Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy Dakujeme za kladne vybavenie ziadosti. Vyzera, ze to konecne zobrali...si macher vybavovac 8-)
tak mi ujo strommer poslal katalogy sanity, vcelku rychlo reagoval na mail. nevie niekto, co stoji standard vana, co mi potom odpocitaju z novej? je moznost si dat vlastnu vanu? alebo musim vziat od nich?
@kvetinkaseveru niet zaco :) ale som pozeral ze nechali po sebe na zemi bordel, @all inac najlepsie ze domovnicka nechala odkaz aby ludia nenechavali sklenene flase na zemi, a presne pod tym oznamom sa flasky hromadia, myslim ze to nam nerobi dobru reklamu, tak chcem poprosit tych co tam tie flase nechavaju aby ich odnasali do kontajnera na sklo pri stadione/skole tak ako my ostatni, diky brona :)
@mareko4 sice neviem kolko ti za standardvanu odpocitaju ale to co ti odpocitaju bude len formou "poukazky" ktoru budes musiet minut zas len u nich. Vanu si mozes dat vlastnu ale musis si ju namontovat az po odovzdani tym padom nepreberaju zaruku...co by mohlo v buducnosti sposobit problem...
@mareko4 ahoj, nam nechceli dovolit dat si vlastnu vanu a ani sprchovu vanicku s odovodnenim, ze musia byt namontovane este pred obkladanim a oni ine ako vlastne nenamontuju :-S
@mareko4 tak tak,aj nam vlastne nedovolili.nevyhadal som sa :(.musel som zobrat jeho veci ... inak by mi ani sprchovy kut neurobil
@ljboy predpokladam,ze je ten oznam v AT jazyku.treba to tym ludom prelozit do SK jazyku.
@all nerobme si este horsie meno v AT ako mame- susedia!!!!
@bublifukk a ked ti poviem ze som to urobil pridal mapku kde je smetiak a vylepil to hned vedla toho nemeckeho oznamu tak co povies :) ?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mareko vlastnu vanu si v byte dat nemozes. Ja ked som chcel prisma duo 180x80 aj z drziakmi z ich prospektu tak mi povedali ze po odratani standardnej vane to bude za doplatok 370 Eur, podla toho si to mozes vypocitat. Sprchovu vanicku alebo aj cely kut si mozete urcite dat sami kedze je to Sonderwunsch... takze to sa nenechajte oklamat. Staci ze vam to tam predpripravia cize privod + odpad a nejaky ten estrich... ale vanicku mozte davat sami
@todo328 cize staci to nahlasit pinetzovi (tusim on robi tu predpripravu??), nahlasim mu to a spravi mi privod a odtok na vodu...??? ty si mu to uz nahlasoval? nerobil problemy? ja som presuval vanu, ale problem je, ze potrebujem 170 cm, lebo tolko mam presne sirku, kde ju chcem napasovat, cely priestor ma 170x100 cm...ale oni take moc v ponuke namaju, cize skusim im napisat, jak by sme to vyriesili...
Článok sa načítava...
@mareko4 tu prisma duo maju takisto aj v tom rozmere 170x75 takze mozes v pohode aj tu. A ano, Pinetz to robi konkretne Herbert Strommer, uz som to s nim osobne riesil a sprchac bez problemov aj ked Angebot som este nedostal.
@mareko4 Ahoj, my sme si menili standard vanu za rohovu (z ich ponuky). Za standard nam odratali 393.66 eur (tj. za vanu plus Wannentrager - to je to na com stoji), za rohovu zas priratali. Predpripravu na sprchu nam dovolili ale asi to zrusime. Predpriprava by stala: 196.2 eur.
@todo328 no ja potrebujem vanu najlepsie 170x85... no a to moc asi nemaju, idem pozriet este do ich katalogov. ja ten priestor chcem mat vyplneny, nejaky murik tam dat 10 cm...jak nebudu mat, budem musiet dat tu 175x75 a z obidvoch stran dat po 10 cm. idem hodit fotku do fotoalbumu, mam spraveny nacrt z kupel.studia (predbezne navrhy, len aby som mal predstavu ako to vyzera)
@ljboy fantastickee :)
....ale este je jedna možnost ako vybabrat s flasami a nechodit niekde na stadion, :-o zacnime slopat krabicove vinko alebo priamo čučo z plastu, 8-( vsetci moji kamosi na hlavnej stanici to doporucuju a to uz su nejaky triedici odpadu,to mi verte. |-|
@ljboy ....v buducom zivote budes urcite rakusky smetiar,alebo aspon kontajner na triedeny odpad. 8-( :-) |-|
Ahojte, mozno budem zniet trochu mimo temy, ale mam takuto prosbu; Viete mi, prosim, poskytnut kontakt na slovaka alebo cecha, ktory sa pohybuje v Burgerlande, vie vynikajuco po nemecky a pracuje ako obchodnik v oblasti stavebnictva. Potrebovala by som sa poradit ohladom stavania z materialov dovezenych zo SR na viacerych projektoch v AT. Poradite? Dakujem
...chlapik ohladne poplatkov za TV bol u nas 3x. :-o Prvy krat som mu naznacil,ze mu nerozumiem ani slovo tak v pokoji odisiel,druhy krat bol pripraveny a vytiahol nejaky papier prelozeny do slovenciny a poviem Vam,ze mal preklady tusim do vsetkych reci na svete,ale nepochodil,hral som to na debila a analfabeta.Treti krat bola na nestastie zena doma a tu sa mu podarilo ukecat,ale uz aspon nemusime vzdy ked niekto zazvoni alebo ide okolo schovavat oba televizory do skrine a fintit,ze hrajeme" clovece nezlob se " 8-)
@tin007 .....teda poviem Ti,sam som zvedavy ci tohoto cloveka niekto stretol ? 8-(
@foxo a preco si to myslis?
@tin007 ja takeho poznam, chodil so mnou na nemecky kurz, ale tak nezobral som si na neho kontakt :) ale ked bude pokracovat aj v dalsom kurze tak ti na neho kontakt zozeniem, on robi v rakusku nieco s betonom
priatelia, mate niekto v albume vzorkovnik na dlazbu (kupelka, chodba)? budte taky dobry a hodte mi link do IP. dakujem :)
@carlo_conti ahoj, ja mam v albume, trochu zalistuj nizsie :) tam je dlazba aj laminaty
@ljboy vdaka
otazka do plena, ten tipek z GISu, ja ked mu nedam povolenie na vstup do "mojho" bytu, mozem ho takto vypoklonkovat alebo mu musim umoznit vstup aby ocheckoval televizor?
@mareko4 ...pustit cez dvere ho nemusis ale vraj potom Ti tam vleze cez okno./ale nie je to este overene/ :-) Ide mu hlavne o zmluvu aby si caloval. 8-( Telku mat ani nemusis,to ho nezaujima. :-o
@foxo ljboy pisal, ze sa plati za telku a nie za ORF... tak ako to potom vlastne je? plati sa za pripojku ze mas namontovanu alebo fakt za ten televizor?
@mareko4 urcite sa plati za telku a ani za ORF, jeho prva otazka bola ci mam telku, a potom tuto susedia mu povedali ze nemaju telku ale ze v aprili budu mat, tak im dal zmluvu az od aprila

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?