Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
lubina
Registrovala sa 28. septembra 2006 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
lubina
Registrovala sa 28. septembra 2006 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky. Má 1 priateľa.
 Ak chce niekto kupovat byt ci dom v Rakusku a nevie ako na to, existuje taka webstranka, Vasa Europa Poradenstvo. Je to tim pravnikov zo vsetkych statov EU, poskytuju rady o pravach obcanov v ramci EU.Sluzba je bezplatna. Vedia poradit co sa tyka aj nehnutelnosti v inom state EU, dani, pobytu, registracie aut atd. Prosto prav obcanov v ramci EU.
22. jan 2012 o 15:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @lubina myslela si http://europa.eu/eu-life/rights-advice/index_sk.htm ??
22. jan 2012 o 17:18  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
lubina
fotoportrét
fotoportrét
lubina
 @mongolisko myslela som toto http://europa.eu/youreurope/citizens/help/index_sk.htm a tam si vybrat moznost Tim pravnikov....
22. jan 2012 o 19:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 minule som siel do kittsee, ze som hned za hranicami (priechod berg) zabocil dolava, tam je taka cesta, je tam zakaz sice, pise sa tam len pre bewohner a este nieco, musim to rozsifrovat, siel jeden viedencan tade, tak som to struhol za nim, vysiel som v polke bergu, potom klasicky dolava na kittsee... siel uz tade niekto? byvaju tam kontroly?
23. jan 2012 o 10:58  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @mareko4 To je cesta pre cyklistov a polnohospodarov ... v urcitom bode sice zacinaju uz domy, takze potom je to uz normalna cesta, ale skor si myslim, ze ak ta tam uz chytia, tak to bude vyssia pokuta. Ale osobne kvoli 2-3 km navyse by som to neriesila a chodila cez kruhac nadalej.
23. jan 2012 o 12:42  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
 @mareko4 to máš niečo podobné ako kopčianska...cez ňu vyjdeš v strede Kittsee...len pri tom Bergu Ti dajú pokutu rakúšania... emoticon
23. jan 2012 o 14:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @ljboy
na tom formulari pre cudzinecku sa naozaj len "einer ANMELDEBESCHEINIGUNG für EWR-Bürger" vyplna?
tie ostatne policka ako meno, adtum narodenia,... to netreba - to budu mat akoze z toho papiera co donesiem z Gemeinde Kittsee, tak?
a tento papier staci len pre jednu/viacero osobt? alebo kazda prihlasovana osoba musi mat vlastny - myslim teraz rodicov a deti
toho notara sa da hned niedke v okoli tohto uradu vybavit?
23. jan 2012 o 15:17  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @all ti ktori prihlasovali deti a manzelku/priatelku/snubenku/..., ktora je na materskej
trebalo za nich rucit? teda vypisat ten zarucny dokument?
dokument E104 - to treba aj na deti vyziadat?
23. jan 2012 o 15:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @all aky prijem/dokument treba predlozit pri zene na materskej?
23. jan 2012 o 15:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @mongolisko a pri tej kopcianska-kittsee tiez davaju rakusaci, nie?
23. jan 2012 o 16:36  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
natajda
Registrovala sa 4. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 7 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
natajda
Registrovala sa 4. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 7 príspevkov. Okres Bratislava.
 @mareko4 Ahoj, ja len tolko k tvojmu prispevku. Stavaju tam velmi casto policajti. Kamarat tam uz zarobil. Aj ludia z Bergu tade nechodia, starosta spominal, ze tam budu stavat castejsie.
23. jan 2012 o 17:00  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @natajda dik za upozornenie, tak cesta cez kruhac to isti...
23. jan 2012 o 17:48  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 @vsetci ahojte,zaujimala by ma odpoved na par otazok a to,ze -ked mam trvaly pobyt potrebujem o tom nejaky doklad?je potrebne sa prihlasit do zdravotnej,socialnej poistovne(kolko sa plati) ,potrebujem AT vodicak?
dakujem
23. jan 2012 o 18:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @bublifukk Ahoj, co sa tyka vodicaku. Pytala som sa na to u nas v Petrzke a povedali, ze ak si na SK nechas prechodny pobyt mozes mat SK vodicak, ak nebudes mat ani prechodny, mal by si si vymenit (robi sa to kus za kus+nejaky poplatok). Resp. ked ti vyprsi platnost slovenskeho, tak uz ti novy nevydaju na SK ale v Rakusku. Myslim, ze by mohla byt komplikacia, ked prides na rakusky urad a povies, chcem vymenit vodicak ale ten slovensky mi uz neplati, ale to si len myslim. Pani povedala, ze ked budeme mat AT znacky, ze by odporucala vymenit aj vodicak, ale nic to neprikazuje.
23. jan 2012 o 19:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @pinpo heh emoticon trochu si ma zle pochopil, alebo som sa mozno nepresne vyjadril, ten fromular treba VYPLNIT za kazku osobu ,akurat ze z tych troch krizikov, kde su ze ANMELDEBESCHEINIGUNG, LICHTBILDAUSWEIS a AUFENTHALTKARTE, tak z tych troch sa zaskrtne iba ANMELDEBESCHEINIGUNG, ostane polozky formulara treba normalne vyplnit, teda meno bydlisko atd atd, jedine co nevyplnas je to, kde sa pise o vyske, farby oci ... to sa vyplna iba vtedy ak chces aj ten preukaz
24. jan 2012 o 07:09  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @ljboy dik, to som potreboval vediet...
24. jan 2012 o 08:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @kvetinkaseveru vdaka za info emoticon
24. jan 2012 o 17:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
 @all k prihlaseniu auta. Boli sme na Finanzamte v Brucku a zistili sme nasledovne:
1. Eko dan Nova nam vysla presne podla toho formulara na stranke http://www.nova-rechner.at/. (cca 640 EUR)
2. Ako doklady pozadovali: Meldezettel, Kupnu fakturu, Typenschein.
3. Vozidlo, ktore ma najazdene menej ako 6000 km alebo vozidlo, kde doba od prveho prihlasenia je menej ako 6 mesiacov je povazovane za nove vozidlo. Za taketo vozidlo je potrebne v Rakusku zaplatit dan = 20%.
Pytali sme sa ako je mozne, ze chcu dan aj ked sme uz raz v SK za auto dan zaplatili. Dvojite zdanenie a tak. Tetuska len povedala, ze kym je to auto klasifikovane ako nove, dan sa zaplatit musi. Ze ci pockame, kym bude auto klasifikovane ako ojazdene.
4. Boli sme dnes na danovom urade v BA, spytat sa, ako je to s vratenim dane na Slovensku, ak preukazeme, ze sme dan zaplatili v Rakusku. Tetuska zacala muzovi nadavat, ze ako by to bolo, keby kazdemu vracali dane a ze nic take neexistuje, ze nech ide kade lahsie.
Mate s tymto niekto skusenost? Lebo zase sa obavam toho, aby po mne nechceli nejake dalsie doklady, ak bude auto klasifikovane ako ojazdene emoticon
Pekny vecer
25. jan 2012 o 19:03  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @kvetinkaseveru https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/6/Seite.060118.html

