Ako zvládate kúrenie v arktickej zime v januári 2017

Zobraz úvodný príspevok
Máme tu veľkú zimu , riadne mrazy na začiatku mesiaca. -10 až -20 stupňov čo riadne odtestuje náš dom , naše kúrenie . Zaujíma ma čo ste zistili , postrehli , ako sa váš dom správa či kúrenie stíha , prípadne spotreba plynu elektriky v týchto mrazivých dňoch. Objaviť sa môžu tepelné mosty , fúkanie spod dverí okien, zo zásuviek ... odhalia sa rýchlejšie nedostatky ak ich sledujeme počas takého chladného počasia a silného vetra . Prípadne nejaký kondenz .... zle zaizolovaný veniec ...mne sa to stalo minulú zimu ...a v rohu mi kondenzovala voda, ale už to mám v poriadku. Treba si povšímať tieto detaily . Ja som ešte doplňal izoláciu v októbri 19 balíkov .... lebo strop som mal pobiedno .....Alebo ste proste úplne spokojný :-) :-) :-) U PN okrese teraz -10 do rána sa očakáva -16 stupňov
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino akurat tu teoriu npr. dunlop v praxi vyvratil :)
Odpovedať
@majkoj To čo je ? Admin mi upravil nadpis príspevku . Ako zvládate kúrenie . Mal som tu Arktická zima 2017 asi sa tu má písať o domoch nie o autách :-) Síce autá bolo moje hobby ....
Odpovedať
potvrdzujem, mám obuté letné športové Dunlopky, a nebol som brzdou premávky ani dnes, keď napadol sneh. :-D Tak aby som nebol offtopic, tak vždy pustím Klímu + elektrický ohrev sedačiek a artickú zimu zvládam dobre. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino: to nie je tak uplne pravda... to by platilo mozno ak by sirsie pneu malo presne to iste auto, ale ak ma sirsie pneu tazsie auto (co v praxi vacsinou tak je) tak tlak na 1cm2 zostava takmer rovnaky kedze sirsie pneu mavaju tie vacsie a tazsie auta (samozrejme aj tu su extremy a vynimky) a potom este vstupuju do hry aj ine veliciny ako napriklad hybnost, ci to je pri brzdeni ci pri akceleracii, ci su zatocene predne kolesa ci nie a podobne takze takto zovseobecnit to je sice pekne ale prax je trosku odlisna :-) @leilak1 : nuz ked si v sekcii Kúrenie, vetranie a klimatizácia
Odpovedať
@y2k To mi to tam práve admin prehodil ... ja som to dával do voľná téma alebo také niečo tu bolo ...
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1: taak to je potom troska divne...co uz
Odpovedať
https://www.youtube.com/watch?v=cmTbt...
Odpovedať
Kto si chce v tejto zime si meriať steny ich presnú teplotu , podlahu , okná , prípadne popozerať nejaké tepelné mosty dávam do pozornosti lasérový merák do ruky za fajn cenu 11,99eur ;-) v kauflande bude ...pozrite leták
Odpovedať
@leilak1 presnu teplotu asi nezmerias, kedze za tu cenu sa urcite nebude dat nastavit emisivita. Ale TM sa da najst - porovnavacou metodou na rovnakom povrchu, len treba vediet kde hladat, kedze on meria len bodovo - priemer teploty v kruhu...
Odpovedať
@sprite001 Mne sa zdal presný , porovnával som ho z mete stanicami a inými teplomermi. Tak určite nie presný na desatiny.
Odpovedať
https://www.aktuality.sk/clanok/40979... Zasa zimička tu je :-D Dnes výnimočne zapálim si v krbe.
Odpovedať
@leilak1 shmu ma niekedy schizofrenicky problem. naposledy vydali vystrahu - ze az -21stupnov ...a model Aladin hlasil -7. :-) a aj -7 bolo. teraz je to skoro rovnake. vystraha na -21 a Aladin na -11. mozeme si vybrat. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@leilak1 dúfam že aspoň vagón uhlia. :-D Nech si astmatici a alergici nemyslia, že majú nárok na čisté ovzdušie.
