Koľko vás vyšlo kúrenie za január 2017?

Kolko vas vyslo.kurenie za januar tohoto roku? Bol to dost chladny mesiac a tak by som chcel vediet, kolko vyslo kurenie ludi, ktori kuria elekrikou, ktori kuria plynom a ktori tepelnym cerpadlom. Ak mate niekto info o kureni peletkami ci drevom, tak tiez pomoze ;) Vdaka moc.
Odpovedať
Tento tu spotreboval 992kWh tepelnym cerpadlom vzduch voda, ale kuri aj dalsimi pridavnymi systemami... http://www.mujelektromer.cz/prehled.p...
Odpovedať
Ja komplet elektrika 1340 kWh, v letnej sezone mam cca. 240 kWh, takze na kurenie odhadom 1100 kWh. Pri dnesnych cenach cca. 110€ na kurenie. Kurim klasickymi konvektormi Adax (stali do 500€ komplet). Bungalov 13x10m, sever Slovenska (minimum bolo -29°C) a na teplotu cca. 22-23 °C. Nic ine na kurenie nemam.
Odpovedať
Rozmyslal som nad kurenim klimou (tepelne cerpadlo), ale zatial som to nerealizoval, kedze ja som doma malo a pre manzelku by to bolo nepohodlne. Cize sa kurilo plynom, po odpocitani priemernej spotreby na varenie a ohrev vody mi vyslo cca 138 m3, cenu som nepocital.
Odpovedať
@588335 Treba uviest aspon take udaje, ako ja, inak to nema ziadnu vypovednu hodnotu. Ja este dodam, ze mam zakladovu platnu izolovanu odspodu tusim 20cm EPS, obvodove mury system Baucell (zvonku 20cm sivy EPS ; 15cm beton ; 5cm EPS). Strop zasypany cca. 50-70 cm drveneho EPS. A rekuperacia.
Odpovedať
@ivantausk 232 m3 plynu pri 180 m2 vykurovanej plochy na 24°C. Dom je tak stredne zateplený, poschodový
Odpovedať
Profilova fotka
@ivantausk u mna od 6 januara doteraz 254kWh.
Odpovedať
@majkoj ty sa nepocitas :D teba vylucim zo statistiky ... Najvyssiu a najnizsiu hodnotu vylucim. Ty si najnizsia ;)
Odpovedať
@ivantausk Presne tak, on sa navrtal az do zemskeho jadra ]-(
Odpovedať
1450kwh. 20-20-45cm
Odpovedať
@ivantausk aby sa @majkoj dostal späť do štatistiky, tak v 70 m2 stredne zateplenej drevostavbe som klímou spálil v januári 211 kWh elektriny :-D
Odpovedať
@jakino mozno by bolo dobre to uvadzat vzdy s m2 vykurovanej plochy. Je pravda, ze na dom o velkosti kuchynoobyvacky su ine naklady ako na 200m2.
Odpovedať
Profilova fotka
januar kurenie vykurovacimy fóliami heatflow 484 kWh na teplotu 23 stupnov, v priemere mi vychadza 23,6 kWh/m2 za rok. vypocet PHPP bol 21 kWh/m2 za rok pri kureni na teplotu 20 stupnov. parametre domu v mojom blogu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jakino ak berieme tvoju zastavanu plochu, tak moj barak ma 136m2 :)
Odpovedať
@majkoj pozerám, čím to je. Bude to zrejme tým, že máš lepšie zateplenie, viac okien na juh a západ a TČ zem-voda má vo veľkých mrazoch vyššie COP :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino ano, je to presne kombinacia tych faktorov :). Preto vzdy kazdemu radim, ze na barak treba pozerat komplexne.
