Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
@salichat22 a mas nejaku predstavu o tom, aky domcek by ste chceli? niekde som citala, ze s vekou davkou svojpomoci mozes ratat na m2 cenu 500 eur. Skor by stalo za to sa ozaj bavit, kolko niekoho vysiel m2 a nie dom, kedze kazdy ma inu predstavu o velkosti domu
Odpovedať
@katka888 Ale je predpoklad, ze m2 maleho domu moze prave byt vyrazne drahsi, ako velkeho..
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 nie, nerobím, tým, že sme neusporiadaný štát, jednotlivec nedostáva primerané info od štátu spätne, štatistický úrad platíme, ale spätné údaje priebežne nedostávame, využíva ich skupina bohatších, normy nie sú prístupné, laik nevie, čo má pod niektorými pojmami skutočne dostať. Odvolávanie sa na stavebný dozor je naivné, ani dozorcovia nemajú platné normy, lebo je to drahé. A laicky zistiť kvalitu stav. materiálu sa nedá. Opretie o značku? Baterie značkových výrobcov sa môžu vyrábať v Čine skôr ako našiich lacnejších. Podlahové kúrenie za 2000€? áno, aj s bolerom a KK, ale to musíte o tom niečo vedieť. Miesto troch termostatických batérií po 200€ sa dá vložiť za bojler ventil za 50€.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ano, mozu sa vyrabať v cine,ale casto z materialu, ktory sa dovaža zo zapadu a vyuziva sa len cinska lacna prac. sila a ajj tak sa vela usetri.. vela firiem to tak robi.. nie vsetky ( su takí, co aj mat. tam kupuju a to je potom grc),ale vela ich material dovaža a len tam montuju... Dnes sa tam robi snad uz vsetko.. aj znackove oblecenie. ked nie cina, tak India a Bangladeš
Odpovedať
@jan45 Informacii je habadej. Treba len citat, vzdelavat sa, hladat. Ale to je pre vacsinu ludi prilis. Radsej budu tupo hladiet do telky kazdy vecer.. Zijeme v dobe konzumnej. Radsej kazdych 5 rokov nekvalitny, ale moderny nabytok, ci kachlicky, ako jedny poriadne. Ludia chcu lacno a vela. Potvrdzuje to aj nazov tejto temy.. Dalo by sa o tom vypravat donekonecna... ;-)
Odpovedať
Celkom dobrá diskusia z toho vznikla. Každý si obhajuje to, či sa niečo dá, alebo nie. Ja si myslím, že je podstatné to, koľko má dom m2. Každý m2 navic je navýšenie ceny. Potom ešte aj to, do akého štádia sa ten dom dá postaviť za tých 40tis. Hrubá stavba s oknami, alebo aj elektrina, plyn, kúrenie, potery, omietky, zateplenie. jan45: asi nemá zmysel to tu rozoberať, ani ma to už nebaví. Nech si dajú aj dom s 50m2, kúrenie na tuhé palivo a šindľovú strechu, okná 2 sklo 3 komorové a dom bez zateplenia. Je mi to v podstate jedno-)
Odpovedať
Profilova fotka
@matorado názov tejto témy nie je lacno, ani veľa, lacno vy bolo, keby niekto chcel dom za 10000 a aj to sa dá.
Odpovedať
@janetka6 bungalov 15x11 čiastočne podpivnicený, zaklady sme dvihali nad zem max 1,5 m vzadu a vpredu cca 80cm, tam slo 7500e , obv.mury tehla leier + komin cca 4000, do strechy sme investovali najviac cca 13000, krytina creaton xxl, mame priznany krov, už s palubkami, len farba na ne stala niekolko stoviek, studna 830, okna 3000 za pracu sme platili len strecharom , inak vsetko sme robili sami s mužom, neratam benzin a jedlo, takže zaokruhlene do 30000. Myslím že VELMI DOBRE
Odpovedať
@matorado ano, to plne chapem, nakolko rozkladas napriklad kurenie / kotol , krb ... / za rovnaku cenu, ale na iny pomer m2 :-) alebo cena projektu , alebo kuchynska linka a pod... aj ked, vacsi dom, viac okien, strechy, zakladov, rurok do kurenia, mozno aj metrov na kuch linku... ale v globale je to ala byt, cim mensi, tym drahsi na m2
Odpovedať
@salichat22 nas to vyšlo na cca 50 tis.
Odpovedať
@bacinko K tomu papuľovaniu, dom sa dá postaviť aj takto, pár takých poznám, do troch rokov riešia rôzne závady a sú nepríjemne prekvapení, prečo nikto z pôvodných majstrov nepríde a ostatní sa buď dištancujú alebo vyrúbu mastnú cenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka888 budeme mat vnútro cca 85m2.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@alcapalca klobúk doke :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@martapir dost veľký dom akú máte rozlohu ?
