Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao a ten sused nepodpisuje uz pripraveny projekt? neviem, ako to je vlastne u nas na slovensku. my ideme stavat v rakusku. ale tam uz vlastne musim mat hotovy projekt na stavebne povolenie, s ktorym susedia musia suhlasit.
Odpovedať
nie nam nepodpisuje projekt my mame take tlacivo nato a tam je ze musime oboznamit susedov s projektom ktory sa bude realizovat tak ale my sme to vyriesili takto a bude nam to akceptovane ..my keby sme davali podpisovat projekt co sme povodne chceli tak ten by nam nepodpisali a zbytocne by sme vyhodili 1000euro a mohli hodit prokejt do kosa , tak sme si museli vybrat iny dom aby nam podpisali tak ten jeden suhlasil s tym a uvidime ten druhy co povie ale uz bol za nim aj starosta ze to ma podpisat tak cakame
Odpovedať
@lucinkao pekny domcek, vkusny..... mi musime mat individualny projekt budeme mat uzky pozemok
Odpovedať
@erina11 my ideme nakoniec stavat z euroline bungalov 1082 lebo aj mame uzky pozemok a ked chcem dodrzat vsetko ako sa ma tak musime stavat tento :-D
Odpovedať
ahojte, aj my ideme stavat v jari, vlastne mame uz vytiahnute zakladove pasy, takze este v jari zakladovu dosku dame, lebo to sme uz nestihli, ale na to ze nam prisli papiere v septembri tak sme toho stihli, dost, najprv sme zburali stary dom a potom sme zacali so zakladmi. z coho stavate vy domceky? my mame navrhnuty Ytong, ale ja som chcela skor tehly, no teraz som na vazkach. chcela by som sa vami podelit o nazory, dakujem velmi pekne. :-)
Odpovedať
@leonka13 tak takych tem z coho stavat je tu vela. Mame taku istu dilemu, hadam sa do jari rozhodneme 8-) . Mame vybraty projekt z Euroline bungalov 1175 ale este riesime nejake zmeny.
Odpovedať
@mom3 konecne to mame a pokracujeme dalej :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao tak to je super! Takze nakoniec sa nechal ukecat?
Odpovedať
@leonka13 my mame tiez navrhnuty Ytong a pri nom aj ostaneme. Teda aspon zatial sme tak rozhodnuti a myslim, ze to tak aj ostane.
Odpovedať
@koriencok Ďakujem za info ;-)
Odpovedať
@mom3 hej dal tak sa strasne tesime mozeme ist kupit projekt a pokracovat a ak sa podari v marci zalievame zaklady a vy kde idete stavat ??
Odpovedať
@lucinkao Ahoj, nechápem ako môžu byť niektorí ľudia takí blbí a to asi len z princípu. Tak držím palce ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucinkao aha, až teraz som si prečítala, že už to máte, tak super :-) aj my dúfame, že zima bude krátka a budeme môcť začať čím skôr.
Odpovedať
@zabka8 no to aj my ale este musime vybavit papiere a vy uz mate vybavene papiere ?a kde staviate ?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@lucinkao My planujeme stavat v Kittsee. Snad buduci tyzden budeme moct zacat zbierat podpisy susedov.
Odpovedať
no tak to ste mi moc nepomohli, viem ze je to kazdeho osobna vec z coho stavat, ale videl niekto 30 rocny dom postaveny z Ytongu? viem len to, ze tehly tu boli vzdy a ich zivotnost je velmi vysoka oproti ytongu, ktoreho zivotnost je limitovana, da sa povedat pocasim. tehla je palena a ytong je len vysusena hmota. mozno ma super tepelnoizolacne vlastnosti ale neviem ci by som zila v takom dome aj po rokoch kludne.no je to dilema a poriadna a to sa do pondelka mame rozhodnut co objednat, chceme este stihnut akciove ceny, lebo od noveho roka pojde vsetko hore isto-iste. :-(
Odpovedať
@leonka13 Ahoj, tak teraz si mi nasadila chrobáka do hlavy :-) pretože tiež máme v pláne ytong, ale aj tá tehla nám vŕta v hlave... kto poradí na základe reálnych faktov?
