Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@susi206 a este by som chcela poopravit tu vysku cestnej dane (ako pises o neprehlasenych autach). 330Eur to vyjde cca u sadzieb stanovenych pre auta na AT znackach. Pre auta jazdiace na zahranicnych SPZ plati paragraf zakona (nejdem to teraz hladat v papieroch), kde vozidlo FA zaradi k autam na DOCASNE pouzivanie v AT s cudzimi znackami a tam je denna sadzba dane 2,20, cize na 330 zabudni.
@slummdog cize ja ako nepodnikatel, ktory si zaplati NOVu a Motorsteuer a ostanem na svk znackach (neviem ci je to mozne), ked ma chytia, mozu mi vyrubit 2,20 na den??? ci to je len pre podnikatelov ta sadzba 2,20? dane im s radostou zaplatim, len po tej ich rakuskej znacke moc netuzim...
@mareko4 No, v tom paragrafe sa nepise nic o tom, ci ide o firemne auta, alebo sukromne, iba o kategorii vozidiel na DOCASNE pouzivanie v AT s cudzou SPZtkou, kde je sadzba urcena az do 2,20 na den. Nie je to vobec jednoznacne a uz som pisala vyssie, ak to nebolo mozno dost prehladne, ze FA nase firemne auto neriesi ako FIREMNE, ale aj potvrdenie o zaplateni NOVA nam vystavil len na meno osoby, odmietol na firmu, lebo ze to plati sukromna osoba, co auto uziva, rovnako tak riesia u nas tu cestnu dan. Nie ako na firemne auto, ale stale pod rovnakym steuer nummer, co nam pridelili, cize ako sukromnej osobe. Neberte to, co pisem ako pismo svate, mozno vas bude FA riesit inak, len upozornujem, ze ta sadzba kludne moze byt na neprehlasene auto tych 2,20denne, pokial sa FA odvola na ten dany paragraf. A co povie jeden ujo na urade tiez nie je iste, lebo som pisala, povedali nam aj, ze po zaplateni NOVA uz nic netreba.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@susi206 pekne pises o tych autach len skoda, ze na FA maju na to niekedy iny nazor, rozdielny od toho ako by to malo byt vid. slumdogovci mne to pride, ze sa niekto zle vyspal a chce tu na niekom urobit exemplarny pripad typu "v AT uradnickej masinerii si mili slovaci ani neprdnete"
Profilova fotka
@all otazka ohladom taxikov ma niekto realne skusenosti, ktore taxi sluzby chodia zo sr za vyhodne ceny aj do kittsee a naspat? napr. ked by sme potrebovali ist na letisko /z letiska ?
http://kurier.at/nachrichten/burgenla...
Profilova fotka
@pinpo no centrum ba a kittsee rozmedzie 13-15 eury...
Profilova fotka
@cucuriedka mas aj nejake oblubene cislo na taxi sluzby? resp. ak pouzivas, mozes mi prosim ta tu alebo do IP napisat meno taxisluzby a aj cislo na nu? vdaka
@slummdog @cyan vdaka za vysvetlenie
Profilova fotka
To ste citali na FB stranke ze pan Rinalda uz bol aj trestne stihany? Niekto to tam pisal, ze za kratenie dani.
Profilova fotka
@pinpo poslem len mi mm musi prist domov, on je hlavny vyuzivatel, ja vacsinou s detvakom doma ;-)
Článok sa načítava...