Odpovedať
@salichat22 ono to vyzera na velky lebo je podpivničený, ale obytna rozloha mimo pivnic je cca 80 m2
Odpovedať
Profilova fotka
Chcela by som sa spýtať.Uvažujeme nad výstavbou rodinného domu...prezerám si ponuky projektov...je tam cena za dom postavený na kľúč...a cena svojpomocne alebo za materiál...To čo by ma zaujímalo je...že čo obsahuje tá cena za materiál. Neviem či tým myslia len hrubú stavbu, ako sú múry a zastrešenie, alebo aj kúrenie,voda....Ak mi niekto poradí, budem veľmi rada. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zdeka pri cene za materiál je započítané všetko, čo stavba potrebuje pre splnenie funkcie, ale je to len orientačné číslo, ceny materiálov sa môžu od rôznych predajcov líšiť až niekoľkonásobne. Uvedená cena sa dá znížiť.
Odpovedať
@zdeka Tie ceny v katalogoch berte len orientacne lebo vacsinou ide o ceny stanovene kubikovou metodou pripadne podlahovou (kde sa zastavany objem pripadne podlahova plocha vynasobi stanovenou cenou za m2 pripadne m3 stavby). Netvrdim ze sa nemozu trafit, ale projekt moze ratat s inou urovnou vybavenia ci materialu ako pouzijete + su tam dane cennikove ceny nie to za co mozete zohnat, detto plati aj pri cenach prac.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ďakujem za odpoveď...Takže ak som to dobre pochopila...do ceny svojpomocne sa ráta aj to kúrenie,voda...ale väščinou tam píšu tú najlacnejšiu variantu a záleží už len na nás akú variantu si vyberieme:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@niless tiež ďakujem za odpoveď :)
Odpovedať
Profilova fotka
môj otec bol v stavebninách a spokojne si povzdychol, že už má hrubú stavbu. a majiteľ mu na to povedal, že no, to máte tretinu všetkých nákladov. otec mu nechcel veriť. teraz má postavené, býva 10 rokov a doteraz hovorí, že ten pán mal vtedy pravdu, že hrubá stavba bola naozaj len tretina všetkých nákladov. veľa zdaru!
Odpovedať
@alcapalca ahoj.ale vy mate vlastne este len hrubu stavbu a uz ste na 30 tisic? spravne som to pochopila?
Odpovedať
@salichat22 ahoj. ja som tu vzdy tvrdila ze ani za 50 tisic dom clovek nepostavi - teraz idu rodicia stavat malinky domcek - 3izbovy do 100m2... moj otec je rozpoctar a ma kontakt asi na vsetky stavebniny a na kopu robotnikov, brat ma velku stavebninovu firmu etc. ... fakt vela kontaktov a ceny ktore 99% ludi nedostane... napriek tomu sme to rozpocitavali a rozpocet sa stanovil na tych najmenej 50 tisic - s tym ze vaecsina cien bude o viac ako 30% menej ako predajna cena a bude to robene svojpomocne ( ziadna pivnica, len domcek s jemne zosikmenou strechou )
Odpovedať
@dai ahoj, no otazka znela či je schopna postavit svojpomocne za 40000. Tak som pridala svoju skusenost, že my robime svojpomocne a do tejto fazy sme dosli s 30000 e. Ešte ratame že budeme potrebovat 20 urcite, čiste na dokoncenie domu.
Odpovedať
@alcapalca hej... som si potom precitala celu diskusiu, tak som pochopila;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bacinko Obočím od témy, som podnikateľ už 12r a zatiaľ ako si písal dávnejšie v príspevku to BMW nemám.... Mám ledvaj staré Fiat Punto :-) To len na predstavu alebo obhajobu, že to naše podnikanie nie je až také slávne. Nič v zlom :-)
Odpovedať
@plamen Veru veru, stavebniny na kazdom rohu. Dobre uz bolo.. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@plamen @ergaerga13 ospravedlnujem sa ak sa vas to dotklo, moj otec je zivnostnik uz 15 rokov svokor tiez a tiez nemaju BMW lebo robia na stavbach a trpnu ci ich vobec vyplatia. osobne som myslel trosku inych podnikatelov ktory natrafia na blbcov ktory zaplatia vsetko ja som dostal CP na strechu 3250 a maximalna bola 8500 ten isty material. a tak to ide so vsetkym osobne poznam ludi ktory si dali stavat DOM NA KLUC na papier popisali vsteko mozne co realne ani nedavali ale chalan ma peniaze tak platil a ked to PODNIKATEL zbada tak nataca sumu este viacej len tolko som chcel povedat k tomu lebo len na prasivom kladive je rozdiel 1Euro v obchodoch....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?