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 specialne na oknach a lesklych povrchoch namerias s velkou pravdepodobnostou somariny, hlavne ak pred nimi stojis :)
Odpovedať
@leilak1 a kto si myslí, že už tú zimu nevydrží, si môže kúpiť urnu. Tiež v letáku Kaufland len za 2,99 €. :-D
Odpovedať
@stastnyjim Moc nesranduj s uhlim a astmatikmi . Ako pozeram spravy tak sa urcite najde novy Matej Korvin ktory nam zavedie dan z komina ako v 15. storoci :-) Kachle a krby nam zas povedu iba po poval. No ale zase nebudem mat velku starost s vystavbou udiarne :-D
Odpovedať
No u nas to nebol ziadny rozdiel ci -25 ci -11.nas kotol liepsnele hori stale 24hod.ja som velmi spokojna muz nahadze plny kotol tvrdeho dreva a kurime az na dalsi den.a v dome stale teplucko.
Odpovedať
@17juraj17 ale to sa už dávno deje. :-D 1) Na stole je nová koncepcia energetiky vrámci EÚ. Uhlie bude mať STOP. Takže zbohom dotácie baniam, na ktoré sa skladáme všetci odberatelia elektriny a zbohom Elektráreň Nováky. 2) od. 1.1.2020 sa môžu predávať kachle, krbové vložky, kotle na tuhé palivá iba ak budú spĺňať 5. emisnú triedu. Napr. v Česku už sa nesmú uvádzať do prevádzky kotle 1. a 2. emisnej triedy. Od tohto roka, musia zasa predložiť revíznu správu ku kotlu aj s vyznačením emisnej triedy. A od 1.1.2022 bude v Česku zákaz používania kotlov 1. a 2. emisnej triedy. 3) A prečo myslíš že teraz treba na obce/mestá dávať žiadosť o vydanie súhlasu na užívanie MZZO (malého zdroja znečistenia ovzdušia). Obce budú mať presné informácie a nebude problém zaviesť poplatky. 4) A ešte sa vrátim k Česku, tak tam majú zákon kde môžeš udať susedov komín, že dymí, a môžu prísť kontrola až domov, aby zistila čím to a ako kúriš. Nepustíš ich dovnútra, pokuta do 50.000 Kč.
Odpovedať
no zbohom.. to uz si neupeciem ani spekacky na stanovacke.. pride eurouradnik s brokovnicou a postriela nas...
Odpovedať
@dusantt Tak to uz tu zlahka mame. Ved ked chces zalozit ohen aj u seba na dvore mal by si to oznamit prislusnym uradom :-D Myslim ze brokovnice su uz vo vyrobe :-p Bude zaujimave sledovat ako dopadnu normy na E.C. kedze pritakomto zakazu ako primarny zdroj tepla tuhe palivo.
Odpovedať
Profilova fotka
@17juraj17 velmi zalezi na kej casti barikady stojis, mna kazdy rok nejaky dobrak vyudi bud zapalenou travou, alebo spalovanim odpadu. Ako za zastrelenie zatial nie som, ale pokuty by sa mohli riesit serioznejsie.
Odpovedať
@stastnyjim Ak je pravda, co pises, budem sa len a len tesit. Pride zima, blokujuca tlakova situacia ako je teraz, inverzne pocasie, bezvetrie a smogova situacia v kazdom druhom meste. O dedinach, kde by sme sa mali rekreovat, na horach ani nemusi radsej hovorit. Akurat u nas si cerveny plukovnik dava nacas s nepopularnymi rozhodnutiami, aby si nepostavil ovecky a neskor mohol vsetko ako vzdy hodit na brusel. @finis Treba citat poriadne tie vystrahy a pochopit pojmy ako Miestami, Ojedinele a podobne.. @majkoj na taky dobrakov volam hasicov, uplne pravidelne. Sedim v aute, lietam po Slovensku a ked vidim, volam.
