Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@yuri66 dost, navratnost 20 rokov pri sucasnych cenách elektriny (pri vyuziti dotacie)
Odpovedať
https://www.zse.sk/documents/13852674... smradi,a hlavne ze mala elektrina od noveho roku zlacniet a ona zdrazela
Odpovedať
povtrdzujem že všetky ceny v cenníku ZSE Energia pre Západné Slovensko sú správne. :-D Majú dobrých počtárov, aj cena za 1-fáz. istič a 3-fáz. istič je správna. Majú malé bezvýznamné plus, aj keď cenník mešká 11 dní. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
takze posledne zhrnutie cien energie v pripade mojej spotreby za 7-12/2016 ( inteligentny elektromer umoznuje sledovat spotrebu v 15 minútových intervaloch) aplikovanej na cely rok: DD1 sa cena meni od 233,33 EUR firma BCF do 243,8 firma SSE DD2 sa cena meni od 230,58 EUR firma SE do 233,7 MAGNA DD9 sa cena meni od 225,53 EUR firma Slovakia Energy do 241,3 EUR firma SE V mojom pripade je tarifa DD2 SSE 233 EUR o 7,5 EUR rocne drahsia ako tarifa DD9 Slovakia energy. Myslim si ze koli tomu nema vyznam menit dodavatela a tarifu.
Odpovedať
@cestmir keby len elektrina... no aspon ze konecne publikovali ten cennik, aj ked nepotesil, neprekvapil.
Odpovedať
@jozopan kedy ti povolili pripojenie do siete? aj ti platia za dodanú energiu?asi nie ak máš batériu
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan samozrejme viac ta bude stat administrativa. Ak to neni aspon 50 €/a tak to nema vyznam... Ja akurat pozeram ze som minul za 72 zimnych dni (od 1.11.2016) 1,7 MWh a teraz neviem ci je to vela, ci malo :-) Vychadza to na 23,6 kWh/den. A kedze mam od zaciatku stavby sadzbu zrejme DD1, tak rozmyslam aku zvolit. Co vsak citam mi nejak naznacuje, ze vsetky sadzby su pri beznej spotrebe +/- vo vyslednej sume to iste?
Odpovedať
@abobo ak tam nebyvas a temperujes, je cca 800 kWh za mesiac dost. Ja mam od 1.11 cca 3000 kWh v deravom dome v plnej prevadzke a 24 stupnoch vnutri.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 ja tam samozrejme byvam (4 osoby) a to navyse este aj pracujem z domu... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu FV sa bez povolenia neda sprevadzkovat, zabezpecoval mi to dodavatel FV elektrarne. vyuzil som dotacie takze za dodanu energiu nedostavam nic.
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo mne vychadza (1,6 MWh) 22,1 kWh na den ale sme len dvaja a kurime na 23 stupnov. a s tymi sadzbami je to tak pre sadzby ktore som uviedol, pokial mas tepelne cerpadlo tak to neviem posudit, myslim ze je tam sadzba specialne pre tepelne cerpadlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan Tak to som asi v OK cislach. Dom mam 195 m2 a zijeme v nom 4ja... Ano mam TC... Idem to skusit poratat. TC moze kurit kedy mu poviem v dome fakt necitit rozdiel ci bude kurit potrebne 2-3 hodiny vecer, rano, naobed. Je to jedno... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jozopan pozeram na cennik pride mi v SSE pride mi, ze nemusim menit nic a ostanem v DD1... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo u mna to jedno nie je. Predvcerom nas zastihla taka situacia, ze bolo v baraku 21,5C a prave malo zacat kurit TC. Ale niekto experimentoval s HDO a 2h TC nekurilo. Telota sice klesla mozno o 0,1-0,2C, ale uz som nemal komfortny pocit. Nehovoriac o tom, ze dcera vytlkla vsetku teplu vodu, lebo si myslela, ze do 18:00 sa dohreje :). Ako nahle nabehne TC, moze byt v baraku rovnako 21,5C a dcera za mno beha aby som okamzite kurenie vypinal, ze skape od tepla :). Takze mam dilemu ci obetovat 60€ a nedat DD1.
