Kto začína stavět na jaro 2010?

Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Nechci Ti brát nadějě, ale obávám se, že jaro 2009 už nestihnete.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jsem to ale tele.....2010:-)))))ted jsem na to taky přišla......jsem si prohlížela projekty stavby 2009 a zmátlo mě to....ale díky.......:-) hned to změním
Odpovedať
Profilova fotka
jasně...hodně štěští, obrňte se trpělivostí a pevné nervy, budete je potřebovat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
díky...a nevíte někdo náhodou jak změním název diskuse???? Jinak my už rok a půl papírujeme, takže jsme už celkem předpřipraveni......
Odpovedať
Profilova fotka
Terula, hoďně štěstí. A ať se tu rozjede diskuze stejně jako v naší originální Stavba RD jaro 2009 :-D http://www.modrastrecha.cz/forum/show...
Odpovedať
Profilova fotka
Jéé díky.....jasně...do vaší originální diskuse už chodím na čumendu....kéž bychom už měli alespoň něco....
Odpovedať
Profilova fotka
Neboj, ono to půjde. O změnu názvu diskuze požádej adminy. Dost se nám tu teď ty dvě diskuze pletou :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Se moc omlouvám, to jste mě zblbli, jak na tu vaši diskusi chodím .....a pak napíšu takovou hovadinu :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to je pravda, že se pletou! Jsem tady a nevím, co tu dělám!! :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
To nevadí, alespon někdo přispěje...... :-) ;-) :-) ;-) :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No, aj my by sme radi začali stavať na jar 2010 ... akurát riešime papiere... horor sa začína ]-( :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj všichni. Aktualiity od nás. Přestože jsme 1. září zastavili veškeré stavební práce z důvodu námi zjištěných vad, které firma neuznala, dnes jsme zjistili, že firma přijela na staveniště. Po mém rychlém příjezdu dva pracovníci se sbíječkou ubourávali to, co náš statik označil za evidentní velkou vadu a to, o čem firma prohlašovala, že je to v pořádku /tedy val suchého betonu pod ZB). Podle našich zjištění již kontaktovali dva statiky, žádnou zprávu o dobrém založení stavby však nepředložili. Námi pozvaný statik v posudku mluví o jednoznačných chybách, porušení PD a norem. Klidně bych je to mohla nechat odsekat, protože to máme zdokumentované, ale tohle nedovolené jednání mě tak rozzuřilo, že jsem jim doslova a do písmene vyrvala kabel od sbíječky. Tu tedy podle mě ani nepotřebovali, protože beton se sype jak písek. Pozvala jsem odhadce, aby odhadl škody. Asi cítíme, jak zuřím.... ]-( Foto v albu. Jedna malá rada od statika na závěr (doufám, že ji nebudete nikdy potřebovat). Pro případný spor si pořizujte fotodokumentaci postaru na kinofilm, u soudu se mu již stalo, že advokát protistrany zpochybňoval záznam na elektronickém médiu (tedy z digitálu).
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Zdeni, jsi v jiné diskuzi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Aspoň vidíš, jak jsem rozčilená :-D :-D . Viděla jsem jaro, viděla jsem Huga, myslela jsem, že jsem doma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D :-D :-D ...jsem doma. To je hezký :-D :-D :-D :-D A jináč alespoň budoucí stavebníci uvidí, co je může potkat, i když to tedy není žádné veselé čtení :-( A už dost, přesunuju se taky "domů", ať tady nenarušujeme diskuzi :-)
Odpovedať
ahoj terule, aj my zaciname stavat na jar - teda dufam (este nemame projekt hotovy, ale uz sa chysta x-) ) bozinku, zdenkaj - to su UZASNE fotky, a to som si myslela, ze nas sused ma hrozne zaklady a odflakol ich, vidim, ze naozaj moze byt aj nieco horsie...idem kuknut k vam do diskusie, kym sa to tu rozbehne...
Odpovedať
Profilova fotka
Jee tak tady se asi taky zabydlím, my chceme ještě letos stihnout základovku, měli jsme v plánu začít už na jaře, ale člověk míní úředník mění :-D :-( začali jsme papírovou válku asi plus mínus před rokem, takže jsme si naivně mysleli, že to stihem. Teď čekáme na poslední papír, který musí projít radou co měla být dneska, bohužel se neprojednávalo, to co jsme potřebovali a odsunuli nás na 7.10, chjo, ale máme sehnanou firmu na zákaldovku, takže snad počasí ještě pár týdnů vydrží.... |-|
Odpovedať
Profilova fotka
Jé, tak to jsem na to stejně jako my....už rok a půl papírujeme..(změna územního plánu apod.) a ted vyřizujeme přípojky, umístění sjezdu a chtěli bychom stihnou základovku, ale zatím to nevidím....pořád papírujeme....jak nebude sjezd, tak nebude základovka.....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte ak sa môžem pridávam sa pretože mi tiež začíname stavať na jar 2010 akurát včera sme mali prvý výkop zrovnávali sme cestu chceme do konca roka ak počasie dá spraviť aspo§ pivnice až máme už niečo na hupnutie do nového roka.my si to firme nedávame robiť stačí keď si pozháňate niekde báger to teraz nieje až také zložité a ide sa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jo...taky už jsme něco udělali....vysekli jsme příkopu, kde rostli stoleté kopřivy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rostly...kopřivy...
