Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
ďakujem vám ... vidím to na O2 ... aj keď možno len rozšírim komunikačné impérium: orange v spálni ... tcom v kuchyni ... a O2 na terase :)))
@popismenku my sme presli z viacerých dovodov na O2 a ten najhlavnejsí bola siet. mame vzdy plny signal.
Inak servis Rziha neodporucam ... som tam bol par dni dozadu, ujko neprijemny, arogantny ... napokon ma poslal do kelu ze si mam hladat iny servis.
odozdavka bytov 28. november. domy 24. oktober.
Profilova fotka
@mareko4 dostal si uz list, ci si sa pytal priamo v EBSG? Dik
@michala.s dnes priamo na stavbe pocas inspekcneho dna som kecal s jednym z tych stavbyveducich, poliert to nebol, ani riegler, taky jeden s copom co mu ani pan boh nerozumel co vyprava. listy sa budu posielat v polke augusta.
Profilova fotka
@mareko4 Ten niekto sa mi da, ze bol architekt.
@mistr307 moze byt, asi ten marosevic to bol
@mareko4 toho mali zabetonovat-kto to kedy videl dat rekuperaciu ku kominom :-(
@bublifukk videl som to aj v inych projektoch, iny architekt. Je to vazne taky problem? rekuperacna rura by mala byt dobre zaizolovana, ci?
Profilova fotka
Foxovi, Pinpovi a ostatnym optimistom, priatelom a spolubojovnikom na SFS: 1. Dnes som bol na skok v Kittsee a aj s Walterom Rinaldom sme pozerali ten (ne)pokrok s cestou. Robili sa rozne ukony ako vyrovnanie cesty na useku medzi EBSG a OSG, odvoz ornice - ten kopec hliny, co zavadzal TEERAG ASDAGu, atd. Zajtra sa Walter Rinalda (ja nemozem, budem mimo) stretne s Robom Haiderom (firma OCOTEC, riadi vystavbu nasej cesty) a budu riesit dalsi (ne)progres. Stale by mal (zevraj) platit farebny plan, ktory spominal Foxo, teda este Aug. 2012. Ak to do 31.8. nebude, tak to vzdam aj ja a namiesto casu straveneho v komunikacii s "veternymi mlynmi" predam auta a kupim si kone. 2. Gabi Nabinger, terajsia starostka, mi uz zac. jula (pred mesiacom!) prislubila okamzite osadenie smetnych kosov na psie exkrementy. Uz som s nou aspon 10x volal a smskoval na tuto temu a posledna (dnesna) odpoved, ze po/ut ich budu osadzat na SFS a Schlossgärtnerei. To som zvedavy. Este jej teraz napisem pripomienku, aby zasa nezabudla :) 3. Na podnet Danky, nasej susedky, som riesil aj velky kontajner. Z EBSG mi povedali, ze ak vyzbieram aspon 50 % podpisov SFS, tak kontajner pristavia. Ceny mi povedat nevedeli a prehodili ma na BMV - tam som este nemal cas volat/pisat. 4. Riesim aj veci (este potrebujem aj slubene stretko s Moriakom, Slummdogovcami, atd.) okolo NoVa, SPZ a cestnej dani ako aj poctu trvalych pobytov. Zatial som nastrukkuralizoval otazky a poslal pravnikovi ... mozno do konca roka budem mat jasnu a 100% odpoved :) ... akonahle to mam, rozposlem/budem informovat. 5. Kamarat Duri zo Schlossgärtnerei si uz vybavil zivnost v AUT - teda navrhol, ze ak niekto si chce vybavit AUT zivnost a nevie ako, kde, atd., moze mu pomoct a poradit. 6. Info pre nakup a prace chtivych ludi: 23.8. budu pokladat zakl, kamen noveho nakupneho strediska vedla Penny Market-u. Bude tam SPAR, Hoffer, handry/haby, batinky, veci pre deti, atd. ... cca 20 obchodov a cca 200 prac. miest. 7. Ti, co maju v Kittsee kablovku a ziadali SVK programy - z BKF (Burgend. kablovka) mi odpisali, ze bohuzial nemozu zaradit SVK stabice, lebo SVK stanice nemaju/nedali prava na svoje sirenie v AUT, takze BKF by ich aj chcela napojit a riesila to, ale nedaju sa dat do rozvodu legalne. Na moju otazku, ze teda co a ako by trebalo vybavovat, mi vobec neodpovedali ... teda predpokladam, ze SVK stanice nie su ich prioritou a v najblizsich rokoch v rozvodoch SVK stanice nebudu. Ja som riesil SVK stanice cez SkyLink a aj DVB-T antenu umiestnenu na streche. Pekne to funguje. Zatial tolko odo mna na rychlo. Sklamanim, no nadalej prioritou, zostava cesta na SFS. Nestracajme este nadej, drzme si (palce a cokolvek) a popripade sa aj modlime! :) Zs.
@giacomik odmietam niekomu nieco chytat a drzat, to si radsej podrzim svoje!
Článok sa načítava...
chcem sa spytat na pivnice v bytovkach, nema niekto nejaku fotku alebo ako vyzeraju, cim su oddelene? len nejaky plech? alebo nieco ine?
