Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
@majkoj plyn idem teraz meniť na magnu. Jak katastrofa?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj uz som to nasiel
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan ak si dobre spominam, tak vravel, ze jedna jedina faktura nebola v poriadku.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj este lacnejsie mi vysla firma BCF z B.B. SSE 233 EUR, SE cena 230 EUR , MAGNA 218 EUR, BCF 216 EUR rocne v tarife DD2.
Odpovedať
@jozopan a ako ti vychádza A.En.? Tí majú nižšiu cenu v D2 za VT aj NT, ako najlacnejší v D1 Elgas za jednotarif.
Odpovedať
@duzu Uplne normalne, stiahol som si cennik https://www.sse.sk/buxus/docs/dokumen... kde je uvedena cena za odberne miesto 4,59€. A potom je tam text "Mesačná platba za odberné miesto (OM) platí pre OM vybavené jednofázovým hlavným ističom. Pre OM vybavené trojfázovým ističom sa výška platby za prístup do distribučnej sústavy určí ako trojnásobok ceny za OM." Takze som vynasobil 4,59x3 a toje prave tych 13,77€. @majkoj ma uz upozornil, ze je to taky mensi chytak v texte ale ako by si to pochopil na prvy pohlad ty? Inak podla toho co tu postol @stastnyjim je praveze v ZSE stala platba vyrazne najlacnejsia, ved pozri par prispevkov vyssie.
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim na stranke nemaju cennik na rok 2017
Odpovedať
@jozopan ceny z rozhodnutia: Sadzba sa skladá: a) z mesačnej platby za jedno odberné miesto 0,5000 €/mesiac, b) z ceny za elektrinu - odobratú vo vysokom pásme (VT) 32,0238 €/MWh, c) z ceny za elektrinu - odobratú v nízkom pásme (NT) 28,1809 €/MWh.
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim kde to tam maju uvedene ? ceny sú s danou alebo bez ? a urcite bez poplatkov. jediny seriozny cennik ma SSE kde je zapocitane vsetko a mas skutocnu koncovu cenu energie ktoru zaplatis
Odpovedať
@jozopan všetky cenové rozhodnutia čo sa týka elektriny, právoplatné, a je tam aj odkaz na neprávoplatné: http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag... Cenové rozhodnutie A.En. ceny sú bez DPH http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag... Ono je to dane tým, že ešte neboli všetky zložky ceny právoplatné. Tak preto žiadny dodávateľ nezverejňoval koncový cenník.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj @stastnyjim beriem spat co som pisal, nevsimol som si , ze magna a bcf maju uvedene ceny bez DPH. inac nechapem ked je to cennik pre domacnosti preco uvadzaju len cenu bez DPH. Z ceny elektriny s poplatkami a bez poplatkov od SSE som si spocital vysku poplatkov 0,0591456 EUR s DPH za kWh a tu som pripocital k cenam elektriny s DPH uvedených v jednotlivých cenníkoch. Nove udaje su nasledovne : SSE 233,00 SE 230,58 BCF 231,41 MAGNA 233,77 AEN 225 EUR rocne v tarife DD2. Dufam, ze som to dobre spocital. je to len cena za elektrinu s DPH bez platieb za odberne miesto. Takto mi vychadzaju ceny za kWh s DPH ........sse..................se....................bcf....................magna............aen NT... 0,0880776.......0,0891456......0,09715464......0,08830566....0,09296268 VT... 0,1122096.......0,1083456......0,09824064......0,1126656......0,0975456
Odpovedať
Inak len mne sa zda, ze je jednoduchsie vyskumat, ci bolo skor kura alebo vajce, ako zistit, kolko vlastne platim za elektriku ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jozopan @majkoj má ale sadzbu D3 tam je 20 Hod NT, ty máš k čomu D2 ked je tam NT už len 8 hod? na akumuláciu? @stastnyjim sú už v cenovej kalkulačke správne ceny všetkých dodávateľov?
Odpovedať
@jarosujo dozvieš sa to istotne pri ročnom vyúčtovaní, dovtedy by už malo byť známe všetko
Odpovedať
@jarosujo dd1 je najlepšia teraz.....dnes som to riešil a je to tak :-D môžem potvrdit...
Odpovedať
@duzu myslel som to tak že ich vlastní J&T obe...
Odpovedať
Profilova fotka
dnes rano von -18C a mile SSE ma planovanu odstavku od 8:30 do 14:30 a od 17:00 do 19:00 je VT. To sa bude kurit s TC jedna radost.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu stale mi to vychadza o 10 EUR rocne lepsie ako DD1, takze zostanem v DD2, nemam dovod prechadzat do DD1
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj co u vas neni slnko? Mne posledne 3-4 dni ide TC tak 2, max 3 hodiny denne aj ked je v noci -25...
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo ale ano, slnko doteraz bolo, ale ci bude dnes a kolko je vo hviezdach :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tu si to mozes pozriet a podla pohybu oblacnosti aj odhadnut ako dlho bude svietit http://en.sat24.com/HD/en/eu/visual
Odpovedať
@duzu pozrel som náhodne BCF a nie, nie sú. Oni v tej kalkulačke napríklad počítajú pri 3-fáz. istič 3-násobok fix od dodávateľa. A ani to nemôžu mať dobre keďže ani dodávatelia ešte nemajú zverejnené cenníky alebo ich majú zle. Napr. pred pár dňami som pozeral plyn. A napr. innogy a SPP majú zlé uvedené koncové cenníky pre domácnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tak nam dnes celkom dobre svietilo nie ? FV mi vyrobila 17.5 kWh :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan Mne ZSE vyrobi elektriku aj ked nesvieti slnko.
Odpovedať
@jozopan A ako si to spotreboval ? Mas baterie ? Alebo na ohrev vody ?
Odpovedať
@stastnyjim nové cenníky sú na stránke https://www.vyhodnaenergia.sk/blog/14..., ak nový cenník ešte nemajú nie je tam pridaný , má tam byť stále aktuálny cenník, pre SSE-D sú najvýhodnejší dodávatelia v D3 Magna a SE Predaj ,pre každého iný podľa pomeru VT-NT, Elgas tam ešte nemá nový cenník, ak má niekto vyššiu spotrebu vo VT od 10%-16% je výhodnejšia D1 . nad 16% vo VT počas vykurovania po 3 mes. majú automaticky preradiť do D1 no neviem ako to zistia @jozopan teraz by som potreboval 3x toľko, zaujímavé by bolo porovnanie s rôznymi TČ, čo lepšie vychádza, oboje tak niekde na lazy , kde nie je sieť, no asi by to bolo drahšie ako motorgenerátor,
Odpovedať
@jarosujo batérie
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo 11,8 kWh ohrev vody + kurenie, 5,8 kWh do baterky a 0,8 kWh do siete
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan Kolko stoji taka sranda ?
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan jojo svietili fajne a k tomu elektriku vobec nevypli:). Aspon nemusi nastavovat hodiny na MW a rure :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?