Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte aj my by sme chceli zacat stavat, akurat zajtra ideme podavat papiere na stavebne povolenie, dufam, z nebudeme nan cakat prilis dlho.nakolko budeme burat caststareho domu a cast ostava babke, museli sme vybavit veci okolo elektriky a plynu. al uz je vsetko vybavene, uz len povolenie a mozme burat. este jedna otazka pomimo. Asi vacsina z vas si berie uver (aspon si myslim), mozt mi poradit???ci brat s postupnym cerpanim alebo jednorazovy???pre ktory st sa rozhodli. diki
Odpovedať
@andyika určite je lepší ako si ho ty nazvala "jednorázový" a pokial sa v danej banke da tak bez dokladovania blokmi.. avšak je doležite mat čo založit a dana zakladana nehnutelnost musi byt založitelna a musi mat dostatočnu hodnotu ..takže si myslim že to nieje len o volbe ale o možnostiach. V tejto otazke by ti vedel viac poradit fin. poradca. Toho sme využili aj my a velmi nam to pomohlo. Vela štastia
Odpovedať
@aplles ano uz vsetko mame a trvalo neviem ani kolko ale povolenie mame asi 2 tyzdne a rychlo sme mali papiere vybavene sme si to dali vybavovat :-D tak to nam usetrilo vela casu a hlave vela nervou
Odpovedať
@mom3 no aj my cakame nabuduci tyzden budeme vediet ci nam schvalili @pancake u nas trvalo 3 tyzdne pokial nam prislo vyjadrenie
Odpovedať
My už tiež čakáme na stavebné povolenie, je na podpise u primátora nakoľko patríme pod mesto, a potom ešte 15 dní či sa niekto neodvolá a IDE SA STAVAŤ x-)
Odpovedať
stavitelia na vikend hlasia velmi pekne pocasie 15 stupnov tak hor sa do stavby tych nasich domeckov :-D
Odpovedať
@takyna no aj my sme cakali 3 tyzdne dufam ze vam to podpisu rychlejsie
Odpovedať
@takyna začali sme na jeseň, nechceli sme čakať tých 15 dní, tak sme obehali všetkých, ktorý by sa mohli odvolať, že súhlasia a podpísali to. Mohli sme preto stavať hneď ako sme mali papier v ruke ;-)
Odpovedať
@mk7 my nemame takych vrucnich susedov :-S , cize radsej si pockame.... :-)
Odpovedať
U nas si to este vsetci neprebrali na poste, akurat dnes som volala na Stavebny urad, takze musime este cakat :-( Idete stahovat ornicu? Kolko zaplatite za m3 betonu z domiesavaca, ti ktori idete robit zaklady a platnu cez domiesavac, ak uz mate cenove ponuky?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, dnes sme boli na stavebnom, mame tak fakt zlatu slecnu, a povedala, ze toho traz na jar ma straasne vela, ale vyjde nam v ustrety, lebo manzel sa pytal, ci uz mozme burat, ona povedala, ze ano al treba mat suhlas od oboch susdov a ked chceme mozme zacat robit aj zaklady bez papierov s tym, ze k obom suhlasom od susedov treba mat aj suhlas od obce. tym padom potom ked uz budeme mat stavebne povolenie, posle nam postou a nepride osobne....a susedia uz nebudu mat tych 15 dni na vyjadrenie, nakolko nam uz pisomny suhlas dali. takze sa tesi...... :-D :-D akurat sme boli aj v banke a VUB ma akciu - poskytnutie hypoteky do 30.4. bez poplatku, takze do vtedy by sme chcli asi stihnut zaklady....ak nie nevadi....
Odpovedať
@juska3 my mame cenovu uz na zaklady cez 9000eur nam to vyslo
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@takyna ... to máte nejako veľa :-| Základy si síce ideme robiť aj so zákl.doskou sami ale zvyšok až po krov nám budú robiť majstri a vypočítali nám cenu 4400 eur. Potom koľko budete platiť vy? A to my máme väčší rozmer.
Odpovedať
Profilova fotka
@juska3 ... za m3/ 48 eur
Odpovedať
@standa82 neviem sa k cene vyjadrit, podla coho to zavisi...
Odpovedať
@standa82 dobrá cena. Mali sme betón C16/20 65,7 Eur/m3 aj s dopravou s betónarky
Odpovedať
Profilova fotka
konečne mame plany dnes som nieco zacala vybavovat po uradoch ale to bude nekonecne :( vsade treba nieco dokladovat v piatok pokracujem.... snad v aprili uskustocnime nejaky ten vykop
Odpovedať
@standa82 velmi dobra cena :-) my mame zatial cenovu ponuku na 72 eur/m3, ale hladame dalej. @takyna mate komplikovany pozemok? lebo inak mi to pride dost
Odpovedať
@juska3 nie nemame sme na rovine, vravim, neviem, posudit cenu, je v tom vsetko, material, robota, vykopove prace, v podstate nam idu stavat celu hrubu stavbu, zaklady nacenili takto ...
Odpovedať
Profilova fotka
@standa82 to sa neda porovnavat, ked si to robite sami a ked to niekto robi cez firmu na kluc.
Odpovedať
tak píšem ako sme pokročili..pasy vykopane, zaliate..ukladame DT ..zatial sme na prvom rade.. kto by chcel kontakt na beton možem posunut v IP..mali sme 43e bez dane ..TT a okolie
Odpovedať
Profilova fotka
Na kľúč nie, ale firma to bude robiť @mom3
Odpovedať
Profilova fotka
@standa82 Ale pises, ze zakladovu dosku si idete robit sami.
Odpovedať
Profilova fotka
@mom3 ... to áno, ale ja som porovnála cenu základov, ktorú písala juska3 a našu cenu všetkých múrov (obv.,hlavné,deliace), komíny, ker.strop. Za tie základy sa mi to vidí veľmi veľa.
Odpovedať
@standa82 základy sú u nas nacenene, vratane vytiahnutych aj murov, a musime mat zaklad na 3 schody, pre pripadne povodne, podla mna nam dali dobru cenu
Odpovedať
@mom3 ani my nejdeme robit na kluc, ale pravda je , ze firma nam to bude tiez robit, ale kamarati
Odpovedať
Profilova fotka
@takyna ... takže aj múry...., potom je to OK :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak a uz ideme na to...nejaka dobra partia murarov z okolia Malaciek na obvodove steny??/ :-D
Odpovedať
My,už sa teším, povedali sme si,že prvý výkop bude 1. apríla,nech to dobre znie:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zajtra idem za geo, nech prídu vymerať, vyvápnujeme a ide sa na to....... :))
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?