú vodu ktorá ide do bojlera od odpadovej vody z bytu rozdiel v ohreve vody je 2-3 stupne. Ako siedme na vyučtovaní nakladov na byt my správca vrátil 700€ nejaká čiastka je aj z tepelného čerpadla. Nemal som to cely minuli rok namontované len 4 mesiace.Uvidím ako dopadne tento celý rok zo šetrením? Som takí špekulant ktorý ma rád šetrenie energii,životného prostredia a obnoviteľné zdroje.Všetko to bolo o zvedavosti či to naozaj funguje. Kludne sa pitaj a ak si blízko skoč sem a budeš to mať naživo. čau
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@stano80 cau. no mne to slavne tp tiez po roku a pol zacalo hlasit chybu H7....len nikoho koho som kontaktoval akosi nema zaujem opravit to....vedel by si mi s tym pomoct?
Odpovedať
ANO pomôžem ti. Mám aj všetky plošaki nafotené,lebo my to sciplo na sviatky. Na maily a telefonáty nereagoval zástupca Aristonu ani servis. Tak som si to opravil sám a mám aj súčiastky. Opravujem aj elektroniku na domácich spotrebičoch tak my tá oprava nerobila problém. Odvtedy funguje už 10 mesiacov.
Odpovedať
Na tejto stranke máš návod na obsluhu. Poriadne si ho preštuduj https://www.ariston.com/cz/media/file... H7-zlyhanie čídla výparníku Výparník by mal bit ako radiator umiestnený v časti pri kompresore,on odovzdáva chlad nasávanemu vzduchu. Na ňom z lavej spodnej strane je trubka na ktorej jenavarení kus trubky v ktorej je pichnuté čidlo.to by bolo ono. Ešte to zistíš aj v menu.čerpadlo musí bežať aspoňniekolko minut. Najlepšie my zavolaj. budem ti to visvetlovať. Ja: Stanislav Hložan ,,mobil: 0908472015,,,mail: stanislav.hlozan@gmail.com
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katka2017 ako ste spokojni s bojlerom Ariston Lydos Hybrid, nie je prilis hlucny? oproti predchodcovi (nuos evo) ma mensie tepelne cerpadlo, stiha vam to dohrievat vodu aj bez spiraly?
Odpovedať
Nechcem byt negativista, ale ma niekto Aristona dlhsie ako 2 roky a neodisla mu elektronika?
Odpovedať
@rkorba ja ho mam v prevadzke 4 a pol roka a jedine, co mi odislo bol kondenzator, asi pred 2mi tyzdnami. V najblizsom elektre ho mali za asi 4 eura. Po vymene je kompresor tichsi a ma asi o 10% mensiu spotrebu. Tie kondenzatory maju zivotnost 10000h, co by aj zhruba sedelo s tym, kolko ho uz pouzivam.
Odpovedať
@supiiik tesim sa z tvojho happy endu, len si potvrdil moje slova.
Odpovedať
@rkorba Ano, potvrdil. Elektronika mi odisla po 2och rokoch, konkretne po 4 a pol roku. A este konkretnejsie, odisiel kondenzator, ktoremu uplynula zivotnost. Rovnaky kondenzator sa dava aj do super duper TC inych vyrobcov a tiez odchadza po 10.000h. Viem, ze si cakal desiatky prispevkov od ludi, ktori ti daju za pravdu, aky je ariston zly, zial najdu sa aj taki, ktorym to jednoducho funguje...
Odpovedať
@supiiik mne je to uplne jedno tu znacku si nikdy nekupim, len som chcel poukazat nech sa potencionalny zakaznik popozera inym smerom pokial nie je masochysta radioamater amater ;-)
Odpovedať
ako to je s tymito ohrievacmi, teoreticky by mali ochladzovat vzduch a byt vyhodne v lete:) ci nie?
