Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
tehla 38.....a aj zateplit...ale neviem este akou hrubkou........a vy?
Odpovedať
my zvažujeme 44 heluz a nezateplovať, neviem či to už niekto tak robil :-|
Odpovedať
vobec neviem.....my sme chceli urcite tehlu ale ani neviem preco.....a 38 sme dali podla projektu........kolko m2 ma vas domcek?
Odpovedať
Zuzi, vieš že ani neviem :-( :-( mala som zatial len jeden projekt k dispozícii a ten som zaniesla hned na druhý den rozpočtárovi ale okolo 100 určite si myslím... rozmery má 12x13m. my máme individuálny projekt. vy máte z katalogu?
Odpovedať
jááj jasne ved tu 94 z prodomu, teraz ma osvietilo :-D :-D
Odpovedať
jojo my 11x12..............za to po tom metriku by som aj prijala.....hhi teraz ked vidim tie zaklady.....ale aspon nebude treba tolko kurit, hih :-p
Odpovedať
my sme mali vybrtatý tiež menší, ale ked sme to porovnali z izbami tu na bytovke, tak sme sa rozhodly pre vačší. predsa to nestaváme na rok, a možno bude niektorá baba chcieť ostať s nami, tak nech tie izby sú v pohode. detské budú mať po 12 m2, čo si myslím že je dosť. ... aj kuchyna s obyvkou má na dlžku skoro 10 a šírka 5 metrov...tie som chcela velké, možno aj zbytočne. uvidíme :-D :-D :-D
Odpovedať
moj vyber pozostaval z velkej kupelky a aby sa mi vosiel velky gauc...........hihi dobre kriteria... 8-) boli sme kuknut jednom domceku v kalnej co ma 12x12 a bolo to uplne postacujuce.....az az.... tak sa hadam pomestime sak sme zatial dvaja 8-) :-D
Odpovedať
aj ja som chcela velkú kúpelnu a budeme mať 2,30 x 3,10m sa na ňu už teším,a chceli sme vala šatníkového priestoru. my sme už 4ria, a tu sme na tesno. mne je to hrozne malinké... a to sme bývali na slobodárke s jedným dieťaťom a myslela som si, že máme královstvo :-D :-D :-D vela záleží aj od dispozičného riešenia domčeka. ked je správne umiestnené všetko tak určite stačí aj menší.. netvrdím že váš je malinký, bože chráň :-( :-( :-( :-( ved niekomu stačí aj menší, ako kamoške, idú stavať 11,25x 11,,25m. a sú ludia, ktorým nestačí ani 20x20m :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
jasne pohoda..............jaaaaaaj uz nech ich mame hotove
Odpovedať
ja ti poviem... keby už bola aspon hrubá stavba a krov... ozaj, a krov vám kto bude robiť? tekovčania???
Odpovedať
nie...hrubu stavbu celu aj s krovom bude robit jedna firma........dufam ze budeme spokojny ta ista firma co stavala tu v tlmacoch ten prvy od kolajnic....nechcem menovat a oni nam ju odporucali zatial pohoda...uvidime...
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja som si myslela, že Juraj stavajú svojpomocne... no zato to mali tak rýchlo hotové, tý išli ako rakety, to klobúk dolu...
Odpovedať
my tiež stávame hrubú stavbu s firmou a zatiaľ to ide
Odpovedať
jojo ved to je najrozumnejsie aspon pokym chodia obidvaja do prace....aj tak si myslim ze okolo bude behania dost a nieto este stavat sami.....brr.....my niesme vobec odbornici a nevieme ako....takze si to neviem ani predstavit....
