Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
ja chcem vyhrať v lote, aké by to bolo potom jednoduché... prečo je dnes všetko o peniazoch? ]-(
Odpovedať
@zabka8 ........ prečo je dnes všetko o peniazoch? Dobrý den. To je špatně načasované povzdechnutí. To "dnes" platí každý den od narození až do smrti. A to pro každého člověka, který se kdy vyskatoval, vyskytuje a bude vyskytovati na této planetě. Buďme rádi, že neplatíme mlýnskými kameny, to by ty povzdechy ani nestačily. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva máš moje sympatie :)
Odpovedať
Nam sa projekt uz pripravuje. Este musime ale vybavit buracie povolenie na zburanie stareho domu, na ktoreho pozemku postavime nas domcek. Pevne verim, ze v marci zacneme.
Odpovedať
Profilova fotka
nam zatial teta susedka projekt nepodpisala. chce si overit na stavebnom urade, ci naozaj nemusime dodrzat isty odstup od jej pozemku. tak uvidime koncom tyzdna...
Odpovedať
@mom3 drzim palce nech vam nerobi problem , my ideme dat vypracovat projekt na pripojky a potom az mozeme ist na urady projektov uz mame za kraton :-D
Odpovedať
@ladajaskva no jooo, máš pravdu ;-) ale akurát v telke hlásili o odmenách pre politikov...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Ja dufam, ze tie problemy boli len docasne. Boli sme na seba v podstate mili. :-)
Odpovedať
@mom3 tak potom daj vediet ako ste dopadli , som zvedava
Odpovedať
Cauki .Nám sa podarilo spravyť zákl.dosku a kúpiť tehlu ešte terez.A na jar šup na to.
Odpovedať
Profilova fotka
Ti, co staviate svojpomocne resp. najimanim roznych partii, ako riesite ulozenie stavebneho materialu? Ako sa branite voci pripadnym zlodejom?
Odpovedať
@ladajaskva odporucam pozriet si film "In Time" aby ste videli, ze peniaze su este velmi prijemne obezivo :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tulka3 my sme na tom podobne, akurat ze jeden byt sme predali a v duhom budeme byvat kym nepostavime dom :)
Odpovedať
@mom3 s tym nic moc nespravis. Material tam musi byt a neda sa vsetko spravit za 1 den, ak sa stavia v intravilane obce, tak tam si hadam nedovolia kradnut rovno pod lampami, no a ak je to niekde za dedinou tak asi len postavit hliadky... Nenavoz vsetko naraz, nech sa to co je spotrebuje co najrychlesie
Odpovedať
nam sa tiez podarilo kupit vysnivany pozemok, akurat ze asi este buduci rok stavat nebudeme, mozno tak zaklady. teraz musime vymysliet projekt a na jar/leto vycistit pozemok :) a konecne sa dockam mojho vysnivaneho americkeho domu s verandou, manzel uz dal suhlas na takyto typ domu :))))
Odpovedať
Profilova fotka
Tak my sme tento rok začali s papierovačkami, po lete vykopali základy a teraz mame už hotovu platnu tak na jar začíname naplno, okr IL
Odpovedať
@mom3 my mame taku pajtu velku na zahrade tak pokial nepostavime tak ju tam nechavame aby sme si mali kde material odlozit
Odpovedať
Joooooj, s manzelkou sa musime najneskor do vianoc rozmysliet ci ideme na jar do toho alebo nie. AJ pozemok je, aj kupca na byt je, aj podnajom vybaveny, len ci stoji nam za to ten stres okolo stavby. Keby bolo vonku teplo, jar asi by sa lahsie rozhodovalo ale taketo pocasie len pesimizmus do cloveka tlaci. :-| Asi takuto suhru udalosti uz "nedostanem"....vcera este aj fantasticku cenu za individualny projekt som zohnal.
Odpovedať
@oscipovsky tak vam potom nic v rozhodnuti nebrani :) ked budete byvat v podnajme, tak sa budete snazit stavbu cim skor urychlit. My byvame vo vlastnom a zatial byt nepredame, takze si moj manzel dal 5 rokov cas dom dostavat...... ;-) Ja sa na dom neskutocne tesim, ajked netusim do coho idem 8-)
Odpovedať
@mokuska2 No aj my by sme to tak chceli, ale ked som si to zratal tak to by slo veeeelmi pomaly. A neviem co potom s bytom, viac ako pol roka sme zhanali kupcu na byt, a ktovie ci to nebude este horsie lebo pribuda bytov len niet zaujemcov. Ceny bytov su podla mna stale este vysoko aspon v nasom meste. A hlavny faktor su energie a poplatky spojene s bytom. tam vidim priestor na nizsie naklady v dome. My sa rozhodujem ci ist do domu iba z toho dovodu, ze ked mam splacat stary byt tak to mozem radsej splacat novy mensi dom.
Odpovedať
@oscipovsky no v BA napr. isli ceny starych bytov dole a dost :( A presne, energie v bytoch su drahe, lebo najma stare bytovky su nutene brat si uvery na opravu a potom su mesacne poplatky vysoke..... Ja som zvyknuta byvat v byte, viem ze okolo domu je vela roboty, ale vravim si ze deti budu len vacsie a nebudu nas az tolko potrebovat tak bude priestor aj na nejaku tu robotu okolo domu. A ako pises, ked splacat, tak nech to stoji za to :) Ako som pisala, ja sana dom fakt tesim. Tak nech sa spravne rozhodnete!
Odpovedať
vsetkym prajem stastne, vesele a pokojne vianoce a stastny novy rok a vela stavebnych uspechov nech nam tie domceky rastu ako z vody :-D
Odpovedať
Aj ja idem na jar do toho ,len musím predať byt , Pozemok vyčistený, projekt mám, čakám už len na stavebné povolenie.Mám strach ale zároven sa aj teším lok. TO ;-)
Odpovedať
@johanan no s bytom to budete mat vesele, my sme cakali viac ako pol roka, inak stale mame aktualne inzeraty a aj tak sa nikto neozyva. Stoji to.
Odpovedať
my by sme tiez na jar chceli zacat, ale tiez bude treba byt ... a velmi neprerobit ... ach jo ...
Odpovedať
Taj toto je môj byt, ktory nemôžem predať,
Odpovedať
Ahojte, my tiež začíname stavať túto jar, okres TO, už máme zmluvu na elektrinu, plyn, chýba nám jeden podpis od susedov a odniesť žiadosť o SP starostovi. Tiež sme sa najskôr nevedeli rozhodnúť či tehla alebo Ytong, ale ukecala som manžela na tehlu :-) @nina1205 tak presne tento projekt som chcela aj ja, velmi pekný domček ;-) ale nakoniec sme sa rozhodli pre bungalov 1173, samozrejme s inými oknami ako sú v projekte x-) Držím nám palce a pevné nervy želám pri stavaní naších domcov a Šťastný Nový rok prajem :-)
Odpovedať
Ahojte my zaciname stavat v Trencine, povolenie uz mame , tiez zmluvu na elektriku, vodu, plyn a kanalizacia je na pozemku. Uz aby prisla jar. Dnes som bol vybavovat murarov.
Odpovedať
@pemino a kde v TN ides stavat?
Odpovedať
@juska3 dufam, ze budeme spokojni s vyberom nasich domov :-) aj s tou tehlou, my tiez ideme z tehly - Heluz...prosim ta, a ako dlho trvalo, kym vam odpovedali z elektrarni?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?