Kto začína stavať v roku 2010?

je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
1
2
38
My máme vykopané základy a dnes betonujeme pivnicu síce sa my zdá že su mrazy :-| ale hádam vedia čo robia :-)
Odpovedať
ahoj aj ja zacinam teraz cez vikend odhrnutím ornice samozrejme pokial rozmrzne zem, lebo inac by to bolo horsie. V piatok idem vykolikovat stavbu. Osobne nechcem kopat zaklady pokial bude take pocasie potrebujem aby bagrovanie bolo co najpresnejsie. Je pravda ze pracovni majstri tiez nahanaju lebo teraz tej roboty je menej.
Odpovedať
Tak Vy ste všetci na tom lepšie ako my. My sme včera boli zadať jednej pani vybavenie stavebného povolenia. :-(
Odpovedať
ahoj my prave riesime pripojky....podkrtkovavame cestu koli elektrike.....a potom hor sa stavat...dufam ze zacneme este v marci...uvidime
Odpovedať
Profilova fotka
my tiez zaciname.. tento tyzden odpajaju elektriku lebo je v starej casti domka co ide prec... tento tyzden to bager odhrnie.. dozadu... je to taka ta palena tehla s tymi znackami co sa teraz dava do plotov.. je to spajene hlinou tak to ide lahko cistit.. a chcem z toho plotiky... projketant nam robi prave osadenie na pozemok a pripojky.... siete su vsetky aj kanalizacia... a uz sa toho celeho hrozim... stavebko vybavujem ja
Odpovedať
takže my máme všetko už na pozemku elektriku vodu plyn a aj vlastnú studňu cez víkend sme boli robiť vodárničku do studne a uvidíme čo bude dalej muž si totiž zlomil nešťastne ruku a išiel do nemocnie :-(
Odpovedať
A dnes nám prišli peniaze na účet ;-) aspon nejaká dobrá správa ;-)
Odpovedať
skill na stavebné povolenie sme čakali dobré 4 mesiace :-S
Odpovedať
Profilova fotka
my sme na stavebné čakali od podania okolo mesiaca
Odpovedať
fuuuha... cakat na stavebne 4 mesiace to snad nieeee :-o my chceme dat papiere na stavebny urad do tyzdna a najneskor maj jun zacat stavat. Nerealne??? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
podľa mňa je to reálne
Odpovedať
x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
donya staviate fajnovy domcek.. aj ja by som uz chcela byt v takomto stadiu... no musim este pockat :-D kedy sa chystate stahovat do domu? vychadza vam to podla planu?
Odpovedať
Profilova fotka
nechceme to sťahovanie uponáhlať ... budeme sa sťahovať až keď to bude komplet dokončené ... teda ja by som chcela až keď budú terénne úpravy, plot a tak ... my sme stavebné podávali niekedy v sept. a myslím v okt. sme ho už mali ... ale začali nám robiť až v 2. nov., potom začalo byť zlé počasie tak 2 mesiace sa nerobilo :-| ... Ja počítam že sa budeme sťahovať o rok ... takto na jaro :) Za chvíľu budete aj vy v takomto štádiu ... hrubá stavba ide rýchlo :-)
Odpovedať
dudiva je to realne....ale... my casovo od kupi pozemku po stavebne povolenie v rukach 4 mesiace.... na stavebnom urade to bolo 5 tyzdnov...ale vyjadrovacky predtym boli dost dlho....
Odpovedať
Ahojte, my momentálne čakáme či a koľko nám vyrátajú úver 8-( dôfam, že vyrátajú dosť, a potom hor sa do toho - zamerať základy na pozemok, vykopať ich, zamurovať,...Už nech to začne bo :-. :-N Stavebné povolenie sme vybehali za 3 týždne a dva sme čakali pokiaľ prišli papiere z údarov. Máme ho už od januára. Idete niekto stavat - financovanie postupným financovaním?
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez by som tu rad napisal ze uz idem do toho... No zatial nie je kde, vsetky moznosti padli. Postupne financovanie v ramci stavby noveho caka aj mna.
Odpovedať
my mame zaklady zabetonovane a urobenu zavazku podplatnu, ale treba nam platnu zabetonovat. A podali sme ziadost na SFRb, tak uvidime ci nam to schvalia a ci sa posunieme :-|
Odpovedať
Profilova fotka
my tak budeme stavat... ze mame na hrubu stavbu cca... a potom uver.. no ja dufam ze to stavebne rychlo obeham.... akurat sme boli objednat tu skrinku na elektromer, istice, zasuvku ma aj zvonku... taku stojacu... za 220 Eur.. projekt sme dali 515 EUR, osadenie, plus pripojky 270 EUR... a akurat riesime ponuky na tehly a tak..., strk cement... budeme stavat s firmou ale tak.. ze material ak si zozenieme sami lacnejsie ako oni.. tak kupime my... aj pomocne prace robime my.. no bude to asi tazke ale co uz...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak aj my začíname 2010. Stavebné povolenie vybavené v novembri. Nám to trvalo asi mesiac kym sme ho dostali. Ale už nevyšlo počasie. Akurát prípojky sa porobili. Tak už len nech to odmrzne a vyschne a šups sa do toho. Certicazlv rovnaký domček ideme stavať. Len zrkadlový + garáž z tej strany od spálne
Odpovedať
fakt ten isty?....super sa tesim..........robili ste nejake upravy?....
Odpovedať
Profilova fotka
minulí rok som spravil základy a prípojky no a keď sa oteplí , hurá do toho :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aaale tolko krát sme to už menili a vrátili spať. Ale konečné upravy su, že obyvačku sme potiahli zarovno izieb a terasu zastrešili. Ako som písala tu garáž doprojektovali a šatnik samozrejme tam kde aj vy. No a čo si ma inšpirovala čo ste tu kreslili projekt tak to vc šupnuť do kupelne a miesto neho špajzu a miesto nej na pol vstavane skrine do kuchyne tie vysoke a z druhej strany na chodbe niečo na kabaty. A ešte sa potiahne v predu strecha nad vchod na stlp. Zatial všetko :)).
Odpovedať
Profilova fotka
my ideme stavat kompakt 602 od eurolines... baby co ste riesili same stavebko je nejaky vzor na tie ziadosti o vyjadrenie dotknutych organov a pod.?
Odpovedať
pre dudiva: my sme stavebne povolenie zacali vybavovat v marci a dostali sme ho v auguste. Bohuzial byrokracia
Odpovedať
my sme stavebne dostali 1/2010, 3/2010 mame zakopanu elektrinu a cakame na hodiny k nej , momentalne si este vyberame medzi 2kandidatmi s ponukami na tehly. A do Velkej noci by sme chceli mat zaklady vykopane.
Odpovedať
Profilova fotka
alenocka.. ake mate ponuky na tehly.. aj ja to prave riesim.. my by sme dnes mali mat hotovu skrinku na elektriku tie hodiny teda a zaciatkom buduceho tyzdna to namontuju
Odpovedať
Profilova fotka
mne včera povedali v elektrárňach že zmluvu o pripojení mi pošlú najskôr za mesiac ... že na to majú 30 dní .... :-(
Odpovedať
mesiac?....fuha......nam vcera spravili skrinku a kable....a piatok idem k elektrikarom....tak som zvedava......ale stavu budeme potrebovat....hmmmm
Odpovedať
Profilova fotka
no a potom ma čaká zase zmluva o odbere el.energie ale povedali mi že to už pôjde rýchlejšie tak som zvedavá kedy budeme mať hodiny ...
Odpovedať
1
2
38
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?