Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slummdog alebo si treba kupit motorku, tu tusim netreba prehlasovat, ale neviem do akej kubatury emoticon, ale tak taky moped pohoda ...
15. jan 2012 o 11:34  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 @ljboy a mas taky isty namontovany aj v kittsee?ci to vyzera rovnako
15. jan 2012 o 12:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @bublifukk vyzera velmi podobne
15. jan 2012 o 13:00  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @ljboy @bublifukk tu je ten, co mame standardne:
http://www.meibes.de/de/produkte/logotherm/logocomfort.html
je tam k tomu aj pdf.
15. jan 2012 o 13:15  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @martino1111 @ljboy -osobne si myslim ze vsetky tieto veci pracuju rovnako.nepamatam si kto,ale na predchadzajucich stranach to niekto podrobne rozpisal ako sa stym naraba.respektive ty,co tam byvaju to maju uz nastelovane urcite.info od nich ...
15. jan 2012 o 13:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bensam
Registrovala sa 2. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 23 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bensam
Registrovala sa 2. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 23 príspevkov. Okres Bratislava.
 @all ahojte... no chcem sa s vami podelit o moju osobnu skusenost so slovenskymi SPZ v Kittsee... Este minuly rok, nepamatam si ale presne kedy (niekedy v lete), ma zastavili rakusky policajti ako som vychadzala s autom z parkoviska. Zastavovali iba auta so slovenskymi SPZ. V tom momente mi nebolo vsetko jedno, lebo som vedela, ze nemam mat slovenske SPZ, ked tam byvam. A este som mala v aute male dieta, tak som mala este vacsi strach. Auto mame pisane na zivnost, ale aj tak som sa bala problemov... Policajt sa ma opytal, ze kde byvam, tak som povedala teda rakusku adresu, lebo som vedela, ze nema zmysel klamat, kedze som videla ze mali policajske auto, v ktorom mali vnutri PC, lebo tam sedeli aj dalsi policajti. Vypytali si odo mna doklady. Tak som im dala pas a doklady od auta. Potom s tym isli do tej ich dodavky. Potom zas prisiel a pytal sa aky mam stav tachometra a zas odisiel do tej dodavky. Tam to uricte kontroloval v nejakej databaze. A potom prisiel, odovzdal mi doklady a poprial stastnu cestu. Tak mi vydychlo, ze som si hned pri nakupe kupila cokoladu na upokojenie emoticon. Vedela som, ze auto na zivnost mozu mat SK znacky, ale aj tak mi nebolo vsetko jedno. Bala som sa, ze to nie je pravda, ze mi budu robit nejake problemy a pod. Tak snad teda auto na zivnost moze mat SK znacky a snad si ma nezapisali do nejakej listiny a nebudu mi za nejaky cas posielat nejake pokuty... Viem, ze vtedy asi kontrolovali vsetky auta so slovenskymi SPZkami, ktory byvaju tu v nasom okoli.Ale neviem, ako ostatni dopadli... Odvtedy to zatial nekontrolovali, snad ani neplanuju...
15. jan 2012 o 21:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
 @bensam Vdaka za podelenie sa. Moze byt teda aj pisane na zivnost? Myslel som si, ze len na sro-cku.
15. jan 2012 o 21:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bensam
fotoportrét
fotoportrét
bensam
 @mom3 no tak my mame auto na zivnost, tak snad ano a nebudu nas dodatocne pokutovat emoticon
15. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
adika10
Registrovala sa 24. októbra 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 33 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
adika10
Registrovala sa 24. októbra 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 33 príspevkov.
 Dobry, pocula som prve konflikty slovakov v Kitssee, moj znamy tam ma byt a bol tam aj s otcom na byte kde este nebyva nieco montovat a jeho otec zaparkoval za jeho autom a uz tam mal vyhrazne dopisy od MILEHO SUSEDKA, ze on ho uda na polici a ine hluposti, zevraj nemohol prejst KOCIKOM???? pritom tam bolo miesto na kamion..... emoticon
Zacinate dobre susedia a cim dalej tak tym viacej pocuvam ze sa tam slovaci hadaju a dohaduju a nerespektuju rakuske nariadenia, nechapem ako si niekdo moze bez dovolenia zastavit na cudzom parkovisku.
