Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mareko4 no nam to niekto vysvetloval tak, ze sa plati uz len za to, ze mas zastrcku...mozno to je blbost. K nam prisiel a ako hovori Feri tak sme mu oznamili, ze telku planujeme az neskor, tak nam zmluvu dal od aprila.
@mysenka46 neviem ako tu presne ale na SVK stacilo byt odberatelom elektriny a uz sa museli koncesionarske RTVS platit
Ahojte všetci,potrebovala by som zistiť, či náhodou niekto z prvej etapy nemá nieked k dispozícií reálne vzorky z podláh. Fotky som našla v albumoch, no fyzicky by nám to pomohlo viac kvoli doladeniu iných vecí. Ďakujem za info.
@all prihlasenie auta. Mili susedia, nasa saga ohladom prihlasenia auta sa pomaly, ale iste blizi k vitaznemu koncu :-) V skratke: Ministerstvo nam odpisalo, ze DPH na zaklade nariadenia EU, ktore som davnejsie spomenula, za nove auto privezene do Rakuska, uz platit nemusime. Nasledne sme vycestovali druhykrat do Brucku, kde nas s tou odpovedou poslali do kelu, ze to nema ziadnu vahu nejaky mail z ministerstva. DPH sa platit musi. Este v ten den sme pisali na ministerstvo, ze nas s ich odpovedou v Brucku poslali do kelu. Do dvoch dni ministerstvo volalo na Finanzamt do Brucku a vysvetlilo im, ze mame pravdu. A teda dnes sme po tretikrat vycestovali do Brucku a tadaaa zaplatili konecne iba NOVA dan :-D Som velmi prijemne prekvapena, ze sa nasimi mailami cez kontaktny formular ministerstva niekto seriozne zaoberal. Ako kolko je v tejto krajine formularov na vsetko je neuveritelne, ale asi si len treba zvyknut a zjavne im tento mechanizmus aj funguje. Ak by niekto mal tiez "nove" auto, ktore ide prihlasovat, tak v Brucku uz vedia co s vami a nebudu pytat DPH 8-) Na urade povedali, ze este nikdy nemali taky pripad, kedy niekto prihlasoval nove auto po prestahovani. Citim sa ako kozmonaut. Maly krok pre cloveka, velky pre ludstvo... :-D
Profilova fotka
@kvetinkaseveru keby som prihlasoval auto, tak poviem, ze som z kittse a medzi recou by som tvoje meno spomenul... by som to mal hned vybavene bez reptania ;)
Profilova fotka
@mysenka46 fasa, tak ja mu poviem, ze si kupujem TV az za 10 rokov ze ked zlacneju ;) a ze ja TV nemam, vsak mam dieta doma a to je lepsie ako TV
@kvetinkaseveru si dobrá. díky za pozitívne info. ale, ako to je s autom, ktoré nie je nové ? týka sa to aj tekého auta ? :-)
@mongolisko ... @kvetinkaseveru hovorila o odpustenej dani z pridanej hodnoty, nie o dani NOVA ... dan NOVA musi platit kazdy ... no a pri novych autach sa treba trosku pohadat aj o tej DPH, pri starych autach sa DPH neriesi ... aspon tak to chapem ja
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@paty_vinco Nazdar. Ja mam v pivnici nato zvlast ventil. Kusok za vodomerom ako sa deli privod vody k pracke je ventil a ten treba zavriet. je tam aj ventil na vypustanie vody z trubky. BTW ja tam mam zavesenu taku cedulku s napisom ze v pripade mrazov to treba vypustit takze to asi nieje stavane nato aby to vydrzalo mrazy. Ale dobra sprava je ze ked sme sa nastahovali ta trubka bola vypustena. tak ak si to este nepouzival snad tam voda este nieje.
@maly_majo Ahoj, vdaka za odpoved. My sme v byte v stiege1, pozriem sa teda na skrinu s rurami vody. Ale co sa pamatam tak som tam ziadnu podobnu cedulku ako si pisal nevidel. Pri odovzdavke mi instalater povedal tolko ze ktory ventil je na teplu a ktory na studenu vodu, nezda sa mi ze by spominal vonkajsiu trubku. Vecer to poobzeram, diky.
som dostal ponuku od pinetza na satelitnu zastrcku do dalsej izby za 540 euro... neviem, kde napocital 52 metrov kabla, ked to ma tahat z predsiene hend do vedlajsej izby... to si tam po 10 rokoch radsej potiahnem sam do tej izby...
Článok sa načítava...
@mareko4 si si isty ze mas ten rozvadzac v predsieni?
@moriak aj keby bol na chodbe, neni to 52 metrov...
@ljboy @mongolisko ahoj, ano je to tak, pri starych autach platis NOVA dan a ak je auto starsie ako tri roky este tu kontrolu (podla mna nieco ako STK) paragraf 57 a - cena je cca 90 EUR a vykonava sa to v servise u rakuskeho predajcu Tvojej znacky. Dnes sme boli u poistovaka a dohodli sa na poistke. Cena za: 2x cedulky + ostatne doklady = 181 EUR. Zajtra vecer si k nemu ideme pre rakuske znacky 8-)
@kvetinkaseveru katka, tak ta podlaha tvoja (eiche) je suprova, velmi prijemna farba, dobre to vyzera na vacsej ploche, povodne som chcel tu bledu, ale dub to nakoniec vyhral ;-) diky moc za foto
@mareko4 hej je to taka upokojujuca nekonfliktna tepla farba :-) a naozaj nemas za co...
@kvetinkaseveru mohla by si pls tu fotku poslat aj mne? Vdaka
@kvetinkaseveru dík za odpoveď. a teraz z inej strany - čo keby som chcel mať auto na slovenských značkách a chcel by som zaplatiť iba NOVA daň ? nevieš - existuje takáto možnosť ? :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mareko4 ....jeho nezaujimalo ci pozerame ORF,ale ci mame televizor. :-( Takze nam v tomto trosku pritvrdili zakon.A vraj budeme platit az od aprila vsetci.
@foxo sak ano, ja televizor dlho neplanujem, cize moze ku mne chodit jak na hodiny klavira ;-)
@mareko4 ....tak ked nie si otrok tej blbej skrinky ,tak davam klobuk dolu. 8-) Ale na druhej strane neuvidis take skvosty ako Farmar hlada zenu kde ucinkuje len prudky vyber elity slovenska ci Seherezadu alebo niektoru teplu celebritu alebo priblbleho herca ako debila v niektorom seriali. :-o
@mareko4 ....a nedajboze aby ci este necital Novy cas! 8-( Ako sa chces potom dozvediet napr.s kym kefuje Durianova ,ha ?!?!
@mareko4 ....hovoris,ze Pinetz pocital 52 m kabla ? :-o Tak to je potom jasne,chcel Ta napojit priamo na druzicu,aby si mal cistejsi obraz. 8-)
@mareko4 nemusis mat televizor staci ked pocuvas radio alebo mas pripojku na internet a musis platit GIS.
@kommo @mareko4 keby ste si citali co som par stran dozadu pisal ;-), od noveho roka sa plati za moznost prijmu, ci mas ci nemas, nikoho to nezaujima.
@moriak je to sice tak ako hovoris, ale tej ujko co chodi vyberat poplatky tak ten funguje este podla starych predpisov
@all prihlasenie auta. Rakuske SPZ mame doma, ale zatial sa na ne len pozerame. Zistenie: Rakuske SPZ (52 x 12 cm) maju iny rozmer ako slovenske (52 x 11 cm). Dufam, ze zajtra niekde splasime ten ramik... :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?