Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
@joxe čo vlastne počítaš mi na Západe máme inú stálu mesačnú platbu a inú cenu za kWh. Ten Cenník SSE čo tu pripojili, sa týka iba stredného Slovenska.
Odpovedať
@majkoj uf sadzba DD9 poplatok parádny na 16 hod denne, el. mi síce menili no zatiaľ ho nemám pripojený na Internet,vyberajú dodávateľa pripojenia, neviem pre koho to bude výhodnejšie , mne idú všetke žrúty práve cez deň , v noci nekúrim , neohrievam vodu, nevarím.
Odpovedať
@majkoj uf sadzba DD9 poplatok parádny na 16 hod denne, el. mi síce menili no zatiaľ ho nemám pripojený na Internet,vyberajú dodávateľa pripojenia, neviem pre koho to bude výhodnejšie , mne idú všetke žrúty práve cez deň , v noci nekúrim , neohrievam vodu, nevarím. @stastnyjim , veľkým stratám sa má práve zamedziť využitím intel systému , ten má adresne sledovať kto má kedy akú spotrebu a podľa toho prispôsobovať výrobu, i ked veľký rozsah rýchlo meniť nejde straty budú vždy , no môžu sa minimalizovať,
Odpovedať
@jaropetrik oplati sa citat cele clanky nielen nadpisy - potom by si teme aj rozumel:-) pises: poplatok za prístup do distribučnej siete-G komponent,ktorý sa protiústavne účtuje medzi výrobcom a distribútorom nemá nič spoločné so stálym platom pre obyvateľstvo za odberné miesto.... ale na stranka sapi ( btw aj oni "bojovali" proti G-komponentu - http://www.sapi.sk/vyhrali-sme-ustavn... ) sa pise: Spomínaná platba sa do 1.1.2014 týkala len spotrebiteľov a slúžila na to, aby boli všetky súčasti elektrickej sústavy v prípade potreby schopné dodať maximálny objem elektriny. takze ide o to, ze v minulosti tento poplatok platili len spotrebitelia (firmy, domacnosti) a zavedenim tzv G-komponentu to maju platit aj vyrobcovia. btw chybna je aj inrepretacie, ze je to cele protiustavne -US vyhlasil za proti ustavnu len cast prislusnej vyhlasky... http://www.energie-portal.sk/Dokument...
Odpovedať
https://www.sse.sk/buxus/docs/dokumen... @duzu ,šak si pozri vlaňajší SSE-cenník a porovnaj ho s tohoročným cenníkom mne vadí,že vyhlasujú že zlacnela elektrina a ona v skutočnosti zdražela.Ročný stály plat 4,59x3x12=165,24eur(5000Sk) si predstav,že máš starý dom po starých rodičoch,kde chodíš na víkendy spáliš tam napr. 500kWh ročne,je jedno či si mal DD1 alebo víkendovú DD7,koľko ťa odteraz bude stáť 1kWh.Lacnejšie bude keď si tam budeš voziť elektrocentrálu.To je o tom,že niektorí ľudia nevedia ani koľko stojí kWh v ich sadzbe a už vôbec nie koľko ich bude stáť v skutočnosti keď si ten stály plat rozrátajú na tie spotrebované kWh..to sú tie istoty.A tí čo najviac šetria,tých vyjde 1kWh kľudne aj 1euro.Pritom JE Jasl.Bohunice vyrábajú 1kWh za niečo vyše dvoch centov..Mne zdražela hlavne tým,že mi zrušili DD3 12/12.Ja sa nerozčuľujem a píšem po slovensky.Na mars sa nechystám,v tej porovn.kalkulačke mi najlepšie vychádza elektrina od SPP,na samom spodku v mojej sadzbe je SSE.. .
Odpovedať
@jaropetrik Presne ja som ten prípad chalupa 3x25 istic. Spotreba 600- 700kWh ročné , mne stúpnu náklady za elektrická energie o 70 percent oproti 2016. Niečo málo ušetriť na nižšej cene za kWh a za nižšie naklady za distribučné straty ale radikálne preorobim na fixnom poplatku. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@palko80 nepaprc sa, sudruhovia predsa povedali, ze je to tak spravodlivejsie, aby si sa viacej podielal na rozvoji a opravach siete. A ked to povedali sudruhovia musi to byt pravada.
