Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
chcem sa opytat neviete mi niekto poradit mala by som zaujem o byt v kitsse co stavaju teraz tie novortavby... ak mi niekto viete poradit prosim napiste mi na lulka15@azet.sk dakujem
Ak chce niekto kupovat byt ci dom v Rakusku a nevie ako na to, existuje taka webstranka, Vasa Europa Poradenstvo. Je to tim pravnikov zo vsetkych statov EU, poskytuju rady o pravach obcanov v ramci EU.Sluzba je bezplatna. Vedia poradit co sa tyka aj nehnutelnosti v inom state EU, dani, pobytu, registracie aut atd. Prosto prav obcanov v ramci EU.
@lubina myslela si http://europa.eu/eu-life/rights-advic... ??
@mongolisko myslela som toto http://europa.eu/youreurope/citizens/... a tam si vybrat moznost Tim pravnikov....
minule som siel do kittsee, ze som hned za hranicami (priechod berg) zabocil dolava, tam je taka cesta, je tam zakaz sice, pise sa tam len pre bewohner a este nieco, musim to rozsifrovat, siel jeden viedencan tade, tak som to struhol za nim, vysiel som v polke bergu, potom klasicky dolava na kittsee... siel uz tade niekto? byvaju tam kontroly?
Profilova fotka
@mareko4 To je cesta pre cyklistov a polnohospodarov ... v urcitom bode sice zacinaju uz domy, takze potom je to uz normalna cesta, ale skor si myslim, ze ak ta tam uz chytia, tak to bude vyssia pokuta. Ale osobne kvoli 2-3 km navyse by som to neriesila a chodila cez kruhac nadalej.
@mareko4 to máš niečo podobné ako kopčianska...cez ňu vyjdeš v strede Kittsee...len pri tom Bergu Ti dajú pokutu rakúšania... :-)
Profilova fotka
@ljboy na tom formulari pre cudzinecku sa naozaj len "einer ANMELDEBESCHEINIGUNG für EWR-Bürger" vyplna? tie ostatne policka ako meno, adtum narodenia,... to netreba - to budu mat akoze z toho papiera co donesiem z Gemeinde Kittsee, tak? a tento papier staci len pre jednu/viacero osobt? alebo kazda prihlasovana osoba musi mat vlastny - myslim teraz rodicov a deti toho notara sa da hned niedke v okoli tohto uradu vybavit?
Profilova fotka
@all ti ktori prihlasovali deti a manzelku/priatelku/snubenku/..., ktora je na materskej trebalo za nich rucit? teda vypisat ten zarucny dokument? dokument E104 - to treba aj na deti vyziadat?
Profilova fotka
@all aky prijem/dokument treba predlozit pri zene na materskej?
Profilova fotka
@mongolisko a pri tej kopcianska-kittsee tiez davaju rakusaci, nie?
@mareko4 Ahoj, ja len tolko k tvojmu prispevku. Stavaju tam velmi casto policajti. Kamarat tam uz zarobil. Aj ludia z Bergu tade nechodia, starosta spominal, ze tam budu stavat castejsie.
Článok sa načítava...
@natajda dik za upozornenie, tak cesta cez kruhac to isti...
@vsetci ahojte,zaujimala by ma odpoved na par otazok a to,ze -ked mam trvaly pobyt potrebujem o tom nejaky doklad?je potrebne sa prihlasit do zdravotnej,socialnej poistovne(kolko sa plati) ,potrebujem AT vodicak? dakujem
@bublifukk Ahoj, co sa tyka vodicaku. Pytala som sa na to u nas v Petrzke a povedali, ze ak si na SK nechas prechodny pobyt mozes mat SK vodicak, ak nebudes mat ani prechodny, mal by si si vymenit (robi sa to kus za kus+nejaky poplatok). Resp. ked ti vyprsi platnost slovenskeho, tak uz ti novy nevydaju na SK ale v Rakusku. Myslim, ze by mohla byt komplikacia, ked prides na rakusky urad a povies, chcem vymenit vodicak ale ten slovensky mi uz neplati, ale to si len myslim. Pani povedala, ze ked budeme mat AT znacky, ze by odporucala vymenit aj vodicak, ale nic to neprikazuje.
