Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@susi206 tymto ta oficialne menujem za kralovnu Kittsee. Podla mna si to zasluzis, ked robis pre nas tak strasne vela ;-) A aj keby som tyzden cakal pred Billou, tak mi ver, ze hento dievca z tvojej fotky vobec nestretnem, mila Zuzana. Fotky spred 5 rokov sa nepocitaju ;-)
@cyan mozno by to chcelo preklad, aby to zuzka pochopila @susi206 dakujem pekne za take rady, urcite to ocenia ludia ked ich budu kontrolovat. Snad sa nateba budu moct s pravnou pomocou obratit az dojde na najhorsie. Este ze ta nespoznaju podla fotky, nebudu ti moct potom prejavit vdacnost ;-)
@slivka9 ...joj si múdry....fotka má presne 2 roky. Dúfam ze má zena po pôrode nárok sa zmenit. Buďte takí láskaví a venujte sa uz niečomu inému....vaším bytom napríklad...nato ste tu.
@moriak dakujem....po 12 tich rokoch viem velmi dobre nemecky.
@susi206 a svadba bola pred ci po porode?
....tusim si aj ja dam fotku,ale obavam sa ,ze mi moj velky pupok ostane ci porodim alebo nie!!! :-) 8-)
@moriak to tolko zo sukromia mam prezradit? :-( ale ked to strasne chces vediet tak pred porodom. 15 kilo robi svoje, ale chlap co nikdy nebude vediet co je tehotnosť to nikdy nepochopi :-p a vobec , neviem na co naražas. je na case zakopat vojnovu sekeru. naozaj ma to nebavi. piste si nadalej o svojich problemoch a pomahajte si. ja som si povedala svoj nazor a boli tu ludia co mali podobný. mrzí ma len ze na nas pozeraju ako na neprisposobilcov a vobec sa necudujem ze starostka sa nam obracia uz chrbtom. a auta nech si kazdy vyriesi ako chce. bude to jeho problem. poznam tu vela rakusanov este z cias ked tu nase bytovky neboli a pocuvam ich nazory. nie su lichotive :-( :-( :-(
@susi206 moj osobny nazor je nech robis co robis vzdy bude vela rakusonov ktorym sa nebude pacit ze sa slovaci nastahovali do Kittsee, napriek tomu ze verim ze z ludi co su na fore im nikto nic zle nespravil a ani krive slovko na nich nepovedal. Proste su to taki co nechapu ze nebyt slovakov tak ta dedina do par 10roci vymre a ze slovaci su ti ktori zvysuju prijmy dediny. Podla mna ani vela slovakom sa nepaci to ze sa im do krajiny nastahovalo mrte cinanov, turkov a neviem koho. Takto to vo svete byva. Je vsak hodne divne ked sa slovakovi nepaci ze do Kittsee sa nastahovali dalsi slovaci, vid niektore predchadzajuce prispevky. A kedze som diskusiu o tvojom pristupe zacala ja tak ju aj ukoncim vysvetlenim preco som to napisala. A to ze ma uz dozdral tvoj prispevok ktory si napisala strasne premudrelo a vkuse tu vypisujes o prisposobovani sa a pritom sama si zaplatila za svoje auto dane a poplatky az ked zacali razie, co podla mojho odhadu moze byt tak 2 mozno 3 roky po tok ako si sa do Kittsee pristahovala. Co moc s tvojimi nazormi typu treba sa prisposobit nesedi a pripada mi to tak ze "vodu kazes vino pijes". Toz moj nazor a taktiez koncim diskusiu na tuto temu.
@susi206 ....rozumiem tomu dobre - 12 rokov byvas v Kittsee ? :-)
......aj minule sme s manzelkou kopali v zahrade studnu,poviem vam sama skala,proste tazka robota. :-p Ked zena zavelila pauzu pri cigaretke som si na fore precital par prispevkov od drahej 206 a tak som sa nasral,co mi dodalo tolko sily , ze za hodinku som bol v hlbke skoro sedem metrov,a vtedy voda vytriskla a jej kvapocky sa ligotali na slnku ako perli ponaucenia,co nam tato osobka dava :-) 8-) :-o
@serverka vies ja som auto nikdy nevlastnila...preto som to skor neriesila. ked zacali razie tak som pochopila ze to nie je len tak a zaplatila som im aj ked to bolo diskutabilne. rakusania nemaju nic proti slovakom...stale lepsie ako turci v hainburgu. len sa necitia bezpecne kvoli nam. im vyhovovalo viac ze boli zapadakov, okrem výnimiek co zarobili slusne na pozemkoch vdaka nam.