Odpovedať
@leonka13 A čo 30-ročné domy z kvádrov? Už sa rozpadajú? My máme na dvore 5 ročnú tehlu, rozpadla sa na cimpr-campr, lebo na ňu napršalo, bol mráz a horko. To však nie je argument proti tehle ako takej. Tehla a ytong mjú porovnateľné tepelnoizolačné vlastnosti, je to jedno. Veľa tu bolo popísaného o tepelnom odpore, rosnom bode, plesniach, vetraní, zateplení, o povere zvanej dýchanie stien, tepelnej strate, trojsklách, platbách za kúrenie... Každú jednu položku vyhľadať a študovať. Inak Vami budú zmietať pochybnosti... na základe citov a pocitov dom nemôžeme stavať. Plus stránka tzb-info (diskusní fórum) alebo ostavbe sk. @zabka8 @mata1976 Veľa síl a trpezlivosti., My máme drevostavbu. Použili sme aj ytong, aj tehlu - podľa vlastností, ktoré sme potrebovali.
Odpovedať
@lucinkao Joooj, ani zďaleka nemáme ešte papiere vybavené. Pozemok už je našťastie konečne na nás a okrem toho máme jedine vyňaté z PPF a potvrdenie od telekomunikácií. Projekt je v stave dokončovania, treba nám ešte statiku dotiahnuť. Minulý týždeň sme dali aspoň na vyjadrenie prípojky - elektriku a vodu. Takže ešte nám treba stanovisko od OÚ životného prostredia a obce na používanie krbu a pece na pevné palivo alebo niečo také. A všetko to tak dlho trvá a navyše idú sviatky a všade na úradoch budú mať určite dovolenky.. :-p Potrebujeme čím skôr vybaviť stavené povolenie, lebo chceme čerpať zo ŠFRB. A k tomu nám treba dať vypracovať ešte rozpočet na dom, ale to až keď bude projekt hotový. Ale po troške to odbúda ;-) A aby som nezabudla, popri tom búrame ešte takú starú šopu na pozemku.
Odpovedať
@blacksr veď to je na tom najhoršie, niečo je lepšie v tom, iné v onom a potom si vyber :-p už mi z toho študovania šibe, normálne bude o chvíľu zo mňa stavebný expert ;-)
Odpovedať
@zabka8 Na obvodové múry stačí niečo, čo bude plniť statickú funkciu. Dala by som tehlu 25 cm a na to 25-30 cm polystyrénu. Jedna z najlacnejších kombinácií.
Odpovedať
aj pred 30timi rokmi sa stavalo z kvadrov, nieco podobne ako Ytong (ako spominala blacksr) a domy stoja a aj stat budu. Ak sa raz ma nieco rozpadnut, tak sa rozpadne..... Ak ma nieco vydrzat, tak vydrzi.... Je to jedno.... Moj nazor......
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aj my chceme stavat hadam sa mestime do 70 000€ciek?asi to bude promiprojekt laguna43 co vy nato natu odhadovanu cenu? Budem davat elektricke podlahove kurenie
Odpovedať
@marek06 moja projektantka mi povedala ze sa to pocita vraj takto, obostavany priestor *5000*2/3, je to este v SK a je to cena za svojpomocnu vystavbu, ale vsetko zalezi od toho ake drahe a kvalitne materialy zozenies. 8-)
Odpovedať
padlo rozhodnutie ideme stavat s ytongom tak dufam ze som si vybrala spravnu cestu. :-)
Odpovedať
@zabka8 no a my sme si dnes konecne kupili pozemok hadam na buduci tyzden bude a pojdeme po uradoch vybavovat pripojky atd ale uz sa tesim ... :-D
Odpovedať
dnes konecne objednany projekt :-D
Odpovedať
takze sme objednali tehlu profi 81ti.a myslim ze som urobila velmi dobre. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leonka13 Tak Ytong ci tehla?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?