Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
@aplless na katastri v PD sme mali prepis pozemku za 2 tyzdne, nie je to take hrozne...
Odpovedať
@aplles nie poptrebujes suhlas od susedov a je jedno ako blizko budes stavat ..odporucam pred prepisom pozemku si najskor behnut za susedmi ci budu suhlasit my sme si dali prepisat pozemok a az potom nas napadlo ked sme isli dat popdpisovat sme zistili ze budu problemy velke
Odpovedať
@haronikova Ahoj. Ked sa moze spytat kto vam zrelizoval ako vravis ty zakladovku?
Odpovedať
@lucinkao Ahoj! Aj my začiname na jar 2012 :-) (Aj ked pripravu vo forme zakladov sme urobili este tuto jesen, kedze pocasie prialo..)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme uz tiez zacali s vykopovymi pracami ale manzel len upravuje teren a v zime chceme porobit papierovacky a zatial neboli ziadne staznosti akurat sme boli na obecnom urade ci nebudu problemy ked zacneme stavat tam kde chceme. Pozemok mame teda budeme mat od svokra este musime dat prepisat
Odpovedať
@zabka8 Ahoj! pokial viem da sa aj nehnutelnostou: je potrebny znalecký posudok pricom hodnota nehnutelnosti musi byt min. 1,3 násobku požadovaného úveru. Častejsí je ten 1. sposob - dvaja rucitelia. Budete ziadat z SFRB?uz davas dokopy papiere? my by sme SFRB chceli tiez skusit na januar-februar 2012. Nech sa dari :-)
Odpovedať
Ahojte aj ja začinam na jar. Tehla Porotherm profi už kúpena. Povolenie na stavbu už mám. Tak čakáme už len na jar. Držím všetkým palce.
Odpovedať
@stejja9 Ahoj, ŠFRB je asi naj-možnosť, čo sa týka úveru. Nie je to síce moc lákavá predstava byť dlžníkom na 30 rokov, ale zas splácať málo rokov vysoké sumy a žiť totálne nakrátko, to je ešte horšie. Tu máš aspoň ten úrok garantovaný. My teraz riešime papiere na stavebné povolenie. Úver sme chceli riešiť až na budúci rok, hrubú stavbu možno zvládneme aj bez neho (plánujeme stavať svojpomocne), ale nakoniec nám bol odporučené, že máme skúsiť radšej už tento rok, lebo nám to nemusí vyjsť na 1. krát. Tak sa chystám na budúci týždeň na mestský úrad pozisťovať, čo všetko obnáša takáto žiadosť. Najväčší problém však bude to ručenie. Kde zohnať niekoho do 40 rokov?!? Dúfam, že je aj iná možnosť ručenia, lebo ináč to pre nás asi nebude reálne... Potom dám vedieť, čo som zistila. Ďakujem za info a aj vám nech sa darí ;-)
Odpovedať
@borec25 Ahoj, tak to ti závidím, že už máš návštevy našich úradov za sebou :-p Vieš mi poradiť, či treba pre vyjadrenia od elektrikárov a vodárov komplet projekt alebo im stačia len tie časti ako elektroinštalácia, zdravotechnika a vykurovanie? A ešte čo sa týka telekomunikácií, že vraj sa dá niekde z netu siahnuť tlačivo, ako si to riešil ty? Dík.
Odpovedať
Profilova fotka
@nina1205 a aký dom máte vybraný, my chceme bungalov 1178 od euroline, tiez Topolcany
Odpovedať
@zabka8 ahoj, no tych papierovaciek je ozaj dost, uz som aj zacala davat co to dokopy. Mam z mest.uradu zoznam co vsetko treba dolozit - potvrdenia zo socialky, zdravotnej, danovy u., prijmy, rozpovet stavby..... SFRB je aj podla mna vyhodný ale ma aj vela obmedzeni - ako rozloha domu, prijmy ziadatelov musia byt v tolerancii min - max, kolaudacia do 2 rokov... ja mam zase informaciu ze najlepsie je ziadat v prvych mesiacoch noveho roku; ak by sa mi podarilo dat tie papiere dokopy do februara, aj tak sa k peniazom dostaneme az v cca juni... ale buduci rok stavat urcite chceme :) daj potom info ako to dopadlo na urade.. ;-)
Odpovedať
@lucinkao som v soku kolko ......(piiip) zije medzi nami ]-( to ani nie je pravda, ved etse tam ani nebyvate a uz sa susedia predstavuju fakt v uzasnom svetle....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tina1111 no ja dufam, ze nas necaka nieco podobne...