Odpovedať
Ahojte, ako sa to tu pekne rozbehlo.No nakoľko v sobotu bolo ukazkove pocasie zabetonovali sme zaklady, hned o 7mej sa nam pokazila 1. miesacka,tak sme zhanali druhu , potom nam ku konci dochadzal strk, doviezli nam a nakoniec sa nam odvalila zemina z predverandy na vchod a krbu, no ale vsetko sme zvladli dnes objednavam salovacie tvarnice, s jednou radou ideme do zeme a potom asi 2,3 nad teren a potom deku. Betonovali sme od rana od 6tej do vecera 5tej, ale zvladni sme to, bolo nam 6 /kamarati,pribuzni/. A zevraj nam do zakladu vhodili aj mince pre stastie :-D tak tfuj,tfuj. Pekny den idem objednavat
Odpovedať
super alenocka....ono to uz pojde teda dufam lebo aj my sme podobne ako vy...akurat betonove tvarnice uz mame....a betonovat neviem presne kedy budeme.....drzim palce....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, no koonečne sa to včera rozbehlo už aj u nas. Zaklady su vykopane a chlapci makaju. Tešíme sa
Odpovedať
Ahojte, my sme boli včera dohodnúť cenu betónu, cementu, štrku,...a super sa nám zadarilo 23% :-pLen nás trochu zaskočilo, že nám nevojde domiešavač na pozemok a budeme musieť zohnať putzmajstra a to je vraj drahšia záležitosť :-.Neviete kde a za koľko sa dá zohnať v NR a okolí?????Prosím :-N
Odpovedať
Profilova fotka
jani74 aj my začíname tento víken stavať a mali sme podobný problém ako vy že sa vám nevošiel domiešavač na pozemok ,manžel je v stavebnej firme a navrhoval dať k domiešavaču nejakú pumpu (skús sa na to spýtať) ale keď sme si zrátali cenu 3-4 domiešavačov (cena jedného je 5OO EUR) + pumpa na hodinu tak sme zistili že je to horibilná suma a ideme betónovať základy ručne 7,25x12 m. ale na druhú deku na poschodie budeme musieť asi objednať domiešavač všetko sa ručne robiť nedá :))
Odpovedať
ahojky, my sme mali podobny problem, domiesavac sa nam nezmestil na vsetky strany, a vsetko sme betonovali domiesavac+zeriav, zeriav mal taku nadobu a do nej sa vzdy nalial beton a napasoval presne tam kde sme potrebovali. Zeriav stoji na hodinu cca od 30-70 euro. Tak vela stastia prajem.
Odpovedať
:-D ahojte....dufam ze nam pocasie dovoli a zajtra pridam foto nasej novej platne.....tak nech vydrzi ten dazdik a necha nas zabetonovat.... :-N
Odpovedať
luciac a ako dlho (koľko hodín) ste asi betónovali základy?ten žeriav to je ten putzmajster.
Odpovedať
Ahojte.Tak my sme dnes betonovali deku a domiešavač sa na pozemok nezmesti,len z predu domu.Naši majstri to vyriešili tak,že nechali na nejakých 3 m nezašalovanu platňu a cez to domiešavač nacúval penke tam ,kde potrebovali.Keď išiel pre poslednú dávku betonu,dokončili šalovanie..Mali to hotové za 4,5 hodky.
Odpovedať
no tak my dnes urcite nezabetonujeme.....prsi a prsi a prsiii
Odpovedať
Profilova fotka
nam vcera doviezli tehlu... nakoniec sme za vykladku neplatili.. zajtra mame jednanie na obecnom.. kvoli buraciemu... tej zadnej casti... ono je to uz napoly zburane.. len kvoli katastru chceme to povolenie.. aby sme mohli dat vymaz.. a potom zakreslit novy dom... jaj baby aj ja uz chcem betonovat...
Odpovedať
Profilova fotka
my už ťaháme horné poschodie :-) :-) :-) tešíííím
Odpovedať
jani 74: mali sme 7 domiesavacov teda 35m3 betonu, trvalo to okolo 6-8 hodin uz si nepamatam. Zeriav a putzmajster je uplne nieco ine. Putzmajster vychadzal strasne draho, tak sme si objednali zeriav s nadobou. Tak sme betonovali aj zakladove pásy, a aj platnu. Vence sme si uz objednali puztmajster. No zalezi ake ceny su u vas.
Odpovedať
my ;-) sme mali za 3 hodiny deku hotovú
Odpovedať
chcem sa pochváliť, máme stavebné povolenie hurááá :-) :-) :-) tak veľmi sa tešíme!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?