Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
@danculd si to sebe aj jemu zle vypočítal. pri 3-fáz ističi, ak má tvoj dodávateľ poplatok 1,20 EUR s DPH, tak to máš 11,37 € mesačne. čiže 28,80 EUR dole v tvojich výpočtoch.
Odpovedať
@stastnyjim @ezbrane Takze takto? rok 2016 - 12x7,98 = 95,76€ stala platba + 1600kWh * 0,1242 = 198,72, teda spolu: 294,48€ rok 2017 - 12x11,37 = 136,44€ stala platba + 1600kWh * 0,1027 = 164,32 teda spolu: 300,76€ Co sa tyka mna: 3x25A, spotreba 3095kWh 2016 12x7,98 + 3095 * 0,1242 = 480 2017 12x11,37 + 3095 * 0,1027 = 454 Preco je potom ale v cenniku SSE uvedena cena za OM 4,59€ * 3 fazy = 13,77€ ?
Odpovedať
@danculd všetky distribučné poplatky + TPS + TSS + odvod do jadrového fondu, všetko s DPH. K daným cenám si musíš pripočítať ešte ceny toho ktorého dodávateľa podľa cenníka a máš konečnú cenu za odberné miesto aj za kWh.
Odpovedať
@danculd vidieť že som počítal o tretej ráno :-)
Odpovedať
@stastnyjim Potom nechapem preco je v cenniku SSE uvedena ina cena. Mam v tom nejaky chaos.
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd nie nie je ina cena :) musis pozorne citat co je tam napisane, aj som sa tiez nachytal :) V cenniku je napisane: "Pre OM vybavené trojfázovým ističom sa výška platby za prístup do distribučnej sústavy určí ako trojnásobok ceny za OM." Ale v cenniku nie je "platba za prístup do distribučnej sústavy" tam je kompletna cena aj s pausalom dodavatela energie.
Odpovedať
@danculd a kde je uvedená koncová cena za v prípade 3-fáz. ističa? Taká cena tam uvedená ani nie je.
Odpovedať
zavádzajú, nikde to nieje poriadne a prehľadne uvedené
Odpovedať
@danculd ja ti to v skratke vysvetlím. Na trhu máme cca 13 dodávateľov elektrickej energie. Väčšina dodávateľov zamestnáva tak pár desiatok ľudí, a má majetok pár miliónov EUR. Tvoju SSE vlastní na 51% štát, zamestnáva niekoľko stoviek ľudí a má majetok miliardu EUR. A navyše vlastní aj 100% SSE-distribúciu, ktorá vlastní celú distribučnú sústavu na Strednom Slovensku. Takže ako vidíš, sú finančne, technicky aj personálne poddimenzovaný, takže im musíš nejaké nezrovnalosti čo sa týka ich cenníka odpustiť. :-D
Odpovedať
@stastnyjim Koncova cena za pausal SSE pre 3 fazy by mala byt okolo 11,50 € mesacne. Pre kazdu tarifu. Tak mi bolo povedane pri osobnej navsteve. Takze nie trojnasobok toho, co je v cenniku. Ten, kto to cele takto vymyslel, musi byt velky fanda krizoviek a hadaniek.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo 10 dni po zacati platnosti cennika ti na SSE povedal cenu "okolo" ? , keby to nebolo do placu aj by to pobavilo...
