Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1138 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @mareko4 No, v tom paragrafe sa nepise nic o tom, ci ide o firemne auta, alebo sukromne, iba o kategorii vozidiel na DOCASNE pouzivanie v AT s cudzou SPZtkou, kde je sadzba urcena az do 2,20 na den. Nie je to vobec jednoznacne a uz som pisala vyssie, ak to nebolo mozno dost prehladne, ze FA nase firemne auto neriesi ako FIREMNE, ale aj potvrdenie o zaplateni NOVA nam vystavil len na meno osoby, odmietol na firmu, lebo ze to plati sukromna osoba, co auto uziva, rovnako tak riesia u nas tu cestnu dan. Nie ako na firemne auto, ale stale pod rovnakym steuer nummer, co nam pridelili, cize ako sukromnej osobe.
Neberte to, co pisem ako pismo svate, mozno vas bude FA riesit inak, len upozornujem, ze ta sadzba kludne moze byt na neprehlasene auto tych 2,20denne, pokial sa FA odvola na ten dany paragraf. A co povie jeden ujo na urade tiez nie je iste, lebo som pisala, povedali nam aj, ze po zaplateni NOVA uz nic netreba.
7. júl 2012 o 08:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @mareko4 ako fyzicka osoba, s trvalym pobytom musis auto prihlasit do 1 mesiaca (ak objektivne nieco tomu prekazalo, tak do 2 mesiacov). Ak je to firemne vozidlo, pouzivane na biznis v SR a je to zdokladovatelne (kniha jazd, servis, nakupy PHM), tak neplatis ani NoVu ani dan a nemusis prihlasovat ani do evidencie.

To ani zdaleka neznamena, ze ti FA neposle pozdrav a nebudes sa musiet odvolavat a dokazovat horeuvedene u firemneho vozidla.

Kedze vyuzivanim bytu so dotaciou AT uradom dobrovolne prehlasujes, ze tam mas stredobod zivotnych zaujmov a TP, tak pre normalneho obcana tam neexistuje legalna cesta ako to obist. Jedine tak, ze ides do rizika a necvakas ani NoVu ani auto neprehlasujes a dufas, ze zmenena legislativa ti umozni obist prihlasenie. Avsak ako to citam, aj vtedy budes musiet auto prihlasit najneskor do 6 mesiacov, kedze registracia sa viaze na TP aj po harmonizacii.
7. júl 2012 o 09:07  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @susi206 pekne pises o tych autach
len skoda, ze na FA maju na to niekedy iny nazor, rozdielny od toho ako by to malo byt
vid. slumdogovci
mne to pride, ze sa niekto zle vyspal a chce tu na niekom urobit exemplarny pripad typu "v AT uradnickej masinerii si mili slovaci ani neprdnete"
7. júl 2012 o 09:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @all otazka ohladom taxikov
ma niekto realne skusenosti, ktore taxi sluzby chodia zo sr za vyhodne ceny aj do kittsee a naspat?
napr. ked by sme potrebovali ist na letisko /z letiska ?
7. júl 2012 o 09:18  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 http://kurier.at/nachrichten/burgenland/4502706-raubueberfall-auf-juwelier-in-kittsee.php
7. júl 2012 o 10:40  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 @pinpo no centrum ba a kittsee rozmedzie 13-15 eury...
7. júl 2012 o 11:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @cucuriedka mas aj nejake oblubene cislo na taxi sluzby? resp. ak pouzivas, mozes mi prosim ta tu alebo do IP napisat meno taxisluzby a aj cislo na nu?
vdaka
7. júl 2012 o 12:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slummdog @cyan vdaka za vysvetlenie
7. júl 2012 o 12:12  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 To ste citali na FB stranke ze pan Rinalda uz bol aj trestne stihany? Niekto to tam pisal, ze za kratenie dani.
7. júl 2012 o 17:15  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @pinpo poslem len mi mm musi prist domov, on je hlavny vyuzivatel, ja vacsinou s detvakom doma emoticon
7. júl 2012 o 17:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @pinpo kittsee namestie SNP 10 eur len bohuzial neviem taxi sluzbu
7. júl 2012 o 20:18  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @susi206 strasne mudro pises najma ked si spominam ako cca 30 stran dozadu si tu aj ty nadavala a hladala sposob ako sa tomu vyhnut
7. júl 2012 o 20:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @mareko4 no ako podla mna dost drsne a este ze tam napisala ze ona je ten kto kona a nie keca ci ako to bolo

@all nam to prislo do schranky v piatok, ale trebars ten dotaznik co roznasali si vyzdvihnut nedosli

