Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
Ďakujem za odpovede
Odpovedať
@radoslav78 to čo píšeš platí ale pre ZSE ,ale nie pre SSE @nicka777, je SSE a tam isto platí že sa sadzba DD5 oplatí už od 3,5 M ak je VT len 200, čím vyššia spotreba vo VT tým vyššia musí byť spotreba v NT a tým i celková
Odpovedať
@jarosujo alebo do februára, keď ten januárový cenník prerobia...
Odpovedať
@jakino Teraz si uz daju hadam pozor po minulorocnom fiasku. Pri SSE sa dd5 oplati 99% ludom, co kuria priamou elektrikou. Podobne dd6 pri TC. Mne distribucia schvalila dd6 na klimu, ale pockam asi do Januara, vraj URSO uz pracuje na cenach pre 2018.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo a co si od toho cakania slubujes ? :)
Odpovedať
mne prišlo vyjadrenie od SSE musím poslať , akú veľkosť hl. ističa požadujem,aby vedeli zabezpečiť potrebnú kapacitu, potrebujú to na staršie pripojenia, v terajšom cenníku síce majú platnosť do r. 2020 no na začiatku roku ho menili každý týždeň, menili mi tiež elektromer za digitálny, zatiaľ nie je pripojený na net, no má sa to robiť, tak budú stále vedieť aký bude odber
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ja som pred par dnami taky dostal, akurat ten web SSE kde sa to da kuknut, je NEPOUZITELNY. Ruky dolamat...
Odpovedať
@majkoj No ze ci ostanem pri D2 alebo pojdem do D6.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo takze budes 3 mesiace kurit drahsie, aby si zistil, ze je aj po novom dd6 vyhodnejsia ? :)
Odpovedať
@majkoj Mas istotu, ze nespravia to iste, ako pred rokom ? Ked uplne zabili vsetky dvojtarify ? Moze sa stat, ze dam teraz za poplatok 50€ DD6 a potom spravia v Januari, co pred rokom. A zmenu tarify mas obmedzenu raz rocne, aspon ten pripad, ked sa meni elektromer. Takze budem musiet trcat s DD6 cely rok.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo nuz minuly rok bola pre mna dd6 aj tak lacnejsia :)
Odpovedať
@majkoj Ja som myslel ten povodny cennik, ktory mal byt. Co som uviedol na prvej strane tohto vlakna. Az potom to zmenili naspat. Tam DD6 uz ani nebol.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jarosujo ano zostala DD5, ale aj tak to bolo u mna lacnejsie ako DD2, len bolo treba zmenit dodavatela elektriny. Ale je pravda, ze na novostavbe by som drbol za tych podmienok DD2. Ale nemyslim si, ze to 2018 hrozi. Ale zase v tejto gubernii sa clovek nemoze na zdravy rozum spolahnut...
Odpovedať
@jarosujo ak si dobre pamätám tak nebol problém s tarifami tam menili čas len pri terajšej DD3 z 12 na 8 hod, ale pre poplatok za odberné miesto pri 1 fáze a pri 3, niekto má 3,( teraz je ešte rovnaký) a nepotrebuje ich, no pri kúrení potrebuješ 3 fázy, preto teraz dopredu upozorňujú aby si každý udal veľkosť hl. ističa ,ktorý bude potrebovať, ak prejdeš s dvojtarifu na jedno , platíš poplatok za výmenu elektromera a odobratie HDO
Odpovedať
Ahojte no ja , vám neviem, ale mne pri spotrebe 1,6 MWh ročne vyšla 1 kWh na 0,186 €. Vyrátal som to z ročného vyúčtovania za rok 2016. :-(
Odpovedať
Doplňujem, ze je to tarifa D2
Odpovedať
Takže opravu neviem kde beriete tak nízke ceny
Odpovedať
Liptovský Mikuláš sse
Odpovedať
@pavlikpp No samozrejme, kedze tam ratas aj fixny poplatok. Ale 1600 kWh rocne, to bude asi daka vikendova chata ci ? My mame v lete, ked sa nekuri, 400kWh mesacne, len taky fukot :-D
Odpovedať
@pavlikpp Trochu presnejsie - 1400kWh rocne sa rovna cca. 116 kWh mesacne = cca 12 euro za spalenu elektrinu a dalsich 8 euro davas fix za nic. Radsej si daj DD1.
Odpovedať
máme nový cenník pre SSE -D na rok 2018, pozrite až od bodu 3.3, je zmena oproti roku 2017 cena za distribúciu pri DD2 je cez 15 Eur/MWh, pri DD5 len 0,1Eur/MWh https://www.sse-d.sk/buxus/docs/dokum...,
Odpovedať
celkové porovnanie rokov 2017 a 2018 pre domácnosti je na strane 41 , viaceré položky sú pre r. 2018 vyššie,
Odpovedať
@duzu cize v DD8 sa nebude nic menit ak dobre pozeram ci???
Odpovedať
@doors454 to písali i vlani že cenník bude platiť do r. 2020, a menili ho 3x tohto roku
Odpovedať
niektorý dodávatelia silovej už majú nový cenník, no stále nie všetci, porovnanie je teraz nemožné SE Predaj ktorý má v tomto roku najnižšiu cenu za NT v DD5,6 vydal nový cenník na r. 2018 VT 70,5 Eur /MWh +15,5Eur NT 35,2 Eur /MWh +8,2 Eur ceny sú bez DPH platí od 1.2.2018 k tomu ešte pripočítať cenu za distribúciu
Odpovedať
Profilova fotka
na zamyslenie pred dalsimi volbami :) https://dennikn.sk/990460/robili-posu...
Odpovedať
@majkoj SSE uz ma zdruzeny cennik na 2018. Volba ist do DD6 bola spravna :-) A da sa pozriet v tom inteligentnom systeme aj spotreba, vzdy k 1. dnu v mesiaci.
Odpovedať
Ahojte. Koniec roka za nami a aj predpokladám že máte už aj koncove stavy z elektromera. Ja mám zatiaľ DD2 cez SPP a celkova spotreba 9000kWh. Cena za 1kWh aj s poplatkami je 0,12€. Má zmysel si dávať tarifu DD5?
Odpovedať
@blackomt Pri SSE urcite, tam sa to oplati priblizne od 3-4 tisic kWh. Pri inych neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt pri ročnej spotrebe do 10000 kWh je pre vás výhodnejšia sadzba DD2 a nad 10000 kWh je pre vás výhodnejšia sadzba DD5. Pre vás konkréte je teda výhodnejšia sadzba DD2 podľa cenníka ZSE.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?