Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mateja9 OK, spytam sa a dam vediet :-)
Profilova fotka
@maja181 Aaale? My sme RH01 EBSG :)
.......tak sme sa konecne dockali,dofrcali rano pred siedmou,zaparkovali mi pred domom,fesaci boli traja,jeden ten najcistejsi,asi majster mi naplul do zahrady,potom si vsetci napluli do dlani ,nastartovali bager,zatlkli kolik do zeme a pobrali sa niekde het,zrejme do unimobunky na rannu kavicku. :-( Poviem vam v tom okamihu som bol neskonale stastny,konecne budeme mat krasnu asfaltovu cestu,nebude sa prasit a ani sa nicit auta,od stastia som ich chcel vyboskavat ale najblizsie bol ten krpec cely cerveny skoro az brontovy /neviem ci od slnka alebo od marhulovice/ tak som to radcej vzdal a pozvali sme ich aj s rodinami v nedelu na obed, 8-( 8-) Pri snicloch z nich mozno dostanem, ktoru cestu budu vlastne stavat.!!!
Profilova fotka
@foxo no veru rano ked som skoro nabural toho cerveno/oranzoveho v tvary... on je podla riaden alkac, takto ma stresovat hned zrana, skakat mi pod kolesa auta doteraz sa z toho liecim!
Profilova fotka
@cyan hej? a to je kto, vies nejaky kontakt na neho? meno? nech mu napisem, vsak to hentak nemoze ostat
Profilova fotka
no tak nam dnes prisiel liebesbrief of FA, ze cestna dan za firemne auto. 863 eury... tak a mozeme zacat riesit...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan nova za Firemne zaplatena, aj sukromne (kvazi, kedze nam ju vyratali ze 0, ale zapisali si nas niekde ze je to ok). No ale cestna je uz dvojite zdanenie v ramci EU, tak ma to stve... a ciastka akoby sme cely kamion tu mali o neviem akej tonazi a vykone. ble
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan no aby sme mali od nich pokoj. bo pri tych raziach uz bol clovek tak strasne na nervy pri kazdej ceste na SVK ze az hruza. ano auto je na firmu v SR
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan zaplatenie nova poplatku este neznamena, ze si prehlasis auto na at znacky
Profilova fotka
@cucuriedka vsak hod rec so slumdog-ovcami a oni to tiez nejako riesili, tusim ze aj cez nejaku pravnu firmu teraz myslim tu cestnu dan a tu novu - to si pravdepodobne platila ako sukromna osoba, nie ako firma to je to co spomina cyan aj
Profilova fotka
@cyan vidis! doris bude vediet!
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cucuriedka sme rovnaky pripad, ako popisujes. NOVA sme zaplatili za firemne auto, samozrejme FA odmietol vystavit potvrdenie na firmu, ale vystavil ho len na nase meno ako sukromnej osobe. Uz to je trochu odveci, kedze firma by si to "aspon" do nakladov mohla dat. Mam dojem, ze toto je vyslovene vykorculovanie, ako tie peniaze dostat od cloveka. Na to by sme sa aj vyklaslali, no ked nam tiez prislo vyrubenie cestnej dane za auto, nad ktorym krutil hlavou aj policajt z FA, ze vyssia sadzba ako za 18t kamion, tak sme to zacali riesit. Podali sme jedno odvolanie,ktore nam FA zamietol s tym, ze kedze mame TP v AT, tak automaticky auto sa tu pouziva a treba zan zaplatit cestnu dan, ktora je inak bezne sucastou poistky v AT, u prehlasenych aut na AT znackach. K tomu este dosiel dalsi list, kde uz pomimo presetruju, kolko hodin denne sa pre firmu pracuje, ci mame socialne poistenie a ine vtakoviny ohladom veci, co by si mohli zistovat na DU na SVK. Na vyrubenie cestnej dane aj samotnu vysku (2,20/den) sme podali odvolanie, na zaklade toho zakonu, co tu dal @cyan link, ze auto sa pouziva na Slovensku najma na firemne ucely atd.....zamietli to a vysku dane odovodnili nejakym paragrafom, kde sa pise o "docasnom pouzivani vozidiel na cudzich SPZ", pre ktore je stanovena denna sadzba 2,20 na den. Pekne si ale odporuju, lebo ked FA tvrdi, ze mam tu TP a auto neustale pouzivam, tak ho nemozu zaradit do kategorie docasneho pouzivania, len aby nejako mohli vyrubit dan. Kedze teda firemne auto z ineho statu nie je povinne prehlasit si SPZ a tym padom poistit ho a platit cestnu dan v ramci tej poistky. Obratili sme sa na SOLVIT, no este stale cakame na odpoved, no uz mame aj termin na podanie druhostupnoveho odvolania, ktore podla mna zas zamietnu a potom neviem. @cyan, nepis ale prosim, ze netrebalo platit nova iniciativne, lebo razie tu boli na dennom poriadku, vela ludi aj pochytali (to budu asi ti s prehlasenymi znackami) a neskoncilo to, po odovzdani 2.etapy a OSG to bude mat pokracovanie, na to dam krk. Navyse nam tu raz v sobotu rano aj zvonila financna policia, tak neviem ako z toho neustale kluckovat, ked tu nemienim byt so zatiahnutymi roletami kazdy den, alebo striehnut, kde je hliadka z FA.