Beim Kauf von Gebrauchtwagen ist die Mehrwertsteuer direkt bei der ausländischen Händlerin/dem ausländischen Händler zu entrichten und in Österreich ist keine Mehrwertsteuer mehr fällig.

Beim Kauf von Neuwagen ist bei der ausländischen Händlerin/dem ausländischen Händler grundsätzlich keine Mehrwertsteuer zu entrichten, jedoch in Österreich die Erwerbsteuer.
25. jan 2012 o 22:40  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @kvetinkaseveru http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/cars/selling-your-car-abroad/index_sk.htm
podla tohto by vam to mal vratit slovensky danovy urad
25. jan 2012 o 22:51  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @kvetinkaseveru http://www.dovozovy-portal.sk/uzitocne-informacie.php?lang=EN
aj tu to pise ... V prípade, ak už bolo vozidlo zdanené v niektorom zo štátov EÚ a jeho majiteľ sa ho rozhodne predať do iného štátu ešte v čase, keď vozidlo spĺňa kategóriu nového dopravného prostriedku, môže požiadať o vrátenie DPH. Táto sa však vypočíta už z čiastky, za ktorú vozidlo predal, čiže nie z nadobúdacej ceny!
25. jan 2012 o 22:57  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @kvetinkaseveru http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=7940&LngID=0 ... aj tu pise ze by ti slovensko malo vratit dan
25. jan 2012 o 23:09  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
 @ljboy ahoj, nerád do tohto vstupujem, ale aj mňa to zaujíma. to čo si tam "zavesil" (v slovenčine, nemecky neviem) sa ale týka obchodu systém kúpa-predaj a kvetinka si auto chce iba prehlásiť. alebo sa mýlim ? tento problém sa asi týka viacerých...
26. jan 2012 o 04:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @mongolisko to je jedno, princip je ten isty...v AT je to akoby "nove" auto, ktore si kupila v EU zahranici. (aj ked sa tebe ako majitelovi presuva iba bydlisko)
26. jan 2012 o 08:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @all totalne odveci otazka...dalzbu robil Strobl? Wiedner iba laminat? Kontaktovali Vas ohladom vyberu?
26. jan 2012 o 10:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
 @ljboy ahoj, dakujem za stranky. Vychadzala som z rovnakych zdrojov, ale zjavne to nie je zavedene do praxe. Ako cyan pise, vsetci cakaju kym to bude ojazdene, a potom je uz s danami pokoj. Stale zistujeme dalej,dam vediet.
@cyan My sme kontaktovali ich. Ako pises wiedner - parket, strbl - kachlicky emoticon i ked teraz si spominam, ze strobl pisal ohladom vyberu kachliciek.
26. jan 2012 o 11:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @mongolisko ahoj, nas pravdu ze v tomto pripade sa nejedna o predaj avsak podla mna je to situacia rovnaka ... dvojite zdanenie
26. jan 2012 o 11:57  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @kvetinkaseveru Dakujem.
@all ak mate niekto len klasicku kombinaciu "tmavsia" dlazba a biele obkladacky (v kupelke), mohli by ste mi poslat nejake foto. (ziadne perverznosti prosim emoticon)))
26. jan 2012 o 12:17  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
Registroval sa 9. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
Registroval sa 9. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @cyan ano je to tak ako si napisal. Sami od seba ma ale nekontaktovali

Ja som bol osobne u wiedner-a kedze som nechcel standard tam som si vybral aby som nejako mohol vyuzit gutschrift. Inac mustre standardu som si nechal este pred tym poslat postou stalo to 15 Eur a trvalo to asi tyzden.

tiez troska odveci ... ale otazka :vy co uz tam byvate mate signal na orange ???
26. jan 2012 o 21:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
 @cyan nechcem nejak bonzovat ale ked pozries LJ boy-ovi do albumu (Kittsee 24.11.) napr. foto c. 79, tak tam ma take ake potrebujes....
26. jan 2012 o 21:40  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.