Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@susi206 myslim, ze problem tu nema nikto, len ta odkazal na stranku, kde tvoje riadky vyznievaju zapalene proti NOVA, alebo znackam, v kazdom pripade obsahuju aj slova "AKO SA TOMU VYHNUT?" Ked uz tu tak zanietene teraz pises, ze sa mame prisposobit a dodrzat zakon, tak potom nechapem tvoje kluckovanie, preco tak strasne nechces AT znacky. Ale viac uz na tuto temu nebudem tebe reagovat, lebo mas zjavne uplne odlisny nazor, ktory ti tolerujem, tak sa snaz byt tolerantna aj ty. Dakujem
btw diskusia na FB v style volebnej agitacie je dost humorna, odporucam precitat si a najlepsie nereagovat. Pan Rinalda musi byt "stastny", ako mu niektori jeho sympatizanti podkopavaju sance vo volbach. Doteraz clovek pomaly netusil, o koho ide, no po tych agitaciach.....
@susi206 no ja som pisala o nasom pripade, kde nam FA vyrobil 2,20 na den ako cestnu dan. Takze okolo 800eur rocne len dan
@slummdog opakujem este raz....za prepis som nebola a ani nebudem! za tym si stojim....ale cestnu dan im zaplatim tak ako som zaplatila aj novu....lebo pouzivam ich cesty....a to by mal kazdy....ci? (okrem firiem) a o prisposobeni som hovorila v inych veciach....ako by sa pacilo vam...keby ste vyrastali v malej dedinke a pride vam tam 800 cudzincov a zacnu si robit svoje stretnutia a riesia veci ako nezaplatit GIS, Novu, ako dostat pridavky, ako mat uradny jazyk slovencinu, ako si ulahcit cestovanie atd.....pritom v bille sa pri pokladni nevie ani odzdravit!
@slummdog to je divne...s tym som sa este nestretla....vsetci dostali cestnu dan taku aka je na nete ked si ratas zakonnu poistku.
@susi206 ja som prisposobovanim myslela akceptovanie AT zakonov. Ak je raz povinnostou sukromne auto prehlasit do mesiaca na AT znacky, tak sa mi zda neprisposobive hladat sposob, ako sa prehlaseniu vyhnut. Rovnako, ako maju dany GIS zakonom, a ludia hladaju sposob, ako vykluckovat. Darmo pises, ze cestnu dan chces zaplatit, zakon je deravy a pokial ho neprehlasis, nikde sa tam nepise, ze ti daju v pohode sadzbu cestnej dane na auto v rovnakej vyske na SK znacku, ako maju AT znacky. Pisala som, ze hned vedia byt sikovni a odvolat sa na paragraf, kde sa pise o vozidlach s cudzimi SPZ a sadzbe 66eur mesacne. Ak ti to niekto na FA slubil, ze pohoda jahoda sadzba rovnaka aj bez prehlasenia, tak mozes dufat, ze slovo dodrzi a si safe (lebo ved zakon prikazuje auto prehlasit), ale mozno dostanes prekvapivy list z FA potom, ze vec sa ma inak. Lebo zatial mame skusenost, ze co jeden na FA povedal, sa v pisomnom styku nepotvrdilo Az ti pride aj platobny predpis na tu danu sumu, co ti slubili, tak potom gratulujem
@slummdog mne nikto nic neslubil. vychadzam z praxe druhých. poznam 6 ludi co to tak dostali. a zakon ti neprikazuje prehlasit auto na rakuske spz pokial nie je tvoje. ale to snad nemusim tu vysvetlovat :-)
@susi206 ok, tak potom drzim palce, aby si bola siedma. Ja tu poznam na okolo XY susedov s firemnymi autami, ktori sa vozia na SK znackach a s FA nemali zatial docinenia. Naivne sa domnievaju, ako bolo napisane, ze ved mam firemne auto a vystarane. Akosi do tej skupiny podla FA nezapadam. A zakon si treba precitat, najlepsie ako otcenas sa ho naucit, moze sa to este hodit ;-)
@slummdog ja ale nemam firemne auto. nechajme to uz tak :-p
susi206> pokial viem tak nejde o to na koho je auto pisane, ale o to kto ho pouziva. Inak by nenahanali slummdog ani inych ludi, ktorym tie auta nepatria
@moriak to ja viem...vztahuje sa to na toho kto s nim jazdi.....to vsetci vieme
@susi206 pochopim ze zabudnes co si pisala 30 stran dozadu, no 2 prispevky? "a zakon ti neprikazuje prehlasit auto na rakuske spz pokial nie je tvoje"
Článok sa načítava...
