Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@all boli ste si uz na cudzineckej pre tie papiere? Ak nie, tak len do plena davam, ze aj ked nechcete ziaden preukaz, tak za osobu sa plati 15eur aj tak za tu registraciu. Tak len aby ste vedeli, ze prasule treba zobrat aj tak
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog a uz vam prisla pozvanka? lebo ja cakam uz druhy tyzden na odpoved a nic
@ljboy ahoj, my sme tam zavolali, ci uz su papiere hotove a dnes sme po ne isli. Volali sme po tyzdni a uz to mali ;-)
@ljboy my sme sa tam zastavili bez opytania len tak, lebo sme sli na finanzamt pridavky vybavovat, a mali to uz hotove, zjavne nevolaju ze je to done 8-(
@pinpo no vecer ti sem mozem hodit fotku, ale ide to na tvoj rub, ze ostatni si tiez potom zaspinia klavesnicu :-D
@fishie @slummdog ... mali ste pravdu, zavolal som a ze maju uz hotove :) dakujem za tip
@ljboy @fishie Ahojte, tiez sme tam boli pred dvoma tyzdnami a zatial sme sa nedockali pozvanky. Prosim vas volali ste priamo nejaku klapku? Resp. vyzdvihnut si to treba prist do tej istej kancelarie kde sme odovzdavali ziadost s prilohami?
@slummdog netreba to do zajtra poslat na druzstvo? Resp. aspon sken meldezettel, poistenia bytu a anmeldungsbescheidigung, ci?
@paty_vinco podla mna treba ist tam kde sme to podavali, teda aspon ja tam pojdem, viem ze potom treba ist na pokladnu to zaplatit a potom nam to daju co sa tyka volania tam, tak som zavolal na jedno cislo co mali na stranke a potom si ma tam hore dore prepajali, cize mozno niekto ma konkretnejsie cislo
@kvetinkaseveru ano treba, poistenie ale nie, to sa tam nespomina nechcem ale sirit anti-poplasnu spravu ale volal som na druzstvo ze to nestiham lebo mi to este nevybavili a oni ze z ich strany to nie je az take tragicke, ze ked do dvoch troch tyzdnov to nebudem mat ze sa mam ozvat :) ale neberte to ako oficialnu info, lebo nechcem byt ten zodpovedny kvoli ktoremu budete pripadne vystahovani :)
Profilova fotka
@mysenka46 tak ja dufam ze ked sa tam nastahujeme tak uz nebude stavebny bordel, ktori by tam mohlo rozfukovat a psa neplanujeme, kedze neviem 100% zabezpečiť aby nebrechal . Ale potom čo som videla tie diery pod plotami tak sa bojím, že tade by ten pes podliezol aj keby nechcel.
Článok sa načítava...
k tym krtkom, niekto tu spominal tie sietky, treba to spravit co najskor, kym travnik nie je zakoreneny, teraz vsak nie, jak su tie mrazy, akonahle by sa oteplilo, isiel by som na to, tu maju dopravu zadara - http://ploty-zahrady.com/webshop/zahr... oplati sa vzait 300 m2 balenie, lebo na jednotku je to najlepsia cena, odporucam viacery sa na to zlozit, 2 rodiny po 150 m2, plus tieto prichytky http://www.kdgarden.sk/67 , zlozit koberec, dat tam sietku a pokoj mate na 20 rokov. skoda ze vas na to neupozornili skorej pred pokladanim kobercov, je to robota nazvys
Profilova fotka
@slummdog no veru, pojdeme s kocarom ako nejaki bezdaci take panske hucutstva akoze triedit odpad... a vo viedni netreba - teda nie vsade ale v kittsee o sile par ludi a panu bohu za rakuskym chrbtom to treba ked nabuduce foxo zase nejakeho orla zostreli autom cestou domov, tak ho nedame ho hrnca, ale okolo noh omotame tie sacky a nechame pred gemeinde nech vidia, ze orli roznasaju odpadky potom aj kontajnery rozdaju
@all cislo na Frau Graf do Neusiedlu 02167 25 21 42 69
@kvetinkaseveru ja som dnes poslal naskenovany Meldezettel, Bestatigung der Meldung (ZMR) a Anmeldebescheinigung a Doris mi v zapati odpisala : DANKE!!!! - normalne mi tie vykricniky chybali :-)
@martino1111 Dik sa presny zoznam. My to posleme zajtra s tym, ze Anmeldebescheinigung posleme, az ked bude. Zajtra tam zavolam a uvidim, ze ci je fertig 8-) @fishie Dik za cislo. Velmi pomoze...
