Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo z vedlajsej brany sused? No, on je tiez z Viedne, tak mozno tam pochytil nejake navyky :-N
Ahojte, chcela by som spytat tych buducich susedov, ktory budu byvat v OSG bytoch a domoch. Komunikol s Vami niekto z vasho druzstva, po akej ceste budete chodit k vasim domom po nastahovani? Dakujem...
@kvetinkaseveru ...predca po uplne normalnych,tak ako my !!! 8-( 8-( 8-( 8-( 8-(A okrem toho budu volby,tak bude starostka posielat okrem tej priblblej mapky este galose.
@mareko4 myslis zarubnu medzi predsienou a kuchynou? Ak myslis tu zarubnu a Stiege 5 - 1.poschodie, tak to sme my... Zadali sme to este cca v novembri do Sonderwunsche. Platit sme za to neplatli nic, skor naopak. Este mame mat narok na dobropis, lebo sme usetrili jedny dvere. Sonderwunsche sme poslali mimo inych aj na tieto adresy: richard.riegler@oppenauerbau.at;offic.... Myslim ze cez nich to islo....
@ontaria jj to je ono, som sa pytal polierta, ze to bolo nahlasovane uz na jesen, teraz sa to uz neda. nevadi, ja to planujem potom dat casom dole. som to videl v stiege 2/1.posch., ale tam boli prec vsetky zarubne vnutri.
ahojte,chcem sa opytat -nema nahodou niekto navyse jedny presklenene dvere?vdaka
Profilova fotka
Myslim si, ze dnes je idealny den na Beach Party v Kittsee!
ahojte..chcela by som sa len opýtať tých, čo sa už zabývali na ohrievač v kúpeľni...akosi som nestihla dať požiadavku na predĺženie kábla nad dvere a už nám dali do kúpeľni omietku..tak by ma zaujímalo..pôsobí ten ohrievač, keď je uložený štandardne na boku steny rušivo , zaberá veľa miesta ? a ešte by som potrebovala vedieť rozmer štandardnej obkladačky do kúpeľne. Ďakujem moc za info. S pozdravom Martina
@martinasu nedostala si mail od Loidla od Stroblovcov? rozmer 28x41 cm biele obkladacky, dlazba 45x45 cm. ci to posobi rusivo? niekomu sa to moze pacit, niekomu nie, je to podla chuti. mne osobne sa to nepaci, preto som to dal zavesit nad dvere.
@martinasu Ahoj, zalezi asi kam na stenu vam ho daju. Mi ho mame za dverami a este sme ho nemali zapnuty ani raz. Nie sme zvyknuti si prikurovat, ta podlahovka v kupelni uplne staci aj v zime. Tak asi tak...
Ahojte, pri Stiege 3 su kompletne plne ZLTE smetiaky. Podla rozvrhu to mali zobrat 10.7., no podla dnesneho stavu pri smetiakoch to zjavne nezobrali. Asi mali s tym nejaky problem. Dalsi termin je viac ako o mesiac. Minimalne my sme si vsimli, ze niektori ludia sa neunuvaju tie plastove flase splasnut. Cize zbytocne zaberaju vela miesta. Zial obavam sa, ze tito experti nechodia na toto forum. Co dame brigadu a pojdeme to tam spratat, splasnut a nahadzat do smetiakov a v pondelok im zavolame, ze uz je to ako ma byt a ze si to mozu prist zobrat? Sorry, ale ma totalne stve, ked po viac ako pol roku byvania stale niekto nepochopil, ako je to tu dolezite s tym odpadom. Dokonca na stranke BMV maju pomocku Trenn ABC, kde si vyhladas vec a vypise ti, do ktoreho kosa patri. Ked si to mozeme vyhladat my, preco nie aj ostatni???
dakujem za info..nedostala som este ziaden mail..som Stiege 10 a u nas sa to len rozbieha..zatial mame elektrinu a omietky. Ohladom dlazby a podlahy sa mi este nik neozval..neviem mam ich ja kontaktovat, alebo cakat.
