Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
Zachytil som v rádii zlú správu pre vyznavačov východných filozofií .. autentický tibetský znalec problematiky vravel , že tento rok nie je vhodný na začínanie stavieb.. :-( my vyznavači starej dobrej slovenskej filozofie však stavať môžeme bez obmedzení , dokonca aj na čierno /neschválili novelu zákona/ bez strachu , že keď napr. pristavíme maštaľku pre našu vytúženú kravičku bez stavebného povolenia , nebude to posudzované ako trestný čin a nebudeme musieť tu na fóre riešiť , či máme na našej pasívnej cele dvojmrežu alebo trojmrežu .. 8-)
Odpovedať
@pezincanka79 mas uz aj IS dotiahnute na pozemok? ak ano, kolko ta to stalo?
Odpovedať
ja som kupila pozemoj aj s IS uz na pozemku :-)
Odpovedať
@pezincanka79 tak to mas super ;-) nemusis tu nahanat vselijake firmy, ktore ti maju ci nemaju vykopat jamu :-) A ako pokracujes?
Odpovedať
Ahojky. No ja by som pozemok bez IS radsej nkupovala. U mna dnes uz zaliali betonove tvarnice a je hotova aj kanalizacia a voda, zajtra sa to ide zaliat. Uz som si vyplatila material na kurenie, takze aj to mam z krku. Ty mas kde pozemok? A aky domcek idete stavat?
Odpovedať
@pezincanka79 my kazdu chvilu cakame na stavebne povolenie, dnes som bola este zaplatit poplatok obci, ideme stavat v jednej dedine pri Topolcanoch, bungalov. My sme zatial kupili len tehly a tvarnice do zakladov, teraz riesime vodomernu sachtu, ci umelohmotnu alebo murovanu. A potom tie nestastne IS, vodu a elektrinu, vodari nam povedali, ze nesmie mrznut, takze si este pockame. A ty ides aky dom stavat, bungalov ci poschodovy? A kolko ta vyslo kurenie? Niekde som citala, ze ides stavat sama, tak ti drzim palce, nech sa vsetko vydari :-)
Odpovedať
my sa len teraz snazime vybavit si uver na stavbu domceka :). pozemok mame, len tie peniazky na domcek este nie su. ak nam teda poskytnu uver, tak by sme uz tento rok mohli zacat. a stavat budeme vo Vinicnom pri Pezinku :).
Odpovedať
Ahojky. Ano, ja stavam sama a tak to je lepsie. Snazim sa usetrit ako sa len da, ale chcem mat aj kvalitu, takze to stopi poriadne nery. Ja som si nasla super kurenara, ktory zhodou okolnisti robil kurenie, kanalizaciu a vodu v novej lokalite, kde byvam teraz. Vo svetkom mi krasne poradil a navrhol a cena je tiez dobra. Za material (kanalizaia- rurky..., voda a kurenie- podlahove, elektricky kotol a vsetko co k tomu patri) som mu zaplatila 7715 eur a za robotu za to vsetko 2200 eur. Mam uz aj super elektrikara, za rozumnu cenu na odporucanie :-) a tak isto aj na okna mam super cenu. Inak mrznut by uz az tak nemalo, teda este na zajtra hlasia snezit, takze ja si myslim, ze by sa robit uz aj dalo. Ja som zacala hned tie prve dni ako sa oteplilo a v tej novej lokalite hned zacali aj dalsi stavat. Ked je pekne, tak sa da kopat a aspon si aj vsetko pripravit. Ja by som chdcela uz na vianoce byvat, takze nechcem stracat cas s nicim. Ja staviam bungalov 1174 ed Eurolineslovakia. Aj ja vam velmi drzim palce a daj vediet ako pokracujete. Ako dlho uz cakate na stavebne? Lebo ja som si davala vybavit fitme a trvalo to asi 3 mesiace a drahe to polo poriadne :-(
Odpovedať
aj my by sme radi začať, ale riešime stále idivid. projekt, dufam, že sa to čím skôr uzavrie, čaká nás ešte úprava terénu, a hádam do konca roka dáme pod strechu...staviame Villa M od ApexArch, teda inšpirovali sme sa týmto domom :-)
Odpovedať
aj my máme indiv. projekt a na konci tyzdna by už mal byť hotový :-D
Odpovedať
@pezincanka79 tak plany mame rovnake, my chceme tiez do vianoc byvat, len uvidime na kolko nas zabrzdi predaj bytu. Musela som sa zasmiat lebo bungalov 1174 bola dlho moja TOP jednotka, potom som to prehodnotila, nemame velky pozemok a tiez aj cena ma odradila, takze sme nakoniec zvolili 1173, samozrejme so zmenami. S papiermi na stavebne som sa moc neponahlala lebo som to vybavovala cez zimu, vsetko som to odniesla 29.1, pred asi tromi tyzdnami nam prislo vyjadrenie, ze zacalo stavebne konanie a teraz uz len cakame na stavebne povolenie. Nebolo to nic strasne, aj ked obcas som si ponadavala lebo nas zbytocne prehanali mili pani uradnici. ]-( Ides robit kurenie elektrinou? Preco si sa tak rozhodla? @ivamarr my chceme tento vikend zacat s upravou terenu a vlastne vykopat aj jamu na vodomernu sachtu ;-)