Odpovedať
@tina111 no vidis to a pritom by nas dom ani vidiet s poza plotu vidiet nebolo , no vsak sme sa rozpravali s drahym doma ked chcu dodrzat 2m budu ich mat len som zvedava ci im nebude vadit tym padom poschodovy dom, ale to im povieme az ked podpisu papiere :-D ale tak spoliehame sa na starostu on slubil ze sa pojde s nimi porozpravat tak uvidim ako dopadne on
Odpovedať
@lucinkao drzim palce, nech to vsetko napokon dobre dopadne
Odpovedať
@mom3 aj tebe drzim palce, nech to bude vsetko v poriadku.....
Odpovedať
@samuel13 svojpomocne sme robili, muž si to režíroval.
Odpovedať
@samuel13 a stálo nás to 4800€, rozmer je nejakých 9x10m. Ideš aj ty na to??
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao dnes som sa bavil s nasim architektom na tutuo temu, ze co v pripade, ze susedia nebudu so stavbou suhlasit a nepodpisu. Povedal mi, ze pokym dodrziavame stavebne predpisy, tak v konecnom dosledku stavbu nemozu prekazit. Mozu podavat rozne odvolavania a cely proces pretiahnut trebars o pol roka, ale nakoniec sa v stavebnom konani neprihliadne na ich odmietavy postoj a budu si moct - tak povediac - trhnut nohou. Tak sa nevzdavajte a smelo do toho!
Odpovedať
Dobrý den. Je nad Slunce jasnější, že idální stav je vzájemná dohoda. Stavba na místě, kde jsou sousedi prudiči, je také možná. Předpokládám, že v tomto ohledu platí stejné podmínky jak u nás v Česku, na Moravě i Slezsku, tak i u Vás na Slovensku. A myslím si, že těch pár roků se ty zákony od sebe nevzdálily. Takže u takových exotů je potřeba postupovat striktně podle zákona. Pokud totiž nenastane zákonná překážka, tak nějaké výmysly chorých mozků nemají na vydání stavebního povolení vliv. Je jasné , že bude od nich následovat permanentní snůška stížností na cokoliv. Takže stavební úřad bude mít co dělat, protože to bude muset vyřizovat. Nicmíně, Vy, když už budete mít vydáno stavební povolení, které bude neprůstřelné, tak potom si ti sousedi opravdu mohou trhnout i všemi údy, co mají k dispozici. Bude to chtít zvířecí kombinaci : hroší kúži, kačenní žaludek, buldočí vytrvalost a v některých případach monemtálně současně ohluchnout, oslepnout a vypnout mozek. A já vím, o čem mluvím. Kamárád stavěl a já jsem to u něho s jeho sousedem zažil. I souseda jsme odřezávali na půdě, protože už odmítl plnit příkazy své poblázněné manželky a raději to chtěl ukončit takto. Raději na to nevzpomínat. Hodně zdaru. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@mom3 nemate ten uver nahodou cez WBF? riesim problem, ci mozem dostat WBF uver ked mam v AT len pozemok a ake su podmienky na ziskanie? nevies poradit?
Odpovedať
Citam tu, ze zhanate podpisy od susedov. To je tiez potrebne na vybavenie staveb.povolenia? Aj vtedy, ked sa stavia cela nova ulica a este tam nestoji ziadny dom?
