Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
1
11
12
@weronika1987 daj 5
Odpovedať
ja tiez zasnem na tom, ako chce robotnik 150eur 250eur 350eur za taky den, ze pride na 3 hod, potom 2 hod obed a potom 3 hod robi, a ide sa domov. aj ja chcem taku robotu :) len rozdiel je v tom, ze ja nemam zaludok ist sa hrat na odbornika pred ludmi, a vyslovene si z nich robit prdel. cest vynimkam, len ti su uz obsadeni mesiace dopredu...
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna by to musel byt veru maly domcek. Neviem si to nejak predstavit. A stymi robotnikmi to je veru teraz tazko. Ti co o stavbe nieco vedia, maju roboty zajdnanej pomaly az do konca roka a volni su zvacsa len ti, co moc skusenosti nemaju. No a na to doplati samozrejme len objednavatel.
Odpovedať
Cena trocha nerealna podla mna. To by ste si museli vyrabat sami aj betom a vsetok maerial. Len strecha vide dost a to je len ona. Mozno taky 2 izbovy, by sa za taku sumu dal postavit no vacsi uz asi tazko. Niektori ludia si stavbu domu predstavuju moc lahko a potom byvaju sklamany, ze baget sa uz mnul a dom este stale nie je dokonceny.
Odpovedať
@dinec tá cena platila pred piatimi rokmi akurát tak na mini dom ... teraz už 60 a viac... Tu pri mne kúsok kúpili väčší pozemok - postavili si malú "chatku- domček " na konci pozemku pri lese kde sa už bývajú za 50 tis. a teraz stavajú riadny dom na predu pozemku :-D
Odpovedať
@lenka_21 ahoj...ako počítač cenu za m2? Užitkovej alebo zastavanej plochy? Dik
Odpovedať
@jblaze cauko,vidim,že si jeden z mála čo tu píšu realne...som tu velmi kratko a uz ma to tu znechutilo...niektore komenty sa neoplati citat, lebo stratim chut stavat☺...ja mam podobnu rozlohu..Lkovy bungalov zastavana 170m2 + garaž cca 20m2, ale neviem ci sa pustim aj do garaze....niekde som cital ze mas cca 100 000 rozpocet...chcem sa opytat,ci to je cena za komplet aj so zariadenim+ plot...atd...viem ze robis svojpomocne, bohuzial ja na to nemam cas, ale budu mi robit kamarati z fachu( niekedy sme stavali spolu) na matros by som aj mal dobre ceny, uz som Ti raz pisal YTONG 3,50...atd....No ale co je hlavne! Tiez mam približnu sumu , mozno o 10 viac....nam vyslo ze sa to dá...ale keď tu čítam niektore komenty , tak sa potim😂😂😂....čo Ty na to?
Odpovedať
Profilova fotka
@marian28 tento clanok je podla mna celkom dobry: http://www.djsarchitecture.sk/cena-rd Nuz ja som to ratala ako zastavanu plochu - a len preto, ze neviem kolko mam uzitkovu resp.obytnu :-D :-D :-D Ak chces co najekonomickejsie postavit dom, napist tomuto panovi @kavar On ti velmi dobre poradi a taktiez ti vie povedat ci cena co mas je realna... Mne sa zda trosku nizka, ale zalezi to aj od toho do akej miery dokoncenia chces mat dom. Vies mne sa nepaci ked niekto napise, ze ma to stalo len tolko a tolko a potom ked pozeras foto tak nema dokoncenu fasadu, vsade trcia kable, plot je len v plane a pod. Moja cena je uz s tym, ze mam hotove skoro vsetko - svietidla, plot, zahrada ...a pod. Ono dostat dom do fazy holodomu nie je az take narocne, az potom sa zacinaju zvysovat ceny s ktorych sa ti hlava zatoci... :-( :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@marian28 ahoj :) vela ludi co tu pise ze stavaju svojpomocne , tak si myslia ze zavolaju murarov z ulice ze je to svojpomocne. :), velmi tazko sa porovnavaju stavby a konstrukcie,,, ja som si cely dom navrhol tak aby som ho vedel postavit v jednej osobe od zakladov po bazen. opakujem sa, ale nerobim to pre peniaze, ale ked vidim ake to je vsetko lacne tak mam z toho radost:) , u mna je mozno rozdiel ten ze dom bude mat potrebu tepla cca 16kwh/m2a tak izolacie ma nieco budu stat, ale nic strasne , izolacia do strechy bude za par eur a to v hrubke 1 meter :P neriesim nejake navratnosti to mi pride uplne zbytocne, postavim si dom aky chcem a nie aby "zarabal"? o tomto ma tiez nebavi citat, no 95 000 preto lebo chcem kvalitne vybavenie(drevohlinikove okna, drevena podlaha, obklad z peceneho dreva) samozrejme potom zariadenie, a to uz len si navyberas drahsie vypinace tak sa to nabali :)..ale dom sa da postavit za 40 - 50 000 urcite, full vybavenie samozrejme aj vzduchotechnika a dobre izolacie ale "svojpomocne", ale k otazke :) nie nieje tam zahrada brana plot nic, konci to omietkou, ani terasa, pergola nic ,, len dom, no to je suma ktoru som ochotny minut nie nejaka vypocitana :D podla toho aky bude zvysok tak bude vybavenie:)