Odpovedať
Profilova fotka
tak som dostal odpoved z SE - Distribucia. Pre Vaše predmetné odberné miesto , evidujeme priznanú sadzbu C2 (predtým označenie D3), kde je platná doba nízkej tarify (NT) 8 hodín denne. Podmienky priznania distribučnej sadzby v minulosti boli a aj v súčasnosti sú uvedené v distribučnom cenníku, ktorý od roku 2006 schvaľuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ďalej len URSO). Operatívne riadenie je podmienené technológiou, ktorá sa k tejto činnosti používa. Operatívne riadenie vysokej a nízkej tarify je prepojené na zaťaženie distribučnej sústavy. Nová technológia, ktorú Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a. s. ( SSE-D, a. s.) inštaluje z legislatívnej povinnosti, má napĺňať bezpečné, efektívne a rovnomerne prevádzkovanie sústavy. Pri inteligentnom meracom systéme nie je spínanie zabezpečené prostredníctvom samostatného zariadenia (prepínacie hodiny alebo hromadné diaľkové ovládanie), ale priamo v elektromere. Časy platnosti vysokej tarify - VT a nízkej tarify - NT sú riadené s ohľadom na priebeh denného diagramu zaťaženia elektrizačnej a distribučnej sústavy. Viac k tomu, prečo sa inštaluje systém IMS, aké sú jeho podmienky prevádzkovania, je predmetom Vyhlášky Ministerstva hospodárstva SR číslo 358/2013 Z. z, ktorou sa ustanovuje postup a podmienky v oblasti zavádzania a prevádzky inteligentných meracích systémov v elektroenergetike. Podmienky k priznanej distribučnej sadzbe sú legislatívne dané a uvedené v cenníku platnom pre príslušný rok. Vymedzenie doby platnosti nízkej tarify (NT) vykonáva SSE-D, a. s. operatívnym riadením doby platnosti nízkej tarify, čo je vymedzenie pásma platnosti nízkej tarify, SSE-D, a. s. zmenu platnosti tarifných pásiem neoznamuje, ale je povinná dodržať podmienky príslušnej sadzby. Pásmo vysokej tarify (VT) platí v dobe mimo pásma platnosti NT. Časové vymedzenie nízkej tarify nemusí byť rovnaké pre všetkých odberateľov elektriny a v jednotlivé dni ani v rovnakom čase či rovnakej dĺžke trvania. Podmienky distribučnej sadzby sú záväzné pre všetky odberné miesta pripojené k distribučnej sústave prevádzkovateľa spoločnosti SSE-D, a. s. na jeho vymedzenom území a bez ohľadu na to, ktorý Dodávateľ elektriny na voľnom trhu zabezpečuje dodávku do odberného miesta. Z uvedených informácii vychádza, že prevádzkovanie odberného miesta je priamo podriadené podmienkam priznanej sadzby. Prevádzkovanie odberného miesta a zapojenie inštalácie, je v zodpovednosti koncového odberateľa, ktorý je povinný prevádzkovanie odberného miesta prispôsobiť podmienkam priznanej sadzby. V sadzbách, kde je poskytovaná nízka tarifa, je podmienkou blokovanie tepelných spotrebičov, za splnenie podmienky sa považuje, technické riešenie, ktoré zabezpečuje odpojenie týchto spotrebičov v súlade s podmienkami príslušnej sadzby. Priebeh operatívneho riadenia cez elektromer IMS (Inteligentný merací systém) zabezpečuje, že rozsah časového trvania VN a NT k priznanej sadzbe je zo strany SSE-D, a. s. dodržaný.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
z tohto vyplyva za vôbec neviem kedy je NT a kedy VT lebo spinanie uz je priamo v elektromere . ked som im volal tak mi povedali za NT je ziatial od 20:00 do 8:00 ale do 3 mesiacov sa to zmeni na 8 hodin pravdepodobne od 22:00 do 6:00.
Odpovedať
@jozopan máš ten inteligentný elektromer? Do 3 mesiacov sa to zmení? Tak potom ten inteligentý elektromer nie je taký inteligentný, keď to tak dlho trvá, alebo tí ľudia z distribučnej nie sú inteligentní? :-D Tak to si odporuje to čo ti napísali v odpovedi. "Nová technológia, ktorú Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a. s. ( SSE-D, a. s.) inštaluje z legislatívnej povinnosti, má napĺňať bezpečné, efektívne a rovnomerne prevádzkovanie sústavy." Vy tam na tom strednom Slovensku ešte zažijete aj "blackout", keď sú takí rýchlo efektívny. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim ano mam, nepredpokladam ze to je koli inteligentnému elektromeru, tych zatial nie je vela. mne to vyhovuje ked je trvanie NT povodne len dufam ze mi daju vediet kedy sa tie casy zmenia.
