Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cyan nechcem nejak bonzovat ale ked pozries LJ boy-ovi do albumu (Kittsee 24.11.) napr. foto c. 79, tak tam ma take ake potrebujes....
@cyan co vymyslas, pod na kavu :) a uvidis aj kachlicky :) kedy mas cestu okolo?
@ljboy Vies, ze aj mna to napadlo, rovno napisat cyanovi, nech sa zastavi? :-) @ all prihlasenie auta. Na help linke danoveho sa nam podarilo nakontaktovat na chlapika, co ma prehlad v nariadeniach europskej rady. Ten nam povedal, ze na Slovensku nam dan urcite nevratia a podla nariadenia 282/2011 by od nas v Rakusku ziadnu dan nemali ziadat. Podla kapitoly 2, clanok 2 uvedeneho nariadenia sa prestahovanie a znovuzaregistrovanie noveho vozidla nepovazuje za nadobudnutie tovaru a je teda oslobodene od platenia dane. Sformulovala som teda mail a chcela ho poslat na finanzamt, ale oni nemaju zverejnene emaily :-( Musela som to preto poslat az na ministerstvo financii. Ked odpisu, dam vediet... ma niekto nejaky napad, kam by sa to este dalo poslat? :-) Spominane nariadenie: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/L...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kvetinkaseveru no parada, blahozelam k ziskaniu info, vela stastia prajem
@kvetinkaseveru dík za info...si dobrá...aj ja som zvedavý ako to dopadne. logiku to má, len je otázne ako to zoberú úrady v AT, ale mali by rešpektovať zákony EÚ. myslím si, že by to chcelo zohnať ten zákon-vyhlášku priamo v AT. :-)
Mozete mi prosim niekto z vas, co mate vyssi plot prezradit, co ste za to museli doplatit? Ten 1m vysoky standard sa mi zda byt prilis nizky. Viem, ze to zavisi od velkosit pozemku(my budeme mat RH so 117m2),ale aby som mala aspon obraz, kolko si musim este prisporit. Vopred dakujem.
@mawile takze pri mojom 58m2 to stalo 260 EUR priblizne, cize u teba asi dvojnasobok predpokladam
@all co pouzivaju smetiaky pri Stiege 3. Ahojte, chcem sa len spytat, ci niekto nevie, kedy by mali odviest tie plasty. Som pozerala, ze uz je ich tam poriadne vela a dlhsi cas. Pri Stiege 1 to je akoby vynesene. Vsimol si niekto, ze ci nam to jednoducho neodniesli? Pekny vecer.
@kvetinkaseveru rob to pekne po slovensky,hadz pri stiege 1 :-D
Gelber Sack - Kittsee Steinfeldsieeldung Dienstag, 24.01.2012 Dienstag, 06.03.2012 Dienstag, 17.04.2012 Dienstag, 29.05.2012 Dienstag, 10.07.2012 Dienstag, 21.08.2012 Dienstag, 02.10.2012 Dienstag, 13.11.2012 Samstag, 22.12.2012 24ho tam mali byt, dalsi odnos je naplanovany na 6.marca :) To si snad robia prdel, pridu raz za 6 tyzdnov a este to ani nezoberu komplet rozpis tu ... http://www.bmv.at/index.php/cat_id/22...
Článok sa načítava...
@kvetinkaseveru zavolam zajtra na tu ich linku a popytam sa ze aku maju oni predstavu o odnaske smeti :)
@ljboy dik, to by bolo super. Aspon mali nechat odkaz, ak sme nieco urobili, co im zabranilo vyniest to. Lebo do marca je daleko. To sa tu zahadzeme :-| , resp. bude mat kazdy doma smeti :-S
@mawile ahoj, my sme platili za branku 1.5m - cca 69EUR a za kazdy meter plotu tusim 8EUR. Treba si vypocitat obvod a zistis kolko budes doplacat. Neviem ake su ceny teraz.
