Postavím tento domček svojpomocne za 58 000 eur?

Dobry den chcel by som sa siroku verejnost opytat, ci sa da postavit tento domcek svojpomocne za 58000€.
Odpovedať
ako hrubu stavbu urcite ano
Odpovedať
@kurka88 @cubicomp ma pravdu... dom rozmeru 11.4 x 16.7 je tych 58 tak na drubu stavbu s oknami... je tam ja garaz, ale zastavana plocha 190 m2, to je 305 Eur za m2... nic moc.
Odpovedať
Zabudol som napisat ze dom bude s 30 cm porfix plus 20 polystiren,strop bude dreveny nie betonoy.. A ako som napisal budem to robit sam takze budem platit len cenu materialu....
Odpovedať
Profilova fotka
@kurka88 dreveny strop je sice lakavy, ale treba to zvazit, vyrobis si eventualne kopu naslednych problemov. Videl som to u znameho v realite, vyzera to fantasticky, ale tolko starosti s riesenim tepelnych mostov (on to ma az von) a parozabranou ... Ina je to teoreticky zvladnutelne do tej ceny ako hruba stavba.
Odpovedať
trúfam si napísať, že ak máte pozemok a siete tak určite to nie je len na hrubú stavbu... možno po fázu s oknami, kúrením vodou a elektrinou (a možno zmáknete aj dalšie fázy v tej sume)..ak si stavebniny obeháte sami tak ceny stavebného materiálu môžu byť v pohode čo teraz aj sú...ak ste na juhu beton máte dosť lacný...plusom je ak máte drevo na krov.. No niekedy sa to nezdá ale sumičky nabiehajú veľmi rýchlo a za také veci s ktorými človek neráta..
Odpovedať
Tak to je pravda s tymi sumickami ale pozemok mame pripojky su takze si podla toho co som napocital by som to mal zvladnut dotiahmut do takeho stadia aby sme tam za tie peniaze vedeli byvat kedze som zivnostnik v oblasti stavebmictva a zaoberam sa stavbou domov od zakladu az na kluc...a tym stropom som sa zle vyjadril bude dreveny a pod tym bude sadrokarton a 20 cm vaty..
Odpovedať
Profilova fotka
A omietky a poter budete robiť sám ? Nie že sa to nedá ale je to drina a ked ste z oboru asi to viete . A myslím si že za 58000 asi nie na komplet . A hlavne nie žiadne obklady za 30 € /m a podobne predražené veci.
Odpovedať
Dúfam, že sa podarí, máme presne takýto projekt s diferenciou pár cm, sami sme si ho projektantovi navrhli, chceme stavať svojpomocne, jednoduchú sedlovú strechu a strop detto ako vy, ale my začneme až na jesen, dúfam...tak teda držím palce apropo...aj my sme si stanovili cenu cca. 60000 do obyvateľnej podoby...
Odpovedať
Tak to je jasne ze si nebudem vyberat obklad za 30€ nepotrenujem take k zivotu..a aj my sme si projekt navrhli sami s malou pomocou katalogu od ktoreho sme sa odrazili ..a k tym omietkam urcite si to budem robit sam kedze som napisal ze si budem robit vsetko sam. zaklad, hruba stavba, voda, elektina ,kurenie ,krov, omietky, potery, dlazby, plavacky atd atd...teda s pomocou mojich 6 kolegov :-) ahadam sa mi podari sem hodit aj nejake foto a cenami ...a fabrizio teda drzim palce aby vam to vyslo ...
Odpovedať
@kurka88 sme na tom podobne a tiez by sme sa radi dostali na podobnu cenu ako vy, ale uz teraz, ked som si robil predbezny rozpocet, tak to bude s odretymi usami...ak vobec...Len strecha zhltne min.15tis...:-/
Odpovedať
Profilova fotka
@kurka88 robiť sám, nikdy nie je sám. Aj kamaráti niečo pijú, jedia...ale k tvojmu domu: mám podobne veľký dom, ktorý práve staviam, tiež som si myslel, že základy budú lacnejšie, všetko sa predražuje, zameranie, báger, betón - budete ručne miešať? ak z betonárky, počítaj minimálne s cenou 60€/m3, i keď prvotná cena bude 46€, ale dovoz, pumpa, rozbehová emulzia ti cenu navýšia. Zatiaľ mám základovú dosku, ceny materiálu mám veľmi dobre dohodnuté od spolužiaka, ale vidím, že sa do 100 tis. nezmestím, práce si platím, hovorí sa, kto veľa pracuje, nemá čas zarobiť peniaze, tak ja radšej zarábam a nechávam to na živnostníkov. /študoval som stavebnú priemyslovku, ale robím niečo iné/.
