Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
1
37
38
Profilova fotka
my máme tiež hranatý rám. tak nejak sme sa na tom s mužom zhodli, že viacej sa nám páčia jednoduchšie tvary :-) fasáda? veď práve to je to, že by som chcela niečo svetlé, najradšej skoro biele. z tých farebných domčekov všade okolo sa mi už krížia oči. a kombinovať by sme to chceli s tehličkovým obkladom. takým čo by bol podobnej farby ako strecha (tmavočervený). no veď uvidíme. chcela som sa vyhnúť orámovaniu okien obkladom, ale asi to bude potrebné, aby trocha vynikli :-D ale to je ešte hodne ďaleko... musím bežať na stavbu, tak zatiaľ...
Odpovedať
Profilova fotka
no ahojte stavebnici.. tak konecne aj my zaciname po natahovackach so stavebnym povolenim.. /problemom bolo dorucovanie jednemu zo susedov/ sme zburali stary dom, triedili odpad a likvidovali ho. teraz mame pekne zarovnany pozemok cca 5000 starych tehal.. su cca 160 rocne kazda s vytlacenou znackou obce.. tak to pouzijeme v zahrade. zajtra sa ide vytycovat a buduci tyzden sa robia zaklady...tak dufam ze sa do 4000 Eur zmestime mame domcek 7.75 * 11.5 m len dufam ze bude ok pocasie... add okna aj ja rozmyslam nad hnedymi zvonku a biele zvnutra ale ako protom riesite dvere? mohli by byt tie tmave ci bolo by to uz moc potom...
Odpovedať
dvere myslis vnutorne do izieb? ja este neviem ake pretoze budeme mat troje posuvne do steny a dvoje normalne. ale nad farbou si nelamem hlavu lebo tam mozes dat co kolvek aj tmave. ja som jedine dala vchodove obojstanne hnede orech. vnutri som nechcela biele ako okna
Odpovedať
Profilova fotka
aj vchodove som myslela... ja som chcela okna ze zvonku hnede a zvnutra biele a dvere vchodove hnede... a vnutorne biele ale neviem ako by to vyzeralo v reali
Odpovedať
@ups no cakame fotecky...........neboj ten Ytong ta len pletie........hihi ved ho nebude vidiet stale,hih my kupelkujeme a mame uz aj dlyzbu v dome.........ide to chlapcom krasne len je vsade strasnyyyyyy bordel az my slak triafa..........ale asik stredu koncia tak si hadam upracu....staci ked si vezmu svoje veci a uz bude poriadok...hihi
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 no super, takých susedov radšej nemať :-/ ale hlavne, že už sa pomaly rozbiehate. my sme za základy dali cca 4400eur a to ich máme o kúštik väčšie (8x13,5). ak si ich budete robiť svojpomocne, tak myslím, že niekde okolo tých 4-5 tis. by ste sa mohli pohybovať. ale samozrejme záleží aj od podložia, sklonu... držím palce a zároveň nezávidím. základy boli doteraz to najhoršie čo sme absolvovali :-p čo sa farby dverí týka, tak ak by som dávala zvonka farebné a dnu biele okná, dvere by som dala asi tak ako mima - obojstranne farebné. si myslím, že by to bolo omnoho krajšie... @94 akurát idem pridať. ale nie sú ktoviečo, mobilom fotené :-/ fúha, tak vy idete fakt raketovou rýchlosťou... a aký obklad ste vybrali? nezabudni potom pofotiť keď sa odpracú majstri :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ups problem bol s tym ze suseda je rozvedena on je cudzi statny prislusnik ale uz nema trvaly pobyt na SVk a zije mimo ale adresu neudal ani zena nevie .. tiez ho nahana... ale stale nemaju vzsporiadane BSm a teda je uvedeny na LV k susednemu pozemku... tak sme to museli riesit cez krajsky urad... vydali opatrenie a ustanovili mu opatrovnika to muselo byt formou verejnej vyhlasky a potom este dorucovanie a pod... ale medzitym sme zburali.. a tak... my na to mame partiu na tie zaklady nerobime svojpomocne... v tom mame robotu, beton z betonarky karirohoze, betonarsku ocel, to na bleskozvod co ide do zeme dva rady salovaciek a tie rury na vodu odpad, tie prepojky a blbosti, strk, a co ti ja viem co vsetko este aha dosky na salovanie a samozrejme bager na vykop. pozemok je rovina podlozie ok.. diky za rady s dverami... ;-) idem kuk na tvoje foto
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 no, tak to je riadna story :-p ale povolenie máte a to je dôležité. s partiou vám to pôjde rýchlo, to sa neboj. a ak máte už aj cenu dohodnutú na tých 4 tis., tak to je paráda. v októbri môžte ťahať múry. alebo aj skorej ak počasie nebude štrajkovať ;-)
Odpovedať
babyyyyyyyyyyy mna slak triafa.......tak objeednate si sedacku pred 6 tyzdnami a dodacia doba je 6 tyzdnov a oni mi teraz zavolajuuu ze maju problem s kozou!!! BOOOOZE a teraz co?....ja uz chcem sedacku......
Odpovedať
Maznacik 007, zaklady uz mate hotove? Vysli vas do tych 4 tis.ak sa smiem spytat?
Odpovedať
Profilova fotka
@snehovakralovna ano uz ideme davat strechu... fotky davam len do sukromnej diskusie teraz dokoncili veniec na hornom poschodi a caka sa a koncom oktobra ide na to krov a skridla a tak.. cenu zakladov som tu uz pisala... niekde v nejakej teme.. vysli tusim 4400 EUR betonovali sme s pumpou a este sme v tom robili pripojku na elektrinu. vymerali a nakreslili nam to 5.9.
Odpovedať
1
37
38
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?