Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mareko4 ako by povedal @foxo, nebud nedockavy, ved este nie je koniec buduceho mesiaca. Vtedy uz urcite cestu zacnu robit ;-)
@mareko4 sak este sa tento vikend nevoli kam ponahlas ;-), kebyze ju spravia teraz tak je mozne ze do oktobra ci novembra kedy su volby by si na to mohol zabudnut aku radost ti aktualna starostka spravila :))))
@ljboy Velmi pekne dakujem, ze si to vybavil...
.....tak jeden povedal,ze pucit 8-( potom ,ze nepucit :-o tak ako to do puce vlastne je ??? :-)
@kvetinkaseveru rado sa stalo
@foxo pucit, pucit ... :)
Profilova fotka
@cyan ak si uz teraz kompletizujes zoznam ludi, kotri by isli do pripadneho sudneho sporu s ebsg za vyhodnejsie odkupenie tak si ma tam mozes uz teraz napisat
Profilova fotka
inak dakujem, ze ste to tu tak pekne rozobrali a vysvetlili, ako sa rata cena toho domu resp. celkove naklady na odkupenie uz mam v tom jasno 8-)
@pinpo ked budem po tych 10 rokoch spokojny s byvanim tak idem s vami do toho,ved nie nadarmo si platim rechtschutz.....
...za 10 rokov unia uz nebude :-( znova budu postavene hranice :-p zelezna opona bude fungovat na 100% my sa nebudeme sudit s ebsg ale rozmyslat ako emigrovat na slovensko!!! :-) :-( P.S. a tusim aj cesta sa zacne stavat ?!?
@mirkabrutka @michaela7955 ahojte, citala som vase prispevky z 2010. Byvate vo Wolfsthale nakoniec? ako sa vam tam byva? sme rodina s malou dcerkou a tiez rozmyslame ze sa tam prestahujeme. dakujem
Profilova fotka
@foxo no a este nam to nakoniec na silingy prerataju, tie domy po tych 10 rokoch teraz neviem ci tu do BA cez kopciansku neurobia skor ako okolo tych barakov veru, koniec mesiaca sa opat blizi a stale tam nic nie je 8-( podla mna tam toho cervenoliceho/cervenonosateho co tam riadil tu vystavbu tej cesty, tak toho poslali do liecebne za Mojsejom
Článok sa načítava...
@ 1. etapa - EBSG ahojte, mate este niekto vzorky laminatu? eventuelne dalo by sa u niekoho pozriet uz polozenu podlahu - ahorn, nussbaum a nussbaum lavagna weiss? dik za info.
videl som ich! 2 furiky v oblasti kde v 'dalsi mesiac' zacne vystavba vasej cesty (cesta od bergu)
......nerobte si srandu z VASEJ - teda NASEJ cesty,ja som uz videl original plany a podla vsetkeho vystavba prebieha podla harmonogramu a v predstihu :-p .dokonca je uz urcene odkial :-) no kam sa este nerozhodlo,ma pracovny nazov strasse Optimist. :-o
Profilova fotka
Ftipny liebesbrief z finanzamtu: posielame vam oznamenie o tom ze vam bolo poslane oznamenie... No nie su mili a starostlivi? :-p
Profilova fotka
@cucuriedka A ohladne coho? Auta?
Profilova fotka
@mom3 tak tak, cestna dan na firemne.
@cucuriedka akurat som im dnes posielala list, toto dopisovanie nebude mat konca, posta sa musi tesit :-N Ak ti mozem poradit, z DU si vyziadajte potvrdenie, ze auto je registrovane na platbu dane z motorovych vozidiel. Z FA to budu od Vas ziadat, co mame skusenost
Profilova fotka
@slummdog oki, vyziadame. Inac dnes sme volali so solvitom, ten pan co ma na starosti nas pripad sa dnes vratil z dovo, tak dobieha zameskane.
@cucuriedka hello, pan v rakusku?
Profilova fotka
@slummdog nie, pan suchy na slovenskej strane... ze rakusania to maju v 'procese' a riesia oni.
@cucuriedka jo, presne a my hlavne asi cakame co poriesia rakusaci, apson tak sme to my pochopili...ale daj vediet ci pan suchy bude mat este nejake news.
pekný deň každému ... chcem sa vás opýtať na skúsenosti so slovenskými mobilnými sieťami ... my sme tá prvá bytovka - "najďalej" od rodnej vlasti a orange a t mobile už tak viac menej tuším, že v ktorom kúte aký signál ... máte niekto skúsenosti s O2??? ... len si nie som totiž istý či meniť operátora ... alebo ostať tak voľajako rozhodený po kútoch :))
......tri tyzdne som marne studoval farebny planik vystavby ciest,co nam poslala frau starostka,cervene,modre a oranzove cesty :-( a vcera som to konecne pochopil ---- robia si z nas PRDEL !!! :-o 8-) :-o
@popismenku ked chces skutocne pouzivat slovenske mobilne siete, tak si priprav pevne nervy, je to sice zavisle od polohy bytu, ale u nas to velmi vypadava, takmer nepouzitelne (Orange), mame ale byt smerom od Bratislavy, kazdopadne by som na tvojom mieste pockal kym sa nastahujes a potom vyskusas mobil a uvidis :)
@popismenku ja som pocula, ze Orange ma uplne najslabsi signal. Na O2 vraveli susedia, ze vcelku ok. My mame Tmobile a tak da sa. Z mobilu mam vlastne pevnu linku, lebo musim byt vycapena v okne a chytat signal, a to smerom na kamzik
@popismenku my mame Orange aj O2 a je to to iste. Byvame smerom na pole a tiez hladam miesta, na ktorych sa signal co najmenej rusi.
Profilova fotka
@popismenku ja ficim na O2, ale byvam za billou, no a presla som na O2 z orange, a FA mi klesli na polovicu niekedy az o dve tretiny..
Profilova fotka
@popismenku my mame o2 ja mam taky starsi telefon a chytam signal v pohode, druhy telefon je taky novsi - tak ten mava sem - problemy so signalom tusim, ze taky stary s antenkou by mal aj 3/4 signalu!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?