Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@todo328 ... fuha ... to si asi aj cestu taxikom z Wien zaratali...
@kiskis zalistuj par stranok dozadu, tam je taky dlhy prispevok odo mna
@moriak ....takze de fakto,podla zakonov v at,od 1.1.2012 budu vsetci muzi potrestany za znasilnenie i ked nikoho neznasilnili ,ale maju možnost a dokonca aj technicke pomocky?!? 8-(
.....tak a mame uz na chodbe tabulu cti,alebo hamby ? Vsak uvidime co z toho vylezie,aka je tu obycaj? :-o 8-)zatial by tam mohla visiet upratovacka,a cestari.!!!
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
vie niekto kto si daval tu satelitnu pripojku na televizor este aj do izby, kolko to kostovalo? plus asi aj kabel siel do ceny... staci mi len odhadom cena, ze priblizne kolko to stalo....rozmyslam nad tym ,ze ako poslem madlovi komplet odobreny zoznam veci, zeby som mu tam pichol aj tu pripojku na TV
@mareko4 ... jedna zastrcka dodatocna na TV = 217 EUR 30 centov
@ljboy diiiik
@todo328 : Ja som chcela dat posunut dvere chodba-obyvacka a vyratali mi to na 530,50€ + DPH (budem Stiege 5) Riegler mi napisal toto: Türzarge abbrechen und Endzonen ,neue Tür ausbrechen ,alten Durchbruch schließen, neue Zarge Liefern und versetzen. Pauschale 530,50€ + 20% MwSt.
@adika10 Tak, aby mala moznost vyjadrit sa aj druha strana. Volam sa Mario Ertl a ja som pisal ten odkaz ohladom zaparkovania. Na ten odkaz som sa aj slusne podpisal. Tak poprosim, ak mate nejaky problem rieste to priamo s nami... Auto bolo zaparkovane cez cely chodnik!!! Nebudem obchadzat a prenasat svoje dieta v kociari! A dovod preco sme odisli zo Slovenska je, ze chceme tu slusne zit. Ak vie moj osemdesiatrocny dedko zaparkovat uplne mimo parkovacich miest aj chodnikov, tak to hadam zvladneme vsetci. Staci trochu tolerancie....
Profilova fotka
@monk83 no prosim! takze nakoniec kto nam tu nadava do neslusnych, tak parkuje ako prasa
Profilova fotka
@ljboy a tie koncesionarske mam akoze sam od seba zacat platit, alebo mi nieco poslu a ja im potom dam cislo uctu odkial si to budu strhavat?
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@todo328 nam vyburali stenu aby tam osadili zarubnu, a tam kde ta zarubna bola predtym, to znovu zamurovali =560€
@pinpo no mal by si sa sam prihlasit, a ked sa neprihlasis, tak zevraj chodia kontroly, ale neviem ci skutocne, zatial u mna boli iba poziarnici a jehovisti :) a formu platby tych koncesionarskych nepoznam, ale predpokladam ze tak ako vsetko ostatne, teda cez inkaso, tam sa da zvolit ci rocne, polrocne atd.
@pinpo mne to poslali par krat pisomne, ale telefonicky mi povedali ze kym tam nebyvam neplatim Pan z GISu chodi zasadne vtedy ked ma zaruceny velky ulovok, tj statny sviatok SR, pracovny den AT ;-)
@all ..ahojte mam otazku na susedov :) co uz boli vybabovat cudzinecku policiu ci to to je.... my sme tam boli vcera a doniesla som im papier o prijme co sme mali od Vaska a aj tak chcu vyplatne pasky. Tak som chcela vediet ci ste si niekto davali prekladat vyplatne pasky. Ale celkom to nechapem lebo od muza to nechceli iba odomna. Vdaka
@ljboy ......nakolko som Ta minule stretol len na "straznej vezi" a nie aj na poziarnej,tak uz vieme kto Ta ukecal.!! 8-(
ahojte,, chcem sa opytat, ci na cudzinecku policiu staci doklad o prijme v NJ len hociaky formular v NJ z netu,, napr. z TB (bez loga) al. je potrebne uradne prelozene do NJ to tlacivo co nam daju z prace? Ti, co ste tam uz boli, v akej forme ste im to davali? Dakujem.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ahoj... prosim ta kde najdem tu rakusku L17ku,, pripadne, vies tu pridat link. Dakujem
Dakujem vam za odpovede Takze to je fakt realna suma aj ked ja som nic nedal zamurovavat a stoji ma to to iste. Evidentne Diensteistungen V AT niesu zrovna lacne :-( Este jedna otazka ak niekto nedaval standardne kachlicky (na stenu aj podlahu) do kupelne kolko si strobl vypytal za robotu popripade kolko vam odratal na meter za standard. Viem ze laminat vam podlahari odrataju 5,8Eur/m2. Ja by som chcel pokladat na steny 31,5 x 52 a na zem 31,5x31,5. dik
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mysenka46 ahoj, ja som si dala od zamestnavatela vystavit mzdovy list pre rok 2011 ( suhrn vyplatnych pasiek za cely rok) a vo worde som spravila legendu k hlavnym polozkam ( hruba/cista mzda, vymeriavacie zaklady pre poistenie, nezdanitelne minimum, ...) a prilozila som to k tomu mzdovemu listu. Chvilu to tam pani obzerala, ale nemala ziadne namietky
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan no to ze to nebude lacne je mi viac ako jasne :-) ale napriek tomu tajne dufam ze to aspon nebude nejaka brutalna suma. V kazdom pripade mu to buduci tyzden poslem a ked to budem mat dam, ked tak vediet. Ak to teda ustojim :-)
@todo328 bude to brutalna suma :) ... ja som si dal biele kachlicky na wc do vysky 1,2m a stalo to 280 eur, cize ked chces komplet cele inac ako je standard, tak cislo bude urcite stvormiestne a myslim ze ani na prvom mieste zlava nebude cislo 1 :), ja som okrem toho wc dal vsetko standard a kupil som si namiesto kachliciek satniky :)
@all Ahojte, dnes sme boli na cudzineckej. Ak si nedavate ten preukaz za 76 €, co spominal ljboy, netreba fotku. Co sa tyka potvrdenia o prijme mali sme nas vymysleny formular, ktory obsahoval mesacnu hrubu mzdu, hrubu a cistu mzdu za minuly rok. Formular obsahoval slovensky preklad na konci kazdej vety (nieco ako sme mali k wbf),takze mi to v robote v pohode potvrdili. Na urade nemali ziadne namietky :) Ak niekto chce, mozem mu to poslat. Alebo pouzit ten form.,co spomina cyan.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all co sa tyka toho bnetu, tak len chcem podotknut ze ta akcia co teraz maju, ze prve tri poplatky su zadarmo, tak plati aj na ostatne balicky, nie je na komplet, ja som si myslel ze iba na komplet a teraz sa to uz neda menit, takze platim 8 eur mesacne za telku zbytocne, stacilo mi zobrat tv + telefon a akcia by platila tak isto, co uz no :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?