Odpovedať
@mom3 dakujem za info :-) uvidime ako to nakoniec dopadne uz sme sa museli zdat nasho vysnivaneho domceku lebo ked dodrzime tie 2 m sa nam nezmesti na pozemok ..uvidime cakame ide nam to vybavit starosta tak som zvedava ako pochadi vsak na buduci tyzden dam info ci sa uz mozeme pohnut o kusok dalej vsak zachvilku je tu jar :-D
Odpovedať
@tina111 dakujem velmi dufam ze mi to rozmyslia
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja sa chcem opytat ked dodrzime 2m z oboch stran od hranice pozemku netreba sa pytat susedov? zatal su okolo nas le polia a role nie je tam ziadny dom takze nemusime dodrzat tych 7m? a myslim si ze ak sa dodrzia hranice tak sa susedov netreba pytat, budu pozvany na obceny urad ohladom staveb. povolenia a ked tam nepridu tak obec to schvali.
Odpovedať
Profilova fotka
@jossa my budeme cerpat hypo aj WBF. WBF mozes dostat samozrejme len na samotnu stavbu a mozes on ziadat po ziskani stavebneho povolenia. Peniaze prichadazju spravidla v etapach - po postaveni zakladov, hrubej stavby a kolaudacii. Kazdy bundesland to ma nastavene trochu inak. Treba ale mysliet na to, ze peniaze ptridu na ucet najskor po 8 mesiacoch podania ziadosti. Moze to trvat aj rok. Rakuske banky ti ale mozu v pripade potreby WBF prefinancovat hypotekou a po pripisani penazi na ucet ich banke vratis. Vyska WBF zavisi od viacerych faktorov. Energeticka uspora (cim vacsia, tym viac penazi), pocet deti v domacnosti, solarne panely, tepelne cerpadlo, rekuperacia a pod. My budeme stavat kvazi dvojdom s dvoma samostatnymi vchodmi, a tym padom mozeme ziadat cca 20 tisic navyse. Podstatny detail je, ze musis do pol roka po kolaudacii mat trvaly pobyt Rakusku. Momentalne vybavujeme stavebne povolenie, takze WBF nas este len caka...
Odpovedať
Profilova fotka
@mata1976 aj ked tam domy nestoje, parcely pravdpodobne maju majitelov, ktori sa musia vyjadrit. Ved casom mozno aj oni budu stavat.
Odpovedať
@mom3 dik za info, nieco som si prestudoval tu.....http://www.e-government.bgld.gv.at/wbf/downloads/wohnbaufibel.pdf.... ale tam su len zakladne informacie....... my by sme chceli stavat v Kitsee, ale zatial len preverujem vsetky informacie, aby som mal aky taky obraz..... Pozemok ste kupovali cez realitku? Ak ano, tak cez aku?
Odpovedať
@mom3 vedel by si mi dat strucny prehlad poplatkov za jednotlive ukony od kupy pozemku po stavebne povolenie? pocul som, ze to je okolo 10% zo sumy pozemku......
Odpovedať
Profilova fotka
@jossa my sme isli cez sprostredkovatela, tiez v kittsee, nie realitku, ale skusil by som asi priamo na majitelov pozemkov. Na Gemeinde ti mozno daju info, ktore sa predavaju a urcite ti daju kontakt na majitelov, ak si nejaky vytipujes. Realitke zbytocne zacvakas cca 2000 eur alebo aj viac. Poplatky, ktorym sa nevyhnes su dan z pozemku a poplatok za vklad do katastra (1.1 % + 3.5% z kupnej ceny). Notar si vypyta asi 2500 eur. On pripravi zmluvu a vybavi aj dan a vklad do katastra. Stavebne povolenie stoji nieco medzi 150-200 eur podla velkosti domu. Pripojenia na vodu, kanalizaciu a elektrinu mozno 7-8tisic - tiez podla velkosti domu. Z toho kanalizaciu (okolo 1500 eur) mozes zaplatit obci aj po kolaudacii. Budes potrebovat aj energeticky certifikat. Ten moze stat od 300 do 800 eur - pocul som rozne ceny. Neviem, odkial budes mat projekt na dom, ale ak budes mat slovensky, tak ho budes musiet dat prerobit na ich Einreichplan, co tiez stoji mozno zopar stovak.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?