Odpovedať
@majkoj Okrem chlastu a sexu sa drzim pravidla ze vsetkeho moc skodi ;-) To plati aj o paleni. Ak mam travu tak ju palim priebezne ( mam to v mechoch a co nezoberie kamarat ku kralikom tak to po hrstiach hadzem do ohna ked sa opeka, sused ma vcely a bol by som nerad aby sa mu zblbli ). Ale zase aby si na mne niekto ho..l vtacika spevacika kvoli kominom alebo vikendovemu kureniu to zase nie. Delit to na barikady asi nema zmysel a na idividualne riesenie asi nebudu kapacity :-|
Odpovedať
@matorado aj ty? :-D Lebo bola tu jedna téma, a písal som že keď vidím požiar niekde pri ceste, alebo dym, tak volám hasičom, a je mi jedno, že ma niekto nazýva udavačom. Ale musím pochváliť obec, lebo minulý rok, viac krát zaznelo v obecnom rozhlase, že ľudia majú prestať páliť a citovali zákony a vyhlášky. Asi to už vadí viacej ľuďom v obci. Aspoň si nepripadám ako Don Quijote. :-D S tými dedinami ani nehovor, včera som šiel okolo 22:00 cez Rovinku, Dunajskú Lužnú, Šamorín a ten smrad mi neodfiltroval ani uhlíkový filter čo mám v aute. Ak myslíš tie smernice s kotlami na tuhé palivo tak to je pravda, to už bolo schálené dávno, len vždy sa dáva niekoľko rokov aby sa výrobcovia a ľudia vedeli podľa toho zariadiť. Tak ako s energoštítkami pri elektrospotrebičoch. Samozrejme že najhoršia bude EÚ a väčšina ľudí na Slovensku sa to dozvie až keď to bude platiť. Lebo zodpovedné úrady nemajú na to čas, aby začali ľudí informovať čo ich čaká, a prečo je to vlastne nutné. http://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove...
Odpovedať
@17juraj17 a načo páliť, máme tu zákon o odpadoch. Buď do zbernej nádoby a obec ti to vyvezie zadara, alebo ti dá obec kompostér zadara a kompostuj si to sám.
Odpovedať
@stastnyjim Tak dnes slovicka ako zadarmo blednu v slovniku :-) Samozrejme ze jamu na bio odpad mam v zahrade ale z 15a toho obcas je viac ako sa zda :-) Nastastie mam dostatok skladovacich priestorov a viem sa toho zbavovat priebezne a pevne dufam ze nikoho neohrozujem ako na zdravi tak na komforte nazivania so mnou :-D Kazdemu v okoli som povedal ze ked bude mat akekolvek vyhrady , zvoncek mam u brany prip. brana nie je nikdy zamknuta. Treba povedat a vyriesime to.
Odpovedať
Dnes som sa bol pozrieť, prečo slabo kúri TČ Daikin Altherma v jednej budove a zistil som, že kondenzátor je trocha namrznutý :-) Pre menej znalých, pod tou stenou z ľadu a snehu je asi meter krát meter (aj na celej zadnej stene jednotky) rebrovaný radiator (sito), cez ktorý normálne fúka vzduch, z ktorého ten radiator odoberá teplo. Keď je pred aj za ním takáto clona, vzduch neprúdi a TČ nemá výkon...
Odpovedať
@matorado dakujem za poucenie :-) . obavam sa ale, ze ani MIESTAMI v nasom okrese sa teplota nemeni o 14 stupnov. nemame tu velhory. mozem sa samozrejme mylit ;-) v podstate je to ale uplne zbytocna filozoficka diskusia, chcela som tym iba povedat, ze meteorologicka vystraha hned neznamena, ze musime urcite doma viac kurit. :-D
Odpovedať
Žeby SMOG? https://bratislava.sme.sk/c/20443267/...
Odpovedať
@stastnyjim Na Lafranconi to bol doobedu strasny puch. Som sa zlakol, ze mi hori auto.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?