Odpovedať
@majkoj kamarát má 140 m2 hrubú stavbu z 240 mm VPC, zatepliť to ide: 20 cm sivý EPS do podlahy, 25 cm sivý EPS na steny, 50 cm do stropu, trojsklá, kúrenie dvomi klímami. Som zvedavý, ako bude kúrenie vychádzať jemu
Odpovedať
L-kovy bungalov,uzitkova plocha 122m2, 25eps steny, 20 podlaha,50cm strop. Plyn, 169m3, krb nemam,kurime na 23st.
Odpovedať
@ivantausk pridam moje cisla: spotreba TC na kurenie 343kWh, plocha cca 160 m2, priestor 432 m3 , zateplenie - podlaha 25, steny 20 a 24, strop 55, takmer denne hori v krbovej piecke - skresluje to spotrebu energie na kurenie pomocou TC. Priznajte sa vsetci ktori, okrem primarneho zdroja vyuzivate aj krb alebo kachle. Tiez pre objektivitu by bolo treba pridat udaj o vykurovanom objeme. U mna mam svetlu vysku 270cm, mam rad odvoreny priestor. V Obyvacke, kde je priznany monoliticky betonovy strop mam 285. Teda vykurujem ovela viac priestoru, ako niekto, kto ma svetlu vysku 245cm... Kurim na termostaty na 21-22, v obyacke piecka vyhreje aj na 24-25°C
Odpovedať
Profilova fotka
@shark013 krb mam, za mesiac som ho zapalil asi 3x, lebo mi zacina hnit 3 rocne palivove drevo :). Ked ide o vysku, moj strop ma v najvysom bode 4m :)
Odpovedať
@majkoj Tiez vykurujes fajne velky priestor... vies aj priblizne kolko m3? Ale darmo, to tvoje TC zem voda ma lepsie COP
Odpovedať
@ivantausk drevo dom 120m2 .... zabudol som zapisat na silvestra takze udaj od 1.12.2016 do 1.2.2017 elektrokotol 478kWh klimatizacie 193kWh ak bolo viac ako -10/-12 uz som klimy nepustal komin nemam takze ziadne prikurovanie
Odpovedať
@ivantausk oprava som sa preklepol ... elektrokotol 878kWh od 1.12.2016 do 1.2.2017 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivantausk drevodom, L bungalov 18+16+46, 120m2, 250cm, 22.5, 1147kw, elektrokotol+vodna podlahovka, bez komina zatial najhorsi mesiac za posledne 2 roky, o polovicu viac ako za december
Odpovedať
@majkoj Ty mas vrt do zeme alebo mas rury v zemi v zahrade ? Vie niekto, kolko cca. stoji m3 plynu ? Nech si to viem porovnat.
Odpovedať
@jarosujo m3 stoji cca 0,5€
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo rury v zahrade, co stoji momentalne plyn nevie nikto :) Minuly rok to bolo nejak 4,3c/kWh a m3 je cca 10kWh ak si dobre pamatam.
Odpovedať
@jarosujo 1m3 = 10,55 kWh aspon tak povedal google
Odpovedať
@jarosujo 66 m2 byt pod plechovou strechou, nezateplena bytovka, byt pod nami neobyvany, rovnako susedny byt, s ktorym su niektore steny spolocne. Cize v nich sa nekurilo. Vsetky ostatne steny su vonkajsie. 138 m3 plynu (x 10,88 podla vyuctovanie), 1501 kWh.
Odpovedať
@majkoj hehe, dost trefne "cenu plynu nevie momentalne nikto" ;) Vdaka vsetkym. Este by to chcelo viac udajov z TC vzduch voda.
Odpovedať
@majkoj A neuvazoval si aj nad vrtom ? Take tie 100m +- myslim. Kamarat ide teraz stavat a tiez ide davat to, co mas ty. Spominal, ze to ma nacenene na cca. 12000€, len neviem, ci to ma komplet aj s podlahovkou alebo len samotne TC + rury po zahrade + robota. Tusim 200m rur spominal. A ked som sa ho pytal na vrt, tak povedal, ze to bolo este daleko drahsie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?