......auto som prepisal na babku,ktora je uz 12 rokov pod drnom,telku ORF nepozeram,tak sa zatajujem,rodinne beriem i ked mam uz dospelakov.Este ako vybabrat s platbami za byt a energie !!! Vzdy som vravel zlate Kittsee,zlate Kittsee .....som predca slovak :-o a kto je viac ???
@mareko4 ide mi o informácie a skúsenosti ľudí ktorí uz nejaky ten piatok bývajú v Am Schlosspark. Vďaka
@moriak ty o com točíš? samozrejme ze neprikazuje.....ved to hovorim aj ja. neviem kto si co nepamata...ale skus pozornjesie citat ;-)
@susi206 Keby si nas neprisla zachranovat len kazdu 10tu stranu, vedela by si ze zakon ti kaze do mesiaca prihlasit to auto v rakusku bez ohladu na to koho je. Bolo to tu rozoberane, aj na zamku si mala v slovencine uvedeny vyklad.
:-D :-D :-D si na velkom omyle.....to síce zakon može vykladat....ale nikoho donutiť nemoze. ak ti majitel nedovoli auto prepisat na rakuske SPZ, tak po mesiaci by si s nim do rakuska nemal jazdit. mozes ho nechat na hraniciach a ist peso. ale prepisovat cudzie auto??? :-S a pretoze to velmi dobre vedia...tak davaju dodatocne platit motorsteuer aj ked nie je tvoje....ale jasne mi povedali aj v Gänsendorfe ze potom uz auto prepisovat netreba. a na zamku sami nevedeli co hovoria....boli dosť šokovaný a ani ten pravnicek nevedel co ma odpovedať....
@moriak a prepac ze len kazdu 10. stranu.....chodim si po dovolenkach a nemam cas byt tu strcena... 8-) 8-) 8-)
Rozumiem, nabuduce sa s pravnym vykladom obratim radsej na teba. Ved co je nejaky rakusky pravnik oproti tebe ;-)
ja to tiez takto aplikujem na svk, zakon mi moze kazat platenie dani, ale donutit ma ich platit, to ma teda nedonutia!!! :-o
@susi206 .....boze ,ako by som isiel niekde na dovolenku :-) niekto ma proste stastie a ozaj bola si uz aj v takom bulharsku ?? Ja ano, ale strasne,strasne davno,no bola to parada, 8-)
@susi206 Zuzana, niekedy by si si ozaj mala po sebe radsej precitat a premysliet, co tu napises, lebo v puse uz mas tak nakakane, az to pekne nie je. Ved ty si ozaj dokazes odporovat v priebehu 2hodin. Kazdeho tu ides zhadzovat. na 183strane pises aj take skvosty, ako bude tvoj syncek hadzat lijboyovi kamene do okna. Ty si odkial prosim dosla? Z Kopcianskej? Zakon kaze a ty napises, ze ta nemozu donutit? To je to tvoje prisposobenie sa? Na druhych tu kydas, ze chcu obchadzat zakony, alebo vyhybat sa plateniu a sama zakon obchadzas? Ale dobre pises jedine, nechajme to radsej tak @moriak vdaka za len kazdu 10stranu. Viac by to tato diskusia neuniesla.
decká...to naozaj musíte takto šantiť ? iba chvíľu žijete na druhej strane a už ste v sebe ? namiesto toho, aby ste si aspoň trochu pomohli ? nuž...žeby slovenská láskavosť, dobrosrdečnosť...kdo to o slovákoch len tvrdí...a vlastne prečo ??? :-.
@giacomik ahoj, poslal som Ti odpoveď cez IP
@mongolisko ja nemam dojem, ze by sme si tu vacsina nepomohli a neporadili. Inak toto nema nic s druhou stranou podla mna. Je jedno, kde byvas, vsade je to rovnake. Jak sa vravi: Lidi jsou ruzni, povjetsine hovada.
@slummdog ???a ja som si myslel, že nie všetci...iba politici :-)
Profilova fotka
@foxo napoj sa na rozvod suseda tak, ako to robime my, co aj tak pojdeme do neba! :)
Profilova fotka
@mongolisko Mas uplnu pravdu! A teda este k tomu navrhujem, radsej si spolu vsetci po bratsky vypime ... a najlepsie marhulovicu v Kittsee! ... :)
@slummdog vy co ste za trapošov???? nemate doma co robit? zakon ti prikazuje prihlasit svoje auto, ale nie cudzie pretoze je to nemozne ak s tym leasingovka alebo ina osoba nesuhlasi....v takom pripade podla ich zakona by si nemala jazdit po rakuskych cestach....co si na tom odporujem???? co sa tu navažate do mna....milion z vas ma tu prosilo denne spravami ci im nemozem dat info lebo sa stahuju do kittsee len vy dvaja ma tu osočujete. radsej si dajte fotky....takí budte hrdinovia 8-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?