@mysenka a bola moznost si ho navysit este viac ako 150 cm lebo ked som sa tam v decembri prechadzal tak ten plot pri Stg 1 Wg 1 sa mi zdal byt vyssi. Ale ak je to 150 tak je to vyhovujuce... @all daval si niekto robit aj sietku pod travnik? my by sme to radi riesili tak ak by nahodou niekto mal skusenost dajte prosim vediet. thx
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mysenka46 a @ljboy Dakujem za info, nie je to az take strasne, vypocitala som to u mna na 365€ :-), teraz by som uz len potrebovala vediet, u ktorej firmy to mam hlasit =-) kto je za plot zuständig??? =-) dakujem :-)
@mawile v prvej etape to bola firma Brix Zaun ... predpokladam ze aj u vas ... http://www.brixzaun.com/at/willkommen...
@todo328 viac ako 1,5m sa neda, je to stanovene obcou, to co je v Stiege 1 je 1,5m
prosim Vas, ten restmull odvazaju len raz mesacne? Som trochu zmatena, mame rozpis z Gemeindeamtu, a vychadza to len raz mesacne odvoz, no na fakture je napisane ze 4-wochentlich. Rest mam uz total plny, neviem, kam to dat a v plane je napisane, ze 16.2 odvoz? Viete poradit?
To znamena raz za 4 tyzdne. Treba si zvyknut a zacat triedit. Tento zaciatok je najhorsi, tiez som cakal ze pridu viac krat, lebo kazdy sa stahuje a generuje viac, ale oni nie ;-)
Profilova fotka
Mo veru s tym plotom uz sa tesim ako cik cakovo to bude vyzerat, ked si daju cca 5ti ludia 1,5m plot a vsetci ostatni budu mat 1m
Profilova fotka
@moriak ako triedit? na restmulle je napisane, ze ziadne flase - ale na sklo nemam extra smetiak sa trochu rozpijem a hned je to plne!
Profilova fotka
@michala.s ti co budu mat 1m to budu len rakusaci, oni sa pred ostatnimi rakusakmi nemusia chranit
Profilova fotka
Tak ja som potom asi rakusanka, lebo mne pride toho pol metra navyse, uplne zbytocne, ved kto chce tak velmi lahko preskoci.
@moriak kks, co im sibe, ved len tie plienky kolko zaberu...ci mam zacat obsah pleny do bio vyskrabkavat a zdimat????!!!!!!!!!! Triedit triedim, no altpapier je mi tak na 2veci, pritom smetiak je na to vacsi urceny, do bio davam bio, ale tak zas u nas co nema nohy, zjeme. S tym restom mam problem, staci par krabic od mlieka a plienky a uz je to plne. Ja som si myslela, ze som nejaky odvoz zmeskala, ale prd, oni fakt to myslia vazne, ze raz mesacne :-o !!!!!!!!!!
@moriak prosto ja uz nemam odpad zo stahovky, ale normalny. Uz tu byvame vyse mesiaca normalne
@pinpo na sklo je specialny kontajner ale nie v areali, je to pri stadione napriklad, pri kontajneroch uz je mapka kde to presne je, pytal som sa u smetiarov ci by nevedeli dat nam vlastny kontajner na sklo a povedali ze je nas prilis malo (hovoril som ze nas bude priblizne 120 bytov), spominala teta ze v inych mestach maju aj 5poschodove sidliska a ani oni nemaju vlastne kontajnery na sklo, tak asi si na tento system budeme musiet zvyknut no :) zevraj podla nejakeho vzorca vyratavaju ze kolko kontajnerov treba, tak treba tie flasky fakt nosit do tych ich kontajnerov ku stadionu a ked budu plne tak asi az potom pochopia ze treba viac @all inac co sa tyka tych neodnesenych smeti (plastov), tak uz som im to hlasil, povedali ze si po to pridu, tak uvidime, keby sme chceli viac smetiakov na plasty tak ze to musime riesit cez ebsg
Profilova fotka
slummdog : Nap plienky sa da objednat extra kos len na Windeln..... pinpo: Flase sa zbieraju do inych kontajneroch, ktore su rozmiestnene po dedine (meste).....

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?