@pinpo kittsee namestie SNP 10 eur len bohuzial neviem taxi sluzbu
@susi206 strasne mudro pises najma ked si spominam ako cca 30 stran dozadu si tu aj ty nadavala a hladala sposob ako sa tomu vyhnut
@mareko4 no ako podla mna dost drsne a este ze tam napisala ze ona je ten kto kona a nie keca ci ako to bolo @all nam to prislo do schranky v piatok, ale trebars ten dotaznik co roznasali si vyzdvihnut nedosli @steev73 mne negratuluj mna sa to netyka, teda ak neratam ze tam chodim obcas na navstevy, ale tiez mi to pride divne, nie zeby sme im nedoprialu tu cestu, to nie, ale ked sme sa s muzom boli bicyklovat v "starom" kittsee pomedzi domy tak na istych miestach sme boli velmi nemilo zaskoceni tym aka cesta tam je a pritom tam stali aj ocividne starsie domy
Profilova fotka
Caute, tak Hello Taxi. a odporuca sa dohodnut sa vopred (lebo uz sme poculi 3 rozne sumy). Najlepsie je dohodnut sa nech ma taxikar zapnuty taxameter mesto po prechod berg, a odtial ze mimo-mesto. tusim to tak vychadza najlacnejsie. a ak ho nahodou zabudne prepnut o to lepsie :-)
Profilova fotka
tie tri rozne sadzby - 10, 13, 15 Eury.. no skusaju aj za 20 a to netreba akceptovat.
ahojte vsetci. Cita tuto diskusiu aj niekto z Kittsee / Am Schlosspark? Pripadne poznate tam niekoho s kym by sa dalo spojit a pokecat? Zaujali nas tie domceky a radi by sme sa spytali na postrehy, skusenosti, atd. Ak by mal niekto chut podelit sa o informacie boli by sme Vam velmi povdacni. Vdaka.
@slummdog všetkým čo poznám, čo im doslo doplatiť daň spatne, to vychádzalo okolo 300 eciek ročne. Tak ja neviem.....
@serverka neviem na čo som nadavala....nájdi mi tu stranu prosim....áno....rakúske značky nechcem lebo pri jednej navsteve na sk mozem byť nemilo prekvapená. Ale nikdy som nepovedala že im za cestu nezaplatim! Je to ich pravo a ja nie som žobrák a k tomu ešte prechcany.
@susi206 nalistuj si stranu 183...
re: Kittsee / Am Schlosspark Len pre informaciu. Podarilo sa mi najst tento teraz uz 2 roky stary PR clanok: http://reality.etrend.sk/byvanie/v-ki... Diskusia je tam urctite zaujimava. Posledny komentar stoji urcite za precitanie (citujem): Pozor na nich4.3.2011 / LucyB / Reagovať Ja v Kittsee byvam skoro 3 roky prave v novom dome uvadzaneho druzstva, ktore nie su vobec kvalitne-pivnica zateka kazdemu /zla izolacia/ a tiez mame problemy so strechou. Vsetko len narychlo postavia nekvalitne a potom nemate pokoj len vecne riesite reklamacie. Stavia aj ine druzstvo v Kittsee, o nich sa hovori, ze su kvalitni, stavali za Billou a hned to mali vypredane. Co vy na to? Ak mate osobne skusenosti, bol by som Vam naozaj povdacny za akekolvek info. Vdaka.
Profilova fotka
@mongolisko Ahoj,mal by som byt v Kittsee 9.7. poobede/vecer a 11.7. Ja som SFSiedlung 35.Ty kde byvas?
Profilova fotka
@cyan V pohode, podla mna v priebehu jul/aug by sa nam to mohlo podarit :) Ja som SFSiedlung 35. Ty? ...skontaktujeme sa a dame stretko. Mongolisko ma tiez zaujem. Dik.
@baracudaz za billou to boli prve druzstevne byty v Kittsee, bodaj by to nebolo vypredane...na tie domy sa treba spytat dotycnych co tam byvaju, ake maju skusenosti.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Co sa tyka cestnej dane nam vyrubili podla tohto: http://www.bmf.gv.at/Steuern/Brgerinf... cca to sedi s tym co by sme platili kebyze mame poistku v rakusku a pri vacsine aut (menej vykonych) to bude okolo 300-400 eur. (kW - 24)*0.06 na mesiac
vedla mojho bytu si niekto dal dole tie zelezne zarubne vo vnutri bytu... vie mi tu ten clovek napisat, u koho to vybavoval a co to popripade stalo? vdaka
* 0.6 samozrejme
@mareko4 no a teraz mi napis aky mas problem....co som take pisala? ze najdite riesenie? na zaciatku hlada kazdy riesenie...ale nie kvoli tomu ze musi platit ale kvoli prepisu auta. ja som aspon nieco preto urobila a zaplatila co chceli....

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?