Menu Forum

Kto začína stavět na jaro 2010?

24. jan 2010  • 
fotoportrét
fotoportrét
terule
Registrovala sa 22. mája 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 27 príspevkov a 1 album. Okres Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
terule
Registrovala sa 22. mája 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 27 príspevkov a 1 album. Okres Olomouc.
 Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
11. sep 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
Registrovala sa 18. augusta 2008 na modrastrecha.cz. Pridala 2308 príspevkov. Má 153 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
Registrovala sa 18. augusta 2008 na modrastrecha.cz. Pridala 2308 príspevkov. Má 153 priateľov.
 Nechci Ti brát nadějě, ale obávám se, že jaro 2009 už nestihnete.... emoticon
11. sep 2009 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 jsem to ale tele.....2010emoticon))))ted jsem na to taky přišla......jsem si prohlížela projekty stavby 2009 a zmátlo mě to....ale díky.......emoticon
hned to změním
11. sep 2009 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
 jasně...hodně štěští, obrňte se trpělivostí a pevné nervy, budete je potřebovat emoticon
11. sep 2009 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 díky...a nevíte někdo náhodou jak změním název diskuse????

Jinak my už rok a půl papírujeme, takže jsme už celkem předpřipraveni......
11. sep 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
Registroval sa 19. augusta 2008 na modrastrecha.cz. Pridal 3860 príspevkov. Má 36 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
Registroval sa 19. augusta 2008 na modrastrecha.cz. Pridal 3860 príspevkov. Má 36 priateľov.
 Terula, hoďně štěstí. A ať se tu rozjede diskuze stejně jako v naší originální Stavba RD jaro 2009 emoticon http://www.modrastrecha.cz/forum/show.php?vThreadID=73092&vOffset=5310&vGotoLast=1#end
11. sep 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 Jéé díky.....jasně...do vaší originální diskuse už chodím na čumendu....kéž bychom už měli alespoň něco....
11. sep 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
 Neboj, ono to půjde. O změnu názvu diskuze požádej adminy. Dost se nám tu teď ty dvě diskuze pletou emoticon
11. sep 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 Se moc omlouvám, to jste mě zblbli, jak na tu vaši diskusi chodím .....a pak napíšu takovou hovadinu emoticon emoticon
11. sep 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivett25 (38 r.)
Registrovala sa 5. septembra 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 1621 príspevkov a 2 albumy. Má 42 priateľov. Okres Nový Jičín.
  • Už bývam v dome
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
ivett25 (38 r.)
Registrovala sa 5. septembra 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 1621 príspevkov a 2 albumy. Má 42 priateľov. Okres Nový Jičín.
  • Už bývam v dome
    Česká republika
 to je pravda, že se pletou! Jsem tady a nevím, co tu dělám!! emoticon emoticon emoticon
11. sep 2009 o 10:37  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 To nevadí, alespon někdo přispěje...... emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
11. sep 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
babybubble (32 r.)
18
Registrovala sa 4. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 165 príspevkov a 1 album. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
babybubble (32 r.)
18
Registrovala sa 4. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 165 príspevkov a 1 album. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
 No, aj my by sme radi začali stavať na jar 2010 ... akurát riešime papiere... horor sa začína emoticon emoticon
11. sep 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
Registrovala sa 7. novembra 2008 na modrastrecha.cz. Pridala 2178 príspevkov. Má 28 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
Registrovala sa 7. novembra 2008 na modrastrecha.cz. Pridala 2178 príspevkov. Má 28 priateľov.
 Ahoj všichni. Aktualiity od nás. Přestože jsme 1. září zastavili veškeré stavební práce z důvodu námi zjištěných vad, které firma neuznala, dnes jsme zjistili, že firma přijela na staveniště. Po mém rychlém příjezdu dva pracovníci se sbíječkou ubourávali to, co náš statik označil za evidentní velkou vadu a to, o čem firma prohlašovala, že je to v pořádku /tedy val suchého betonu pod ZB). Podle našich zjištění již kontaktovali dva statiky, žádnou zprávu o dobrém založení stavby však nepředložili.
Námi pozvaný statik v posudku mluví o jednoznačných chybách, porušení PD a norem. Klidně bych je to mohla nechat odsekat, protože to máme zdokumentované, ale tohle nedovolené jednání mě tak rozzuřilo, že jsem jim doslova a do písmene vyrvala kabel od sbíječky. Tu tedy podle mě ani nepotřebovali, protože beton se sype jak písek.
Pozvala jsem odhadce, aby odhadl škody. Asi cítíme, jak zuřím.... emoticon Foto v albu.

