Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
Tak my sme sa tiež rozhodli stavať, ale drevodom. Má s tým niekto skúsenosti???? :-. Vďaka
Odpovedať
@tina1111 poslala som :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cross111 ake skusenosti by ta zaujimali?
Odpovedať
@mom3 ale on nechce stavat on len tak vravi on tam ma pozemok 3m na sirku ..no bolo nam povedane ze to musia podpisat inac sa bez toho nepohneme ..uvidime najhorsie je ze sme mali vybaveny uver a trebalo nam len stavebne povolenie tekze teraz s toho nic
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Chcelo by to nejakeho mediatora...
Odpovedať
@mom3 zajtra za nimi ideme znova tak hadam uz to podpisu vsak im uz aj na nervy musime ist :-D
Odpovedať
ahojte. čo už všetko máte vybavené? my čakáme na list vlastníctva. ten by do vianoc mal byt vo vačku, ale čo dalej? kedy nahlásiť stavbu a kde? kedy ísť za architektom? a čo ešte všetko treba vybavit pred stavbou? (my to máme komplikovaniejšie lebo ideme ešte búrat stary dom) :-(
Odpovedať
@katarinka2010 katka chcela by som ta poprosit kde začať s vybavovaním papierov na stavbu domu. vôbec sa v tom nevyznáme tak každá rada dobra. my sme kupili stary dom, dali sme vklad na kataster a čakame. povedali mi že do 5 tyz. mi príde list vlastníctva. my naviac musíme zbúrať stary dom a ešte pri tom musíme mať asi aj nejaky špecial. dozor, lebo náš dom je dvojdom. tak aby sme nenarušili statiku susedom. nevieš čo mám íst vybavovať dalej? dakujem za radu ;-)
Odpovedať
@katarinka2010 ahoj my sme z LV a a tiež by sme chceli na jar takže je asi najvyšší čas práve dnes si ideme rezervovať pozemok a vybavovať úver ale ako sa vybavuje stavebné ked už bude projekt tak to absolutne netušíme pomohla by dobrá rada dakujem vopred
Odpovedať
Profilova fotka
zdravím, my ideme stavat na jar, alebo by sme chceli.....dnes sme si dali urobit projekt, riesime IS vodu a elekt, to je v stadiu, ze na jar cca by to malo byt, ale stavebne chcem zacat vybavovat po novom roku, projekty pripojok by mali byt tak snad sa to podari, normalne sa bojim toho stav. povolenia...
Odpovedať
@pancake IP
Odpovedať
@pera Ked bude pozemok a projekt sa ohlaste. Poradim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@branajo neni čoho sa bat .. ked chcete začat na jar stavat treba začat vybavovat stavebne povolenie ešte tento rok..aspon vyjadrenia od spravcov sieti..za to sa neplati ..:) ..inak vas to može v buducom roku zdržat..
Odpovedať
@zabka8 Ahoj. čo sa týka elektrikárov a vodárov stačí im spomínané časti elektroinštalacia, zdravotechnika a hlavne situačný plán v mierke kde bude zakresleny dom a elektrická a vodárenská prípojka . a telekomunikácie som riešil priamo na ich pracovisku. tj t mobile a slovac telecom je teraz tcom a tam som potreboval situačný plán , list vlastníctva a kôpia z katastrálnej mapy. U telekomunikacii mi vyjadrenie vybavili na počkanie a preto som to riešil osobne. čiže tlačivo z telekomunikácii ti daju priamo tam a spolu to vypišete. Hlavne všade nos LV, kopia z katastralnej mapy a celkovú situáciu. toto si prefoť aspon po 5 x ja som to robil takto maj sa
Odpovedať
ja sa tiež pripájam k téme. Chceli se začať už teraz na jeseň, ale stavebné nám vydali až v polovici októbra. Manžel sa už bál začínať kôli počasiu tak sme to nechali na jar, Dúfam, že to neobanujeme a nebude upršané počasie, jeseň sa nakoniec ukázala ideálna, ale čo už. :-N
Odpovedať
..je pravda ze na elektrarnach staci aj rukou nakreslit nejaku schemu k pripojeniu domu? Kamarat to tak riesil min. rok. Prisiel a pan mu s elektrarni nakreslil nejaku schemu pripojenia a bolo (Pravdaze musel dat aj cast elektroinstalacie)...
Odpovedať
@lucinkao my svojpomocne. doska uz je hotovo a na jar pokracujeme.
Odpovedať
@borec25 Ďakujem za info. Už to máme podané, čakáme na stanovisko. Dúfam, že čím skôr vybavíme stavebné povolenie, lebo chceme riešiť úver zo ŠFRB. Ešte otázka trochu mimo témy, koľko u vás cca stojí vypracovanie rozpočtu na dom (potrebný pre žiadosť o ŠFRB), keď sa jedná o 4-izbový dvojpodlažný dom bez podpivničenia? Alebo ak máte kontakt na niekoho z okolia Liptova, pošlite do IP. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake skus pozret http://www.kosice.sk/clanok.asp?file=..., pri tlacivach je presne uvedene ake prilohy budes potrebovat. Dufam ze som pomohla :)
Odpovedať
@koriencok Ahoj, tak to vám závidím, že už máte papiere hotové :-) Vybavili ste to na stavebnom úrade na 1. krát? Alebo ste museli niečo ešte dodatočne doložiť? Ja len preventívne, aby som sa vedela vyhnúť komplikáciám ;-) Nech sa Vám darí.
Odpovedať
@zabka8 na 1.krát nie je to vobec zložité, ako tu niektorí píču. Jednou nevýhodou bolo, že sme to vybavovali v čase dovoleniek a tým sa nám to predlžilo lebo niektorí referenti nemajú za seba náhradu a museli sme čakať až sa vrátia z dovoleniek. Doložili sme všetko čo bolo treba a aj stavebné konanie bolo rýchle cca 5 minút.Prajem vám veľa štastia. :-)
Odpovedať
uz iba jeden podpis a mozu sa ist konecne vybavovat pripojky :-D
Odpovedať
@adam_janka v KE vyzaduju normalne projekt od zodpovedneho projektanta opeciatkovany, dokonca po novom sa to ma podelit na 6obalok, alebo tak nejak, neviem si to predstavit nakreslene rukou
Odpovedať
ahoj ahoj, tiez sa pridam. Momentalne kupujeme pozemok... cakame na kupnu zmluvu. Bude stavat este niekto z okolia Vrabel?
Odpovedať
@erina11 my nie vrable alekusok za zlatymi moravcami
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao podarilo sa suseda presvedcit?
Odpovedať
My mame projekt nakresleny,pozemok vybaveny,byt predany,teraz sa chystame na urady za stavebko a dalsie somariny a ak vsetko dobre pojde,stavame na jar
Odpovedať
@mom3 jedneho ano a este cakame na druheho ten si dava nacas ale aspon sme sa trosku pohli
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Kazdy krok vpred potesi a povzbudi. Ja sa uz neviem dockat, kedy budu vsetky papierovacky za nami.
Odpovedať
@mom3 ani nevrav ked to stihneme do konca decembra podata aspon vsetky ziadosti sa budem velmi tesit , keby nam ten sused podpisal tak mozeme dat robit projekt nabuduci tyzden :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?