Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cyan zas ale nechcem sa v tej kupelni citit ako na bitunku, vsetky steny biele...brrr
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mareko4 nie je to az take zle s tymi bielymi, dokonca je to celkom pekne, ja byvam na bitunku uz skoro dva mesiace a pohoda :) tie kachlicky su matne a odraza to svetlo tak trochu do kremova, tiez som sa bal ze to bude jak v nemocnici, ale vobec to tak nazivo neposobi
@cyan samozrejme ze ked to bude suma ktora je moc prehnana tak to asi budem musiet riesit aj ja standardom ale podla fotiek co som videl v albumoch sa mi to moc nepaci ... teoria hovori ze je to na zivo krajsie ale moc sa mi to nezda... Buduci tyzden poslem stroblovi vizualizaciu a ked to oceni tak vas budem informovat. @all co ste robili tu kupelnu mimo standardu chcel by som vas poprosit o nejake to info... Dakujem vopred
Profilova fotka
@todo328 vracali mi za m2 38E a 36E - podlaha a obklad - to je robota + material + obklad napr. wc podlaha co som nechal urobit, do vysky cca 120cm (20x50cm) a podlaha 1,83m2 (30x30) stalo 310E + DPH (robota + material bez obkladaciek a dlazdic) podla mna sa oplati si dat vlastne... a ako to urobili som nadmieru spokojny povedane inak, keby som si robil novy dom alebo prerabal byt, tak si tam tu firmu zavolam ked som videl ako sa ten chlap s tym bavil, neveril som ze by som tak dobreho cloveka nasiel inde a ked tak isto by lacnejsi nebol
@pinpo co sa tyka tych koncesionarskych poplatkov, tak nam poslali prihlasku postou po niekolkych tyzdnoch, co sme si tu nahlasili trvaly pobyt. Tak mozno aj vam to poslu postou.
Profilova fotka
@bensam aaa, to by bolo dobre! aspon sa nemusim starat koniec koncov, budem platit tak nech sa staraju dik za info
@pinpo vies mi napisat cistu cenu aj z wc aj z kupelne? co si platil za nadstandart (praca, to asi bude tych 310 + DPH) minus co ti odpocitali (dlazdice, obkladacky biele, praca ?). material vlastny nemusis pisat kolko stal (dlazba, obklady tvoje co si si kupoval). dik
Profilova fotka
@mareko4 IP som ti poslal
@stiege1 ahojte, vsimli ste si vodu v susiarni? Pisal som uz 9.1. do EBSG ze sa nam tam po dazdoch objavuje voda a hned mi odpisal p. Brand ze forwardol problem stavbarom aby to fixli. Vtedy som tam nechal aj vedro a vecer uz bolo odlozene pri susicke a vyzeralo to ze niekto aj utrel vodu. Ale vcera vecer tam bola voda zas. Pls. mate niekto ponatia kde je chyba? Pisali ste aj niekto dalsi do EBSG o tomto?
@todo328 co sa tyka strobla cena za meter pri tvojich kachlickach a dlazbe sa lisi ale pohybuje sa medzi 30-50eur/m2 zalezi od formatu, materialu kachlic a ci tam mas aj neake lysty atd. co sa tyka tych zarubni chod za stavbyveducim a skus sa dohodnut na okolo 500eur schwartzgeld myslim ze rad da poliakovy ktory to prerobi 100 a 400 ma do vacku vobec nemaj ztoho strach ak nepotrebujes doklad.
all: pre tych ktory chcu ine obklady a dlazbu, tie byty maju zhruba rovnaku rozlohu obkladov takze obpocet kompletneho standardu od strobla je okolo 1400eur to vam ale nevrati tak doporucujem za ten odpocitany standard si dat spravit celu kupelku s vlastnym obkladom v com vydu aj neake vzory, kachlicky az po strop atd. no a zbytok si date spravit po odovzdani slovakom alebo proste lacnejsie. Mam tuto skusenost lebo som to absolvoval a v konecnom dosledku usetril okolo 1600eur. Stymi schwartz geld za tie steny a zarubne tiez viem z vlastnej skusenosti ze to funguje.
Článok sa načítava...
@korfi ... no a zbytok si date spravit po odovzdani slovakom... ako to myslis? ze si nemam davat obkladacky do takej vysky po strop, ale len napr. do 1.6 metra napr. a po odovzdani klucov zavolam slovakov aby mi to tam dali az po strop? mozes zasahovat do zmien ked to nie je tvoje pocas 10 rokov?