Jedna malá rada od statika na závěr (doufám, že ji nebudete nikdy potřebovat). Pro případný spor si pořizujte fotodokumentaci postaru na kinofilm, u soudu se mu již stalo, že advokát protistrany zpochybňoval záznam na elektronickém médiu (tedy z digitálu).
11. sep 2009 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
 Zdeni, jsi v jiné diskuzi emoticon
11. sep 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
 Aspoň vidíš, jak jsem rozčilená emoticon emoticon . Viděla jsem jaro, viděla jsem Huga, myslela jsem, že jsem doma emoticon
11. sep 2009 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
fotoportrét
fotoportrét
hugo58
 emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon ...jsem doma. To je hezký emoticon emoticon emoticon emoticon

A jináč alespoň budoucí stavebníci uvidí, co je může potkat, i když to tedy není žádné veselé čtení emoticon

A už dost, přesunuju se taky "domů", ať tady nenarušujeme diskuzi emoticon
11. sep 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
olivova (37 r.)
Registrovala sa 25. septembra 2007 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 7 príspevkov. Má 9 priateľov. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
olivova (37 r.)
Registrovala sa 25. septembra 2007 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 7 príspevkov. Má 9 priateľov. Okres Žilina.
 ahoj terule, aj my zaciname stavat na jar - teda dufam (este nemame projekt hotovy, ale uz sa chysta emoticon )