Článok sa načítava...
@martinasu kludne ho kontaktuj-bude rad :)
@kvetinkaseveru ano, vsimol som si aj ja, ze s odpadmi zaobchadzame velmi velkoryso a ta nasa likvidacia vobec nieje tak "platzsparend" ako je tu zvykom. Tiez ma zarazilo, ako moze niekto v 30-stupnovych hitzoch vyhodit neoplachnuty kelimok od jogurtu, alebo co to bolo (kvoli mucham, cervom a inej havede sa to nedalo identifikovat ). Ale obavam sa, ze nepomoze nic ine, len ked nam 2-3 krat po sebe navysia poplatok za odvoz.
@kvetinkaseveru @martino1111 ja sice flase pucim ale v ich navodoch som nikde nenasiel ze by sa pucit museli, dokonca som niekde pocul ze niektorym smetiarom to vadi ak su flase spucene lebo ich nevedia recyklovat vobec nerozumiem aky maju dovot nebrat ten plastovy odpad @kvetinkaseveru preco si myslis ze to je kvoli tomu ze to nie je popucene? mne to pride ako keby sa nahnevali ze netriedime uplne presne alebo co, a ako keby sa urazili a ze uz teda nebudu brat nic ... mne to pride ako keby z toho robili strasne velku vedu, robim vo viedni a tam mi upratovacka strci pod stol jeden kos a triedenie maju u riti s prepacenim, naco si ma upratovacka komplikovat zivot (mimochodom jedna sa o budovu s ca 1000 zamestnancami) ... tak ci tak som osobne nespozoroval zeby ten odpad bol nejako vyrazne "netriedeny" ... mohli sme im este aj vsetko hadzat do restu ako upratovacka v robote a neviem ci by boli stastnejsi ako debil musim pravidelne chodit s plechovkami a sklom na druhu stranu dediny len aby som im vyhovel, tak by ti smetiari mohli by tiez pohnut zadkom a robit si svoju pracu za ktoru ich platime, tie plasty su triedene, tak nech ich beru
no inak to "serie" aj mna ze musim chodit pri skolu s plechovkami a sklom...ale chodim! :-| ...inak oni beru ako sa im paci. my sme mali tiez plne kontiše a radovkam vyniesli a nas obisli. sused zavolal na gemeinde a hned boli späť :-)
@ljboy @martino1111 Ja som to splasnutie chapala z tej ikonky na kosi, kde je nakreslena flasa splasnuta a este nieco o setreni miesta. Aj co som to googlila, vsade pisali, ze splasnuta flasa. Co sa tyka netriedenia, zda sa mi, ze prave tie obaloviny su dost dobre pretriedene. Preto nechapem preco to nezobrali. Rozmyslala som aj preco nezobrali aspon to, co je v kosoch (alternativa, ze im vadilo, ze je to nanosene aj mimo). Inak s tou robotou, nevies, co sa s tym smetim deje dalej. Mozno si firma, kde robis este plati nejakych dobrakov, co to este pred prichodom smetiarov pretriedia, alebo plati vyrazne viac za odvoz odpadu a tym si predplaca triedenie u samotnych smetiarov :-) ale to je z mojej strany naozaj len spekulacia... Ked uz nic ine, cakala by som od nich nejaky oznam na kontajneri v zmysle toto a toto sa nam nepaci. Prosime o odstranenie zavady. Takto mozeme len spekulovat, ze ci je nieco v neporiadku, alebo sa na to len vykaslali ako pise @susi206.
@kvetinkaseveru treba smetiarom zavolat. Radovkam sakle pobrali
@kvetinkaseveru @slummdog mam cislo priamo na smetiara ... tak skusim mu zavolat v pondelok ze was ist denn das :) ... inac robi to (plasty) firma pock keby niekoho zaujimalo http://www.poeck.at/
@ljboy Ahoj, velmi pekne dakujem, ze si sa ponukol. Ja mam s volanim celkom problem, zatial som len na leveli mail komunikacia :-( a to neviem, kolko by trvalo, kym by mi odpisali. Bolo by dobre vediet, co je vo veci, aby sme tomu vedeli predchadzat. Este raz dik...
