Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
 To fakt? emoticon ďalšie geto, či ako vám to hovoria emoticon emoticon ?
10. aug 2012 o 22:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Otazka na RH-ckarov co uz byvaju,potrebujem zistit pribliznu teplotu v pivnici v zime ked mrzne..dakujem
13. aug 2012 o 10:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @susi206 ano geto emoticon ,tebe sa to povie ked byvas v najluxusnejsej stvrti ,sice iba o ulicu dalej ale ked hovoris.....
13. aug 2012 o 10:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1193 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @kommo okolo 9-10stupnov pri vsetkych otvorenych oknach. Dufam, ze sa nemylim. Okna musia byt furt otvorene, inak sa kondenzuje voda na rurach a kvapka z nich na podlahu. Vetrali sme aj pocas februarovych mrazov
13. aug 2012 o 19:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 podakujem aspon za psickarov za osadenie kosov na vykaly na SFS. Diky Zsolt za urgenciu u starostky
13. aug 2012 o 19:27  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 ...no ja teda neviem, ale mam taky pocit, ze s tym bagrom robia drenaz po okraji nasej ulice. Zeby som sa nemylil ??? emoticon
13. aug 2012 o 20:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @martino1111 no rozhodne to tam nie je len odparkovane emoticon
13. aug 2012 o 20:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @kommo ako pise slummdog, nikdy tam nebolo menej ako 9 stupnov, ked sa to zavrelo tak tam bolo cca 11 stupnov
a ked to jedni RHckari zaizolovali (plavajuca podlaha + izolacia pod to) tak tam mali cca 13 stupnov
14. aug 2012 o 00:03  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 videl som bager, nieco robi pri zamku!

@pinpo velmi divne teploty. Chce to zohnat stavbara, nech poradi ako sa to riesi. Vidim tu problem v tom ze stavba je cela vlhka, no nekontrolovanym vetranim sa tej vlhkosti zbavis tazko.
V nasej pivnici je stabilne nad 15 a vlhkost pochadza prevazne z toho ze nezatvaram spodne dvere
14. aug 2012 o 09:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @foxo to mas úplne jedno kde bývaš, všetci pre nich sme geto. Aj tak uvažujeme o domčeku. Aj ked si myslím že to tam mate otrasné....vidíte si do okien, žiadne súkromie, hlava na hlave....neviem kto to projektoval.....evidentne mu išlo o peniaze....sorry za názor
14. aug 2012 o 11:24  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @pinpo
@slummdog tak to je dost zima ked je tych 9-11 stupnov.
Spominal si ze si niekto dal do pivnice podlahu,asi to nie je moc rozumne,skor by som preferoval dlazbu..
14. aug 2012 o 12:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @susi206 hovori z teba cista zavist. ze ty si slovenka a nie rakusanka. taketo slova by som cakal len od zakoplexovaneho slovaka. preco ti vadi, kde byvame? preco ti to trha zily, ze tu musis o tom vypisovat? este ti to nedoslo, ze tu na fore vsetci na teba seru? to ti mam takto otvorene napisat, ked ti to este netuklo? a ze to volaju geto? so? mne to nevadi, ale im. a to uz je ich problem a nie moj.
14. aug 2012 o 12:48  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @susi206 Mila Zuzana, poradim ti jeden vyborny zlepsovak. Vola sa to zaclony. Ak niekto tuzi byvat na samote u lesa, ja mu ten napad nebudem vyvraciat, hoci ja by som byvat vyhradne so srnkami netuzila. Dost mi vyhovuje obcianska vybavenost, aj poloha domov.
Zato ta benzinka vedla domu by mi trosku vrasok pridala, nikdy nevies, ci to raz nebuchne. emoticon

@kommo hlavne najpv treba skontrolovat, ci namontovali aj klapku proti spatnemu chodu vody v kanalyzacii, lebo nam to tu parkrat vyrazilo, kym to nebolo namontovane a plavala cela pivnica, az potom by som asi dlazby riesila. Inak dost draha zalezitost. Kalkulacia u sk firmy na asi 20m2 plus schody vysla len praca okolo 1000eur + vsetok material navyse
14. aug 2012 o 12:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @susi206........s tvojou povahou mas urcite vela priateliek.Predpokladam,ze tvoj stary brusi sekeru velmi casto.ALe mozno je to iba prechodne z tych vyparou z blizkej cerpacky.Ked sa intoxikujes tak sa zas ozvi z nejakou perlou. emoticon
14. aug 2012 o 15:30  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 @all ludkovia,budte prosim slusny susedia.kazdy si moze povedat svoj nazor i @susi206.
14. aug 2012 o 16:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @all Dnes pri prechadzke som pokecal s chlapmi co tam makaju na tych drenaznych kanaloch od berger strasse k nam na sidlisko. Povedali mi, ze buduci mesiac by sa malo asfaltovat, teraz to pripravuju, robia podklady, odvodnovanie......tak snad to fakt tak bude a konecne sa dockame.