bozinku, zdenkaj - to su UZASNE fotky, a to som si myslela, ze nas sused ma hrozne zaklady a odflakol ich, vidim, ze naozaj moze byt aj nieco horsie...idem kuknut k vam do diskusie, kym sa to tu rozbehne...
11. sep 2009 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pavka411
Registrovala sa 26. júla 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 489 príspevkov a 8 albumov. Má 13 priateľov. Okres Ostrava.
  • Staviam dom
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
pavka411
Registrovala sa 26. júla 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 489 príspevkov a 8 albumov. Má 13 priateľov. Okres Ostrava.
  • Staviam dom
    Česká republika
 Jee tak tady se asi taky zabydlím, my chceme ještě letos stihnout základovku, měli jsme v plánu začít už na jaře, ale člověk míní úředník mění emoticon emoticon začali jsme papírovou válku asi plus mínus před rokem, takže jsme si naivně mysleli, že to stihem.
Teď čekáme na poslední papír, který musí projít radou co měla být dneska, bohužel se neprojednávalo, to co jsme potřebovali a odsunuli nás na 7.10, chjo, ale máme sehnanou firmu na zákaldovku, takže snad počasí ještě pár týdnů vydrží.... emoticon
16. sep 2009 o 14:51  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 Jé, tak to jsem na to stejně jako my....už rok a půl papírujeme..(změna územního plánu apod.) a ted vyřizujeme přípojky, umístění sjezdu a chtěli bychom stihnou základovku, ale zatím to nevidím....pořád papírujeme....jak nebude sjezd, tak nebude základovka.....
17. sep 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka221
6
Registrovala sa 20. apríla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 60 príspevkov a 2 albumy. Má 3 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
macka221
6
Registrovala sa 20. apríla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 60 príspevkov a 2 albumy. Má 3 priateľov.
 Ahojte ak sa môžem pridávam sa pretože mi tiež začíname stavať na jar 2010 akurát včera sme mali prvý výkop zrovnávali sme cestu chceme do konca roka ak počasie dá spraviť aspo§ pivnice až máme už niečo na hupnutie do nového roka.my si to firme nedávame robiť stačí keď si pozháňate niekde báger to teraz nieje až také zložité a ide sa emoticon
17. sep 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 Jo...taky už jsme něco udělali....vysekli jsme příkopu, kde rostli stoleté kopřivy emoticon
17. sep 2009 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 rostly...kopřivy...
17. sep 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
laterna
Registrovala sa 15. júna 2009 na modrastrecha.cz. Pridala 20 príspevkov. Má 18 priateľov. Brandýs nad Labem, okres Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
laterna
Registrovala sa 15. júna 2009 na modrastrecha.cz. Pridala 20 príspevkov. Má 18 priateľov. Brandýs nad Labem, okres Praha - východ.
 ahojky! my taky chceme stavět příští rok na jaře, svépomocí. letos už měla být hotová hrubá stavba, ale stále nejsou sítě, tudíž ani stav. povolení. zatím tedy máme pole.
22. sep 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
niccky.z
Registrovala sa 16. februára 2009 na modrastrecha.cz. Pridala 6740 príspevkov. Má 89 priateľov. Okres Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
niccky.z
Registrovala sa 16. februára 2009 na modrastrecha.cz. Pridala 6740 príspevkov. Má 89 priateľov. Okres Praha - západ.
 Ahojte aj ja sa pridavam do diskusie po dlhom roku rozhodovania ideme do toho aj my a chceli by sme zacat zakladovkou v Jari, uvidime ako to vsetko dopadne........ do konca buduceho mesiaca by sme mali mat pozemok a potom hura s vybavovanim hypo emoticon uz teraz mam strach. Momentalne riesime projekt a uz teraz je to horor
22. sep 2009 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jani74 (41 r.)
6
Registrovala sa 21. júna 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 93 príspevkov a 4 albumy. Má 8 priateľov. Okres Nitra.
  • Staviam dom
    okres Nitra
fotoportrét
fotoportrét
jani74 (41 r.)
6
Registrovala sa 21. júna 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 93 príspevkov a 4 albumy. Má 8 priateľov. Okres Nitra.
  • Staviam dom
    okres Nitra
 Ahojte, tak aj ja sa pridávam emoticon Po rozhodovaní, vyberaní projektu - konečne sme si vybrali emoticon a terajšom "papierovaní" - ktoré sa vlečie katastrofálne slimačím tempom emoticonideme na jar do toho emoticonMomentáln sme dva mesiace čakali na geodetický plán a dnes bol u nás odhadca - odhadnúť cenu pozemku - a zase sme narazili na problém. Potom ihneď prepísať pozemok z brata na nás s manželom, objednať projekt a čo vlastne ešte k stavebnému povoleniu??? emoticon
22. sep 2009 o 20:32  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pavka411
  • Staviam dom
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
pavka411
  • Staviam dom
    Česká republika
 Tak ke stavebnímu povolení pokud nemáte sítě, tak síťaři, jejich vyjádření k projektu, obeznámení sousedů se stavbou, závazná stanoviska, že se můžete napojit na cestu a další a další..... my jsme začali přepisovat pozemek v srpnu 2008, v listopadu byl přepsaný, no byl tam problém s věcným břemenem, mezitím jsme si vylítali vyjádření elektráren, plynáren, vodáren, a pak znova s projektem... no a ještě teď čekáme na poslední papír, tak snad budete mít víc štěstí a lepší úředníky než my emoticon
23. sep 2009 o 09:34  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
plysko
1
Registrovala sa 21. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 27 príspevkov.
  • Staviam dom
    okres Pezinok
fotoportrét
fotoportrét
plysko
1
Registrovala sa 21. augusta 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 27 príspevkov.
  • Staviam dom
    okres Pezinok
 Ahojte,
aj my by sme chceli začať so stavbou už na jar. Veľmi sa na to tešíme i keď vieme, že 1-1,5 roka budeme otrokmi nášho vysnívaného domu emoticon
Projket sme práve včera odklepli, dávali sme si robit individuálny - podľa našich predstáv. Bolo to super, mali sme predstavu a projektant nám vyšiel vo všetkom v ústrety. Myslím že sa nám naozaj podaril.
Každým dňom čakáme na LV od pozemku a potom tie papierové vybavovačky. - osadenie, zameranie, susedia, stav. úrad, stavebné povolenie a na jar končene prvý výkop emoticon
23. sep 2009 o 10:16  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terule
fotoportrét
fotoportrét
terule
 Tak jsme se s firmou domluvili, že základovku necháme na jaro, protože se nedaří vyřídit v rozumném čase příjezdový mostek ze silnice....(paní co o tom rozhoduje je na dovolené) a tak budeme čekat až se vyjádří, snad v náš prospěch...takže letos budeme rádi, když přivedeme sítě, postavíme antoníčky a postavíme "mostek". papírování a papírovaní.....ještě, že ne to máme moc šikovnou paní emoticon
28. sep 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
minee
Registrovala sa 22. augusta 2009 na modrastrecha.cz. Pridala 3 príspevky a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
minee
Registrovala sa 22. augusta 2009 na modrastrecha.cz. Pridala 3 príspevky a 1 album.
 Ahojky, taky se přidávám do diskuze, chceme s přítelem začít stavět na jaře svépomocí. Projekt už máme hotový, teď si vyřizujeme vyjádření pro ohlášení stavby. Už nám chybí jen ČEZ a plynaři a ještě informovat sousedy. Ale to čekáme, až bude hotová a zkolaudovaná příjezdová cesta a sítě, dříve ohlášení podat nemůžeme. Tak snad to do zimy bude, přes zimu chceme vyřídit hypotéku a pomalu nakupovat nějaký materiál. Psychicky se začínám připravovat na to co nás všechno čeká emoticon
28. sep 2009 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bendzo
Registroval sa 13. júla 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky. Okres Trenčín.
fotoportrét
fotoportrét
bendzo
Registroval sa 13. júla 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky. Okres Trenčín.
 Zdarec! Pridavam sa tiez, na jar ideme do toho. Mali sme v plane co-to spravit este tento rok, ale ako to tak vyzera, tie nase urady si davaju na cas. Koli nasmu pozemku, ktory je dost uzky ( 10,2 m), sme sa rozhodli pre individualny projekt, s ktorym sme velmi spokojny, zatial emoticon Snad vsetky tie papierovacky konecne raz skoncia a my sa budeme moct pustit do prace.
30. sep 2009 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mirkva (33 r.)
Registrovala sa 6. júla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 92 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Ilava.
  • Staviam dom
    okres Ilava
fotoportrét
fotoportrét
mirkva (33 r.)
Registrovala sa 6. júla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 92 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Ilava.
  • Staviam dom
    okres Ilava
 Ahojte...aj my by sme chceli začať stavať dom svojpomocne v budúcom roku... ale zatiaľ robíme len papiere, aby sa nám orná pôda zmenila na stavebný pozemok... a popri tom,hádam do konca roka stihneme urobiť si projekt, a podať žiadosť na stav.povolenie.. a dúfam...že v apríli budúceho roka budeme môcť začať stavať.. Ale ako čítam, všetci ste už nejako pripravení, len my nie... fňuk
30. sep 2009 o 13:56  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to