Profilova fotka
Jeminky, to uz vazne sa tu chcete urazat? Pozrite sa na stranku na FB slovaci v Kittsee, a zistite ze taketo spravanie sa medzi sebou nikam nevedie. Su tam individua, ktore ani gramaticky spravne nevedia ludi dourazat... a co ich teda urazaju. Na rovinu, je fajn ze slovaci prislli do Kittsee ma to aj pre domacich vela pozitiv, ale vsetko sa ma robit s mierou a vzajomnym respektom, a nie len chabrit ako po nebohom vsetko na co si kto mysli ze ma narok ale treba sa aj k domacim slusne spravat. Neviem ci sa sem tam rozpravate s domacimi, ale ti to zacinaju vnimat dost negativne ze je tu az tak vela slovakov. Nie pre to, ze su slovaci, ale ze cakali ze tu zachovaju ten dedinsky kolorit, a to sa dost straca. Uz sa vsetci navzajom nezdravia ako donedavna (co je podla mna smutne, lebo pre tychto ludi je to dolezite), a celkovo ta nalada zacina byt skor ta negativna voci slovakom. Preto to prisposobenie sa do urcitej miery ma zmysel, aby tie dovody preco sa sem ludia stahuju boli zachovane v tom dobrom zmysle slova. @severka tak ako kazdy aj ty mas urcite svoje 'muchy' tak ako @susi206. Preto si nemyslim ze taketo vyhadzovanie si na oci a zaparanie je tu vhod. neprinasa to ziadnu pridanu hodnotu tejto diskusii. Mozno ste si navzajom 'nesadli' ale to sa stava a zase az tak hrotit to netreba. Na margo NoVA dane a cestnej dane, dnes som hovorila so Solvitom a pri firemnych autach spominali, ze cestna dan by sa nemala platit a NoVA dan by mali vratit FA... no uvidi sa ako budu rakuski Solvitaci spolupracovat a riesit to.
Článok sa načítava...
@foxo nie v rakusku. celkovo.ale to uz je moje sukromie, ci? :-D
@foxo vidis ako som ti pomohla.....???? :-D inak ty tu tiez perlíš...ale mame demokraciu :-x
Profilova fotka
PS mne nikto fotku nepochvali? a to som este aj tehotna gula ... no teda :-p
@cucuriedka moje slova...konecne ma niekto vystihol. dufam ze nezacnu urazat aj teba. dalo sa svoj nazor vyjadrit aj inak. ale mudrejsi ustupi. uz sa vyjadrovat na tuto temu nebudemaj tak mam pocit ze tu riesia svoje veci len ludia zo SFS. tak caute nech sa vam dari a mate cestu co najskor.
@cucuriedka no ale bohuzial ti co sa nezdravia vacsinou nie su slovaci zijuci v kittsee. Aspon teda ja mam taku skusenost, lebo kde pridem sa zdravim, po ceste sa zdravim, zdravia mna, jedine kde to nefachci je v bille a okoli kde sa prevazne nachadzaju ludia ktori sem pridu len nakupit a fachcia naspat do velkeho mesta za hranicou.
Profilova fotka
@serverka ja mam bohuzial opacnu skusenost a to s rovnakymi osobami (ked sa prechadzam so synom), teda ja konkretne viem o 2 osobach (to samozrejme nehovori o tom ze vsetci su taki, bohuzial aj tie konkretne dve skusenosti vytvaraju obraz o komunite, co je na skodu), co aj ked sme sa x krat videli, nepozdravia a su slovaci - teda maminy povacsinou na prechadzkach s detmi. Rakusania vehementne zdravia uz zo vzdialenosti 10 metrov pomaly... No a tiez uz 'striehnem' na jednu pani rakusanku, vahovo tak okolo 120kg, co chodi okolo schlossu do billy s velkym psom.. a nezbiera si po sebe... ehm to... ze jej uz nieco poviem... kazde rano, tam na tej ceste kde byvaju za plotom kone... cerstva meganaloz... a ona ziadnej hamby ze stoji rovno pri kosi so sackami na dogpoo. A zase taka jedna slovenka, co chova doma macku a venci ju takym sposobom ze ju priviaze k stromu na detskom ihrisku a ta si tam vsetko porobi... celu potrebu... takze maju aj rakusaci za usami... aj slovaci ... no treba na to citlivo upozornovat, obe strany (a to plati aj pre rakusanov, ze ak nieco nie je ok, treba sa tiez slusne ozvat)...
@cucuriedka ...pockaj...kdee maaam tie brile....aha ......no nahodou si kocka :-) 206 je tiez kusanec. :-)
@cucuriedka ja ta pochvalim :-D aspon to tu trochen odľahčíme.....napätie sa tu dalo skoro krajat :-o
Profilova fotka
@foxo este ze si sa nesekol a nenapisal kvocka :-D :-p
@cucuriedka .......ja sa pose...m, :-) baba a ma zmysel pre humor ! :-) :-) :-) :-)
@foxo ale nezabudni potom po sebe popratat ... sacky su pri zamku :)
@ljboy ......bohuzial az tam som nedobehol :-N ale neboj moj pes mi jeden pozical a keby bol velky problem mam pri sebe 60 litrove vrece |-|ktore je z balika "Serie cela rodina".
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D :-D
@cucuriedka mozno ze rakusakov stve ze doteraz chodili so psami na ulicu bez sackov a teraz sa tu naki slovaci s pobehujucimi deturencami rozdrapuju ze nech pouzivaju sacky a upratuju po svojich domacich milacikoch :)
Profilova fotka
@serverka ano kludne moze byt, uznavam :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan :-D :-D :-D ano :-D
....ked sme uz pri tejto vdacnej teme 8-( Tak ja idem zo psom a vedla mna ide rakusan zo psom oba psi sa vy,,,u a otazka do plena je kto to odprace ???./pomocka predca ja blbecek /Mimochodom manzelka byva vo Wiedni a cela ulica je komplet osrata a ani triedenie odpadu nikomu az tak moc netrha zily,no ale je to velkomesto a tam sa to zrejme strati. 8-) nikto nikoho nepozna a do nicoho sa nestara ale v malom Kittsee ..........

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?