Odpovedať
Profilova fotka
tak dnes mi prisiel takyto mail z distribucky : Vážený zákazník, odpovedáme na Váš email zo dňa 10.1.2017. Zasielame tarifný kalendár pre predmetné odberné miesto EIC : VT (vysoká tarifa) 8:00 do 20:00, NT (nízka tarifa) 0:00 do 8:00 a 20:00 do 24:00 Ďakujeme za porozumenie. Podla tohto to ostava po starom 12 hodin VT 12 hodin NT, otazka je dokedy.
Odpovedať
@abobo @majkok Ja tiez idem naspat do DD1, obetujem aj tych 50€ za vymenu elektromera. Som si isty, ze aj tak celkovo usetrim. Okrem toho tiez sa mi stalo par krat, ze vecer uz nebolo dost teplej vody v bojleri (zohrieval som cez noc). Takto v DD1 ho ani nemusim zohrievat na taku vysoku teplotu, bude si dohrievat priebezne. Pokial nebude uspora aspon 100€ rocne, o dvojtarife nejdem ani uvazovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan ja som dnes volal na SSE a nevedela mi povedat. Ze mam volat na distribuciu. To je krasny bordel. Tak dodavatel nevie co ma dohodnute so svojim partnerom, t.j. distribuciou. To uz tu fakt je aky bordel? :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo vidim to podobne. Este som pozeral DD9, no nemam inteligentny merac a to nieco bude stat a teda vvo finale zase ziadny pozitivny financny efekt... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj teraz mas po starom DD5? To za preskok na inu tarifu tiez hajzli uctuju?
Odpovedať
@abobo tak na inteligentný merač si počkáš, najprv ho montujú firemným zákazníkom a ešte domácnostiam so spotrebou na 4 MWh.
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo mal som DD6, teraz mam asi DD3. Za prechod na DD1 chcu cca 50€ a rozdiel oproti DD3 pri SEPredaj je 60€ rocne.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj cenniku SEpredaj neviem ci dobre rozumiem... To kWh tam stoji v DD3 vo VS menej ako polovicu v SSE? To asi nie. Vidim VT 0,066 EUR s DPH/kWh a NT 0,032... https://sepredaj.seas.sk/data/file/21...
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo ale ano, tak to aj ma byt. To len picnute SSE nepochopilo zmysel dvojtarify...
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo mne ho namontovali zadarmo, museli koli fotovoltike
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan rozumiem. Mne zatial navratnost vysla nezmyselne. Az raz bude elektricke auto, potom sa zrejme oplati 10kWp a bude mat aj navratnost (nebude treba baterky FVe). Takto asi nie..
Odpovedať
Profilova fotka
tak dnes sse vydala novy cennik, kde uz su zvlast ceny pre 1 fazove a 3 fazove istice, cena za elektrinu ostala ta ista. je tam uvedeny aj cas fungovania DD9.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tak prosim len skontroluj ci citam cennik dobre aby som vedel, ci ostavam v DD1 v SSE, alebo cvalam preč do DD3 v SEpredaj. SSE: DD1 rocne vypalne 165,24 EUR s DPH/rok (el.hodiny, straty v sieti, chlastacky a nove auta top manageDEmentu) + 0,1027 EUR s DPH/kWh (DD1) cize odhadovanych 6MWh (616,20) celkom 165,24 + 616,20 = 781 Ojro SEpredaj: DD3 rocne vypalne 12*1,02=12,24 EUR s DPH/rok + 0,066*3000 + 0,0324*3000 (polka vysoky a polka nizky tarif) = 12,24 + 198 + 97,20 = 307,44 Ojro??? To je ale asi blud, takze kde robim chybu alebo co som nepriratal? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo k tym cenam este musis priratat 0,0591456 co su rozne poplatky (straty, atomka uhlie a pod), ked ich zapocitas potom dostanes NT 0,0915456 EUR a VT 0,1251456 EUR
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan sranda to som v ich cenniku nenasiel, i ked pravda len som ho zbezne preletel ocami... OK a rocna platba za "hodiny" je fakt len 12,24 ? Lebo mam aj chatu kde minieme mozno 200 kWh a platit SSE za to cca 180 EUR je drahy uulet...
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan a tieto ceny su vratane DPH? NT 0,0915456 EUR a VT 0,1251456 EUR
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?