@steev73 mne negratuluj mna sa to netyka, teda ak neratam ze tam chodim obcas na navstevy, ale tiez mi to pride divne, nie zeby sme im nedoprialu tu cestu, to nie, ale ked sme sa s muzom boli bicyklovat v "starom" kittsee pomedzi domy tak na istych miestach sme boli velmi nemilo zaskoceni tym aka cesta tam je a pritom tam stali aj ocividne starsie domy
7. júl 2012 o 20:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 Caute, tak Hello Taxi. a odporuca sa dohodnut sa vopred (lebo uz sme poculi 3 rozne sumy). Najlepsie je dohodnut sa nech ma taxikar zapnuty taxameter mesto po prechod berg, a odtial ze mimo-mesto. tusim to tak vychadza najlacnejsie. a ak ho nahodou zabudne prepnut o to lepsie emoticon
8. júl 2012 o 08:38  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 tie tri rozne sadzby - 10, 13, 15 Eury.. no skusaju aj za 20 a to netreba akceptovat.
8. júl 2012 o 08:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
baracudaz
Registroval sa 10. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 15 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
baracudaz
 ahojte vsetci. Cita tuto diskusiu aj niekto z Kittsee / Am Schlosspark? Pripadne poznate tam niekoho s kym by sa dalo spojit a pokecat? Zaujali nas tie domceky a radi by sme sa spytali na postrehy, skusenosti, atd. Ak by mal niekto chut podelit sa o informacie boli by sme Vam velmi povdacni. Vdaka.
8. júl 2012 o 10:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
 @slummdog všetkým čo poznám, čo im doslo doplatiť daň spatne, to vychádzalo okolo 300 eciek ročne. Tak ja neviem.....
8. júl 2012 o 14:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @serverka neviem na čo som nadavala....nájdi mi tu stranu prosim....áno....rakúske značky nechcem lebo pri jednej navsteve na sk mozem byť nemilo prekvapená. Ale nikdy som nepovedala že im za cestu nezaplatim! Je to ich pravo a ja nie som žobrák a k tomu ešte prechcany.
8. júl 2012 o 14:22  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @susi206 nalistuj si stranu 183...
8. júl 2012 o 16:24  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
baracudaz
fotoportrét
fotoportrét
baracudaz
 re: Kittsee / Am Schlosspark

Len pre informaciu. Podarilo sa mi najst tento teraz uz 2 roky stary PR clanok:
http://reality.etrend.sk/byvanie/v-kittsee-dalsie-dvojdomy.html

Diskusia je tam urctite zaujimava. Posledny komentar stoji urcite za precitanie (citujem):

Pozor na nich4.3.2011 / LucyB / Reagovať
Ja v Kittsee byvam skoro 3 roky prave v novom dome uvadzaneho druzstva, ktore nie su vobec kvalitne-pivnica zateka kazdemu /zla izolacia/ a tiez mame problemy so strechou. Vsetko len narychlo postavia nekvalitne a potom nemate pokoj len vecne riesite reklamacie. Stavia aj ine druzstvo v Kittsee, o nich sa hovori, ze su kvalitni, stavali za Billou a hned to mali vypredane.

Co vy na to? Ak mate osobne skusenosti, bol by som Vam naozaj povdacny za akekolvek info. Vdaka.
8. júl 2012 o 16:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
giacomik
Registrovala sa 6. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 30 príspevkov.
  • Už bývam v dome
    kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
giacomik
  • Už bývam v dome
    kittsee, Rakúsko
 @mongolisko Ahoj,mal by som byt v Kittsee 9.7. poobede/vecer a 11.7. Ja som SFSiedlung 35.Ty kde byvas?
8. júl 2012 o 18:17  •  už býva v dome  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
giacomik
  • Už bývam v dome
    kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
giacomik
  • Už bývam v dome
    kittsee, Rakúsko
 @cyan V pohode, podla mna v priebehu jul/aug by sa nam to mohlo podarit emoticon Ja som SFSiedlung 35. Ty? ...skontaktujeme sa a dame stretko. Mongolisko ma tiez zaujem. Dik.
8. júl 2012 o 18:19  •  už býva v dome  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @baracudaz za billou to boli prve druzstevne byty v Kittsee, bodaj by to nebolo vypredane...na tie domy sa treba spytat dotycnych co tam byvaju, ake maju skusenosti.
8. júl 2012 o 18:20  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @giacomik SFSieldung 24....ale nastahovany budem az koncom Oktobra. emoticon)) Dobehnem, snad uz na novom podvozku. August vidim realne.
8. júl 2012 o 20:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 Co sa tyka cestnej dane nam vyrubili podla tohto: http://www.bmf.gv.at/Steuern/Brgerinformation/AutoundSteuern/Kraftfahrzeugsteuer/Bemessungsgrundlage_11412/_start.htm

cca to sedi s tym co by sme platili kebyze mame poistku v rakusku a pri vacsine aut (menej vykonych) to bude okolo 300-400 eur.

(kW - 24)*0.06 na mesiac
8. júl 2012 o 23:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 vedla mojho bytu si niekto dal dole tie zelezne zarubne vo vnutri bytu... vie mi tu ten clovek napisat, u koho to vybavoval a co to popripade stalo? vdaka
8. júl 2012 o 23:44  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 * 0.6 samozrejme
9. júl 2012 o 07:33  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @mareko4
no a teraz mi napis aky mas problem....co som take pisala? ze najdite riesenie? na zaciatku hlada kazdy riesenie...ale nie kvoli tomu ze musi platit ale kvoli prepisu auta. ja som aspon nieco preto urobila a zaplatila co chceli....
9. júl 2012 o 08:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @susi206 myslim, ze problem tu nema nikto, len ta odkazal na stranku, kde tvoje riadky vyznievaju zapalene proti NOVA, alebo znackam, v kazdom pripade obsahuju aj slova "AKO SA TOMU VYHNUT?"
Ked uz tu tak zanietene teraz pises, ze sa mame prisposobit a dodrzat zakon, tak potom nechapem tvoje kluckovanie, preco tak strasne nechces AT znacky. Ale viac uz na tuto temu nebudem tebe reagovat, lebo mas zjavne uplne odlisny nazor, ktory ti tolerujem, tak sa snaz byt tolerantna aj ty. Dakujem
9. júl 2012 o 09:07  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 btw diskusia na FB v style volebnej agitacie je dost humorna, odporucam precitat si a najlepsie nereagovat.
Pan Rinalda musi byt "stastny", ako mu niektori jeho sympatizanti podkopavaju sance vo volbach. Doteraz clovek pomaly netusil, o koho ide, no po tych agitaciach.....
9. júl 2012 o 09:10  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.