Dasie hadky , zevraj niekomu vadi, ked iny co nemaju parkovisko tak stoja pri mure, ale ved to je kazdeho vec a tu ako vidim idete posielat na seba policajtov, ano len posielajte, vsetc,i co ste tam dostanete pokutu, pretoze vsetci MUSITE MAT nahlasene auto v rakusku a pochybujem , ze niekdo to ma, nestaci na zivnost, vy mate TP v AT tak sa podla toho aj riadte. Policajti si pisu stav tachometrov , aby zistili kolko km nabehate, neviem sice naco ale podla toho nieco vyratavaju. Jedna znama zaplatila 2000 eur a to 2 xkrat za sebou, co je dost vela penazi. Na firmu mozete mat auto nahlasene , ale musite dokazat , ze naozaj je na firemne ucely.
Od 1.1.12 sa zmenilo dost vela zakonov a hlavne pre Slovakov zijucich v Rakusku, aj co sa tyka platenia koncesionarskych poplatkov , treba platit plnu sumu 22 € mesacne, takisto aj pridavkov a aut to je najhorsia kapitola.
16. jan 2012 o 11:25  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @adika10> Mna by zaujimalo to 'dost vela zakonov'. Nieco konkretnejsie? ci tiez si len na kavicke/trhu od znameho zachytila emoticon
16. jan 2012 o 12:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @adika10 myslim ,ze kazdy je alergicky na svoj majetok.ak ho poskodite,treba zato pykat.funguje to vsade na celom svete.tak sa nedivte,ze to tak je.pravda je ,ze ludia uz k sebe niesu taki tolerantni ako kedysi.zastavam nazor ,ze vsetko sa da vyriesit kludnou cestou ...
16. jan 2012 o 12:20  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 hmm zacina mi to tu pripominat jednu pasaz z koncertu rammstein .... feuer freiiii emoticon
@adika10 celkom som neporozumel ze ci ti vadilo, ze niekto zastal na parkovisku tak ze niekoho blokoval alebo ze ti vadilo ze to niekomu vadilo a nechal odkaz, lebo v prispevku mas akosi obidva pohlady emoticon
PS: aj ja som za svetovy mier emoticon
16. jan 2012 o 12:32  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
adika10
fotoportrét
fotoportrét
adika10
 @moriak byvam tu a viem, co odo mna rakusky stat chce a co som povinna platit, ale nema vyznam sa pliest tu medzi Vas a radit vam , pretoze vy si aj tak najdete vhodnu odpoved , na nejaky prispevok.
Zisli sa tu majstri sveta z petrzalky a v vychodu, co maju uplne v riti co sa musi a nemusi v rakusku , hlavne ze mame lacny byt a byvame v rakusku a teraz nech nam platia pridavky adt, ale ked sa ma nieco platit alebo prehlasit auto, tak su tu velmi vystizne postrehy prosim Vas zobudte sa , uz sa aj tak dost o vas diskutuje na obecnom urade a policii, ze ako umravnit a ukludnit slovenske sidlisko na steinfeldsiedlund.
Staci ked sa okolo seba pozriete a zacnete treba so smetami a troskou ohladuplnosti.
@ljboy vadilo to aj jemu aj mne , pretoze tam ma ist byvat moja mama ale asi to zrusim na toto nemam naladu ani energiu co sa to tam deje a to tam pride este cca %= dalsich bytov plne obsadenych SLOVAKMI..... emoticon emoticon
svetovy mier si mozes strcit vies kde... emoticon
16. jan 2012 o 13:03  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @adika10 bez urazky ale nemyslis si ze posobis prave ty ako ten majster sveta co presne vie ako sa treba spravat a co sa slusi a ze nam vsetkym ostatnim hovoris aky sme sprosti slovaci ked to nevieme? ked nas chces iba kritizovat, tak sa medzi nas (hlupych slovakov) skutocne nemusis pliest
16. jan 2012 o 13:32  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1193 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @adika10 ty mas rakuske obcianstvo, ze tu tak hanebne sa ides o Slovakoch vyjadrovat? Ci sa citis nieco viac ako Slovak, zato, ze byvas v Rakusku? Prepac, no mam taky dojem z toho, co tu pises.
Ad jedna, nikto tu nema v riti, co sa ma a nema splnit pri TP v AT. Normalne diskutujeme a sme ochotni si navzajom aj nezistne poradit, nie niekomu este zbytocne platit za neviem co (reagujem na tie spominane ksefty s jednou pani.....co ste sa par stran dozadu hadali o tom).