14. aug 2012 o 18:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
 Myslim ze @susi206 to tak nemyslela ... netreba zabudat ze uz bytovky za Billou volali domaci ghetto .... ked vidim co rastie este aj v SFS, treba si dat asi chvilku pauzu s velkymi projektami v Kittsee.
14. aug 2012 o 21:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @mareko4 mas pocit ze mi vadi kde byvate? emoticon je mi to lauter fuk! len som si povedala vlastny nazor ze ste tam nasackovaní jeden na druhom......mna to skor mrzí! emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
14. aug 2012 o 22:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @foxo strasne sa zabavam......tak mna mrzí že si tu ludia rozpravaju ze za dedinou sa postavilo slovenske geto, (mrzí ma to preto lebo aj ja som slovenka a je uplne jedno ci bývam inde ako vy ale dotýka sa ma to!).....poviem si svoj nazor....a som za najhorsiu? nech sa páci...... emoticon zacinam sa bavit....
14. aug 2012 o 22:21  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @susi206 nemusi ta to mrziet. Ja som to od nikoho zatial nepocula, len tu co citam niektore prazdne komentare. Kazdy sa zatial v dedine ku mne choval slusne a dedinske klepy riesit nebudem. Skus to aj ty a hned budes mat o starost menej a nemusi ta nic mrziet.
14. aug 2012 o 22:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @slummdog dik...poznam to...ale je to uz staromodne mat zaclony....aspon pre mna....a drzí sa v nich prach...a pochybujem ze ich niekto pere kazdy týžden.
mimochodom nie su to klepy...je to fakt....a dost ma to serie, pretoze viem ze aj ked sme cudzinci, tak sme slusní a nikomu nic zle nerobime.....
14. aug 2012 o 22:29  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @susi206 az sa s tym FAKTOM stretnem, budem sa s nim zaoberat, zatial su to klepy, co som citala len tu na fore, ako nas "denne riesia na Gemeindeamte", a niekto nazyva "Ghettom". Ako "nezdravime v Bille" a pod.
Mozno sme tu podaktori ozaj este kratko, aby nas pohltila malomestiackost a riesili sme miestne drby
14. aug 2012 o 22:46  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @susi206 a preco ta to mrzi? pockat!... ty budes isto Matka Tereza! ty normalne s nami sucitis!
14. aug 2012 o 22:51  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @mareko4 jeeeežiš.....kamoško tebe už jedno čo napíšem, ty si to vždy prekrutiš aby si si mohol rypnúť. moj a nazor dalších co sa tam boli prejst je ze ste tam na husto a drustvam asi islo o peniaze ked na malom pozemku postavili domy tak na husto...nie je to totiž ich stýl. začuchali slovakov co chcu platit, tak preco nie. to je len moj nazor....nic tym zle nemyslim.... emoticon emoticon emoticon
14. aug 2012 o 22:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
giacomik
Registrovala sa 6. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 30 príspevkov.
  • Už bývam v dome
    kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
giacomik
Registrovala sa 6. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 30 príspevkov.
  • Už bývam v dome
    kittsee, Rakúsko
 @slummdog Janci/Kika, NZC re kose na psie exkrementy emoticon ... trvalo mi to so starostkou cca 2 mesiace a asi 10 tel. a 10 sms. Mal som od nej cca 5 terminov a x prislubov (ako s tou cestou), no nakoniec sa to podarilo. Hura! emoticon Aj ked som do nakresu dal 6, resp. 8 kosov pre SFS a 4, resp. 5 kosov pre Schlossgärtnerei :(
Tesi ma, ze aspon vas to potesilo.

Ostatnym:
Ozaj, cesta. Minule som spominal, ze som nemohol ist na to stretko s Robom Haiderom (OCOTEC+TEERAG ASDAG). No z toho stretka som dostal info, ze ani termin do 31.8. sa nestihne ... asi len Rohschotter, ale asfalt nie :( Teda na margo toho, co som tu minule pisal = predavam auta a kupujem kone! Uz sa aj hanbim v ich mene a ani ma uz nebavi informovat vas o stale novych a novych terminoch ... Foxo si iste tiez zasa pomysli svoje emoticon
Na margo diskusie so Zuzkou (Susi206) - mna velmi mrzi a mam kazdy den hlavu v smutku z toho, ze nevidim Foxovi do okien! Byva odo mna tak daleko a tak by som sa s nim chcel zblizit! emoticon emoticon
... vsetky tieto sidliska su z urciteho pohladu "na jedno kopyto", ale co chceme za tu cenu, hodnoty, moznosti, atd. Vedeli sme, ze do coho ideme a vsetko ma svoje + a -. Taktiez si myslim, ze zivot v Kittsee/AUT je x-krat menej problemovy, ako sa tu niekedy pise/zvelicuje a mozno, ze ti, ktori na Modru strechu nechodia, tak v tychto pripadoch aspon lahsie spavaju a neriesia "nesmrtelnost chrusta"/malichernosti. ... niekedy.
