Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
@zuzik137 aj mne technik vymenil cidlo, ale TC nefungovalo. Hlavny technik v Quadroflexe odporucil vymenit elektroniku, preto som ju objednal a vymenil sam. Dalo sa s nim rozpravat, takze ti poradi. Technik v terene Szabo sa vyznal v bojleroch asi ako ja, vedel iba menit suciastky. 2 rocny sa neoplati menit. V zime je uspora nizka a do leta ho opravis. Tipujem to na tu elektroniku, moj Ariston odvtedy funguje normalne. Je to sice kazovy Ariston, ale pri troche stastia moze pokojne fungovat rovnako dlho, ako lepsie a drahe znacky.
Odpovedať
@zuzik137 skús sa opýtať v Elíze, tí robia pozáručný servis Ariston, len či aj tohto TČ. http://www.eliz.sk/sk/servis
Odpovedať
@peto99 urcite im budeme volat. neviem, ci by manzel zvladol vymenu tej elektroniky sam. vo vela veciach je velmi zrucny, ale elektrina nie je zrovna jeho hoby.
Odpovedať
@zuzik137 vymenu dosky zvladne, treba si urobit fotku, ako su zapojene konektory, a zapojit ich rovnako do novej dosky. Netreba nic pajkovat.
Odpovedať
Pozdravujem @peto99. Ja som pred vyse 2 rokmi kupil toto cerpadlo taktiez z Madarska. Uz som vymenil senzor a momentalne bude problemom zrejme riadiaca doska. Servis robi problemy ze mi to nexce servisovat, lebo som nekupil TC na SK. A po druhe, ani si nie su isty, ci toto je problemom. Momentalne mi vyhadzuje chybu "H2". Mohol by si @peto99 prosim ta zdielat link na elektroniku ktoru si kupil z quadropflexu? Neviem to tam najst. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
@peto99 Nakoniec som zistil ze tato riadiaca jednotka/elektronika sa da objednat priamo na cisle ktore maju zverejnene na stranke Quadroflexu. @peto99 Mas prosim ta fotky, ktore by si nam mohol poslat aby sme vedeli ako vymenit tu jednotku? Vdaka, velmi to pomoze.
Odpovedať
@hribo123 bud bez obav, urob fotky zapojenia pred vybratim dosky, aby si nepoplietol kable a konektory. Vymenis ju hravo. Vsetko je na konektoroch. H2 je naozaj doska. Mne odvtedy funguje.
Odpovedať
@peto99 Este ma napadlo, ci si neskusal nejakeho dodavatela z Madarska, ktory by ti tuto dosku dodal, alebo sa to uz neoplatilo riesit. Dakujem
Odpovedať
@hribo123 neskusal
Odpovedať
@peto99 super, vdaka Peto za dobry tip. Dnes som tu dosku vymenil a cerpadlo funguje ako ma ;)
Odpovedať
@peto99 zla sprava. Po cca 1 dni zacalo TC znova vyhlasovat chybu H2. Vyzera teda ze chyba nebola v riadiacej doske. Mas este nejaky dalsi tip? Volal som aj so servisakom Aristonu v mojom okoli ale nakoniec som sa dozvedel ze nema ziaden certifikat a ani skusenosti so servisom TC. A dal mi len tip ze mozno bude potrebne natlkakovat kompresor alebo take nieco. Ale pravdupovediac neznel velmi presvedcivo. Vedel by si este o niecom? Vdaka @peto99
Odpovedať
Profilova fotka
@hribo123 a nejde vobec? Alebo ked ho vypnes a zapnes tak nebehne?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hribo123 To moze mat viacero pricin. Chladiaci okruh aristona myslim nema nizkotlakovy presostat (uz som ho dlhsie neotvaral, nepamätam si), ale ma teplotne cidlo na vyparniku, ktore sa snazi indikovat mozne problemy. Skus pustit ohrev vody, tak aby isiel aj kompresor a po chvilke pozri v menu, ake teploty ukazuje hodnota T_EVAP. Moze to byt unik chladiva, poskodeny ventilator, upchaty vyparnik alebo poskodene teplotne cidlo na vyparniku.
Odpovedať
@hribo123 ohrev spiralou funguje? cidlo si uz menil?
Odpovedať
@lubosu a @peto99 funguje len spirala. Ked vypnem a zapnem TC, tak na zopar minut niekedy zapne cerpadlo, ale potom znova nabehne chybova hlaska H2
Odpovedať
@peto99 Cidlo som menil pre cca pol rokom
Odpovedať
@supiiik vdaka za info. skusim spustit znova TC (ked ho vypnem a potom zapne, zvykne sa nastartovat niekedy). Predpokladam ze vtedy ide aj kompresor. Pozriem potom na T_EVAP a dam vediet. Ake hodnoty mam ocakavat? A ako podla tej hodnoty viem zistit aky je problem? Vdaka @supiiik
Odpovedať
@supiiik Takze vypol a zapol som TC. Pockal som kym sa nastartuje rozbehne. Medzitym som sledoval T_EVAP. Hned na zaciatku bola -6, v priebehu niekolkych sekund klesla az na -19 a potom sa ustalila na -10 C. Pricom teplota vzduchu je teraz cca +10 C. Vies z tohto usudit o aky problem by sa mohlo jednat? Potrebujes este nejake info? Dakujem za tvoje rady.