Odpovedať
@justice7 poznam rodiny co ziju 5ti v dome o rozlohe 75m2. majú kuchynskú linku za 160e, ktorá aj keby vydrzala 5 rokov tak ju bez vycitiek vyhodia a kupia si zas novu. myslite ze ta ,,vstavana na mieru vydrzi omnoho viac? Co je sokujuce ze dokazu mat normalnu nevstavanu chladnicku. hrozneee :) kachlicky za 5e meter vydrzia tak isto ako tie za 55e m2, akurát sa nimi neda chvalit pred navstevou. bateria z Lida? ano funguje už 10 rokov v pohode. susia pradlo na terase a nemaju susicku. :D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Chcem sa spýtať. Vie mi niekto odporučiť nejakú stavebnú firmu v Prešove dobrú a za dobrú cenu? Alebo nejakých majistrov ? Pretože už čakám na stavebné povolenie a do konca roka chcem byť pod strechov. Vie mi niekto pomôcť? :-( :-( :-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@bengler jednému susedovi robili tu dva mesiace len základnú dosku. A ty chceš v tomto období byť pod strechou do konca roka rýchlo a ešte za dobrú cenu. To by si im musel pár tisíc navyše ešte ako motivačné zaplatiť :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
To písal v Júli, ale pochybujem by to stihol do konca roka aj tak
Odpovedať
Len tak že čo sa mi zjavilo v reklame na facebooku :-D To asi sem patrí - https://archibau.sk/projekt-domu/26/A...
Odpovedať
Všetci vieme čo znamená už od... Úžitková plocha 53 a bude to bez základov, napojenia na IS a podobne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Mozno hlupa otazka ale mozeme stavat poschodovy dom svojpomocne? Kdesi som cital ze musi byt stavba robena firmou pri poschodovych domoch. Dufam ze to len blud. Dom =prizemie + poschodie
Odpovedať
@martin142 Nie je to blud. Poschodový dom nie je jednoduchá stavba. Iba jednoduchú stavbu môže robiť stavebník svojpomocne pri dohľade stavebného dozoru. Inú stavbu - nie jednoduchú - musí stavať odborná firma. Máš to v § 44 Stavebného zákona: (1) Stavbu a jej zmenu môže uskutočňovať len právnická osoba alebo fyzická osoba oprávnená na vykonávanie stavebných prác podľa osobitných predpisov2) a vedenie uskutočňovania stavby vykonáva stavbyvedúci. (2) Jednoduché stavby a ich zmeny môže uskutočňovať stavebník sám pre seba svojpomocou, ak vedenie ich uskutočňovania vykonáva stavebný dozor. Na uskutočňovanie jednoduchých stavieb a ich zmien [§ 139b ods. 1 písm. b) a c)], drobných stavieb a ich zmien svojpomocou stačí, ak stavebník zabezpečí odborné vedenie ich uskutočňovania osobou, ktorá má vysokoškolské vzdelanie stavebného smeru alebo architektonického smeru alebo odborné stredoškolské vzdelanie stavebného smeru a najmenej tri roky praxe v odbore (ďalej len „kvalifikovaná osoba“), ak sám nespĺňa uvedené požiadavky. Definíciu jednoduchej stavby nájdeš v § 139b.
Odpovedať
@martin142 mal som svojpomoc, asi to nik neriesi
Odpovedať
@sysell rieši sa to tak, že stavebný dozor Ti dá pečiatku že to robila FO oprávnená na vykonávanie stavebný prác podľa osobitných predpisov. V Nemecku a Rakúsku už nemôžu stavať svojpomocne ľudia nič, je len otázka času kedy to príde aj k nám...
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 no potom to este len bude, je to aj na nieco dobre, ale bude to aj nevyhodou, kedze takto pri svojpomoci sa dali nejake peniaze aj usetrit a takto uz sa nebude dat ]-(
Odpovedať
dá sa aj svojpomocne, no nerátajte, že celý. ono to nie len tak a hlavne by bolo vhodné si zaobstarať v takomto prípade kvalifikovaný stavebný dozor, aby nenastal problém, z ktorého sa už len ťažko budete vedieť vyhrabať
Odpovedať
@datelio ide o to, že o 2 roky sa budú v EU stavať len pasívne domy. Ďalšie roky len nulové. Žiadny jožko čo má stretnú stavebnú školu nedokáže postaviť dom v takej kvalite. Na to treba oveľa viac ako naskladať tehly na seba... To je dôvod prečo sa postupne ukončuje možnosť svojpomocne postaviť dom
Odpovedať
1
11
12
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?