Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
@niless kiezby :-D @atlaska nevtrepe a hotovo :-D
Odpovedať
@zizzinka ano u nas nevterpe
Odpovedať
@zizzinka ospravedlňujem sa
Odpovedať
@originalx 10000 za prípojky? Rok 2014-základy 2500(1m beton na ňom 2 rady DT,platňa vodeodolný beton,vyarmované 8 kari 150x150,penetrák,ipa s radónovou ochranou)+ drevodom 5,5 x 9m 33000(zateplenie steny,strecha,podlaha, komplet obklady von/dnu,komín,eurookná/dvere,drevené podlahy,robota)+ elekt.800,voda 700 (siete na pozemku).
Odpovedať
@hora111 mna vychadzaju pripojky 7500€, v tt berie firma 15000€ za pripojky. Ja sa nehadam kolko teba vyslo hento, alebo toto. Inak 2500€ za zaklady, tak klobuk dole. Nezabudni ho potom predavat za 150000€ a viac ako to vacsina ludi robi.
Odpovedať
Profilova fotka
Uz viackrat tu zaznelo, ze bude celkom velky problem sa do takehoto rozpoctu vmestit. Keby sa do neho dalo vmestit tak si myslim, ze by mnohi stavali a ani by nad nicim nepremyslali. Mnohe veci by bolo potrebne robit si svojpomocne, pri niektorych veciach by bolo potrebnr sa uskromnit. Uvedomit si, kde radsej usetrime a kde radsej investujeme. No za mna je to z nudze cnost sa vmestit do tohto rozpoctu.
Odpovedať
1
Odpovedať
@lubk0 Teraz neviem k comu si sa vyjadril?
Odpovedať
@hora111 A spĺňa ten dom dnešný štandard A1 bez ktorého nedostaneš ani SP a už duplom neskolauduješ keď píšeš, že i dnes sa dá za toľko stavať ?
Odpovedať
@originalx Sorry, preklep, nevšimol som si ďalšiu stranu príspevkov :)
Odpovedať
@lubk0 ok. ☺
Odpovedať
@hora111 ahoj. Bez urazky ale toto je chata ci zahradny dom... netvrdim, urcite sa v tom da byvat, asi aj celorocne ale myslim ze tu sme sa bavili o normalnom dome okoo 100m2 ( toto so schodami a sikminami moze mat obytnu plochu do 70m2)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dai tiež ahoj,áno,máme to ako chatu, v prvom príspevku som rovno napísal,že s takou sumou v názve témy k dispozícii nech si nikto nerobí plány ani svojpomocne a dal som len ukážku niečoho,čo je reálne,pri dispozičnej úprave vhodné aj na trvalé bývanie pre dvoch v pohode,obývaná plocha konkuruje vacsiemu 2izbovemu bytu @lubk0 musel byť energetický certifikát,skolaudoval som ju bez problémov,v zime,mrazoch vyhrejem z 5 na 25 do dvoch hodín od príchodu(super výhoda víkendovej drevostavby),žiadne dva dni,než začne byť príjemnejšie a treba ísť domov 8-) @originalx ak nepotrebuješ faktúry,bločky napr. k stavebnému úveru,zohnáš lacnejšie veľa materiálu,len treba poznať správnych ľudí,lebo je to černota ale aj to je jeden zo sposobov usetriť,kde to ide a ak si staval murovaný,stavebné znalosti sa nalepia,dnes veľa pomoze google,netreba preplácať murára s učňovkou platom lekára,tie partie(neraz ani nevyučený)pýtajú nekresťanské fuškové zárobky,bez odvodov,na ruku ale kto nevie,musí platiť ak chce mať.
Odpovedať
@hora111 Nepotrebujem faktury, uver nemam, ale skoro kazda firma ti robi vsetko bez faktury a za cenu s fakturou.material viem zohnat aj lacnejsie o 25%, ale nie vsetko. Dam sem v blizkej dobe ako kvalitne robia firmy, potom si clovek radsej urobi sam a kvalitnejsie. Inak akurat mi teraz stavaju jedna partia, traja za tri dni prace 2000€ bez faktury, lacnejsie ziadna firma nechcela robit. Netrvdim, ze moc, alebo malo- bezna cena.
Odpovedať
@originalx clovek radsej urobi sam a kvalitnejsie. o tom mi hovor,tiez by som vedel rozprávať ale sú roboty,ktoré aj keď vieš ale sám neurobíš(napr.škrabaná omietka) a musíš preplatiť,ak je to dobre urobené kašľať na cenu,no veľa na fore čítam o nekvalitnej robote,materiali bez možnosti reklamovať
Odpovedať
@hora111 zakladova doska vyskovy rozdiel 5cm a stranovy 25cm, hlavne, ze pouzivali laser. Chranicka na privod vody v 20cm hlbke, namiesto 8ky karisiete dali 4ku. A to si hovoria stavebna firma
Odpovedať
@hora111 A presne o to ide "musel byť" energetický certifikát :) V 2014 tom ti stačil energetický certifikát B, dnes už by si naňho projekt nedostal a už tobôž kolaudáciu ... Preto som narážal na fakt, že čo platilo vtedy, nemusí platiť dnes ...