Muz sa navyse pytal na FA aj v Bruecku aj v Eisenstadte na NOVA dan, kde tvrdili, ze ju treba aj za firemne auto zaplatit. Ked sme sa pytali, ci este nieco treba, tak nam povedali na FA v Bruecku, ze nie, ze to je vsetko a nic viac netreba. Potom dorazil list ohladom cestnej dane a spustil sa kolotoc. Chceli sme si splnit povinnost, kedze tu chceme zit v klude. Nie sme pravnici, tak sa nevieme ohanat jednotlivymi paragrafmi. Jednoznacne je zakon plny dier, no je tazke sa z toho "vykecat". Ved sme to aj skusali, pisali aj listy na FA, kde sme sa odvolavali na jednotlive state zo zakona, no samozrejme vzdy odpisu, kde sa ohanaju oni a sme na zaciatku.
Profilova fotka
@foxo Poslal som ti (aj ostatnym) mapu/plan aj s terminmi (vytvoril to OCOTEC a schvalili na Gemeindeamt). Asi si od radosti neskakal, ked si to pozeral :( :) Kopiu zmluvy s dalsimi detailami (OCOTEC, resp. TEERAG ASDAG) este nemam. Tak som ich aj ja dnes s nadejou oslovil, ze mi povedia nieco zakulisne. Ruzovolici bol ticho, turkofonec/vizual nieco trieskal nemcinou, ktorej som dost tazko rozumel a rakusak s pivom v ruke sa chechtal a komentoval. Suma sumarum: sami nevedia, co a do kedy budu robit, vedia len, ze budu robit do piatku a ze sa nemam strachovat, ze cesta do Vianoc urcite bude :) ... len nepovedal, ktore Vianoce :( ... no nic, useky modry a oranzovy by mali byt jul/aug a zvysok musim este obehnut a zistit dalsie detaily (aj p. Nabinger mi ich uz zevraj posiela a kazdu chvilu ich zevraj dostanem).
Profilova fotka
@slummdog Ahojte Kika a Cyan. NoVa a cestna dan - bavili sme sa o tom na obcianskom stretku 20.6.2012 a mam tam dlhodobu ulohu. Idem to riesit cez konkretnych ludi (pravnikov a na uradoch) a potom chcem s nimi dat dokopy jasne, kompletne, strukturovane a 100% stanovisko v SJ a budu to moct pouzivat/cerpat info vsetci v Kittsee, ktorych tato tema pali. Avsak ja som v tejto teme oproti vam este uplny amater a teda, predtym ako zacnem obiehat, ak by ste mohli, rad by som si s vami sadol k tejto teme na par min a dostal od vas info, rady a rozumy. ... ak bude mat cas, priestor a chut. Dik. Zs.
https://www.facebook.com/events/22247... pozna niekto tu Beach Party co je to zac? ci tam navezu piesok a tak???
Profilova fotka
@mareko4 no minuly rok sa z tej party sinul riadny hluk... to je jedine co si pamatam :-) @slummdog dakujem za vysvetlenie. Ja rozmyslam ze najskor solvit zainvolvovat a potom sa odvolavat... no neviem co je najlepsi sposob... dost ma to hneva to co stvaraju,, lebo ked si zoberiem ze za poistku rocne za auto by som dala nejakych 600 eury, plus dan to budem len platit 1100 eur a este som ani 1 km neurobila? ... nech sa nehnevaju, ale toto je uz buzerovanie... 8-( :-. :-S ]-(
@cucuriedka my sme sa obratili na Solvit okamzite, ale maju na riesenie orientacne 70dnovu lehotu, a na odvolanie pre FA mas lehotu klasicky 30dni. Ked som sa kvoli druhostupnovemu odvolaniu opat obratila na Solvit, ci je mozne to nejako urychlit, tak poradili, ze odvolat sa mame, lebo ze tych 70dni je ORIENTACNE a moze trvat aj dlhsie.
Profilova fotka
@slummdog oki, tak budem postupovat ako radis. Zajtra napisem odvolanie, a solvitu tiez. dakujem!
@giacomik ahoj, pridám sa k tebe. trochu som už okolo toho tiež "krúžil", ale názory sú rôzne...ako, kedy a kde navrhuješ stretko ? hoj
@mareko4 je to Party väcsinou per nast-rocnych, ktorí si poobede zahrajú volejbalovy turnaj a večer sa ovesany pestrymi umelymi kvetinkami ála karibik opíjaju a hulakaju až do rana ;-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?