Odpovedať
ahojky! my taky chceme stavět příští rok na jaře, svépomocí. letos už měla být hotová hrubá stavba, ale stále nejsou sítě, tudíž ani stav. povolení. zatím tedy máme pole.
Odpovedať
Ahojte aj ja sa pridavam do diskusie po dlhom roku rozhodovania ideme do toho aj my a chceli by sme zacat zakladovkou v Jari, uvidime ako to vsetko dopadne........ do konca buduceho mesiaca by sme mali mat pozemok a potom hura s vybavovanim hypo :-S uz teraz mam strach. Momentalne riesime projekt a uz teraz je to horor
Odpovedať
Ahojte, tak aj ja sa pridávam ;-) Po rozhodovaní, vyberaní projektu - konečne sme si vybrali ;-) a terajšom "papierovaní" - ktoré sa vlečie katastrofálne slimačím tempom ]-(ideme na jar do toho :-)Momentáln sme dva mesiace čakali na geodetický plán a dnes bol u nás odhadca - odhadnúť cenu pozemku - a zase sme narazili na problém. Potom ihneď prepísať pozemok z brata na nás s manželom, objednať projekt a čo vlastne ešte k stavebnému povoleniu??? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ke stavebnímu povolení pokud nemáte sítě, tak síťaři, jejich vyjádření k projektu, obeznámení sousedů se stavbou, závazná stanoviska, že se můžete napojit na cestu a další a další..... my jsme začali přepisovat pozemek v srpnu 2008, v listopadu byl přepsaný, no byl tam problém s věcným břemenem, mezitím jsme si vylítali vyjádření elektráren, plynáren, vodáren, a pak znova s projektem... no a ještě teď čekáme na poslední papír, tak snad budete mít víc štěstí a lepší úředníky než my :-|
Odpovedať
Ahojte, aj my by sme chceli začať so stavbou už na jar. Veľmi sa na to tešíme i keď vieme, že 1-1,5 roka budeme otrokmi nášho vysnívaného domu :-) Projket sme práve včera odklepli, dávali sme si robit individuálny - podľa našich predstáv. Bolo to super, mali sme predstavu a projektant nám vyšiel vo všetkom v ústrety. Myslím že sa nám naozaj podaril. Každým dňom čakáme na LV od pozemku a potom tie papierové vybavovačky. - osadenie, zameranie, susedia, stav. úrad, stavebné povolenie a na jar končene prvý výkop :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsme se s firmou domluvili, že základovku necháme na jaro, protože se nedaří vyřídit v rozumném čase příjezdový mostek ze silnice....(paní co o tom rozhoduje je na dovolené) a tak budeme čekat až se vyjádří, snad v náš prospěch...takže letos budeme rádi, když přivedeme sítě, postavíme antoníčky a postavíme "mostek". papírování a papírovaní.....ještě, že ne to máme moc šikovnou paní :-)
Odpovedať
Ahojky, taky se přidávám do diskuze, chceme s přítelem začít stavět na jaře svépomocí. Projekt už máme hotový, teď si vyřizujeme vyjádření pro ohlášení stavby. Už nám chybí jen ČEZ a plynaři a ještě informovat sousedy. Ale to čekáme, až bude hotová a zkolaudovaná příjezdová cesta a sítě, dříve ohlášení podat nemůžeme. Tak snad to do zimy bude, přes zimu chceme vyřídit hypotéku a pomalu nakupovat nějaký materiál. Psychicky se začínám připravovat na to co nás všechno čeká :-)
Odpovedať
Zdarec! Pridavam sa tiez, na jar ideme do toho. Mali sme v plane co-to spravit este tento rok, ale ako to tak vyzera, tie nase urady si davaju na cas. Koli nasmu pozemku, ktory je dost uzky ( 10,2 m), sme sa rozhodli pre individualny projekt, s ktorym sme velmi spokojny, zatial ;-) Snad vsetky tie papierovacky konecne raz skoncia a my sa budeme moct pustit do prace.
Odpovedať
Ahojte...aj my by sme chceli začať stavať dom svojpomocne v budúcom roku... ale zatiaľ robíme len papiere, aby sa nám orná pôda zmenila na stavebný pozemok... a popri tom,hádam do konca roka stihneme urobiť si projekt, a podať žiadosť na stav.povolenie.. a dúfam...že v apríli budúceho roka budeme môcť začať stavať.. Ale ako čítam, všetci ste už nejako pripravení, len my nie... fňuk
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?