Odpovedať
@palko80 no tak ale prepáč, ale mať na chalupe 3-fázový istič, pri ročnej spotrebe 600-700 kWh, je hlúposť. Keď si v panelákoch a s vyššou spotrebou vystačia s 1-fázovým ističom. A hneď máš o 81 EUR menej.
Odpovedať
@stastnyjim No diki za porozumenie . Ten 3f isic tam asi nie je pre srandu. Sudoby vykon je vyssi ako 1f istic 25...Ta spotreba tam je za cca 30 dni v roku.
Odpovedať
@stastnyjim ,o 110,16 eur menej..akurát že ja som v paneláku nemal cirkulár :-(
Odpovedať
@palko80 tak ak nestačí 5750 W, tak si to musíš zaplatiť. @jaropetrik 1-fáz. istič 2,825 € / mesačne bez DPH 3-fáz. istič 3x 2,825 € / mesačne bez DPH Rozdiel presne 81,36 EUR s DPH. Cena dodávateľa za odberné miesto pre 1-fáz. a 3-fáz. istič je rovnaká. Tam sa to nenásobí. Ak si to videl v cenníku u nejakého dodávateľa tak je to zle.
Odpovedať
@stastnyjim ,u SSE 1-fázový istič 4,59 s DPH/mesačne 3-fázový istič 13,77 s DPH/mesačne rozdiel za rok 110,16 s DPH viď tabuľka SSE 2017 vyššie,od majkoj P.S.videl si 4kW asynch.motor na jednu fázu ? daj link
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jaropetrik v cenníku SSE majú cenu iba 1-fáz. istič. A počíta sa to ako som napísal vyššie. nevidel, a neviem ani načo by mi bol v rodinnom dome. Na čerpadlo v dome mám 2,2 kW a stým môžem polievať záhrady aj susedom. :-D Načo potrebuješ 4 kW asynch. motor, len ma to zaujíma.
Odpovedať
@stastnyjim , sa počíta 4,59x3=13,77eur,viď text pod tabuľkou boiler 2,4kW,el.rúra 2kW,2x prenosné konvektory,osvetlenie,malé spotrebiče,2xTV,2x comp taký 3-fáz.motor mám na cirkulári aj hoblovačke,v paneláku som nemal cirkulár..
Odpovedať
@jaropetrik prepáč ale dávaš sem nesprávne cifry tohto roku je poplatok za OM ako písal @stastnyjim neviem prečo všetci porovnávate najdrahšieho dodávateľa SSE a.s. je ešte 10 daľších s oveľa nižšími cenami, ak si vedel nájsť túto stránku neviem prečo nenájdeš všetkých dodávateľov a vyber si pre svoju spotrebu toho najvýhodnejšieho , to máš i najdrahšie poistky , najdrahšie bankové účty? čo si komu spravil,ak máš také spotrebiče musíš mať 3 fázový istič , ja ho mám tiež a pre mňa je poplatok za OM nižší ako vlaní mal som sadzbu D5 teraz D3 a dvojtarif pre VT a NT je tiež nižší poplatok takže pre mňa je celková cena nižšia
Odpovedať
@duzu a koho mas ty ak smiem vediet
Odpovedať
@duzu ,kde to beriete..veď tá tabuľka z ktorej to čítam je aj s tým dodatkom pod tabuľkou v tomto vlákne 2x preto porovnávame,lebo stále v býv. stredoslovenskom kraji je najväčší dodavateľ stále SSE,ja ho mám 40rokov..od svadby :-D Pozeral som,aj som to tu uviedol,že pre mňa je najvýhodnejší SPP,ale rozdiel nie je až tak veľký,lebo nemám plyn
Odpovedať
@jaropetrik tak teraz máš cirkulárky aj hoblovačky na 230V. A aj 3-fázový môžeš zapojiť na 1-fázu. No ak veľa cirkuluješ a hobluješ, a máš tam staré motory s veľmi nízkou účinnosťou, tak by sa ti oplatilo kúpiť nové s účinnosťou IE3 a tie staré predať.