Profilova fotka
@giacomik Bod 7. nema cenu riesit cez kablovku. Manzel s tym ma dlhorocne skusenosti, toto si musi vyriesit kablovka s telkou, ak telka neda suhlas, je mozne zalovat prevadzkara kablovky za porusenie autorskych prav. Minimalne komercne stanice su isto neriesitelne, verejnopravne, ak nemaju poriesene prava cez EBU, tak je to tiez mimo. Tusim ze bola iniciativa na urovni europskej komisie, aby sa zmenilo osetrovanie autorskych prav na celoeuropsky region, ale ci sa s tym pohlo, to uz manzel netusi, bolo to uz niekolko rokov dozadu.
@moriak mam komin a nemozem si tam dat krb-naco mi je komin dokonca 3 v byte ,ked ich nikto nemoze vyuzivat?
@bublifukk podla mna casom to tam zapojime, vysekame dieru do komina a napojime na krb. treba tlacit na ebsg, ziadne nudzove vykurovanie to neni, to je len ich fraza, je to samostatna rura pre kazdy byt, cize by nemal byt problem to tam zapojit.
Ahojte, prisiel mi list od Wiednera, ze si mame vybrat plavajuce podlahy, chcem sa spytat ci neviete niekto ci je mozne si vybrat do kazdej izby inu farbu, a cenu popripade .. Diiky.
Profilova fotka
@rado9999 Ahoj,my sme si vyberali len z tych co mali oni ponuku a tiez sme si dali tak,ze hore mame bledu plavajucu podlahu a dole tmavu a vobec s tym nebol problem a bolo to v cene :)
@giacomik lucka k. mi povedala že si šikovný.....ale že až tak? :-)
Profilova fotka
@susi206 Aaaale?!? :) ... teda ahoj! Prave sme (ja a manzelka Janka) s nou pred 3 dnami Skypovali. ... no snazim sa aj s ludmi okolo zo sidliska a Kittsee dobrovolne riesit konkretne veci a problemy, ale z roznych dovodov to ide pomaly. Ale da sa. ... napr. len obycajne kose na psie exkrementy, to je des a hroza so starostkou :) Mila, razna baba, ale skutek utek :) Som zvedavy, ako to skonci. A ta nasa cesta na SFS ... uvidime do 31.8. ... a mozno sme si to mali vyasfaltovat radsej sami :)
Profilova fotka
@michala.s ... poziadali nas ludia (na stretnuti obcanov dna 20.6.) z roznych casti KIttsee to riesit, avsak nic sme nevyriesili, resp. v dohladnej dobe sa to neda. Mozno uz aj oni skusali a cakali na x-ty pokus a mozno to nikto z nas nevedel. No teraz to uz vieme a podelili sme sa, aj vdaka tebe, o info s ostanymi, ktori mozno este cakali/dufali. Dik pekne aj za tvoje info.
@popismenku @popismenku naco hladat signal niekde pri okne ked viete v pohode volat lacno z roamingu? ja som presiel z O2 na Orange a volam najvyhodnejsie vsade.. ked som na SVK, pouzivam toto: www.orange.sk/web/prevas/pausaly/prog... v celej EU pouzivam ORANGE SK roaming, volam za 12 centov, smskujem tiez. staci pozriet... www.orange.sk/web/prevas/doplnok/moja... ...aktivovat a volat... ak chcete lacno surfovat... www.orange.sk/web/prevas/doplnok/euro... Verte, ze toto vam O2 ani telekom nedaju ;-) a plus mame vsetci v rodine nove paradne telefony ;-) cinknite na 905 a popytajte sa. Nech vam to vyskladaju a vyskusajte. Mozete to kedykolvek zrusit ;-)
Profilova fotka
@giacomik ak by som mohol poprosit okrem ineho, pridat bod ohladom pridavkov na deti, matersku a pod. kto ma kedy na to co narok, co treba kam dolozit po tom ako sa rakusaci vyburuju na NoVa poplatkoch, znackach, poisteniach a este neviem co si chystaju, nevidim dovod si tie peniaze od nich nevypytat
Profilova fotka
@pinpo OK, dohodnuté. Dík.
ahojte, este raz otvaram temu sietky na okna a terasy. Davali ste si niekto montovat? Ak ano, u koho? Dakujem
....ked sme sa pristahovali.pani to bola parada,usmievali sme sa na seba,zdravili sa :-) dokonca sme zdravili robosov na stavbe ci stareho deda na vyheganom bicykli,no ubehlo par mesiacikov 8-(a zrazu vedla vas prebehne sused alebo suseda s hubou odutou az do neba tvariac sa,ze jej patri minimalne polovica Kittsee,o pubertiakov co chodia jak telce sa neoplati ani len polemizovat. :-x Samozrejme je jasne,ze ked sa clovek prestahuje par km dalej od domova este neznamena ,ze automaticky nadobudne aj zaklady elementarnej slusnosti. |-| A nakoniec aj dobra sprava toto sa samozrejme nestava na nasom sidlisku ale niekde strraaasneee daleko,tak DOBRY DEN SUSEDIA. 8-)
Profilova fotka
@foxo ja sice v Kittsee este nebyvam, ale ked tam idem, tak vsetkych naokolo zdravim ze "Grüß Gott!"
@slummdog K-system sietky na okna
Videli ste ten bager na konci nasej slavnej ulice pri kastieli ? Zeby konecne ??? ;-)
@martino1111 ten odstaveny bager? ten ide na stavbu toho nakupneho strediska 8-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?