Odpovedať
ja som teraz volala na sse. automaticky nam zmenili sadzbu z DD5 na DD3. moj odhad po pol roku byvania je ze za rok minieme cca 6000kWh NT a 300 vo VT. cena za 1kWh v DD3 a NT je 0,1007 v DD1 je nonstop 0,1026 aku vyhodu ma pre mna v tejto chvili dvojtarif?
Odpovedať
@balerina78 Takmer ziadnu. A tym duplom pre ludi s TC - lebo tam maju namiesto 2 hodin VT az 4 hodiny. Dokonca myslim, ze jednotarif moze vyjst este aj lacnejsie. Bavime sa o SSE, u inych dodavatelov to moze byt ine.
Odpovedať
Profilova fotka
@balerina78 treba zmenit dodavatela elektriny na takeho ktory ma aspon trochu rozumu. Ja idem prejst k SE, lebo to co stvara SSE hranici s aroganciou. Pri SE mi vychadza ze DD3 zmysel ma. Aj ked tazko povedat co spravia 4h VT.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan takze u nas od dnes nemame 2h VT, ale 4h, prave to prestavili svine...
Odpovedať
@danculd môžeš dať návod ako si došiel k sume 13,77 za OM v SSE? bol tu nedávno článok pre porovnanie distribúcií na r. 2017 najdrahšia je ZSE , nasleduje VSE a najlacnejšia je po rokoch SSE
Odpovedať
@majkoj toto je normálny oj.b....Sorry za vyraz ale že zlacnenie....Myslíš že že je na tom lepšie ako Sse?
Odpovedať
Profilova fotka
@vitacit co sa tyka cien urcite, akurat sse distribucia zostane.
Odpovedať
ja mám už od r. 92 dvojtarif, ihned ako ho povolili , takže som si zvykol kedy používať veľké žrúty energie, bežné spotrebiče majú malú spotrebu a neobmedzujem ich používanie a prispôsobil som sa tak fungovať, naviac mám na sporáku kontrolku,tak vždy viem kedy je aká sadzba, občas sa stáva že je nie v pravidelných intervaloch. asi pred 10r začali pribúdať alternatívny dodávatelia , prvý rok majú vždy najlacnejšiu energiu nový , musia nalákať a kedže mám kolegu v práci ktorý sleduje asi všetko, ihned viem čo je kde najvýhodnejšie , od dodávateľov energií , mobilný oper.sat, poskytovatelia, internet, bankové účty, povinné a iné poistky, a všetko i zaistí ,má z toho i príjem, ja mu zas občas spravím nejakú fušku
Odpovedať
@vitacit každý jeden okrem tradičných majú lepšie ceny ináč sa nepresadia,minule som dostal ponuku od SSE a.s. že mi dá 8% zľavu i tak ale nebol najlacnejší, odôvodňuje že má kvalitný servis- no nemá ho poruchy odstraňuje distribúcia, dobre je ale vedieť svoju spotrebu a podľa toho aký je pomer VT-NT či celkový odber, si môžeš vybrať najvýhodnejšieho, oplatí sa to hlavne pri väčšom odbere alebo kombinácia el+plyn konkuruje Elgas plynárom SPP
Odpovedať
@duzu ja nemám plyn...A SSE a SPP je tá istá firma nie?
Odpovedať
@vitacit SSE a.s. je dodávateľ silovej elektriny ponúka už i plyn, SSE-D je distribúcia , SPP - slovenský plyn priemysel niekedy len plyn , teraz ponúka i elektrinu, tak isto i viacerí altern.. dodávatelia ponúkajú el + plyn
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu iti kreteni dali 2h VT za sebou ! u nas bola dnes VT od 17:00-19:00 ...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj pozeral si magnu ? ta je este lacnejsia ako se
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan ale @duzu vravel, ze ich mal a ze cista katastrofa ....
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj v akom zmysle ? ved v podstate od nich dostavas len faktury nic viac, ci nechcu vracat preplatky ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?