Odpovedať
... no ja som sa rozhodla pre elektricke kurenie, lebo ma na to prehovrilo viacero ludi z mojho okolia a navyse mi ani nic nezostavalo, lebo som sa dozvedela, ze pripojky sice na pozemku mam, ale developer nie je dohodnuty s plynarnami, takze ludia ani nevedia, ci tam plyn niekedy bude. Aj teraz mam elektricke kurenie a som spokojna. No ja ked som kupovala projekt mojho domu, tak na nete bola celkom ina cena na rozpocet, tak sa mi to zdalo lcelkom OK. Ale asi po dvoch mesiacoch sa tam rozpocet nejako zmenil, takze som tam musela nejake veci skrtnut. Mne sa ten domcek velmi paci a aj rozloha je super. Ja mam pozemok 600m², takze mi tam uplne krasne sadne. Da sa tam pekne usetrit, ked si pozhanas material so zlavou (to ti da uz takmer kazdy, ked od nich beries vsetko)... len fakt to stoji dost nervou. Ja teraz cakam na rozpocet strechy a toho asi asi tak najviac bojim, lebo krov som si zatial nezohnala za lepsie ceny. Na obklad a satniky sa chystam v Maji do Polska a beriem aj jedneho z majstrov, takze si to tam vsetko pekne obkukame :-) Takze mozem potom podat dobre info o cenach a kvalite :-))) Ps: inak ja som rodacka z Topolcan a zopar rokov som zila vo Velkych Ripnanoch :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
.čerstve spravy ..7.3 prvý výkop, 9.3 zaliate pasy ...od pondelka sa budeme trapit s DTčkami ...pojde tam asi 700 kusov ... počasie na buduci týžden praje..malo by byt slnečno a 12-14 C ...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 Tak to je super. Ticho zavidim tym, co uz zacali stavat. My si este min. mesiac budeme musiet pockat, kym vybavime uver.
Odpovedať
@mom3 no nam to trvalo asi 3 týždne od podania žiadosti...takže až tak dlho to nebude
Odpovedať
čo myslíte, už by som mohla začať s výkopom základov?
Odpovedať
pohraniční, ak ste tu niekto, uvažujete nad betónom z poľska? napr firma Žanex Jablonka?
Odpovedať
@lenku podla toho na akom uzemí SVK .. my sme kopali a bolo 10C ... betonovali sme pri 8C ..
Odpovedať
@mom3 ahoj ako pokracujete my uz ideme nato nabuduci tyzden ideme dat zamerat pozemok a ideme kopat zaklady :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao ahoj zda sa mi ze si nedavno riesila susedov povolenie a tak, uz idete kopat? mate uz vsetky povolenia stavebne a tak elektrikari a pod. ? ako dlho to trvalo vybavit?
Odpovedať
Ahojte, my sme vcera dostali stavebne povolenie, takze uz oficialne mozme zacat, zajtra ideme kopat jamu na vodomernu sachtu a cistit pozemok, buduci tyzden pride na pozemok geodet, no a potom by sme mohli zacat :-) tesim...
Odpovedať
Profilova fotka
Iba technická poznámka. Oficiálne môžeš začať, keď stavebné povolenie nadobudne právoplatnosť, teda keď ti stavebný úrad potvrdí právoplatnosť.
Odpovedať
@juska3 tak tak, stavebné povolenie by malo nadobudnúť právoplatnosť ;-) a to je tuším 14 dní od vydania SP, len neviem či pracovných alebo kalendárnych, počas tejto doby sa totiž ešte účastníci konania môžu odvolať (susedia a tak)
Odpovedať
@gemini06 pisu do 15 dni odo dna jeho dorucenia a asi kalendarnych a diky za info :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@juska3 Mne to trvalo takmer mesiac, iba odberná lehota doporučenej zásielky na pošte ja 18 dní.
Odpovedať
@juska3 ja som si to tiež najprv neuvedomila a po 10 dňoch som si to išla dať potvrdiť s tým že som si to zabudla dať potvrdiť hneď :-D tak ma tiež usmernili
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Super! Blahozelam! My sa este zdrziavame s uverom. Vidim to realne az po Velkej noci.
Odpovedať
a ako dlho sa prosim vas caka na to stavebne povolenie? Dakujem
Odpovedať
U mna to bolo 2 mesiace,práve 1.3.2012 som obdržala STAVEBNE POVOLENIE. :-D
Odpovedať
ahojte, aj ja sa pridavam. my zaciname papierovacky vybehavat, stavame v Senkviciach. Neviete poradit dajaku stavebnu firmu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?