Odpovedať
@lubk0 Toto je privod vody a kanalizacia, podla stavebnej firmy v norme. Hlbka ani nie 20cm!
Odpovedať
@originalx Môže to byť v poriadku. Ja to mám podobne, ale budem navyšovať terén do výšky cesty - naľavo vidno obrubník. Takže potrubie bude asi 50-60 cm hlboko.
Odpovedať
@chrobak7 No nemoze to byt v poriadku, lebo toto je rovina a nic sa nebude navysovat a voda musi byt v nezamrzajucej hlbke. Tak mali byt aj zaklady hlboko no im staci len 50cm. To je tak ked byvaly polda si zalozi stavebnu firmu.
Odpovedať
@originalx Ja mám vodu ešte hlbšie. Toto je len kanalizácia.
Odpovedať
@originalx to odpadové potrubie nevadí ale PE hadica určite bude v mrazoch robiť problémy v tom východzom mieste spod stavby,ešte kým to máš rozkopané,by som vložil tú polyetylénovú hadicu do nejakej 100 zltej drenážnej chráničky a vypenil,ďalej v teréne už pokračoval aspoň 80cm,ak je dom obývaný a používa sa voda pravidelne pol biedy ale istota je istota zamrzne vtedy,keď budeš mať upravený terén okolo domu a potom budeš robiť dodatočnú izoláciu? Práve túto zimu mi zamrzla voda v šachte a to mám každý rok rovnakú hrubú izoláciu z polystyrénu,už som kúpil do budúcna toto: https://www.elektricke-kurenie.sk/tov... a v najhorších mrazoch to zapnem,dnes nám predpovedajú -8,tak som práve vložil do šachty tri čajové sviečky,lebo minulý týždeň som somár odzimoval v krátkom tričku paráda počasie,posadené,do včera 50cm snehu -4 v noci ešteže som neprezul ako naokolo susedia
Odpovedať
@hora111 prevrtam to do metrovej hlbky nech je pokoj.
Odpovedať
@hora111 tu mas to vyhrievanie v cine za par € :-) http://ix.sk/cNsDv
Odpovedať
@mackoke ďakujem,dobré vedieť,AE ma nenapadol vôbec v spojení toho ohrevu, som mohol mať aj do odkvapových rúr, hoci Čína nepíše pri akej teplote zopína termostat a nakoĺko °C ohrieva,aj tak 5m za 28€ je šialená cena
Odpovedať
@hora111 treba hladat su tam rozne verzie.... Rozne termo kable a aj folie ... za neporovnatelne lepsie ceny ako to predavaju skovensky priekupnici :-) ..
Odpovedať
@originalx Veď je stavebná firma a stavebná firma. Tak ako "svojpomocný" stavitel a "svojpomocný" stavitel ... By som ti fotil jedného, čo nadstavuje dom oproti rodičom ... Najlepší "hajlajt" je ten, že prednú stranu 2 poschodového domu zateploval krátkym rebríkom a vrchné poschodie zateploval z OKIEN, iba tam, kde dočiahol ... Takže teraz si vieš predstaviť, ako vyzerá naklébrovaná sieťka keď to dočahuješ z okna a jeden ťa drží, aby si nejebol. Samozrejme, že neosieťkoval všetko, to neskôr, keď budú peniaze aspon na malé lešenie :D Na druhej strane som bol pozerať novostavby rodinných domov na klúč, ktoré robí firma v štandarde, kde je všetko tak DOKONALE urobené, že by som to tak nedokázal asi nikdy ... Neskutočná profesionalita ako s katalógu. Avšak u nich ťa m2 pod 1200 Eur nevyjde ... Aj keď to hovorím o kompletnom nadštandarde + komplet ploty, chodníky, terasy a často aj kuchynská linka zo spotrebičmi v cene ...
Odpovedať
@sonau myslím, že chrobák nepísal o tom, či financuje prostr. hypotéky. A aj keby, poväčšine sme sa tu vyjadrovali o cene domu ako takého.. Ale bodaj by sa ti podarilo a mala si dom za 45000 ;-) Nasledovné nemyslím zlomyseľne (ber s nadsázkou pls), ale nedá mi nepodpichnúť, že: v obývačke sa musíte s manželom na kresle pred tv striedať, aby tam nebol vydýchaný vzduch.. :-) Všetko dobré
Odpovedať
@justice7 mame obyvackokuchynu 49m2 x standard vyska 2,65m,cize 130m3 vzduchu,takze aj ked si naraz prdneme je to v pohode,sedacku mame L-kovu v dlzke 5m,nestriedame sa kedze mame tri telky po dome kazdy si kuka co chce,neviem si predstavit kukat na striedacku.
Odpovedať
Profilova fotka
@sonau :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?