Ad dva, byvame tu medzi prvymi na Steinfelde a okrem incidentu, co som tu mala s jednou pani, co prisla na navstevu a obuchala nam plot, je tu vcelku klud, priam skapal pes, ze ani neviem, ci tu niekto byva. Tak prosim ta nedramatizuj, akoby tu denne zasahovala policia ala Lunik 9, lebo neviem, co za umravnovanie Slovakov, si myslela.
Ad tri, tu story s blokovanim chodnika, ci parkovani niekde, teba, ci tvojich znamych.....treba podla mna dodrziavat rozpis parkovacich stati, ako nam to dalo druzstvo k najomnej zmluve a nebudu zbytocne hadky. Nevidim v tom nejaky problem. Pokial blokoval niekto chodnik, problem to je, a verim, ze tak ako sa to nesmie na divokom vychode (rozumej Slovensko), tak zrejme ani v AT. A sama chodim s kocikom, cize by mi to prekazalo, aj ked nemam momentalne problem ist s nim aj po ceste, ci tomto tankodrome, co tu mame.
Ad styri, neviem, co myslis tym "zacat so smetami", kontajnery mame aj riadne separujeme a platime za odvoz odpadu. Okrem smeti, co rozfukava zo stavebnych velkokapacitnych kontajnerov, sa tu nic nevyskytlo. A k tomu len dodam, ze ebsg poskytlo kontajnery do obdobia Januar 2012, cize by bolo aj nacase, aby zariadili ich odvoz. S tym my neporiesime.
16. jan 2012 o 13:35  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @adika10 a este jednu exaktnost by som rada zdoraznila. Mate lacny byt (co pises)......takze, dovolim si ta upozornit, ze byty/RHcky su stale vo vlastnictve druzstva, ziadne byty domy tu nevlastnime, len byvame v prenajme s predkupnym pravom, o ktorom sa mozme bavit o 10rokov. Z financneho hladiska sa mi to az take terno nezda, nie su to socialne byty....
Mesacne platby odhliadnuc od nakladov na energie a odpad sa nam napr stveraju do vysky beznej splatky hypoteky na SVK......Nemam dojem, ze som sem prisla byvat, aby som akoze sa dostala k lacnemu domu, pretoze ta suma, ktoru zaplatim pri odkupovani sa vystvera do takej vysky, aku by som v konecnom dosledku zaplatila aj na SVK.
Predovsetkym sme sem prisli byvat, lebo tu a tak byvat chceme, preto co Rakusko a toto prostredie ponuka, nic viac, nic menej
16. jan 2012 o 13:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
fotoportrét
fotoportrét
moriak
 @adika10 som rad ze tu byvas, nemozu tu ale uz byvat dalsi? to ti vadi? emoticon Pokial viem tak jedina problematickejsia vec su tie auta, hlavne pre nesulad AT/EU legislativy (co je tu pochopitelne popisane).

Opat by som ta rad vyzval k tomu, ze pokial mas nejake informacie k tomu co pises (1.1.2012), mozes sa s nimi aj podelit

ps: http://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_%28internet%29
16. jan 2012 o 14:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @moriak heh vidim ze na to uz je aj oficialny nazov - Troll emoticon no pekne pekne
16. jan 2012 o 14:37  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @ljboy @moriak @slummdog chalani, dakujem, potreboval som sa zasmiat. Auta sa vyriesia, v 2011 sa to niekolkokrat preberalo v EC....momentalny guidance najdete tu http://ec.europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/when-who/index_en.htm a tu je aktualny status ohladom zmien v legislative v 2012 http://ec.europa.eu/enterprise/newsroom/cf/itemlongdetail.cfm?displayType=consultation&lang=en&tpa_id=148&item_id=4955
16. jan 2012 o 15:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @all keby niekto si chcel vypocitat NOVA poplatok http://www.nova-rechner.at/
16. jan 2012 o 16:40  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @adika10 vies co, radsej tej svojej mame povedz, nech ide radsej byvat naspat na slovensko... jak by som tam ja nasiel to auto stat kde nema, volam okamzite policajtov a ani sa neunuvam nechavat dotycnemu listok. a je mi uuplne jedno, ci si tam niekoho pohadam alebo nie, trhat zily mi to vobec nebude. zijes raz v zahranici, budes dodrziavat predpisy, ake platia v konkretnom state. to ze riesia slovakov na urade? to ti neverim, ti su radi, ze ziskaju peniaze od statu za vyssi pocet ludi, ktori tam ziju...