Otazocka pre Vas skusenejsich ohladom Genossenschaftwohnung... Mame moznost ziskat byt odkupenim podielu od cloveka, ktory je momentalne clenom druztva uz 10 rokov a stahuje sa prec. Po zaplateni vstupnych poplatnkov nasledne do druztva vstupit a byvat. Trocha cisiel a faktov: - 4 izbovy byt - sucastne najomne cca. 450EURO + energie / mesiac - byva tam 10 rokov, moznost odkupenia - vstupny poplatok do drustva 19.000EURO - udajna odkupna hodnota bytu 87.000EURO - do bytu je nutne investovat, predsa len po 10rokoch to vizera biedne Kolko si myslite, ze je ferova suma za, ktoru by mohol byt odstupit nasledovikovi? Aky sposobom takato transakcia prebieha ked sa podiel odpredava/odstupuje? (Zmluva, Dohoda, Pravnik, Notar, atd.) Budem vdacny za akekolvek rady. Vdaka.
@baracudaz kolko m2 tam je? a zahradka? 107k za 4izbak z rakuskeho pohladu na konci sveta je vela, cize ak nejake odstupne, tak symbolicke.
Prave sa mi dostali do ruk papiere k bytu priamo od druzstva, takze upresnim. Odkupna hodnota bytu po 10tich rokoch, ako ju stanovilo druztvo asi cca. pred dvomi mesiacmi je 125.000EURO. Vstupny poplatok 19.000EURO. Zahradka nie je, iba parkovacie miesto, pivnica, 4 izby, cca. 85m2. Ten dotycny pozaduje 35.000EURO odstupne. Co vy na to? Symbolicka suma to veru nie je.
nooo, to su zaujimave čísla :-o odkupna cena je dost vysoka po tych 10tich rokoch...ved nase nove 92 m2 bez balkona maju na papieri hodnotu 128 000. a dotycný chce zaco 35 000? nepoviem keby ti splatil cast uveru ktorá je v splatkach ..... sama by som tomu chcela lepsie porozumiet nech viem co ma o 10 rokov caka. vcera som akurat stretla susedu rakusanku a pytala sa ci budu odkupovat. a boli zhrození že v ziadnom pripade....128 000 je neuveritelne pre nich vela na kittsee. to len my slovaci to porovnavame s BA.
Ahoj susi, dobry postreh. Ja tomu rozumiem tak ze cast toho mesacneho najomneho (Miete) splaca aj uver. A za tych 10rokov by cast uveru mohla byt akoze splatena. Cize celkova odkupna hodnota bytu v roku 2012 je 125.000 - 19000 (vstup do druzstva) - 10x12*(mesacne splatky uveru) = vysledna suma Mozem sa samozrejme mylit. Budem volat do druzstva nech mi to vysvetlia...
ja som pocula ze v konecnom dosledku tieto nase byty nie je az taka skvela investicia. nemala som este cas ani chut si to nastudovat lebo to nie je az take jednoduche ako si myslime. najviac ma zaraza ze ostatkovu hodnotu po 10 rokoch ti vyratavaju z aktualnej situacie na trhu s nehnutelnostami. a boh vie co bude za 10 rokov. preco sa ho vlastne dotycný zbavuje???? 8-)
Ano mas pravdu cenu bytu stanovuje Arch. Dipl. Ing. statny autorizovany certifikovany odhaca v papieroch to je doslova napisane. Ja by som fakt rad vedel ako vyratavaju rakusania odstupnu hodnotu bytu. Predsalen za 10 rokov platenia najomneho sa uz nieco muselo splatit. Ten clovek sa toho zbavuje lebo ide do domu a tie prachy potrebuje ako depozit na uver :-)
podla mojho muza...tie peniaze co splacame s betriebkosten su len uroky a ich ryža. :-p
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
A-HA! Mam taky pocit ze to viac menej meni celu zalezitost.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?