Odpovedať
Som si pozrel: SSE Mal som DD2 po novom ma automaticky prehodia do DD1: 3x25 spotreba 1600 2016 pevné 7.98 za 0.1242 = 207 2017 pevné 13,77 za 0.1027= 178 plus 80-90 eur iné poplatky vo vyúčtovaní, ktoré sa asi rapídne nemenili. Takže ak je to takto tak je to lacnejšie ako bolo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaropetrik tsbulka je tu 2x, ale aj tak necitas co je v nej napisane a to je presne to com som sa ti snazil stale dookola vysvetlit. 3x sa nenasobi ta suma z tabulky, ale len poplatok z cennika distribucky. V tabulke je ale poplatok distribucky a dodavatela energie dokopy.
Odpovedať
@majklname pre moju spotrebu bol vlaní najvýhodnejší SE Predaj v D5, už pred viac ako 10r. som odišiel z SSE a.s., zmena sa oplatí viac pre tých ktorý majú väčšiu spotrebu, už pri zmene 1 cent za kWh je to pri 5M 50 Eur @jaropetrík aj SLSP je stále najväčšía banka no súčasne aj s najdrahšími účtami, a to len preto že má stále klientov ako ty, môj strýko je podobný , pre neho je dodávateľ el len SSE a.s. ostatný sú podvodníci, banka je len SLSP ostatný sú šmejdy, telefon je len telekom atd
Odpovedať
V ZSE v D3 narastla cena za variabilnu zlozku tarify za distribuciu o 530%, nech sa paci..
Odpovedať
@tomhrom Aj pre mne je to zahada ze preco take drasticke zdrazenie. Nie kazdy s tym suhlasi , ale dostal som tu na fore odpoved aj "...tak si to musis priplatit" (za 3f istic)
Odpovedať
Profilova fotka
@palko80 chapem tvoje rozhorcenie, ale na druhej strane si musis uvedomit, ze s kazdym isticom sa v sieti rezervuje nejaka kapacita. Takze ty si 3f isticom rezervujes kapacitu, ktoru nevyuzivas. A to sa rozhodlli spoplatnit, ako pri elektrike tak pri vode.
Odpovedať
@tomhrom vlani si sa nechválil ked ste mali najlacnejšiu elektrinu zo všetkých distribúcií,
Odpovedať
@majkoj Ale samozrejme rozumiem tomu ze kvoli mne musi byt naistalovane "dedinske trafo" o 5-10kVA vacsie atd ale mne skor ide o zdovodnenie nakladov. Doteraz sa sa cely rezervovany prikon (kapacita) financoval z polozky "Tarifa za distribúciu elektriny vrátane prenosu elektriny" ?
Odpovedať
@palko80 zdôvodnenie je nie vždy technické ale politické , vlani bolo zdôvodnenie členitosť terénu a to je najväčšie v SSE , tento rok sa zdôvodňuje počtom aktívnych prvkov v distribúcii a to má zas najviac ZSE, distribúcia by mala byť jednotná pre celú SR, najviac el. sa vyrobí na západe, no na východe je veľký žrút VSŽ a musí sa tam prepraviť
Odpovedať
@duzu takze je to v poriadku?
Odpovedať
@ezbrane Tebe to vyslo nejako blbo, nie? Spravne to mas takto: rok 2016 - 12x7,98 = 95,76€ stala platba + 1600kWh * 0,1242 = 198,72, teda spolu: 294,48€ rok 2017 - 12x13,77 = 165,24€ stala platba + 1600kWh * 0,1027 = 164,32 teda spolu: 329,54 Co sa tyka mna: 3x25A, spotreba 3095kWh 2016 12x7,98 + 3095 * 0,1242 = 480 2017 12x13,77 + 3095 * 0,1027 = 483
Odpovedať
@duzu @stastnyjim @majkoj Nemate niekto porovnanie platieb za odberne miesto pre domacnost pre SSE, VSE a ZSE? Nejako sa mi to nechce lovit v cennikoch a zaujimalo by ma porovnanie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?