16. jan 2012 o 18:18  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @adika10 ak som ta spravne pochopil, tak si nahnevana, ze ludia, ktori ani moc dobre nevedia nemecky, ani nevedia co to obnasa zit v rakusku idu do kittsee. a ty si si to vsetko musela sama obslapat, preplatit, naucit sa nemecky...
tak to ale proste je...
a ak ides niekomu na oci vyhadzovat "lacne byvanie" - tak sa zamysli najprv, nad svojou maminou a tou osobou ktora jej poradila a vybavila to byvanie
prave toto forum ukazuje, ze ludia su ini, radia si navzajom, co kde a ako vybavit rychlejsie a lacnejsie a maju radost z toho, ze pomohli
a nesnaz sa nas klamat o tom aki su rakusaci dobri ;)
napr. ja s nimi robim uz 6 rokov a mam o nich svoju mienku, ti na dedine ako je kittsee - to su dedincania ako vsade inde (sr, cr, madarsko,...) tak sa netvar ze toto su nejaki svatuskari a mame sa zaradit ako nejake ovce do radu
a ze na uradoch o nas rozpravaju? a co take? nic si nepomenula...
tak jedine to, ze ako dobre ze tu prisli a nemuseli sme zatvorit to ci ono, ze kopec veci sa opravi, resp. niektori sa dobre nabalili pri predaji domov
pekny vecer ti prajem
ps: pokial sa niekto nevie vpratat do koze, je sebec a nemysli na druheho, tak treba zavolat policiu, ktora to rozsudi
ja a ani ty nie si policajt, nebola si pritom, iba si nieco pocula a hned siris klebety a famy
16. jan 2012 o 20:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
 ahojte ! veľmi sa mi "páči" Vaša konverzácia...Tí, ktorí ste stále na blogu viete kdo som...ale to je jedno. na sídlisku vás ešte nebýva ani polovica...čo bude potom ? jedna vec ma prekvapuje - komunikujete cez PC, čo je podľa mňa dosť anonymné...v každom dome sa určite nájdu priestory na to, aby ste sa tam raz začas zišli a osobne sa spoznali, vymenili si poznatky a pomohli si. Alebo vás tešia, špekulácie, útoky a prekáračky (ako naši politici), lebo je to to naše, čo ste si tam doviezli zo Slovenska ? a je jedno či ste z Petržky alebo z východu...Len tak ďalej, ste dospelí a určite sa tešíte z nových bytov a susedov... emoticon
17. jan 2012 o 07:22  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @mongolisko potom to bude rovnake ako teraz, pokojne tiche miestecko kde sa nam bude dobre byvat
to iba niekto, kto tam nebyva sa nas snazi rozostvat
a pockaj kym bude teplejsie, kazdy vyjde z domu sa poprechadzat
17. jan 2012 o 08:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @pinpo jj, na to sa tesim najviac, na tie prechadzky po schlossparku, pripadne piknik... radost tam byvat emoticon
17. jan 2012 o 09:33  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @all prave som volal na finanzamt ze ako sa teda pocita ten NOVA poplatok a dozvedel som sa nasledovne ... pocita sa to teda zo sumy ktora sa vypocita ako .... ( [cena noveho vozidla] + [zostatkova cena vozidla] ) / 2 ... a volaju to Eurotax Mittelwert ... no a z tejto sumy niekolko percent (podla spotreby)
17. jan 2012 o 10:31  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ......a zabudla krava,ze telatom bola,ze mila adika?!? emoticon Ale jednu velku pravdu urcite mas,ked pises "nema vyznam pliest sa tu medzi vas a radit vam" emoticon Fakt tohto hesla by si sa mala prudko drzat,i ked neviem,ci tu niekto mal pocit,ze pocul nejaku zmysluplnu radu od teba,zatial to bolo len bohapuste kydanie hnoja. emoticon
17. jan 2012 o 10:38  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
adika10
fotoportrét
fotoportrét
adika10
 pekne velmi pekne reakcie , ine som ani necakala, som zvedava ci by ste takto krasne a inteligentne rozpravali aj verejne emoticon
17. jan 2012 o 10:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ......a vsimli ste si susedia,ze zacali stavat novy obchod s potravinami.? emoticon A ze makaju od najskorsieho rana.? a bude lacnejsi ako Billa. emoticon emoticon
17. jan 2012 o 11:13  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mateja9
Registrovala sa 22. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 43 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mateja9
Registrovala sa 22. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 43 príspevkov. Okres Bratislava.
 @foxo re obchod= supeeer, a kde? a aky? (mam po operacii, tak sa mi neda ist previest..) prosim blizsie info emoticon dakujem
17. jan 2012 o 11:24  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.