@All otazocka, vam sa uz niekto z toho Neusiedlu ozval, alebo ste tam vsetci volali ci uz to mate vybavene? Ako ste to riesili ak neviete po nemecky. Dakujem
@mysenka46 mozem tam zavolat v tvojom mene ak by si chcela, posli mi spravu ako sa presne volas ak mas zaujem :)
ahojte,chcem sa opytat kolko nadob na smeti potrebujem v byte?vonku su nadoby v mull su vsetky spolocne? dakujem
@all tak toto sa musim pochvalit ... teraz mi volal na mobil smetiar, ze zajtra pride vyprazdnit kose na plasty :) ... to su az tak profi? :) ako ja som tam volal, ale necakal som ze si odpisuj cislo z ktoreho volam a ze mi zavolaju naspat ze kedy pridu :) ... waaaw :)
@bublifukk ... papier, lahke obaly, bio odpad, sklo, kov, zvysok .... v spolocnych kontajneroch je vsetko okrem skla a kovov, tie su smerom na stadion futbalovy
@all tak uz je zo mna pocitvy platiaci koncesionarsky poplatnik :) ... bol u mna ujo od GISu tak som mu neodolal a podpisal s nim prihlasku :) ... inac najviac super je, ze ORF nemozete prijmat kym si neobjednate satelitnu kartu (ich vlastnu) alebo kablovku, platit sa ale musi, kedze sa zevraj plati ze televizor a nie za ORF :) ... takze ludkovia cakajte coskoro aj vy nasvtevu :) vela zdaru
Profilova fotka
@ljboy a to len tak spontanne ku tebe prisiel? a ze si zrovna vtedy doma bol...
@pinpo ano len tak sam od seba prisiel asi pred pol hodinou a bol som doma, co uz no aspon budem motivovany pozerat orf a naucim sa lepsie po nemecky :) akurat ze si budem musiet objednat tu digitalnu satelitnu kartu ORF za dalsich 38 EUR, ale tak zevraj je to takmer vsetko HD, tak aspon daco
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan tak ja uz robim v at :) a danove podavam jak divy :) jj mam vsetko hd ... dokonca furt hd :)
@all prihlasenie auta. Tak neuverite, ale normalne mi odpovedali z toho ministerstva financii :-D "Ja, das ist richtig. Sofern Art. 2 der VO (EU) Nr. 282/2011/EG zur Anwendung gelangt, ist keine österr. Mehrwertsteuer zu zahlen. Mit freundlichen Grüßen BMF-Umsatzsteuerfachabteilung" Som skoro odpadla, ze tak skoro odpisali. Pekne si to vytlacim a zajtra s tym idem do Brucku - druhy pokus. Vecer dam vediet, ako to dopadlo. Pekny vecer vsetkym... :-)
@ljboy no u nas bol z GIS vcera, asi pred osmou vecer dosiel :-o :-o :-o Normal zrazu len zazvonil pri dverach. S tym ORF je to veru haluz no. Ale stale lepsie, ked dojdu oni, ako ked sa my niekam mame trepat. @kvetinkaseveru gratulujem, to je super sprava, skoda, ze uradnici taki fundovani neboli

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?