Odpovedať
@hribo123 U mna sa to pohybuje v rozmedzi 0 az +5°C, ale ja mam na nasavani 20-25°C. Cize ten pomer je u teba zhruba rovnaky (20°C T_AIR-T_EVAP), co by malo byt OK. Aka teplota tam bola, ked TC vyhodilo chybu? Toci sa ventilator? Resp, je prietok vzduchu cez vyparnik? tych -6°C bolo v akom stadiu? Mam na mysli, ci to bolo pocas startu kompresora, pred startom, alebo nejaky cas po starte? Ukazuje T_AIR spravne teplotu vzduchu, ktoru uvadzas (10°C)? Ak je spravny prietok vzduchu, vyparnik nie je upchaty a kompresor nevydava cudne zvuky, tak to moze byt len chybou samotneho cidla.
Odpovedať
Profilova fotka
@hribo123 pozri stranu 8 v tejto diskusii. Ventilátor beží? Predpokladám že nasavas vzduch z von a vyfukujes tiež von. Odpoj rúry a zisti či ide ventilátor. U mňa sú teploty tak ako u @supiiik
Odpovedať
cawte @lubosu a @supiiik. Ventilator sa toci, tzn. prietok vzduchu cez vyparnik tam je. Tych -6 C pre T_EVAP bolo v uplne na zaciatku ked som TC zapol, tzn. este pred tym ako kompresora nastartoval. T_AIR vacsinou ukazuje spravnu teplotu. Vsimol som si, ze niekedy teplota T_AIR vystupi vysoko, tzn. pri terajsej teplote 10 C, jeden cas ukazaovala 28 C. Ale v zapati tato teplota rychlo klesala na svoju realnu hodnotu. Neviem co to mohlo znamenat, ale toto som zaregistroval. Vyparnik je uplne cisty. Pre istotu som ho aj vyfukaval, ale vyzera ako novy, takze tam problem tiez nebude. Avsak ked si spomenul, niekedy sa mi vsak zda, ze akoby kompresor vydaval cudne zvuky. Co to znamena? Btw. odkedy som zapol TC toho 20.2. kedy som pisal posledny prispevok, odvtedy ide TC bez problemov. To sa este nestalo odkedy som vymenil dosku. Nejako sa to cele sprava divne. Dakujem vam za rady chalani
Odpovedať
@hribo123 Ak tych 28°C skocilo pocas toho, ako isiel kompresor a aj ventilator, tak to bude na 99% kamen urazu. Cidlo je bud chybne, alebo este pravdepodobnejsie je, ze ma velky prechodovy odpor v niektorom z konektorov. Skus si kupit nieco na cistenie konektorov, myslim, ze sa to vola kontox sprej. Povytahuj tie konektory od cidiel a vycisti ich tymto, chod po trase kabla od cidla k doske, mozno je tak viacej spojov. Rovnako tak sa mi nezda ani tych -6°C pred startom kompresora. Ak je kompresor dlhsiu dobu vypnuty (hodinu a viac), tak ta teplota sa postupne vyrovna teplote vzduchu, ktory sa nachadza okolo toho cidla. Neviem, ci mas ten bojler aj umiestneny v prostredi, kde je 10°C, ale ak ano, tak pocas doby, kedy kompresor nejde, by mali byt obe teploty zhodne s touto, resp malinko vyssie, lebo priestor, kde je kompresor je malinko ohrievany samotnym bojlerom, ktory je na spodku. U mna su momentalne obe teploty na urovni 26°C, kompresor vypol pred 8 hodinami a v miestnosti je asi 25°C.
Odpovedať
@supiiik Vdaka za typy. Cerpadlo od tej doby uz funguje bez problemov bez ziadneho dodatocneho zasahu :-o . Tak verim ze na nejaky cas uz to nebudem musiet riesit. Vdaka ale aj za dodatocne typy. Vdaka vam vsetkym.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@lubosu ahoj este mas to cerpadlo? ako si spokojny ja nad nim uvazujem , tak ci ist do toho alebo nie. bral by som bez vahania tatramat ale nema moznost napojenia na rury cize berie aj odovzdava vzduch tam kde je umiestneny. a ja ho chcem do kupelne miesto bojlera @peto99
Odpovedať
@lubosu este sa opytam ze by som nasavanie nehal z kupelne a vyfuk do spajze co je cca 10m nieje to vela?
Odpovedať
10m je vela. Ariston sa kazdemu k*rvy je to len otazka casu, tak si radsej vyber inu znacku.
Odpovedať
@rkorba A je nejaky podobny tomu Airston s nizkym prietokom vzduchu (100-200m3/h) a hlucnostou (35db)?
Odpovedať
Profilova fotka
@andraelpp ahoj, este ho mam, ale je to dost poruchova masina. Iba ak kupis aspon s 5rocnou zarukou, potom sa to oplati. Ak das ruru s priemerom aspon 160mm tak by nemal byt problem. Nasavanie v kupelni ale moze byt problem, vela vlhkosti mu nebude robit dobre. Objemovo je vhodny tak pre trojclennu rodinu. Za seba by som ho uz dnes nekupil, ani ziaden iny s TC, radsej jednoduchy elektricky bojler s nizkymi tepelnymi stratami.
Odpovedať
@lubosu a co by si povedal na http://www.bugarsro.sk/vaillant-arost...
Odpovedať
@rkorba co tak http://www.bugarsro.sk/vaillant-arost...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?