Taktiez, odkedy som angazovany v Kittsee, fungujem a vybavujem, tiez vidim vela novych veci a veci, ktore su +, ale aj veci, ktore su -. A na AUT ma prekvapili-nebol by som to cakal. Avsak zijem s tym a riesim, ako sa len da. Napr. ma vobec netesi, ze Kittsee sa niekedy (nie vsetci a nie stale) kvazy deli nasledovne: 1A) Povodni vs. 1B) Pristahovalci; 2A) Ti, co su za zachovanie dedinskeho razu Kittsee vs. 2B) Ti, ktori su za rozvoj. Podstatne je si uvedomit, ze napr. vpripade 1A a 1B nasa obec uz tak narastla a dospela do stadia, ze treba robit integraciu a pomahat obcanom v spolunazivani. A to sa da robit rozne - vzajomnou empatiou, ze sa budeme zdravit bezrozdielu na narodnost a jazyk, skusime si zorganizovat nejake spolocenske a spolocne aktivity, usmievat sa na seba, delit sa o dobre pocity a spravy, ucit sa nemcinu, atd. Co sa tyka 2A a 2B, aj ten rozvoj sa da robit pekne pomaly, racionalne, systematicky, tak aby Kittsee zostalo vzdy Kittsee (dedinou) a nestalo sa predmestim Bratislavy, ako sa niektori obavaju.
Toto by som povedal takto v strucnosti a za seba a moju rodinu. ... okrem ineho si myslim, ze clovek ma rozmyslat dlhodobo, pozitivne, byt radsej vesely ako mrzuty ... a hlavne hladiet aj na bud. svojich deti a smerovat ich tym spravnym smerom a ist im prikladom, ci uz na internete, ulici a doma v detskej izbe.
Ospravedlnujem sa za dlhsi prispevok, az filozoficky zaver emoticon, a teda zelam vsetkym vela zdaru a pozitivnej energie! ... a aj trpezlivosti s cestou, ktora uz niektorym z nas asi dosla uz par mesiacov dozadu emoticon

Zs.
14. aug 2012 o 23:23  •  už býva v dome  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @susi206 ty si cele geto emoticon
ak to niekto povedal, tak je to iba taka slepa zavist, ze nejaki slovaci maju viac penazi ako oni
to je proste tak, oni zavidia kazdemu kto je sikovnejsi ako oni
tipoval by som to na nejakych zaostalejsich, ktori z kittsee nohu nevytiahnu ako je rok dlhy
a popravde, nemam sa ani cas tebe cudovat, ze ich pocuvas
sa s peknou sebrankou bavis ;)
nemas na lepsiu?
18. aug 2012 o 00:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @kommo laminat alebo dlazdice. podla toho co si vies urobit sam za minimum namahy a financii
na udrzbu je to jedno
18. aug 2012 o 00:20  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @moriak to su teploty v zime, ta pivnica ma byt chladna, to nie je myslene ako obytna cast, preto je strop pivnice izolovany
teda prizemie aby bolo zaizolovane
a vlhke to je
vlhkost mozes tymi odvlhcovavacmi odstranit, akurat tie su zavisle od teploty
a odporuca sa mat aspon 30C
napr. rozdiel medzi 28C a 32C - je ten ze ta masinka absorbuje 2x tolko vody (podla manualu)
takze ak to chces vysusit tak musis pivnice riadne vyhriat a pustit susic, alebo vetrat riadne pivnice
18. aug 2012 o 00:25  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @slummdog "ako nezdravime v bille"
si chcela asi napisat "ako nas nezdravia v bille" nie?
kazdy vie slusne odzdravit, len aby tie predavac(i)ky vedeli...
18. aug 2012 o 00:30  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @pinpo rozprávalo sa to na tej schôdzke so slovákmi....ja som si to nevycucala z prsta.....preto si robim z toho srandu. Človek ironizuje a všetci su tak dotkliví že to nechápu. Im nevadia slováci, alw to ze kvoli nám stúpli ceny pozemkov a tí co chcu stavať pre svoje deti nemajú na to. Veď nečudo....ani my nie...preto máme byty na splatky. Len oni do bytov nepôjdu ked doteraz žili v domoch. No a hodí sa to ken tým čo pozemky predávajú a tych nie je veľa. Ja sa nemusím s nikym baviť....to je ich prirodzená reakcia. veď pozrite sa na vase reakcie....len vy a vy a vy.
18. aug 2012 o 09:11  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.