@paty_vinco Vinco ja som to bola tiez vcera pozriet a voda tam bola, ak treba tak napisem aj ja do EBSG nech to pridu pozriet.
@korfi Dakujem pekne este jedna mala prosba mohol by si mi poslat nejaky kontakt na toho stavby veduceho do iP. @mareko4 je jasne ze mysli kupelna komplet od strobla a ostatne miestnosti dodatocne o slovaka... takze tak
@mysenka46 Ahoj Misa Mozno by stalo za to ak by si napisala o tej vode aj Ty. Napriklad dvere do miestnosti co mame pivnicne kobky tak tie sa suchali o podlahu a to som im este 14. decembra pisal no a az predvcerom mi volal opravar ze ktore dvere to su a vcera som sa bol pozriet tak uz sa nesuchaju. Asi aj s tou vodou v susiarni si davaju nacas :(
@todo328 stavbyveduceho si musis odchytit na stavbe ma take dlhsie vlasi a nausnicu cislo nanho uz nemam ale ked mu zaplatis je velmi ochotny ale musis mat aj neaky plan s popisom ako to myslis tie prerabky on potrebuje tiez neaky doklad pre seba. co sa tyka tej kupelne tu si musis dat spravit od strobla ten drzi 3 roky garanciu za hydroizolaciu ale ostatne ti moze spravit niekto iny.
@mareko4 mozes zasahovat do vsetkeho co je technicky mozne len otazkou je cena a to samozrejme od firiem ktore to robia tie drzia 3 roky garanciu.
@paty_vinco ok napisem
nazdar susedia skor sa obraciam na tych co pracuju v AT a su v AT aj poisteny ci mi neviete doporucit AT zdravotnu poistovnu pripadne ake mate skusenosti. Dakujem
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan preco myslis ze je jedna? ved ich je praveze milion :) ... Krankenkasse, o tom sa bavite, ci nie?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte, este pre tych, ktori neboli na cudzineckej. Od nas okrem potvrdenia o prijme, chceli aj potvrdene tlacivo E104 - vystavili nam to v Dovere na pockanie a nie je potrebny preklad do NJ. Co sa tyka potvrdenia o prijme - moj muz je zivnostnik a ku kopii z danoveho sme len pripli A4, kde bolo do nemciny prelozene, aky mal hruby prijem a cisty prijem, jeho peciatka a podpis. A stacilo to. Ohladom preukazu, doniesli sme na cudzinecku aj fotky, aj ziadost a pani, co tam sedela ( jedna je mila, druha moc nie:) nam z vlastnej iniciativy vysvetlila, ze preukaz pre nas nie je potrebny na zivot v rakusku. Ze nas ho nebudu nikde pytat. Pekny vecer vsetkym
Profilova fotka
@monk83 a treba na tu cudzinecku ist osobne? alebo staci ked iba jeden, resp.moze to aj nejaky znamy tie papiere tam doniest/vybavit?
@pinpo musis ist osobne podla mojich info
@pinpo Musis ist osobne a mne pani povedala, ze dokonca aspon raz by tam mala ist cela familia, aby videli komu vlastne davaju povolenie na pobyt, cize aj deti. Ale tak neviem ci je to len nejake hobby tej pani, alebo naozaj je lepsie ked dojdu vsetci na preberanie tych papierov napr.... My sme tam uz boli tento tyzden, tiez sme odovzdali tie vyplnene formulare, E104 (nemusi byt preklad, to je standardizovane tlacivo pre EU), uradny preklad potvrdenia o prijme mna a mojej zeny (moze byt aj od slovenskeho prekladatela), kopie Meldezettlu, uradne prelozene rodne listy deti, prelozeny sobasny list, no a este si urobili fotokopie pasov...... to bolo vsetko. Teraz si pockame tyzden alebo dva...
@slummdog netreba kopiu Meldezettlug ale kopiu "Bestätigung der Meldung" ... predpokladam ze aj ty si myslel to, ci?
@pinpo veru potvrdzujem ... celá família ... my sme mali inú info a išiel som sám a pani mi oznámila, že pri odovzdaní papierov musia byť všetci ... buď na začiatku alebo na konci procedúry ... ale raz chce vidieť každého ...
@pinpo staci, ked ide jeden.Ale myslim, ze musi byt z rodiny. Iba keby ste chceli aj preukaz, tak to musite prist vsetci. No, ale ako citam, tak asi zalezi, kto vas vybavuje. Nam pani hovorila, ze musime prist vsetci iba pre preukaz a ak ho nechceme, tak nam poslu postou list, ze si mozme prist po papiere.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?