Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
Nejde ani tak o tu vodu, ako o komfort. Nechce sa mi cakat na teplu vodu :-)
Odpovedať
@peto99 Ty mas cirkulacku na vstup studenej vody ?
Odpovedať
do kuchyne sa dava maly zasobnik, ohrieva draho, ale vody treba malo. Pozri ine bojlery, aj Ariston ma 200 litrovy, mozno maju vstup na cirkulacku
Odpovedať
@peto99 zaujala ma ta klapka na prepinanie vyfuku chladneho vzduchu v lete a v zime. Nemas nejake foto ? Netvori sa v lete kondenz na tom vyusteni ak to fuka do domu chladny vzduch ?
Odpovedať
@andymc kondenz sa netvori, rozdiel teploty nie je velky, zatial sa neviem dostat k fotkam. Klapku pouzivam, vsetko funguje dobre.
Odpovedať
len taka hlupa otazka na vlastnikov tohto bojlera...viem ze sa ma montovat na stenu, ale dal by sa aj postavit na zem? Momentalne mam elektrokotol raja 9K a pod nim zasobnik 120l. Prave ten by som chcel vymenit, ale nemam miesto na dalsiu haraburdu na stenu+mam montovany dom a trochu sa obavam vahy :) Poradite niekto?
Odpovedať
Profilova fotka
A pruser. Vie niekto poradit servis v Kosiciach na Ariston Nuos Evo 110. Odisiel pravdepodobne itegrovany obvod. Vid foto.
Odpovedať
Profilova fotka
Kedze servis bude asi az v pondelok, viem pripojit spiralu priamo na 220V? napr. na hodinku potom vypnut, aby nezhorela. @majkoj
Odpovedať
@lubosu ahoj, uvažujem o Aristone. Prosím ťa, aké veľké priemery otvorov (nasávanie a výfuk) cez fasádu to vyžaduje? Díky.
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero zatial nenapisem, uvidim ako dopadne oprava. Mal som tu dnes jedneho opravara, co opravuje elektroniku na bojleroch, kotloch. Povedal ze pravidelny servis ma bude stat vela penazi a uspora strati vyznam. Nemyslel tym momentalnu poruchu. Poruchu neodstranil neservisuje bojlery s tepelnymi cerpadlami. Zacinam pochybovat o spravnosti rozhodnutia ist do bojlera s TC.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu no teoreticky ano, len musis dat pozor aby teplota nebola vysoka. A samozrejme ak tam nieco bude s robit moze byt problem so zarukou... Z toho co si odfotil predpokladam, ze odisiel zdroj.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj uz to mam napojene napriamo, opravar co tu bol to napojil, velmi nechcel no uplatil som ho. Aspon zatial mame teplu vodu. Uvidim ci v pondelok zozeniem servis a co bude stat oprava, kedze zaruku mi asi neuznaju, bojler som kupoval v hu za lacno :(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubosu kazia sa aj drahsie stroje :-|
Odpovedať
@lubosu tak ja som mal predstavu taku, ze spravim spolocne nasavanie a vyfuk pre bojler a rekuperacku. Samozrejme, v tech. miestnosti by sa to rozdelilo na samostatne vetvy. Len nechcem robit 4 diery do steny, v podstate nemam na to ani priestor. Dnu by sa to este prepojilo tak, aby sa v lete cez klapku pustal chladny odpadovy vzduch z bojlera cez bypass do rozvodov vzduchotechniky, cim by som ziskal chladenie zadarmo. V zime by sa zas odpadovy vzduch z rekuperacky pustal do bojlera. Znie to zlozito, ale podla mna by to mohlo fungovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero verim ze ano. Na bojler potrebujes priemer 125mm, na rekuperacku vies ty podla typu (Sentinel 125mm). Ak das priemer spolocneho nasavania a vyfuku 200mm, malo by to stacit s malou rezervou. Ja som momentalne sklamany z aristonu nuos evo, take nieco by sa nemalo pokazit po 8mesiacoch prevadzky. Navratnost sa pocita na 4 roky, len treba povedat ze bez servisu tep. cerpadla to fungovat 4 roky nebude a servis tiez nebude zadarmo. Tym sa navratnost posuva.
Odpovedať
@lubosu aky servis potrebuje Nuos? viem zatial iba o vymene anody po 2 rokoch. Moj bojler ide uz aaaaz 9 mesiacov bez poruchy, som zvedavy, kolko vydrzi. Myslis, ze ine tepelne cerpadla funguju bez servisu?