Odpovedať
@radoslavc mam ariston nuos 3 rok, tak ti môžem odpovedať: prakticky ochladzuje vzduch veľmi výhodne v lete. Naozaj je to rozdiel. No môj dom je časť dňa tienený stromami, ktoré tomu pomáhajú tiež.. Čerpadlo, je potrebné čistiť, fúka studený vzduch, kondenzuje to, vo ventilátore, v potrubí sa množia plesne. cca 2 x ročne zhodím kryty, vyčistím celý priestor, lamely výmenníku od prachu, ventilátor a potrubia od plesne so savom. Napriek nutnej udržbe, (ne)kvalite dielov, môžem povedať že som spokojný s kusom, ktorý mám.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, mam problém s dosiahnutím teploty vody. Nastavená je teplota 55°C, no ohrievač nahrieva max na 51°C. Akokoľvek zmením nastavenia, alebo resetujem ich, ohrievač dôjde k teplote 51°C a viac nehreje. Vie niekto poradiť čo s tým je? Aktuálne nastavenia: mód: auto 55°C aktuálna teplota vody: 51°C parameter L2: 24h L4 teplota HP: 55°C L5: 54°C L6: 56°C L7 teplota v potrubí: 51°C L8 teplota prívodu vzduchu: 26°C reálna je 22,5°C Chyby nevypisuje žiadne.
Odpovedať
@sle Fuka pocas ohrevu bojler studeny vzduch?
Odpovedať
@supiiik ano teplota vyfuknuteho vzduchu je pod 10 a menej stupnov
Odpovedať
@sle skuste pozriet v servisnom menu, aka je nastavena teplota pre parameter P3
Odpovedať
@supiiik P3 je nastaveny na 51 st. To je hodnota max teploty tepelneho cerpadla. V auto mode nastavim 55 st, tak by mal ohrievac ist do 51 cerpadlom a nad 51 by mal dohrievat spiralou.
Odpovedať
@sle Ved prave, problem bude prave ta spirala. Zrejme je po smrti. Kludne mozete nastavit tu teplotu P3 aj vyssie. Mne ten bojler zohrieva cisto len kompresor na 62°C uz 6ty rok bez problemov.
Odpovedať
@supiiik hodnotu P3 na 55st mam nastaveny v jeseni, v zime znizujem na 51 + spirala. V jar + leto idem na mode Green. Zvysil som hodnotu na 55st, cerpadlo hreje dalej. Zda sa ze to bude spirala. Supiiik dakujem za pomoc.
Odpovedať
Toto je katastroficky boiler. Mam ho 4 roky 2 krat sa pokazil pozarucny service vam nikto nechce robit nevracaju telefonaty ani servisny technici na ktorych nam dal kontakt Ariston. Chyba 2 krat H2 jeden krat po 18 mesiacoch cca druhy krat teraz. Nekupovat nic Ariston.
Odpovedať
@lubiee Chyba H2 je najskorej vadne cidlo teploty na vyparniku, alebo Vam nejde ventilator, co sa teda velmi lahko identifikuje ak nefuka. Ak ventilator ide, tak pozrite, ci hodnota L9 zodpoveda izbovej teplote (bojler musi byt aspon nejaku hodinku vypnuty). Ak nie, tak je vadne cidlo. V opacnom pripade, co ale nepredpokladam vam zacalo fucat chladivo, co zaznamenal senzor na vyparniku (ak teda nie je vadny a neukazuje bludy). Podla mna to ale bude najskorej vadne to cidlo
Odpovedať
@supiiik Pri prvej chybe doplnali chladivo. Ventilator isiel teraz uz nie ale ukazovalo to H2 co som po resete raz rozbehol aj sa znova zapol ventilator. Elektricky vypada v poriadku. Neviete nahodou ake napetie pouziva ten ventilator mam to rozhodene chcel by som si ho preskusat ale nikde nie je oznacenie ci to je 230 ci nieco ine. Cidlo na vyparniku je to co je priamo na medenej rurke ci je to to co je pred vyparnikom? Vopred dakujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?