Zmena dodávateľa elektriny na rok 2023

Cenniky su uz zrejme, skusal sa niekto v poslednej dobe prehlasit? Naberaju novych klientov, ci len pracuju s tymi co maju?
Odpovedať
@rkorba čo viem, tak ZSE nenaberá nových...
Odpovedať
Mňa 3 mesiace dozadu odmietla Magna a to išlo o 2 izbak so zálohovými platbami 35 eur mesačne
Odpovedať
@krasavec_estekrajsi Magna tento rok brala iba malých výrobcov ee
Odpovedať
Ako je vobec mozne, ze nezoberie noveho?
Odpovedať
kontaktoval som Magnu a dam vediet ako to dopadlo.
Odpovedať
@rkorba kontaktovať môžeš koľko chceš... Na nete nemajú položku Zmena dodávateľa. Volal som na infolinku, že nevidím túto položku na nete, že sa nemám ako k nim prehlásiť. Odpoveď bola, že "prejsť k nám sa nedá". Jedine ako nová prípojka, alebo ako výrobca ee. Asi dva mesiace dozadu som tam volal...
Odpovedať
Podla zakona maju byt cenniky pre rok 2023 zverejnene do 1.12. ale ako hladam tak hladam este som nenasiel ani 1 cennik pre domacnosti aby som zistil ci mam prestupit od terajsieho dodavatela alebo zostat. Neporusuju tym zakon ??? Cenniky pre firmy ma nezaujimaju.
Odpovedať
Konkretne ma zaujima cennik elgas a VSE
Odpovedať
@martin118 Jediní, ktorí majú cenník pre rok 2023 je Magna a Greenlogy. Ide však iba o silovú elektrinu bez distribučných položiek.
Odpovedať
@martin118 asi tak, ja som ziadny cennik pre domacnosti nevidel este ... napriklad od SSE takze kto ho ma sem s nim... preto neviem ktore cenniky tu pan @rkorba spominal
Odpovedať
mám Energie2 cenník el je stále len na r. 2022, mám u nich osobný účet a cena el. na január v predpise nezmenená
Odpovedať
Riešil prosím niekto cenníky na r.2023, zmenu dodávatela atd ? Zaujíma ma ku komu je najvýhodnejšie prejsť. Porovnávače cien nepracujú s aktuálnymi cenami 😞
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jjanica zacal som zmenu dodavatela v Magne, ty maju cenu uverejnenu. U ZSE som nenasiel.
Odpovedať
Ano, takže našli sme pre tarif D2 západné slovensko: Magna má cenu 0,0730369€/kWh bez DPH oproti ZSE ktoré 0,0833€/kWh bez DPH Ešte neskôr uvažujem prejsť na D5, kedže máme tepelné čerpadlo.
Odpovedať
@jjanica prejsť môžete až od 1.1.2024... ak stihnete podať žiadosť do 31.3.2023... ak nestihnete a podáte po tomto termíne, tak prechod bude možný až od 1.1.2025 Už to nefunguje tak, že dnes prehlásim a zajtra platím inému....
Odpovedať
Mne povedali v Magna že teraz neberú nových klientov, že mi vedia dodávať elektrinu až od 1.5.2023 Žiadosť môžem poslať už teraz a od 1.5.2023 budem ich zákazník . . . Takže tak
Odpovedať
@jjanica nemôžeš. Pozri si aktuálne platný zákon.
Odpovedať
@jjanica 12. Zmluva za regulovanú cenu sa uzatvára na dobu určitú v trvaní jedného kalendárneho roka. To neplatí, ak ide o Odberateľa, ktorý sa pripája do sústavy, alebo ktorý pokračuje v odbere elektriny na OM po zmene odberateľa, a Odberateľa, ktorému dodáva elektrinu dodávateľ poslednej inštancie, kedy sa Zmluva za regulovanú cenu s Odberateľom uzatvára na dobu určitú, do konca kalendárneho roka, v ktorom Odberateľovi vznikne prvýkrát právo ukončiť Zmluvu za regulovanú cenu. 13. Ak Odberateľ do 31. marca kalendárneho roka, v ktorom aktuálne prebieha dodávka elektriny do OM Odberateľa (rok t), neurobí voči Dodávateľovi prejav vôle ukončiť Zmluvu za regulovanú cenu k 31. decembru roka t, zmluva sa obnovuje na dobu určitú na nasledujúci kalendárny rok (rok t+1). 14. Zmluva za neregulovanú cenu sa štandardne uzatvára na dobu určitú, ak v Zmluve nie je dohodnuté inak.
Odpovedať
@jjanica najskôr si skontroluj akú máš zmluvu s terajším, ak na neurčito výpoved do mesiaca, ak na dobu určitú tak až pred ukončením , niekde i 3 mesiace pred podať žiadosť, teraz ale najskôr zistiť či ťa najvýhodnejší zoberie, v ZSD je výhodnejšia DD5 ak je celková spoltreba vyššia ako 7 MWh, pri min spotrebe vo VT, hl. istič 3x25, kalkulačka z úradu vlády by mala byť stále aktualizovaná, na stránkach je cenník asi u všetkých bežne sa mení dodávateľ po roku, pri prechode na DD5 treba zadať žiadosť na distribúciu , dôvod všetko na el.,ak schvália revízia, pripraviť prepínanie NT , VT komunikovať emailom, cez stránku vyhľadať zmenu dodávateľa a sadzby, tel. doplnok pri zmene ceny za silovú možno podať žiadosť na odstúpenie od zmluvy pre nesúhlas z cenou, aj ked je zmluva na dlhšie obdobie asi do 15 dní ,takže tohto roku to už neuplatníš, nová cena nebola určená začiatkom decembra ale až tesne pred koncom roka
Odpovedať
@duzu " ak na neurčito výpoved do mesiaca" Toto nieje pravda. Viem, lebo riešim prechod od SPP do ZSE. Mám na dobu neurčitú u SPP elektrinu a keď chcem prejsť, až od 1.1.2023
Odpovedať
@megdesign to si už zaspal prečítaj si podmienky v zmluve
Odpovedať
@duzu preklep. "až od 1.1.2024" malo byť. Podmienky som si čítal. Podpisoval som zmluvu z SPP o dodávke el.energie v 2018... Na dobu neurčitú. Ale po zastropovaní cien vládou zmenili zákon, ktorý si prečítaj ty, kde sa píše presne to, čo píšem vyššie...
Odpovedať
@megdesign našiel som akurát že teraz meniť dodávateľa je zbytočné ,lebo všetci musia mať jednotnú cenu, ktorú zastropoval úrad pre reguláciu, nikto nemôže mať vyššiu cenu a dodávateľ ju nezníži mal by menší zisk
Odpovedať
@duzu hľadaj ďalej... Mimochodom... Ceny sú zastropované, nie jednotné. Zastropovanie znamená, že nemôžu byť vyššie ako je stanovený cenový strop. Nižšie môžu byť. A každý dodávateľ ich aj iné má...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?