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 praveze nie, vsetky potrebuju servis, len to nikto nerata do navratnosti. Preto by som dnes volil jednoduchsi sposob ohrevu vody, bojler za 200e a hlavne dostupny servis. Na bojler zn. ariston s tc aj bez tc som servisaka nezohnal. Zohnal som ineho na obycajne bojlery (tatramat,drazice), ten dosiel a aspon to napojil na priamo, tak aby nepadla pripadna zaruka.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu neviem si predstavit aky servis by malo (nutne) potrebovat TC. Ani na ladnicku sa servis nerobi a je to TC :). Samozrejme da sa preventivne s casu nacas premerat okruh doladit prehriate par, ale nutne to nebude.
Odpovedať
@lubosu obycajny bojler tiez nejaky servis potrebuje, a tiez nevydrzi fungovat ovela dlhsie. Dali sme navyse 400 Eur, podla mna to stalo za to riziko. Niekto tu pisal, ze ma Ariston uz dlhsie a funguje. Predstav si poruchove tepelne cerpadlo v cene 10-15 tisic, lebo aj take sa obcas kazia.
Odpovedať
@lubosu Ariston je vraj znama znacka vykurovacich telies a udajne patri k tomu lepsiemu na trhu, tak dufam, ze tvoj pripad je skor vynimka. Mna by skor zaujimalo, kto na SVK robi servis, kedze podla originalnej stranky vyrobcu nema u nas zastupenie. Mozno sa to ku nam taha z Ciech, inak podla ceskej stranky je zaruka 5 rokov. Kombinovat to budem so Sentinelom, teoreticky by mohli stacit otvory 160mm, kedze Sentinel na plny vykon takmer nikdy nepojde.
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero teoreticky by mohlo stacit aj 160mm, prakticky to moze robit problemy, isiel by som do 200mm. Este male odporucanie, nasavanie do RJ daj z dvoch stran domu (obcas moze na jednej strane niekto smradit), potom si to budes vediet prehodit.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 snad to bude len jednoducha, nenakladna porucha a hlavne v ramci reklamacie.
Odpovedať
Profilova fotka
vyzera to na odpeceny spinany zdroj (IC), nevidim presne napis, takze neviem presne typ IC a zapojenie k dispozicii nemam. Vymenit sa to urcite da, aj ked sa podla mna a firemnych zvyklosti sa moznu budu snazit vymenit celu PCB dosku. Zial, je to smejdovy Merloni group, takze toto sa tam deje bezne. Pri vymene treba pozriet a pripadne vymenit aj okolite kondenzatory, zvyknu pouzivat podobne smejdy co ledva preziju zarucnu dobu. Ak nezabere orig. servis, tak skus hocijakeho opravara s hot-air rework vybavou (aj ked aj normalny hotair to zvladne).
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx pochybujem, ze je to viacvrstva (viac ako 2 :) ) doska, toto zvladne trochu sikovnejsi amater s odsavackou a profik aj bez .
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx @majkoj dakujem, teraz by to chcelo foto z funkcneho bojleru @peto99 prosim ta neodfotis tu PCB dosku aby sa dalo zistit o aky typ IC ide.
Odpovedať
@lubosu zial, som mimo Sk a gazdina to nezvladne :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 nevadi, snad sa tu niekto objavi s aristonom s TC
Odpovedať
Profilova fotka
@danid ahoj, nevies sem hodit foto pcb dosky bojleru, je potrebne dat dolu cierny kryt zo spodu. Su tam 4ks skrutiek. 2ks v strede a 2ks vzadu ako je napajanie na vodu. vid foto vyssie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu obavam sa, ze vymenit ten IC nepomoze, tento typ poruchy (vybuch IC :)) je obycajne len dosledkom nie pricinou. Nevidim poriadne to zapojenie, ale tam bude niekde za tym obvodom prerazeny vykonovy tranzistor, pripadne kondenzator, trafo...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj @mgx pripravujem si alternativu opravy, ak by stala oprava vela. Mam sikovneho suseda co vie vymenit tieto suciastky, len tiez potrebuje vediet presne typy. Jedine tento IC je poskodeny a neda sa zistit typ. Mohlo to spalenie sposobit napr. pokazene TC (jeho cast)? Dalsie foto:
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?