@pinpo heh :) trochu si ma zle pochopil, alebo som sa mozno nepresne vyjadril, ten fromular treba VYPLNIT za kazku osobu ,akurat ze z tych troch krizikov, kde su ze ANMELDEBESCHEINIGUNG, LICHTBILDAUSWEIS a AUFENTHALTKARTE, tak z tych troch sa zaskrtne iba ANMELDEBESCHEINIGUNG, ostane polozky formulara treba normalne vyplnit, teda meno bydlisko atd atd, jedine co nevyplnas je to, kde sa pise o vyske, farby oci ... to sa vyplna iba vtedy ak chces aj ten preukaz
Profilova fotka
@ljboy dik, to som potreboval vediet...
@kvetinkaseveru vdaka za info :)
@all k prihlaseniu auta. Boli sme na Finanzamte v Brucku a zistili sme nasledovne: 1. Eko dan Nova nam vysla presne podla toho formulara na stranke http://www.nova-rechner.at/. (cca 640 EUR) 2. Ako doklady pozadovali: Meldezettel, Kupnu fakturu, Typenschein. 3. Vozidlo, ktore ma najazdene menej ako 6000 km alebo vozidlo, kde doba od prveho prihlasenia je menej ako 6 mesiacov je povazovane za nove vozidlo. Za taketo vozidlo je potrebne v Rakusku zaplatit dan = 20%. Pytali sme sa ako je mozne, ze chcu dan aj ked sme uz raz v SK za auto dan zaplatili. Dvojite zdanenie a tak. Tetuska len povedala, ze kym je to auto klasifikovane ako nove, dan sa zaplatit musi. Ze ci pockame, kym bude auto klasifikovane ako ojazdene. 4. Boli sme dnes na danovom urade v BA, spytat sa, ako je to s vratenim dane na Slovensku, ak preukazeme, ze sme dan zaplatili v Rakusku. Tetuska zacala muzovi nadavat, ze ako by to bolo, keby kazdemu vracali dane a ze nic take neexistuje, ze nech ide kade lahsie. Mate s tymto niekto skusenost? Lebo zase sa obavam toho, aby po mne nechceli nejake dalsie doklady, ak bude auto klasifikovane ako ojazdene :-S Pekny vecer
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kvetinkaseveru http://europa.eu/youreurope/citizens/... podla tohto by vam to mal vratit slovensky danovy urad
@kvetinkaseveru http://www.dovozovy-portal.sk/uzitocn... aj tu to pise ... V prípade, ak už bolo vozidlo zdanené v niektorom zo štátov EÚ a jeho majiteľ sa ho rozhodne predať do iného štátu ešte v čase, keď vozidlo spĺňa kategóriu nového dopravného prostriedku, môže požiadať o vrátenie DPH. Táto sa však vypočíta už z čiastky, za ktorú vozidlo predal, čiže nie z nadobúdacej ceny!
@kvetinkaseveru http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?T... ... aj tu pise ze by ti slovensko malo vratit dan
@ljboy ahoj, nerád do tohto vstupujem, ale aj mňa to zaujíma. to čo si tam "zavesil" (v slovenčine, nemecky neviem) sa ale týka obchodu systém kúpa-predaj a kvetinka si auto chce iba prehlásiť. alebo sa mýlim ? tento problém sa asi týka viacerých...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy ahoj, dakujem za stranky. Vychadzala som z rovnakych zdrojov, ale zjavne to nie je zavedene do praxe. Ako cyan pise, vsetci cakaju kym to bude ojazdene, a potom je uz s danami pokoj. Stale zistujeme dalej,dam vediet. @cyan My sme kontaktovali ich. Ako pises wiedner - parket, strbl - kachlicky :) i ked teraz si spominam, ze strobl pisal ohladom vyberu kachliciek.
@mongolisko ahoj, nas pravdu ze v tomto pripade sa nejedna o predaj avsak podla mna je to situacia rovnaka ... dvojite zdanenie
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ano je to tak ako si napisal. Sami od seba ma ale nekontaktovali Ja som bol osobne u wiedner-a kedze som nechcel standard tam som si vybral aby som nejako mohol vyuzit gutschrift. Inac mustre standardu som si nechal este pred tym poslat postou stalo to 15 Eur a trvalo to asi tyzden. tiez troska odveci ... ale otazka :vy co uz tam byvate mate signal na orange ???

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?