Odpovedať
tento dom nepostavíš za tu cenu a už vôbec nie do obyvatelného štandardu s obkladackami a podlahami atd.. nechcem Vám brať iluzie ale zabudni... tento dom podla mna do podoby holodomu bez obkladaciek atd.. ta výde tak na 65-70 000€ možno...
Odpovedať
Článok sa načítava...
nie, nepostavíš. Nechcem ti brať ilúzie, ale toto jedine na úkor kvality... a zoderieš sa ako kôň. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Super stranka na ktorej sa da urobit rozpocet aj ine veci: http://homebook.aspone.cz
Odpovedať
mal by si sa zmestit do tej sumy.staval som dom,nieco svojpomocne,nieco majstri...tak viem o com to je.. na co ti asi ale neostane je zariadovanie atd...(kuchyna,spotrebice...)
Odpovedať
Pri tomto rozpocte by som ja osobne vypustil garaz s technickou miestnostou. O dost do zmensi rozmery domu. A pokial ostanu financie nieje problem to pristavit alebo spravit samostatnu garaz. Treba mysliet aj na nejaku financnu rezervu. Drzim palce
Odpovedať
@kurka88 ked si zivnostnik v stavebnictve kde stavas od zakladov az na kluc.. tak trochu scestne sa pytat, ci Ti 58 tis bude stacit... Ved by si sa mal vyznat v cenach ako sa to pohybuje. Inak 20 cm EPS na stenu a 20 cm vaty do stropu - je dost nelogicke... v tomto pripade strop minimalne 40 cm... ak uz na stenu davas taku hrubku. Rataj ze uz len na stenu das cca 30 m3 EPS, pri 40 cm vaty aspon 75m3 vaty. uz len za toto das tak cca 3500Eur, len za material, keda ak nebudes brat nejaky balast s lambdou 0,04 Co pojde do podlahy? Ale zbytocne to rozpitvavat ked staviac domy... Inak 6 kamosov... asi nebude makat zadarmo...
Odpovedať
chces dom postavit sam, jasne, ze kamosi ti tam nebudu stale(predpokladam, ze tiez maju rodinu, platia ucty, cize musia na to zarobit-budu povacsine v praci). Ty predpokladam tiez niekde byvas, mas ucty, ak aj rodinu, hypoteku, tak si dovolim tvrdit, ze budes stavat aj 5 rokov, mozno viac, pretoze tiez potrebujes zarobit. Vsetci si myslite, ze pod pojmom, robim si vsetko svojpomocne, je hrrr, a mam to. My naozaj robime svojpomocne, bez uveru(prerabame dom uz 9 rokov), a tento rok sme si na strechu a zateplenie zavolali firmu, zobrali uver, a kedze ho niekto musi aj zaplatit, plus ucty, a aj zijeme, tak pracu takehoto rozsahu, si zial sami neurobime. Aj ked vsetky ostatne prace, obklad, dlazby... si zase robime sami. A realne? Hruba stavba sa do tejto sumy zmesti urcite, prides na to, ze sa ti bude vsetko navysovat.
Odpovedať
Ved prave preto ze som s tejto oblasti viem ze sa to v tej cene spravit da musi sa dat...kedze sa v tom pohybujem tak sem tam si viem splasit aj lepsie ceny ako je cena pre bezneho cloveka takze aj toto je urcite vyhoda ....k tym kamaratom netvrdim ze tam musia byt kazdy den a ze nemaju chodit do roboty ani nepotrebujem aby dom stal za mesiac..vsetko ma.svoj cas svoje technicke postupy..nikam sa netreba ponahlat ...zasa ale netvridm ze tam ccem byvat az o9 rokov...k tym vasim vyjadreniam lentolko ze niekedy su zaujimave tak som chcel zistit ze budu na toto vase reakcie ....nikomu nic neberiem mozno ma niekto pravdu ze sa to neda ale ja to vyvratim a budem vysmiaty..este k tym izolaciam som nenapisal ze medzi hrady pojde dalsich 20 cm tej vaty takze to bude ta 40 dokopy ,do podlahy 16 cm eps obvod 30 porfix plus 20 eps a teda ten strop 40 vata plus trojsklo vsade...este k tej garazi a technickej garaz je tam pre buducnost clovek nikdy co sa bude diat o par rokog a v takej garazi sa da robit cokolvek a s tou rechnickou kedze tam kde budeme stavat nieje plyn takze tam niekde musim skovat kotol plus akumulacku a to by sa mi do domu asi nikde nezmestilo ....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?